на 4 год в къщи

  • 2 568
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 748
Благодаря на всички момичета  Simple Smile

Аз всъщност за себе си съм уверена в решението си и всички близки / роднини и приятели/ ме подкрепят.Но потърсих вашето мнение защото си мисля ,че тук всеки си казва мнението на 100% честно, а във форумите има много различни хора,различни гледни точки и когато погледнеш нещата отстрани е друго.
А всъщност всички родители искаме най доброто за детето си и ,ако на този етап всички ми кажат ,че това е детската градина бих се всушала и тогава бих преценила дали да я пусна.
Благодаря ви още веднъж  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 878
не се притеснявай изобщо. моят син ходи на детска градина от 2 седмици. след 20 дни, живот и здраве, ще стане на 4.
лесно се адаптира и му е интересно, затова се радвам. но бях твърдо решила, ако не му харесва, плаче и се измъчва да го спра и да го пусна отново след година примерно.
хубаво е, когато човек има избор - не се притеснявай и майната им на всички, които ти набутват допотопните си разбирания Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Чувала съм от психолози по разни предавания, че детето до 3-тата си година е психически едно цяло с майка си, т.е не може да прецени, че е отделен индивид от нея. Затова било по-добре децата да се отделят след тази възраст. Аз също така постъпих с каката (тръгна на две и половина, за да започне от началото на учебната година). Малката смятам да я пусна на три и половина - така се пада.
Всяка майка познава детето си и ако не е належащо, мисля, че е по-добре тръгването да стане направо на детска градина.
Смяташ ли, че седенето вкъщи е добро за детето ти? Ако на този въпрос си отговаряш с ДА, въобще не се интересувай какво ти казват околните.
Прави това за детето си, което според теб е правилно.
.
 Peace

така мисля и аз  Peace

# 18
Голямата ми дъщеря тръгна на ДГ на 4год. и 3месеца,защото можех да я гледам в къщи.Играеше с деца от квартала,редяхме пъзели,знаеше много приказки и стихотворения,рисуваше.Не е имала пробле с адаптацията в ДГ,не е боледувала в ДГ, вече е в 6 клас,спокойно и уравновесено дете.Здравето на детето ми е над всичко!
Малката ми дъщеря започна тази есен в І група-на 3години,ееее,то не бяха болести,не бе чудо.
Не е ходила на ясли по здравословни причини,но това не й пречи да е самостоятелна-сама се облича,храни,знае много песни и стихчета.И нея ще спирам от ДГ,защото свекърва ми се пенсионира и ще я гледа зимата,поне докато стане на 4год.Не виждам какво толкова ще изгуби,ако не ходи на ДГ,освен постоянните вируси,които хваща от там Crossing Arms.
И пак казвам-здравето на децата ми е над всичко!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Иван днес за първи ден е в държавна градина. Имаме опция да си остане вкъщи с баба, но той е толкова контактен. Виждам го, че не желае да е с баба си. Днес излетя в стаята и не пожела да излезе, за да му покажа къде съм му оставила водата. Толкова беше щастлив. Дано не се разболяваме само. Та в този ред на мисли зависи от детето. Има деца, който просто имат нужда от контакти и повечко игра. Моето е от тях.

# 20
  • Мнения: 789
Не е проблем,щом контактува с деца,а и какво им пука на приятелките ти.Но пък градината си има своите предимства.Моят син е на 3 и половина,в друга държава сме,тръгна с радост на градина още през септември,всяка сутрин отива щастлив,учи 2 езика едновременно,в къщи пее песнички,които е научил там...общо взето си изкарва добре и хич не го виждам затормозен.

