Рецепти в йенска тенджера

  • 96 952
  • 79
  •   1
Отговори
Момичета много ми харесват ястия в йена.Вие какво приготвяте така
Мога да ви кажа една много вкусна рецепта която приготвих в йенска тенджера:

4 пилешки парти бутчета
100гр. кашкавал
100 гр. салам или шунка
100гр. пушено сирене
1 голям домат
4 големи картофа
1 к.л. кимион
1 к.л. черен пипер
магданоз - 1/2 връзка
олио и вода

На дъното на йенска тенджера се слагат пил.бутчета.Поливат се с две лъжици олио. Слагат се половината подправки. Нарязваме на купчета картофите, салама, кавкавала, пушеното сирене, домата + останалите подправки. слага се сол на вкус. Върху всикчи продукти още две лъжици олио и две кафени чаши вода. Пече се 1,5 часа.

Ще се радвам и вие да опишете вашите рецепти в йенска тенджера

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Редовно правя пиле с гъби и сметана. Купувам пилешки бутчета цели. Сварявам и обезкостявам, а месото нарязвам на по-дребни парченца. В дълбок тиган задушавам 2-3 глави лук и 500 грама гъби. С черен пипер, сол и мазнина. След това разбивам 200 грама заквасена сметана с малко вода и изсипвам в тигана. Като поври 5 минути на тих огън, слагам месцето в йената, изсипвам отгоре цялото съдържание на тигана, разбърквам и пека на 180 градуса. Накрая може да се настърже отгоре кашкавал и да се допече.

# 2
# 3
nana77 да със сметана и топено сирене се получава много вкусно.Днес даже ще направя свински пържоли с тези вкусни продукти в йенската тенджера

# 4
  • Мнения: 243
На мен в йенската тенджерка всичко ми е по вкусно,аз правя в нея пилешко с гъби,със сметана;телешко с майонеза;мусака с патладжани,абе като се замисля всичко става,и месота е по-крехко  Hug

# 5
  • Мнения: 3 216
А дали до тук изборените рецепти ще станат и в микровьрлновата?

# 6
  • Мнения: 243
С грил или без,ако е с грил ще стане,но мисля че ще е като варено ако разчиташ само на обикновенната програма!

# 7
Момичета не обичате ли да ползвате йенска тенджера

# 8
  • Мнения: 5 001
Много обичам пияно пиле да го приготва в йенска тенджра  Crazy
Цяло пиле,посолено и напиперено с червен пипер и омазано с масло(или олио) го слагам вътре добавям 1 ч.ч. бира и 1/2 ч.ч. вода,слагам капака и пека около 1 час на около150- 180 градуса.После наоколо пилето добавям нарязани и посолени картофки(понякога за разнообразие слагам и една връзка зелен нарязан лук).Похлупвам и връщам във фурната.Като станат картофките е готово.ОХ.... hahaha hahaha hahaha Май ще трябва да направя,че....

# 9
  • Мнения: 302
И аз много обичам, приготвям мусака, огретен, импровизирам, много вкусно става ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 346
Момичета не обичате ли да ползвате йенска тенджера
Обичаме и ползваме  Laughing . В нея правя месо на хапки (телешко, свинско, пилешко, дробчета) с праз, гъби, кисели краставички, сметана и каквото се сетиш или имаш в хладилника . Винаги става и лесно и вкусно, а и здравословно, че се избягва пърженето .

# 11
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
аз предпочитам така да готвя. бухам всичко вътре - месо, зеленчуци, сметани, подправки, мятам във фурната и забравям.
правя пилешко със сметана или кис. мляко и горчица; свинско с подправки или сметана;мусаката вече там също ще става (гръцка правих скоро)... абе пека ли - в йената е. понеже аз съм и на такъв режим на хранене, че месцето присъства всеки ден на трапезата.. хич не ми се занимава да задушавам, варя, запържвам.. като приготвя нещо ново, ще пиша пак, а и не се сещам в момента за всичко.

# 12
  • Мнения: 302
А случайно някой, да е ползвал микровълновата и да знае някоя вкусна рецептичка на нея и йенската??? Thinking

# 13
  • Мнения: 2 784
nana77 да със сметана и топено сирене се получава много вкусно.Днес даже ще направя свински пържоли с тези вкусни продукти в йенската тенджера
И аз ги правя така по една рецепта от книгата на Иван Звездев и Слави. Начукват се пържолките със сол и черен пипер и се редят. Ред пържолки, ред топено сирене и кашкавал. По средата се слага малко масълце, завършва се с топено сирене и кашкавал. Отгоре се залива със сметана аз използвам опаковка и половина заквасена, в рецептата е течна за готвене, около 250 мл. После се слагат на около 180-200 градуса около 60 минути за свинските пържолки и около 40 за пилешките. Много върви с пълнени картофи- няколко големи картофа се измиват хубаво, набучват се на няколко места и се изпичат в микровълновата за около 10 минути. Кожичката трябва да се набръчка, а вътре като бучнеш с вилица да минава спокойно, като варените картофи. След това се разполовяват, издълбават се внимателно с лъжица, вътрешността им се намачква със сирене и подправки и се пълни обратно в картофите. Отгоре се слага тънко резенче шунка или бекон (а може и да не се сложи, на вкус), най-отгоре тънко резенче кашквал и се запича. В голяма чиния пържолката със соса по средата, а 1-2 картофа-отстрани. Чаша вино и идилията е пълна.  chef

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
в микровълнова и йена съм правила само пресни картофки (много бързо стават) и броколи с масло и сметана.
Жълтият Ламтурник, е тази рецепта ми напълни душата. Hug Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт