Пак за пустата анемия и храненето на майката и бебето...

  • 1 190
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
магика, повече клоня към захранване, защото той е вече почти на 5мес Rolling Eyes
ще изчакам 10-15 дни да се възстанови хубаво от боледуването и ще го захраня със зърнени каши богати на желязо, после зеленчуци плюс жълтък и след два месеца някъде и месо... 
пък да видим Simple Smile

# 16
  • Мнения: 75
Toni, защо не си снимаш с телефона кръвните изследвания. Аз в болницата така правех (но ние имахме и кръвопреливания и др. гадости) и всичко си снимах.Имах достъп до изследванията,защото изчаквах от лабораторията да ми ги дадат и лично ги носех на лекаря.Друг е въпроса че на повечето места не признават правени на друго място изследвания. Ние където отидехме все ми казваха "ами, то ние трябва да си изследваме кръвта за да сме сигурни..." Но че са длъжни да дават всичко-длъжни са, а ма я ме питай мен при 6 химиотерапии нямам нито една епикриза #Cussing out, само един документ за телк.Всеки път като си искам ми казват "подсещай ни; айде другия път" и това повече от година.А не върви и да ги заплашвам че доживотно ще ни следят и искам да имат добро отношение към детето...аз май се отплеснах Embarassed.
Стискам палци и много да нагушкаш Теди!

# 17
  • Мнения: 3 675
Не искам да ви плаша, но има различни видове анемии, някои форми на които са наследствени и родителите и децата няма как да знаят,че са носители, затова по-добре се консултирайте с хематолог.

# 18
  • Мнения: 2 132
С това, което ядеш не може да промениш хемоглобина на бебето , а само твоя. Така ми обясниха преди време от ЛЛЛ.

# 19
  • Мнения: 197
Хубаво е, че няма място за притеснение относно хемоглобина Peace. А епикрезита си я искай -те са длъжни да я дадат, и имай предвид, че има вероятност  и грешки да има в нея.
Аз също доколкото знам, независимо дали ядеш месо, яйца и т.н.,  желязото не преминава в кърмата, и именно по тази причина децата, които са предимно на кърма имат по-ниски стойности хемоглобин. Освен това докато бях бременна самата аз развих анемия на желязо, така че разрових се и  научих, че за да се усвои желязото, което приемаш не трябва да се комбинира консумацията му едновременно с калций, защото се блокира усвояването му от организма. По тази и по ред други причини за бебчо винаги избирах безмлечните каши с желязо- имам спомен, че безмлечните на Хумана например са с желязо, докато на Милупа нямат. Така и кърменето ще продължи  по-дълго.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 18:00 от iava

# 20
  • Мнения: 272
кърменето осигурява на детенцето ти всичко, което е необходимо. не се поддавай на паника и на внушения и не бързай със захранването. нека детето само води решенията ти. успех.

Общи условия

Активация на акаунт