# 21
  • Мнения: 4 564
много си зависи и от детето и темперамента му
моят син е толкова динамичен е е абсурдно да го гледам в къщи по цял ден това значи да не мога да се наспя , нахраня ,изобщо  да  не изчистя или сготвя пък какво остава и ако трябва да работя
а ако ми се наложи да го взема с мен до някое учреждение по работа , защото няма как да не му се наложи на човек просто ще стана пишман, от детските площадки се прибирам супер уморена
докато има деца които са си кротки , не се чуват много и могат да стоят по цял час седнали или да си играят с някоя играчка дълго -ами такива деца 5 мога да изгледам и хич няма да се притеснявам ходи ли или не на градина
по градинките и детските центрове си има достатъчно деца за контакти , както и ако детето расте в голямо семейство
така че е много индивидуално и всеки гледа на нещата от своята камбанария

# 22
  • Мнения: 679
Щом можеш да си го позволиш, аз съм ЗА детето да е вкъщи колкото може повече. Яслите и детските градини са инкубатори на зарази, вируси и само болести могат да ти навлекат.  Ако имах възможност не до 4 години, а до първи клас или предучилищна щях да го гледам, но няма начин. Така че според мен не си сбъркала. Това че отделяш нужното внимание на детето пък е повече от прекрасно. Поздравления   bouquet
Имам познати с деца, които стоят в количките, а са на 3 години, не слизат да играят с другите деца, и ходят на градина. Това по-добре ли е. Самото дете си е затворено.
Успех и не се измъчвай за глупости. Важното е здраве да има, другото ще се нареди  Hug

# 23
  • Мнения: 390
Щом му осигуряваш контакти с деца на неговата възраст и му измисляш различни занимания през деня, това е най-добрия вариант за детето. Peace

Синът ми го гледах  до 3 години, не го пуснах на ясла, въпреки че ми беше страшно трудно с него и бебето вкъщи, точно защото смятам че детето до 3 години трябва да е до майка си.
Пуснах го на градина, защото през деня не мога да му осигуря контакти с деца на неговата възраст, не мога да го занимавам пълноценно с нищо(просто малката яде всичко- книжки, тебешири, пастели.. Laughing), т.е. когато е вкъщи денят му минава в гледане на филмчета, разходка до детската площадка, където има само бебета през деня и блъскане и удряне на сестра си, защото не може да играе така както той иска Confused
Това ежедневие въобще не ме устройва и мисля че не спомага изобщо за развитието му. Затова го записахме на градина. Все още реве сутрин, но колко стихотворения, песнички и приказки е научил, чак ме учудва Grinning

# 24
  • Мнения: 1 820
много си зависи и от детето и темперамента му
моят син е толкова динамичен е е абсурдно да го гледам в къщи по цял ден това значи да не мога да се наспя , нахраня ,изобщо  да  не изчистя или сготвя пък какво остава и ако трябва да работя
а ако ми се наложи да го взема с мен до някое учреждение по работа , защото няма как да не му се наложи на човек просто ще стана пишман, от детските площадки се прибирам супер уморена
докато има деца които са си кротки , не се чуват много и могат да стоят по цял час седнали или да си играят с някоя играчка дълго -ами такива деца 5 мога да изгледам и хич няма да се притеснявам ходи ли или не на градина
по градинките и детските центрове си има достатъчно деца за контакти , както и ако детето расте в голямо семейство
така че е много индивидуално и всеки гледа на нещата от своята камбанария

Напълно подкрепям.Моето дете е от тези който не стоят мирно за минута.Буйна е и не се спира.Сутрин става и се започва.Обикаляне,тичане и така до обяд докато легне да спи.Не сяда за секунда.След обяд картината е същата.Мисля че освен на самостоятелност и навици в яслата ще се научи на много неща,който на мен колкото и да ми се иска няма да успея.Не само заради време,нерви,но и заради самия и характер.Ходи на ясла от почти 2 месеца къде е там,къде в къщи болна,но промяна има коренна.Не съм и от майките който искат детето да и е до полата цял живот.Смятам че там се изгражда като личност,създава навици,учи се на самостоятелност и т.н.Лично мое мнение.Не казвам че някое  дете няма да ги има ако не е на ясла или градина,просто зависи от темперамента на детето,възможностите на родителите и много други  неща.Както казва yasmina "всеки гледа на нещата от своята камбанария".Другото е че както казах и преди.Ако смяташ че успяваш да дадеш на детето си всичко необходимо-емоционални контакти,грижи,разходки,игри,възпитание ....тогава проблем не трябва да имаш.А това за боледуването,аз лично не съм съгласна.Дали ще е в къщи до 5 и няма да боледува,и като тръгне на у-ще ще си гради тепърва имунитет,ако питаш мен е по добре когато е по малко.Но всички деца го изграждат.Едни по-бавно и трудно,други по-лесно и бързо  HugСмятам че ти най-добре познаваш детето си и знаеш кое е най-добре за него и кое не   bouquet

