Проблем с нощния памперс

  • 1 609
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с лекар Peace

# 16
  • Мнения: 9 973
щом не иска да пишка,значи го боли,следователно-на лекар Peace

# 17
  • Мнения: 2 829
Ако лекар ти потвърди че всичко е наред и няма инфекция, можеш просто да опиташ нощем да му предлагаш да пишка сучейки. Слагаш леген на земята, сядаш с детето в скута ти, така че легена да се пада м/у краката ти. Даваш му да суче и му смъкваш гащите, така че дупето да "виси" м/у краката ти. Подканяш го да пишка със "пишшш" както си суче. Моят мишок само така пишкаше нощем, изобщо не беше съглесен да пишка без да суче. Постепенно обаче сам започна да стиска по цяла нощ и да пишка без да суче.

Но и аз мисля, че е важно да го заведеш на лекар и да се увериш че няма някакво възпаление!

# 18
  • Мнения: 3 211
не плачи, заради памперса, а защото го боли.
заведи го на уролог и пуснете урина

# 19
  • Мнения: 376
Благодаря ви момичета!   bouquet  bouquet  bouquet Писах по-рано, но не се е публикувал отговора (странно!). Непременно 6те заведа малкия на лекар утре (сега вече е вечер), резервирах час рано сутринта. Yana, наистина само така пишка без да плаче, кърменето го успокоява.  Днес цял ден не сам слагала памперс, и го мия след всяко пишкане в панталона, но маи наистина е инфекция. вече проплаква и през деня като е сънен/спи и пишка. ще пиша утре какво са казали. Благодаря ви!!! Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 3 034
пиши непременно! стискам ви палци  Peace

# 21
  • Мнения: 376
Момичета, сутринта бяхме на лекар,нищо ни няма. Лекарката само като му чу по-горното оплакване се изсмя леко и каза че е нормално това да иска да пишка без да става за да не се разсънва, и че децата на тази възраст обиновено не обичат памперс и леко наближават възрастта когато ще почнат сами да ходят да пишкат. Резултатите от изследването показаха че няма инфекция. Лекарката просто ме посъветва да го изпишквам по-често, за да свикне с тази идея, и през нощта да го правя възможно по-леко да не го разсънвам. Снощи пробвах 3-4 пъти това което яна (извини ме, нямам голямо я под ръка, копирам от отговорите) предложи, и се получи добре, само два пъти на чаршафа. явно трябва да става така - тихо и леко, и докато може с кърмене....(яна, как улучвате легена  Rolling Eyes Wink Embarassed, при нас става или зад легена или пред, отсрани, и в повечето случаи върху пижамата ми)

Иначе за кърменето - това си е омагиосан кръг, уж да пишка, а тои и похапва, и след около 30 минути пак пишка, и пак похапва, и така до сутринта! Правим само една почивка от около 2 часа през нощта! Лекарката ме посъветва като направим годинка да намаля нощтното кърмене, а дотогава просто ще ни е трудно - и на мен и на него, защото детето има нужда от кърма. А проблемът съвсем щял да се оправи като станем на две години и спрем кърменето ?! (това беше интересно, препоръчвало се сега да се кърми до две години)

Така че се връщам само с успокоение че не сме болни. От тук нататак ще се учим да пишкаме навън. ще чакам и с нетърпение да проходи и да почне да разбира че трябва сам да ходи да пишка (сигурно след 2-3 години поне). Дотогава ще дерзаем.   Thinking

# 22
# 23
  • Мнения: 2 829
Martani, радвам се че детето е здраво Simple Smile
За улучването на легена-трудна работа Grinning но постепенно с тренировките започва да се получава по-добре Laughing
Можеш под легане да послелиш нещо (напр. найлон или чаршафче за еднократна употреба) и да се опитвах с едната ръка да "управляваш" пишлето Simple Smile
При моето момче се получи така, че той сам започна да пишка по-рядко - напр. започна да не иска да пишка на всяко кърмене, после започна да стиска по цяла нощ (към година и половина) и постепенно по същото време спря да се буди и за кърмене.
Ти едва сега започваш, но ще видиш, че скоро ще усещаш много по-добре кога момчето ти иска да суче и кога да пишка. Алекс например като се размърда първо му давах да суче. Ако обяче имаше и друг зор започваше да плюе гърдата, да си върти главата, пак засуква, пак пуска.. и така докато се надигна да го изпишкам.
Ако искаш погледни тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340260.0;all
Мисля, че ще намериш разни идеи които ще са ти полезни. Пък и ако просто копираш там разказа си момичетата също ще ти дадат разни идеи!
Успех!

# 24
  • Мнения: 540
радвам се за добрата новина че сте здрави Hug

# 25
  • Мнения: 1 428
Радвам се,че нищо ви няма.

# 26
  • Мнения: 3 034
браво, Martani ! чудесно, че е здрав! пак по-добре да проверява човек, че знае ли  Rolling Eyes успех с пишкането тогава... сега знам, че и това може да ни догони и нас със сина ми  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Заведи го на лекар - да види да няма истинска причина за болката, слагай му памперс-гащи и пижама, слагай го да си спи в собственото легло и престани да храниш по нощите толкова голямо дете.

# 28
  • Мнения: 376
Благодаря ви, момичета, страхотни сте!

Яна, снощи се справихме много по-добре. Веднъж дори го изпишках без кърмене. Сух чар6аф!!!!!!!!!наи-важното е че Миро спа много,ама МНОГО по-спокоино. Просто си спестих може би час от недоспиване докато тои се върти неспокоино в леглото с памперса. А иначе при нас маи деиства първо да го изпи6квам, и ако иска да суче, давам. Ако не – направо да спи. 

Не мога да отворя линка, не всички успявам от тук. Може и да питам бабите в квартала, тук масово се практикува ЕБХ (сега научвам че така се казва). Само да те питам, кога Алекс почна да си казва сам че иска да пи6ка, или направо да го прави?

simplyaven,  особено ако го изпи6квате отвреме на време през деня, като нищо да се светне детето че може и през нощта да мине на този вариант. 

katiABV, никак ама никак не става това, пробвала сам.

# 29
  • Мнения: 925
Martani, и аз много се радвам, че проблемът не е медицински и няма да се наложи някакво специално лечение! Simple Smile
Линкът, който ти е дала Яна, е към темата за ЕБХ, намира се в Общ "отчетен" подфорум, заповядай при нас Grinning

Общи условия

Активация на акаунт