Да се прибера ли с детето?

  • 4 541
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
4ета темата от няколко дни и все се каня да пиШа и все не успявам Confused.

Едва ли ние можем да ти кажем какво то4но да правиШ. ThinkingАз ли4но бих те посьветвала каквото и да предприемеШ вьв врьзка сьс сьпруга ти ВСИ4КО да е написано на хартия Peace.Ако имате временна раздяла,той ПИСМЕНО да даде сьгласието си детето да е при теб.
На мен това заминаване за БГ с детето малко рисковано ми се вижда без да имаШ никакьв документ за попе4ителство newsm78,ами ако утре каже 4е си му отвлякла детето?
Аз сьм разведена и зная,4е вси4ко най_добре се реШава по писмен пьт,така после няма недоразбрали и недоразбрани.

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
АЗ:oops:

# 32
Момичета,
пак съм аз, Това за не развода ми се иска не за друго, а защото ме е страх като кажат съдебно решение. Тук във Франция толкова е прието че бащата трябва да вижда поне на 15 дена детето или да го гледа една седмица от две, и толкова разказват че дете без баща не расте добре, че все ме е страх да не би съдия да реши друго и бащата да се възползва от това. Знам, че е глупаво. Но дори да нямаме развод веднага, не искам да рискувам. Тук има възможност и за официална раздяла пак със установени условия, и документирана. И при такава раздяла, ако тя трае две години, автоматично може да се поиска и вземе развод. Легална е и раздялата по взаимно съгласие на родителите, с установени от тях условия. Но тогава знам че пак ще ми трябва документ доказващ съгласието  на таткото да се прибера. И искам да се започне леко без развод, само заради този глупав страх от съдии, психолози или какви не още помощи които предлагат тук. А аз си знам че нямам нужда от съвети на социални и психолози. И затова съм решила да мъкна съпруга в дружество за, викат му тука, семейно посредничество, които изслушват, съветват, и помагат за подготване доссието за раздяла или развод, което да е готово за подписване от адвокат и после за минаване пред съдия. Не вземам още среща само заради практична невъзможност.
Свършвам едни курсове средата на декември, и тогава ще мога да си освободя дни за разни срещи. Без да казвам на съпруга смятам да отида и в дружество за помощ с уридически съвети за жената.
Вярно е, че нищи не се знае занапред, и е рисковано да си тръгна така без никакво писмено съгласие, да, това е по рисковано от неразвод пре властите. Както да го мъдря, трябва ДЕЙСТВИЕ, и вече нямам търпение да започне всичко.
И, аз пак да си кажа, формуки БГ Мами, благодарение на тези разговори тук с вас, набирам много повече кураж.
Хиляди, милиони, милиарди целувки на всички ви.
Пак с благодарност,
                                             МсДушата

# 33
  • Мнения: 746
Как точно ще постъпиш, нека бъде твоят личен избор, базиран на опита ти във Франция и това, което искаш. Но напълно съм съгласна, че всичко, с което се съгласява или не мъжът ти, трябва да е написано на хартия. Не можеш 100% да му вярваш, че ако заведеш детето в БГ, после няма да уведоми, че е отвлечено или нещо подобно. Действай разумно. Успех!

# 34
Според мойто скромно мнение, бидейки в сьщата ситуация, бих се развела, осьдила мерзавеца за издрьжка, получила 100 % родителски права над детето, сменила името на детето с моето фамилно и тогава беж в БГ. Е това е истината за мене. Ако страдаш от скрупули и " ората казаха" ще пропилееш други вьзможности , а времето лети . Не се лутай, не се ослушвай и не си мисли че ще му дойде акьл в кухата кратуна. Ако един мьж не знае да оцени жената до себе си, забрави....мьже като него с лопата да ги риеш- какво от това че ти е направил дете. Или искаш детето ти да расте около двама непьлноценни родители??? Единият не се прибира и спи по цял ден , а другият сломен и мизерен...

# 35
  • Мнения: 126
МсДуша-не съм съгласна с теб че след две години раздяла автоматично взимаш развод....Познавам хора,които живеят в конкюбинаж-деклариран в кметството при това и които имат вече 2 деца...и пак не могат да се разведат ..само защото едната страна Не желае.....Процедурата по развод във Франция е тромава и скъпа!

Много от чужденците-дори българки тук живеят Без брак -точно заради ползването на социалните придобивки.Но от написаното разбирам че ти си достойна млада жена   bouquet Но пък социалната система тук дори подпомага самотните родители...
 Доколкото разбирам детето ти е с френски паспорат-щом бащата е французин...Детето не губи нищо

 Ако се разделите и Ти и детенцето  си отидете  в Бг без развод ще разчиташ на Добронамерените му месечни помощи...и дори в един хубав ден може да разбереш че във общото ви жилище той си живее в деклариран конкюбинаж-никой теб няма да те пита или уведоми  за това,дори и във Франция да си!Затова-  си изясни както правно,така и финансово отношенията...Не стой и не се питай този месец дали ще прати пари или не-и дали да го питам ...или не.За сама жена финансовия въпрос е от жизнена важност.Затвори вратата след себе си,за да се отвори нова в живота ти....а то-каквото е писано.


