А какво ви харесва сега?

  • 1 882
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 662
Контра на темата за забравените жестове. Според вас, има ли някакви предимства нашето време?

# 1
  • Мнения: 1 813
Има.
Осъществявам много бързо и лесно контакт с хора, които са мноого далече от България.
Това е първото,за което се сещам.
Има и още със сигурност.

# 2
  • Мнения: 1 312
Комуникациите,
Наличност на продукти в магазина,
Липса на опашки за стоки,
Полуфабрикатите или мързеливите,както аз ги наричам храни,
Мобилността,
Достъпа до информация.

# 3
  • Мнения: 3 405
Въпреки спомените, които ми навяват носталгия (не винаги) сега се възползвам от всякакви новости.
Миналото си е минало  Grinning Настоящето винаги има предимства пред миналото.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 13:15 от Анджелина

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Това, че мандарините у нас
вече не идват само с Дядо Мраз.  Grinning

# 5
  • Мнения: 54
Това, че не се учи и в събота.

# 6
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Че мога да пътувам не само до Унгария.
Че живея на място, чиято архитектура е доста различна от панелната конфекция.
Че обзавеждането на домът ми зависи от личният ми вкус и финансови възможности, а не от това какво има в мебелният магазин.
Че същото се отнася и до облеклото ми, образованието ми, козметиката ми, храната ми.......
Че интересните книги не се купуват с връзки и ги има когато ги потърсиш.....вестниците и списанията също.....

# 7
  • Мнения: 5 710

- Интернет и мобилните комуникации. Светът стана малък и достъпен. Почти всичко може да се постигне, ако се възнамери.
- Информацията.
- Свободата на мисълта, на словото, на придвижването. Достъпния транспорт.
- Наличието на частна собственост и свободна инициатива.
- Домакинските улеснения от всякакъв характер - от пералнята, до почистващия робот.
- Купуването на шампоан не е повод за разходка с приятелки и търсене,  дефицитът не притиска към абсурдни открития.
- Облекчаването на болката, напредъка на медицината.

# 8
  • Мнения: 4 710
Пренаситеността от всичко на мен лично не ми е интересна. Иначе ми е добре,че по Великден мога да си купя козунак без да се редя на километрична опашка Laughing

# 9
  • Мнения: 502
     Въпреки носталгията по миналото,моето време е настоящето. Настоящето и бъдещето. Харесва ми това,че сякаш от няколко години поумнях,така да се каже,разделих се с илюзиите,с наивността,със сляпата доверчивост. Сега сякаш започвам живота си отново,и ми е по-интересно,по-хубаво. Всичко това се дължи на промени в живота ми в личен план. А иначе сега  ми харесват големите и пълни магазини,възможностите за пътувания,дори предизвикателството да се справяш сам в живота,без някой да се "грижи" за теб. Е,още търся онзи вкус на филия с домашно масло и мед,но по-скоро за да го опитат и децата ми,не за себе си.

# 10
  • Мнения: 743
Напълно свободният достъп до информация по всяко време и за всичко.
Възможността сами да определяме какво ни харесва и какво не.
Свободата да отглеждаме децата си според нашите разбирания и ценности. Без наложени шаблони на възпитание.
Разнообразието на каналите по телевизията.
Всички тези кухненски уреди, които ти спестяват сълзи, нарязани пръсти и т.н.
Да се кача на колата си и да отида, където поискам без да питам на кого кога ще му трябва семейното возило.
Има и още много.....

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като тегля чертата, сега ми харесва много повече от "преди". Плюсовете са много повече.

# 12
  • Мнения: 2 161
Всичко ми харесва.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Преди нямаше компютри, нямаше БГ-МАММА...

# 14
  • Мнения: 5 370
ПРЕнаситеност.
ПРЕинформираност.
ПРЕнаселеност.
ПРЕпускане.
ПРЕквалификация.
ПРЕзадоволеност.
ПРЕкалено консуматорство.
ПРЕнапрягане.Но и ПРЕболедуване.
И всичко това се води за ПРЕстиж. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт