Сладкарски шоколад

  • 3 489
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Взех два  големи сладкарски  шоколада, само дето незнам какво да направя с тях, как се разтопява този шоколад Cry? .Помагайте.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Ако е само шоколад - най-добре на водна баня, според мен. Инак рискуваш да трябва да го остъргваш от дъното на съда, в който би го стопила директно на котлона.
Ако е в комбинация с нещо друго /примерно - сметана, прясно мляко и т. н./, може да се натроши на парченца, които да сипеш в другата течност и тя, като се нагрява, да нагрее и шоколада и да го стопи. Аз така правих соса за шоколадовите кокоски, чиято рецепта наскоро бе поствана в този форум.

# 2
  • Мнения: 4 176
Дойде ми една идея. Не съм я пробвала, но мисля че не рискуваш провал:)
Да го начупиш на парчета и да го метнеш в един кекс да се пече с кекса, като в самото тесто сложиш нарязани банани и ябълки например ,а шоколада, когато вече си изсипала във формата, като предварително наръсиш отгоре с брашно. Това се прави с цел да  не потънат веднага на дъното.
Аз определено ще пробвам

# 3
Мамица, мисля че твоята идея трябва да се получи. Може и в тази рецепта да се вложи
  Американски бисквити с шоколадови парченца  
Продукти:
1 голямо пакетче масло /250г/ - може да се замени и с маргарин, същото количество.
1 ч. чаша кафява захар
1/2 ч. чаша бяла захар
2 яйца
1/2 ч. лъжичка хлебна сода 
брашно /около 400-500г/ за меко тесто
1 ч. чаша счукани орехи - по желание, става и без тях
100 г черен шоколад, натрошен на малки парчета /внимание да не е смлян/

Приготвяне: в дълбока купа разбивам яйцата и добавям двата вида захар, като непрекъснато бъркам докато се стопи. Прибавям омекналото масло и бъркам внимателно, да не се пресече. Бъркам сместта, докато стане кремообразна и прибавям содата. Обърквам и започвам да прибавям брашното постепенно, като целта ми е да получа меко маслено тесто. В готовото тесто прибавям орехите и шоколадовите парченца и омесвам да се разпределят равномерно. Оставям тестото за 20 минути в хладилника, да се стегне леко, за да се оформят по-лесно бисквитите. Оформям малки сплеснати бисквитки, подобни на кюфтенца и ги слагам в тава / няма нужда да се намаслява/. Пека в предварително загрята на около 200 градуса фурна, докато се зачервят.


Може и в микровърнала фурна да се разстопи.
Кажи за какво мислиш да го ползваш. Ако е за покритие на торти примерно е добре според мене да се смеси с масло и мляко (или течна сметана) newsm78

# 4
  • Мнения: 1 737
Топи се само на водна баня, когато е чист. Направо на котлона или в микровълнова изгаря лошо и става на буци. Ако се нареже предварително става по-бързо. Можеш да глазираш торти, кексове и бисквити с него. Ако имаш и бял и кафяв, можеш да правиш много красиви шарки.
 Grinning
А ще кажеш ли от къде си го купи?

# 5
  • Мнения: 4 176

А ще кажеш ли от къде си го купи?
Аз мога да кажа свекървата от къде купува. НЕВЕРОЯТЕН е. Става за ядене така. Белгийски бил. Скъпичък, но страхотен. От "Халите". Незнам къде точно, но ако искаш, ще я попитам.

# 6
  • Мнения: 1 737
Питай, моля те от кой щанд точно, че съм търсила други сладкарски материали там, пък не намерих...

# 7
...или в микровълнова изгаря лошо и става на буци. ...
За микровълновата не съм съгласна. Дори на шоколадите отзад една от опциите за разстапяне си е точно микровълнова. Но се пуска на кратки интервали и се разбърква. Аз до сега проблем с микровълновата по време на разстапянето не съм имала Thinking

# 8
  • Мнения: 773
ами ако наистина е сладкарски горчив шоколад ще ти кажа как се прави на течен, ако те интересува. само, че ще ти напиша рецептата само ако проявиш интерес, че трябва да я потърся. ако не те интересува може наистина да го настържеш и сложиш малко в кекс.

# 9
  • Мнения: 86
Дойде ми една идея. Не съм я пробвала, но мисля че не рискуваш провал:)
Да го начупиш на парчета и да го метнеш в един кекс да се пече с кекса, като в самото тесто сложиш нарязани банани и ябълки например ,а шоколада, когато вече си изсипала във формата, като предварително наръсиш отгоре с брашно. Това се прави с цел да  не потънат веднага на дъното.
Аз определено ще пробвам

Чудесна идея, непременно ще пробвам, обаче з апо-сигурно част от него ще настържа . На половината тесто ще сложа парченца, а на другата половина стъгприните. Ще видим какво ще стане Wink

# 10
  • Мнения: 86
ами ако наистина е сладкарски горчив шоколад ще ти кажа как се прави на течен, ако те интересува. само, че ще ти напиша рецептата само ако проявиш интерес, че трябва да я потърся. ако не те интересува може наистина да го настържеш и сложиш малко в кекс.
Да, напиши моля те как се прави течен шоколад. Аз правя такъв със сухо мляко, но понякога не става много вкусен.

# 11
  • Мнения: 86
Топи се само на водна баня, когато е чист. Направо на котлона или в микровълнова изгаря лошо и става на буци. Ако се нареже предварително става по-бързо. Можеш да глазираш торти, кексове и бисквити с него. Ако имаш и бял и кафяв, можеш да правиш много красиви шарки.
 Grinning
А ще кажеш ли от къде си го купи?

Ще пробвам ан вода баня имам толкова много сладкиши с течен шоколад. Ще го нарежа предварително както ме съветваш. Не съм чувала да има бял такъв, но ако случайно видя ще пробвам непременно.

Купих го от "Метро".

# 12
Шоколадов мус:
100 г шоколад се разтапя на водна баня с 2-3 с.л. прясно мляко и внимателно се смесва с разбита (със захар) на твърда пяна течна сметана (около 200-250 мл). Бърка се с дървена лъжица отгоре надолу, за да не спадне обема. 
Как се консумира:
1. яде се с лъжица направо от купата (така е най-вкусно) Mr. Green
2. на сандвичи с бишкоти или бисквити (бишкота-мус-бишкота)
3. на торта с готови блатове (може да се добавят и ядки)

За повече идеи виж тук:
http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=21548
http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=24166

Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 10:21 от karamel

# 13
  • Мнения: 773

рецепта за течен шоколад

0,850 г.- сладкарски горчив шоколад
1 л. - сладкарска сметана напр. HOPLA
0,375 г. масло
0,250 г. захар

приготвяне:
сметаната с малко вода(около 100мл. - колкото повече вода се сложи толкова по рядък става шоколада - по желание може и без вода) затопляме на котлона като разтопяваме вътре първо захарта и после маслото. когато кипне прибавяме малко по малко с  постоянно бъркане нарязания на дребно или настъргания шоколад. така на умерен котлон при постоянно бъркане ври около 15-20 мин. после се оставя да истине без да се покрива с капак като от време на време се разбърква.

# 14
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз правя на кекса шоколадова глазура от горе със сладкарски шоколад. Топя го на водна баня и слагам 3-4с.л. прясно мляко.После мажа кекса и го оставям да се втвърди.

Общи условия

Активация на акаунт