# 36
Dala,

много ми хареса последното изречение от поста ти. Съгласна съм за нуждата от правна изправност. Вече напредвам с това, че предупредих съпруга ми, че ще вземам среща в едно дружество което помага за съставяне досието за раздяла и развод.
Ако искам издръжка може и да не се съгласи да се прибера с детето. Гледам да съм дипломатична, за де не се озлоби. И не е лесно да си дипломатичен така, че после да не си кажеш че си глупав. Говоря за себе си, но много ме е страх да не би да си промени мнението и да не подпише да се прибера с детето. Та чакам за среща да видим какво ще ни съветват и какви ще са реакциите.
Искам, мога, действам, казват. Аз вече стигнах до третия етап, и си казвам че му се вижда краят. Дано да е така лесно както си го представям и желая.

# 37
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
акъл не мога да ти дам, ама имаш и моята виртуална подкрепа, душа
у дома е друго,
съгласна до финалната точка с Еulе.

# 38
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
моето мнение Ще е малко наопаки от другите  newsm78
аз не знам как след 16 години живот във Франция  може да не си си създала никакви контакти и заЩо смятаШ, 4е не можеШ да се "реализираШ" там.
в тези години и в България неЩата са много променени, какво те кара да мислиШ, 4е там Ще успееШ?  Thinking
да не говорим за това, което предлагаШ на детето си като възможности.

във всеки слу4ай, присъединявам се към съветите за съдебна изправност на семейното ти положение, баЩата е длъжен да плаЩа издръжка на детето си, където и да живее то.

и се надявам, 4е няма да се повлияеШ от подобни съвети :

Според мойто скромно мнение, бидейки в сьщата ситуация, бих се развела, осьдила мерзавеца за издрьжка, получила 100 % родителски права над детето, сменила името на детето с моето фамилно и тогава беж в БГ. Е това е истината за мене. Ако страдаш от скрупули и " ората казаха" ще пропилееш други вьзможности , а времето лети . Не се лутай, не се ослушвай и не си мисли че ще му дойде акьл в кухата кратуна. Ако един мьж не знае да оцени жената до себе си, забрави....мьже като него с лопата да ги риеш- какво от това че ти е направил дете. Или искаш детето ти да расте около двама непьлноценни родители??? Единият не се прибира и спи по цял ден , а другият сломен и мизерен...

освен ако няма малтретиране на теб и детето ти от негова страна.

# 39
  • Мнения: 746
стискам палци да вземеш най-правилното решение за теб и детето!

# 40
  • Мнения: 3 034
и аз ще се присъединя най-вече с подкрепа з атеб, каквото и решение да вземеш!  Hug да се лута човек в подобни отношения е инвестиция, която не си оправдава дивидентите, за мен. крачката е трудна, но... прави се. и задължително си уреждай нещата черно на бяло. имам приятелка, която тук мина по твоя път. прибра се без да е разведена и... нещата отдалеч трудно се уреждат, макар на теория да е възможно. поне имай всичко написано и подписано, защото за съжаление, довчера нормалните могат от утре да се държат ненормално  Peace

# 41
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Аз дълбоко в себе си не приемам разводите , особено когато има деца .
Ние със съпруга ми все още нямаме и отношенията ни често са се обтягали заради това и заради много други неща , които не сме харесвали в другия .
Човек се променя през годините , не е лесно да го приемеш , особено ако промените те карат да се срамуваш .
Но все пак някога си обичала , отдавала си тялото си на същия този чавек , който днес ти мирише , дразни с повидението .... а дали и с него не е така ?!?
Ние януари ще посрещнем 20год от годежа , а през юни и от сватбата , честно да ви кажа въобще не го понасям , не мога да го дишам , но като изчистя тази умора , рутина и патина на чувствата и емоциите , виждам , че това си е моя мъж , с всичките кусури на човешко същество и дори му се чудя как ме търпи !

Ела си за по - дълго , подишай без него , после го повикай и виж тук как ще ти понесе съжителството и тогава вземи генерално решение , но никога не пренебрегвай нуждите на детето .
Успех !

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 05:58 от Кълбовидна Мълния

# 42
  • Мнения: 353
Душа-като начало искам да ти предложа моята подкрепа  Hug-виртуална и морална

Ела виж и френската ни темичка-май момичетата са пропуснали твоята тема,а все пак са запознати с френските закони-могат да ти дадат ценни съвети...
Няма причина да те е страх от френските закони.
Нямам личният  опит в разводите Laughing,но близка моя приятелка преди година се раздели с бащата на детето си-на 4 месеца тогава...Преминаха през съд за попечителството над малкият-естествено дадоха го на нея-емигрантката работеща на половин работен ден и под наем...Не на него-фр с голяма заплата и собствен апартамент  LaughingНе е имало и за миг опасност решението на съдът да е друго.Таткото плаща много добра издръжка (450?)
Понеже в момента приятелката ми също в дилема дали да не се прибере в БГ се осведоми за правата и задълженията си-ще може да вземе детето съвсем с нормите на законът...

Общи условия

Активация на акаунт