Въпрос за приготвяне на тиква

  • 24 722
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
Ми....доста ми се вижда....А и не знам колко е голяма тая тиква....За това ти казвам,че действам на око  Blush


Пека сега, после ще дам отчет Wink

# 16
  • Мнения: 690
Учудена съм - нито крем карамел обичам, нито тиква, но тиквен крем-карамел е невероятно вкусно нещо. Мерси TheNMaster   bouquet

# 17
  • Мнения: 5 001
Учудена съм - нито крем карамел обичам, нито тиква, но тиквен крем-карамел е невероятно вкусно нещо. Мерси TheNMaster   bouquet
Ееее,радвам се,че ти е харесало  Hug Hug Hug Hug
Отдъхнах си!  hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, само веднъж съм правила, при това не ми хареса - но пък се хареса на останалите, та мога да си призная (аз тиква изобщо рядко харесвам, та... не съм добър репер)
Тиквата беше мъничка. Измих я, отрязах й капаче, издълбах отвътре семките, натиках мед, захар, канела, кардамон, кориандър, черен пипер, ядки (каквито имах), сушени плодове (каквито имах). Запуших капачето, налях мъничко водичка в 1 тавичка и - във фурната. На 200 - 220 градуса някъде.

# 19
  • Мнения: 11 818
Ооо, пълнената тиква е страхотна, аз я открих преди няколко години, но я правя по Коледа обикновено. Вариациите за пълнеж са много, локумът е задължителен, аз слагам и пресни плодове освен сушени.
Аз ще пробвам тези дни тиквения крем карамел, смятам, че ще ни хареса!

# 20
  • Мнения: 1 432
В момента чакам да се изпече моето произведение.
Всичко е на око. Прясно мляко,яйца,захар,ванилия и пар4ета варена тиква.   chef

# 21
  • Мнения: 751
Аз я пека във фурната и после поръсвам със захар.Правя и тиквеник.
И аз така я правя. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 906
Обичам я приготвена по всякакъв начин  Crazy.
1. Нарязвам на парченца и ги подреждам плътно в тавичка. Ако е по-зелена поръсвам със захар. Отгоре изсипрам компот и по желание редя и парценцата плод отгоре. Пека докато течността изври.
2. Печена с ориз и прясно мляко.
3. Печена с яйца и мляко, но с отделно разбити жълтъци и белтъци, защото става много пухкав крем.

# 23
  • Мнения: 406
Обичаме тиквата приготвена като тиквеник, крем карамел,с компот -може и пълнена ,но аз лично не съм правила   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 861
Момичета, ето и моето Коледно тиквено предложение

Взима се една средноголяма кръгла тиква. Отрязва и се капачето отгоре и се запазва за похлупак. Изчиства се отвътре и се измива добре. Ще ви изброя продуктите за пълнежа, а количествата са според моя вкус и могат да се променят според вашия.
Локум - 2 малки или една голяма кутийка.
Орехи(ядки) - 200 - 300 гр.
Мед 5-6 супени лъжици
сушени плодове - кайсии, банани, сини сливи, фурми....ако се сетите за още направо слагайте
50 - 100 гр. алкохол - ром, коняк. Може и есенция на от тези на д-р Йоткер

Изчистената отвътре тиква се пълни...
на дъното се слага половината мед, ред орехи, ред локум, ред сушени плодове и пак ред орехи, ред локум, ред сушени плодове... и така докато се напълни тиквата или ви свършат продуктите. Накрая се залива с останалия  мед и алкохола или есенцията, захлупва се с капачето и се слага да се пече.
Пече се в тавичка с малко вода на дъното, а когато се изпари водата се долива отново. Пече се дълго на слаба фурна. Аз я пека 5-6 часа на 100 - 120 градуса. Става вълшебна. Тежък десерт е, но много вкусен и красив
Да ви е сладко! 
 
 

# 25
  • София
  • Мнения: 607
Това с пълнената тиква е върхът просто!!!!!!

Аз я правя или печена във фурната или сварена, пасирана и смесема с канела, орехи, мед и стафиди. Разпределя се в чаши и се изстудява.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Пълнената тиква на доня Коприва звучи направо супер.
Баща ми пече тиквата с кората. Нарязани парчета тиква се поставят в тава , като се захлупват и кората остава отгоре. В тавата между тиквата се сипва захарен сироп. Пече се докато сиропа се поеме от тиквата и кората на тиквата се запече. Става много вкусна.
Иначе правим и тиква с мляко, тиква с мляко и ориз и тиквеник . Peace

# 27
  • Мнения: 1 906
доня КОПРИВА, благодаря за рецептата   bouquet .
Напоследък често чета за пълнена тиква, но все не намирах рецепта.

# 28
  • Мнения: 2 018
2. Печена с ориз и прясно мляко.
3. Печена с яйца и мляко, но с отделно разбити жълтъци и белтъци, защото става много пухкав крем.

Може ли по подробно тези вариянти.  Simple Smile

Благодаря и на доня КОПРИВА, за рецептата. Никога не съм правила по този начин тиква, дори и не съм опитвала, но звучи много вкусно.  Peace

# 29
  • Мнения: 4 406
Момичета, а дали има вариант за приготвяне на тиква с нещо солено 
Сладките й вариянти не ги обичаме. Имам 2 на терасата и ще си изгният

Общи условия

Активация на акаунт