# 25
  • Мнения: 5
Няма по-хубаво нещо от това,детето да е с маика си и тя да го възпитава,разбира се,ако има такава възможност(ясно ми е,че на повечето мами им се налага да работят). Дъщеря ми е на 3,5г и не ходи на ДГ,не мисля да я пускам,има и други варианти и детето пак ще контактува с връстници- занималня, спорт и разбира се разходките по паркове,градинки и детски площадки. Не мисля,че децата,които не са ходили на градина,после задалжително имат проблем с общуването в у-ще, зависи си и от детето, има по-затворени и срамежливи,а други са общителни.Детето ми е много контактно и мисля,че няма да имаме проблеми по-нататък.А времето ми прекарано с нея е безценно,тя никога няма да бъде толкова малка колкото е сега,така че не искам да пропускам това. Моето мнение е,да си гледаш детенцето вкъщти колкото дълго можеш да си позволиш,защото е правилно родителите да възпитават детето си, а не непознатите учителки и лелки в градината.

# 26
  • Мнения: 585
имам наблюдение върхи двете деца на братовчедка ми каката ходи още от ясли , а малкия майката имаше възможност да го гледа и ходи от 5 годишен на градина , не боледуваше , не е плакал , лесно се адаптира и вписа в групата , често му доскучаваше в градината защото интелектуално беше доста напред като знания и умения от децата там , определено това което научаваше вкъщи от майка си , баба си учутел и дядо си инжинер , беше доста повече от това което научаваше в градината от учителките , контактен винаги е бил и в градина и извън нея , в момента той е на 14 години , каката на 20 г , няма никакви разлики в това  как са се развивали в училище или в отношения с връстници, тоест градината не е нещо не заменимо , даже май набл'давайки ги като деца по - добре за детето да се гледа в къщи , така че не се притеснявай не я ощетяваш нека тръгне на градина когато ви е удобно

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е само до възможността да се гледа детето вкъщи, а и до това дали на майката й се занимава с детето. ТОва е работа на пълен работен ден и майката се явява И учител и трябва да й идва отвътре какво да прави, да не й омръзва да му обяснява по десетки пъти едно и също нещо, да измисля разнообразни занимания и т.н. Гледането вкъщи не е само детето  да е здраво и нахранено, а и поемане на функциите на родител и учител взети заедно. Не мога да си кривя душата, за това е нужно и майката да има необходимите знания и ниво на образованост, поне каквото е това на учителките в градината (иначе какъв е смисълът?). Ако майката прецени, че не може да издържи на натоварването може би е по-добре да го запише на градина.

# 28
  • Мнения: 9 990
Абсолютно!Никак не е Полезно простото водене по градинки и сготвянето на едната супа.
Кейт-зависи много дали имаш баба учител и дядо инженер под ръка, нали се сещаш? WinkМоята съседка няма.Детето си е с нея само по цял ден или на пейката на най-близката площадка с бабите, които се припичат при хубаво време.И не умее да играе с деца.Асоциално е отвсякъде и такова го направи майка му.Щото можеше пак да си е вкъщи-ама при друг режим и със занимания.Ама няма с кой.По-добрия вариант е градината в случая.

# 29
  • Мнения: 636
Мисля, че е хубаво да си е вкъщи, шом има контакт с други деца, пък и защо забравяме, че контактът с майката на тази възраст е по-важен от контакта с други деца. Не смятам, че ще се адаптира по-трудно като е по-голямо, напротив, адаптивните способности нарастват с възрастта. Може би по-малките свикват по-бързо, това не значи, че се адаптират по по-добър начин. Може ако имаш възможност, да го запишеш на някакво занимание в група 2-3 пъти в седмицата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт