С какво и в кой месец захранихте?

  • 6 184
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 800
Захрани на 7 навършени месеца с каша- ориз и царевица.
На една година имахме само 2 заместени хранения, останалото беше от вкусното цоки цоки...

# 46
  • Мнения: 2 111
Захраних на 5,5 месеца с плодово пюре ябълка,после круша и банан.След това продължих с картоф,морков,тиква,оризова каша и т.н.Всяка нова храна въвеждах 5 дни и след това 2 дни правех почивка само на кърма и въведени вече храни.Първият месец от захранването трябва да има едно хранене с твърда храна,вторият месец-2 хранения с твърда храна.
Имаме само едно заместено хранене засега  Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 4 588
На 4 месеца и половина с картофено пюре. След това въведох морков, тиква, тиквичка...
Давах по веднъж на ден от новата храна, като постепенно увеличавах количеството и прибавях по нещо ново.

# 48
  • Мнения: 961
Захраних на 6 месеца и половина с намачкан картоф с кърма. Седмица след това въведох морков, след още толкова оризова каша, ябълка, тиква, тиквичка. Вече не помня всичко. Горе долу предлагах новите неща след около седмица до десетина дни, но моята бебка е предразположена към алергии, затова много внимавах. Давах по веднъж на ден, като започвах с по една лъжичка и постепенно увеличавах количеството.

# 49
  • Мнения: 2 959
...По колко пъти на ден давахте новата храна?
Колко дни оставяхте на детето за всяка нова храна.
С първата Си дъщеря на 4 и 1/2мес, започнах с обикновена оризова каша, и след това въведох ечемик, овес и житната, след това зеленчуците и плодовете. А с втората, започнах преди 2дни/ 7мес и 3сед/ и все още сме на 2чл кафяв ориз. За всяка храна отделям около 3дни и я давам 1дневно. Успех и на Вас с Твоята принцеска, Шоколадово Майче.

# 50
  • Мнения: 3 034
на 4.5 месеца по принуда - всички признаци за захранване бяха налице, за мое съжаление. иначе не бих захранила преди 6-тия. захраних с оризова каша - безмлечна, безглутенова. в началото я давах преди обяд, после и следобяд. до 6-тия месец ядеше само тази твърда храна, примесена с малко ябълково пюре, защото иначе не я искаше. други пюрета дадох сл;ед 6-тия. обикновено чакам по три дни дали ще има реакция. от моя опит реакцията се появява доста бързо - при сина ми още същия ден. и никакви заместени хранения до годинка.

# 51
  • Мнения: 439
На 5 месеца и половина със сварен картоф

# 52
  • Мнения: 2 587
На пет месеца ,със зеленчуково пюре - картов.Давах по един път на ден - за обяд,като оставях по седем дни за всяка нова храна.

# 53
  • Мнения: 225
 първото ми дете захраних на 3 месеца-плодово пюре,на 4-зеленчуково ,на 5-месно , след шестия на детска кухня Embarassed,но така правеха всички покрай мен.И най интересното е че и сега доста от познатите ми пак така захранват.
Този път съм решила да захранвам след шести месец,пък каквото сабя покаже...

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 5м и 5 дни-варен картоф с АМ.

# 55
  • Мнения: 789
На 4 месеца с плодово пюре-никакъв проблем Peace.

# 56
  • Мнения: 2 960
пет месеца-с пюре от картоф.после въведох морков и тиквата.Не съм имала никакви проблеми със захранването на малкия.

# 57
  • Мнения: 1 919
картоф около 5 месец

# 58
  • Временно
  • Мнения: 788
На 5 месеца и половина с пюре от тиква.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 092
на 5,5 месеца с пюре от моркови. после тиква, после картоф и т.н....
дава се винаги и само по 1 нов продукт на ден, захранва се с новото нещо сутрин, ако се появи реакция да не е по нощите.
започва се ест по веднъж на ден, после се увеличават.
първото пюре давах 10 дни, после почивка, после почнах по 7, по 5, 3 и т.н...
давах  30-тина мин след кърмене по малко, до края на първия месец не изяждаше по повече от 1/3 от мъничките бурканчета....

Общи условия

Активация на акаунт