Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 521
 smile3501 страхотна идея. И аз обичам забъркани в домашни условия мазила  Simple Smile

# 31
  • Русе
  • Мнения: 764
Зайка,чудесна идея. Simple Smile
Мисля да го пробвам,но смятам да заменя бебешкото олио със студено пресован зехтин. Имам само един въпрос -може ли да се добави някаква есенция за по-приятен аромат?

# 32
  • Мнения: 1 322
Страхотна идея и аз подкрепям.

# 33
  • Мнения: 242
 Laughing Laughing Laughingза информация-родих преди месец и половина...нито една стрия; на края обонянието ми беше станало като на хрътка, а ароматът н атози мехлем не ме дразнеше изобщо...и още нещо-не се съсипа нито една дреха, която беше нацапана от него-просто си се изпира в пералнята. Пожелавам лека бременност(доколкото е възможно това ) и здрави бебета на всички бременни мацки:) Hug

# 34
  • Русе
  • Мнения: 764
зайка ,честито бебче!Да е живо и здраво и само радост да ви носи! baby
Аз още не съм бременна,за мое съжаление,но вече 3 месеца ползвам мехлема, смалка модификация (замених бебешкото олио със зехтин).По принцип съм с много суха кожа и съм много доволна от него. Благодаря,че сподели!   bouquet

# 35
  • Мнения: 2 616
В листовката на маслото от макадамия на Икаров прочетох, че било изпитано против стрии. А и е напълно натурално. Ако замениш бебешкото олио с масло от макадамия може би ще се получи нещо още по-добро! Grinning

Или от пшеничен зародиш - него също го препоръчват много против стрии   bouquet

# 36
  • Мнения: 5 997
аз ползвах мустела за мен и след това за детето и съм много доволна.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 280
не става въпрос за домашна помада, а за смес между козметично олио и чисто какаово масло от аптеката...ако се поровите да прочетете ще разберете, че какаовото масло е най-подходящия продукт за разтягане на кожата на корема и гърдите-в случая...а като го смесим с хидратиращо олио получаваме търсения ефект. Разбира се веднага ще се намерят хора, които да дадат мнение против по принцип, но темата ми не е насочена към тях и нямам за цел да дискутирам.

Виж мила, това трябваше да напишеш още в първия си пост.
"Темата не е дискусионна! Прием само похвали!"
Въпреки това аз ще изкоментирам.
Нито разбирам от домашни мазила, нито съм им фен, нито ще взема да проверявам това, което си спретнала, дали си заслужава или не.
А пенкилер няма. Аз почти не полагах грижи за корема си... гърдите бях дори забравила е имат нужда (говоря и за 2 та пъти).
Имам съвсем не видими следи по-гърба(добре, че сестра ми ме видя та ми каза). Ползвала съм бебешко олио и преварен зехтин. Приятелка ползваше уж добри продукти (Чико и Мустела) и се нацепи много при качени 6 кг) Та кожа...

# 38
  • Мнения: 1 354
Поздравления, хубава идея Peace

# 39
  • Мнения: 165
зайка, честито ти бебче и браво за страхотната идея!

Какаовото масло е любимата ми съставка за грижа към кожата.

Миналата година си купих плажно мляко с какаов екстракт и за пръв път от 10 години не ми се появи слънчева алергия!

За съжаление още не съм срещала из аптеките да го продават. Скъпо ли е? Къде в София мога да си купя?

Аз мислех да търся патешка или свинска мас, защото кожата ми е много суха и искам да се погрижа за добрия й вид. Чудя се дали бих могла да ги съчетая маста и маслото? Моя позната се маже със свинска мас и каза, че въпреки преваряването на маста в прясно мляко, след като се намаже, мирише на пържени картофки и се чувства като тюлен  Joy

# 40
  • Мнения: 1 464
Моя позната се маже със свинска мас и каза, че въпреки преваряването на маста в прясно мляко


Би ли ми обяснила как точно се прави това преваряване.Благодаря предварително!

# 41
  • Мнения: 165
Моя позната се маже със свинска мас и каза, че въпреки преваряването на маста в прясно мляко


Би ли ми обяснила как точно се прави това преваряване.Благодаря предварително!
Незнам, не съм го правила. Така ми каза тя. Трябва да я попитам за технологията.

# 42
  • Мнения: 793
Това ми харесва....евтино,натурално и изпробвано Peace Ако не помогне поне няма да навреди.

# 43
  • Мнения: 705
Ето една и от мен (видях я в един сайт, но да я споделя):
1 чаша масло от шеа или какаово масло
2 с.л. някое от следните масла - кайсиеви ядки, пшеничен зародиш, кокосово масло
5 с.л. чист пчелен восък, настърган
повечко ампули витамим Е - ползваме само течността в тях

На слаба водна баня (до 42 градуса максимум) се разтапя какаовото или шеа масло. Добавят се останалите масла, витамин Е и восъка. Когато восъка се разтопи и всичко се смеси добре, сместа се налива в подходящи кутийки или малки стъклени бурканчета. По принцип след ден, кремът ще стегне и леко ще се втвърди, като придобие вид на крем с цвят на восък.

# 44
  • Мнения: 23
имате чудесни идей и мисля да се възползвам,аз също се чудя с какво да се мажа,а и много си ме сърби,казаха ми с  бадемово масло...

Общи условия

Активация на акаунт