Момчетата- по-трудни бебета ???

  • 4 559
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Имам момче, но нещата които си изброила не важът за нас - спи, не реве и мн си похапве при това всичко.
Е виж за сметка на това е доста палав ooooh!
Според мен си е до дете Thinking

# 46
  • Мнения: 9 814
newsm78всяко дете си е индивидуално,дали е по буйно и палаво детето не зависи от пола

Не съвсем обаче.
Научно доказано е, че полът наистина е определящ за това доколко лесно ще бъде гледано едно бебе. Разбира се винаги има изключения и никой не е казал, че дадено твърдение е меродавно.
Според изследване наистина бебетата-момчета плачат повече от момичетата, страдат от по-болезнени колики, по-трудно им пробиват зъбчетата и до пубертета боледуват по-често.

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е вярно

# 48
  • Мнения: 1 817
.......Що се отнася до възпитанието - това го казват винаги само майките на кротки бебета Laughing Сит на гладен не врява...На такива понякога ми се ще Господ да им прати едно такова като Никола, да не спят две години, да видят кон боб яде ли Twisted Evil

 smile3501 newsm10 smile3501 Хареса ми !

# 49
  • София
  • Мнения: 4 588
Нямам база за сравнение, но не мога да кажа, че синът ми като момче е труден за отглеждане. От както се е родил, спи по цяла нощ, което много ме радва. Нощите, в които се е събудил, се броят на пръсти. Laughing(За разлика от него, аз съм ревяла денонощно, по думите на майка ми. Crazy)

Коликите му не помня да са били непоносими. От зъби нищо не разбрах поне засега (в момента има 12) - никога не е ревал, вдигал Т и т.н. заради тях. Винаги е бил ящен и с храненето почти никога не сме имали проблеми. Дано си остане все така във всички отношения. Praynig
Иначе е палав, прави бели, тича, пада, удря се..., но всичко това е съвсем нормално.
Така че според мен полът не е определящ. Peace

Честно казано малко ме е страх второто какво ще е.Embarassed

# 50
  • Мнения: 13 798
Имам база за сравнение  - каката на 10 години и малкия на година и 10 месеца.
За мен това, което се пита е верно. Каката колкото и да беше палава и луда глава , сега разбирам колко лесно се е гледала. Малкия сега проявява характер - от бебе едва ли не, става с рев, ляга с рев, все на неговото да става, ту се сърди, ту те целува - абе като възрастен човек е и то много проклет. Като го види някой как се тръшка сигурно си мисли че го глезя , но не е така - просто момченце с характер ( и то какъв ) ...

Да спомена само че докато не се роди малкия не можех да оценя как лесно се е гледала кака му. Така че хубаво е човек да има база за сравенение...

# 51
  • Мнения: 3 034
не мисля. определям сина си като кротко и добро бебе. не че няма своите си изблици, но на фона на деца на приятелки е просто цвете. до характер е всичко.

# 52
  • Мнения: 1 559
Обаче май е вярно,че първите деца са много по  трудни ooooh!...и то защо.Ами защото им треперим в пъти повече.Докато ако имаш вече едно по разглезено дете,просто нямаш толкова много време за мънинкото бебе(поне при мен така се получава),и беба си спинка сама,лежи си кротко в креватчето ако е будна Whistling.Ако не съм се впрягала толкоз много с каката,а като ревне ,да е оставям малко да си пореве..а не хоп,веднага на ръце да се люлeeм,щеше да е къде къде по различно положението.Ама на ..проблема на първескините Joy

# 53
  • Мнения: 209
Не вярвам, че зависи от пола, мисля, че е до детето Wink

 Peace

# 54
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
.....  Peace бе и аз така мисля ... ама като нямам база за сравнение  Laughing Wink

# 55
  • Мнения: 540
и аз така съм чувала
имам едно момче и е супер диво
но знам ли отстрани всички деца изглеждат послушни

# 56
  • Мнения: 666
Знам ли и аз май си е до детето. Аз също си мислех, че момичетата са много по-кротки, но приятелката ми роди момиче и е същата зверка като моя син, така че май формула няма, всичко е индивидуално.

# 57
  • Мнения: 1 404
Няма значение пола на детето-имам две момичета,каката беше ревливо бебе,не спеше почти никак,трудно прояде...сега малката е олекотена версия,но пак не мога да кажа,че ми е лесно с нея-не седи сама,заспива само с люшкане....добре поне,че като се занимавам с нея не реве,че е много подтискащо инак.

# 58
  • Мнения: 530
моето момиче е огън момчето ми е много по кротко

# 59
  • Мнения: 3 092
Аз имам дъщеря - не спи и до ден днешен , реве ,беше адски злояда - изкарвала ме е наистина извън нерви ....не пола е показателен , повярвай ми .
Гените са водещи според мен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт