Ох,тези зъбки!!!

  • 2 877
  • 41
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 457
Момичета,извинявам се ако темата не е за тук.Страшно много ни мъчат зъбките,незнам вече какво да правя.Температура няма,но е страшно кисел,плаче много,по цяла нощ не спим.Давах Панадол,но само два пъти,успокоява го и спи добре,но пък ме е страх да продължавам,мажа му венците с Калгел-не помага.Чух за хапчетата Дентокинд,ако някоя от вас е давала от тях,нека да каже дали са ефикасни и как и по колко да давам.Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 720
Съчувствам ти  Tired , и при нас беше така. Нищо не помагаше. Дентокинд му дадах веднъж, но повърна след него и не посмях повече да пробвам. Иначе някои мами са доволни от него. Друго, което съм пробвала е Хамомила на Боарон, хомеопатично е пак. И то е с временен ефект. Търпение! Дано само при първите зъби е така!  Peace

# 2
  • Мнения: X
Много неприятно и при мен ситуацията е плачевна, само, дето тя спи спокойно и денем и нощем, но иначе непрекъснато търка устата, дъвче, каквото намери и яде само мляко  Crazy Честно казано винаги съм мислила, че чаааак такова мъчение зъбите не могат да бъдат, защото с голямата не ги усетих, обаче сега ми се разказва играта.
Спасение - няма. И търпението свършва в един миг Twisted Evil и само стискам зъби и правя това, което не я дразни, та поне да не мрънка.

# 3
  • Мнения: 9 973
калгела не помага,вземи дентинокс Wink

# 4
  • Мнения: 1 981
За толкова малко бебе "Дентокинд" се разтваря в малко вода и се дава половин час преди или след хранене! Не трябва да надвишават 6 за деня и могат да се дават на всеки час! Но...при нас разтворени във вода не помагаха особено, а сега вече като му ги давам в устата да си се разтворят има по-голям ефект! Опитай и "Pansoral" - това е хомеопатичен гел, за който няма ограничения колко пъти ще мажеш, докато при "Калгел'' има!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 588
 И при нас е подобно положението.
 Когато венците много я болят ги намазвам с Pansoral. Този гел за венци е на билкова основа и може да се ползва по-често.
Вечер давам по 3 гранулки Calcarea phosphorica (хомеопатичен продукт) половин час преди храненето с АМ. Сега дъщеря ми спи много по-спокойно.
 Преди 3 дни излезе първото зъбче, а сега сме в очакване на второто.

# 6
  • Мнения: 530
дентокид ни помогна нищо за мазане не помага

# 7
  • Мнения: 10 983
Мажа венците на дъщеря ми с Dentinox. Облекчава я бързо и спи спокойно, вече 3-та тубичка привършваме.

# 8
  • Мнения: 6 713
Нека попитам за този Дентокинд - пише, че съдържа лактоза??? Това не е ли млечен протеин?? newsm78 Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
дентинокс гелче и генгигел помогнаха. генгигела е обаче когато зъбчето е пробило малко, иначе няма ефект.
за разтваряне му слагах гранулките хамомила, а дентокинд все се каня да взема и още не съм.

# 10
  • Мнения: 4 335
И ние сме така.Само и единствено дентокинд ни помага.Давам сутрин,обед и вечер по едно,разтворено вьв водичка(с льжичка).Венците мажа с Пансорал,билкова е и може да се ползва неограничено целия ден.

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На нас много ни помагаше дентинокса  Peace Чувала съм и за някакви хомеопатични гранулки с лайка (мисля, че са на "Боарон"), но лично аз не съм давала.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Mазала съм с Калгел и Дентинокс - от нищо не видях ефект.Дентокинд не взех, защото лекарката ни беше казала, че ефекта му ще е като на предните две, та си изтърпяхме.Добре, че му излизаха по два на веднъж, а кучешките - четирите за 7 дни, че ако се точеха един по-един..

# 13
  • Разград
  • Мнения: 2 102
При големия не съм имала особени проблеми с излизането на зъбчетата. Мазала съм го само с Дентинокс.
Сега с малкия не е така. Пак мажа с Дентинокс, понякога вечер съм давала Панадол, мажа също и с Бочко.

# 14
  • Мнения: 493
Аз му мажа зъбките с Дентинокс гел-на синът ми му облекчава болката,но това си е период,който също трябва да го минем, както коликите. Hug

Общи условия

Активация на акаунт