Май пак ни ПРЕЦАКАХА с парното

  • 4 657
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
ТОПЛОФИКАЦИЯ София пак се изгаври със софиянци - http://dnes.dir.bg/2008/11/10/news3579333.html.
Бяха оповестили, че от днес - понеделник 10 ноември ще започне поетапно пускане на отоплението. Като първо ще бъде подадено в детските заведения, училищата , болниците и държавните учреждения. Сега ни поливат със стъден душ с новината си - "Отменали се" от обещанието си.
Да се смеем ли или .......?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 043
Споко, просто рекетират Булгаргаз да им пусне г*за без пари. Ще има парно. Иначе ще има революция, а идват избори Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 23 067
Е, а аз да се тръшкам ли, че на нашия вход изобщо няма да пуснат! Как се гледа бебе на маслен радиатор и духалка  Mr. Green
Чувствам се дискриминирана - едни ще имат - други не... Нямам задължения, но само 4 апартамента от общо 18 са изявили желание за отопление и както се казва - ще духаме супата цЕла зима  Sad

# 3
  • Мнения: 743
tonkabonka, разбирам те, защото и ние сме с малко дете. В каква държава живеем?

# 4
  • Мнения: 46 478
В детските градини вече е подадено, предполагам, че и в другите изброени.
В жилищните - зпредпочитам да не го пускат поне още 1-2 седмици, вътре е още топло, пък и сметката за парно ще е по-малка  Laughing така че не се оплаквам  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък предпочитам парното да е пуснато и
който иска да си го спира  Naughty
Аз искам да ми е топло, а не да пускам
разни печки, а като минавам по коридорите да ми
тракат зъбите  Naughty

# 6
  • Мнения: 743
Абе не може вътре да е топло при условие, че вън е студ. И аз предпочитам да ми е топло в къщи и да не се чудя как да се облека по-топло, да не смея да проветря, за да не навлезе студ.

# 7
  • Мнения: 12 662
Е, а аз да се тръшкам ли, че на нашия вход изобщо няма да пуснат! Как се гледа бебе на маслен радиатор и духалка  Mr. Green
Чувствам се дискриминирана - едни ще имат - други не... Нямам задължения, но само 4 апартамента от общо 18 са изявили желание за отопление и както се казва - ще духаме супата цЕла зима  Sad


Другият вариант също не е препоръчителен, защото топлиш целия вход. Защо ли тези хора се отказват от такава благодетел?!

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Отказват се, защото им е скъпо и не могат да плащат.
С ток не излиза по-евтино, т.е. те просто отопляват 1 стая, в която спят всички, кухнята на изпаренията от готвенето, а в банята тренират за моржове. Мерси и от такъв вариант Stop, пробвала съм го живеейки в полуготовата ни кооперация, когато парното още не беше пуснато. Аз оцелях, 'щото имах тренинг от старата ни къща, в която парното беше мираж, но същото не може да се каже 2-3 водомера и няколко тръби, а наводнението, с което се борих навръх нова година при двуцифрено минусови температури вместо да празнувам и досега ми държи влага. Също така от време на време при някой от съседите се появяват мистериозни течове, неясно откъде, после изчезват; което с положителност означава, че има спукани тръби някъде по плочите, а това вече е Sick.
Така че - скъпо или не, това ми е единственият вариант. Не ми харесва особено, че отоплявам и космоса, защото сме по 2 апартамента на етаж и всичките ни стени са външни, но такова е положението.

# 9
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Аз пък предпочитам парното да е пуснато и
който иска да си го спира  Naughty
Аз искам да ми е топло, а не да пускам
разни печки, а като минавам по коридорите да ми
тракат зъбите  Naughty

И аз

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз си искам парното, че като не грее слънце става много студено. Искам си топлата баня и тоалетна! Преди няколко дни подготвяха абонатната при нас, явно повечето комшии искат парно.
Като си дойдат децата от училище ще разбера дали са го пуснали поне там.

# 11
  • София
  • Мнения: 17
Газифицирането му е майката. Ама не дават, че ще изтърват златния кокъл.

# 12
  • Мнения: 24 467
Газифицирането му е майката. Ама не дават, че ще изтърват златния кокъл.
Мх-м, писах и в друга тема, май само тук се топлим с топла вода.  Laughing
Газифицирането и изолацията, да добавя, тогава и с тока ми е по- добре и не топля "едната стая", и петте са ми топли и то когато и колкото ни се ще. Кеф ми септември, кеф ми през май.

# 13
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660

...Газифицирането и изолацията...

Да наблегна и на подчертаното, че ние сме без него, и за миналия топъл месец
сметката ни е 320 кинта  Confused, не знам какво ще бъде в най-студените месеци, когато ще вдигнат
и цената с още двайсетина процента. Да отбележа, все пак, в къща около 160 квадрата разгърната площ сме,
а и обикновено при нас  е 3-4 градуса по-студено, отколкото в по-ниските части на София.

# 14
  • Мнения: 24 467
На 300.00 лв. бяхме в най- скъпия месец от миналата година, декември, когато и четиримата си бяхме у нас и всичко се отоплява, и се готви и бойлерите работят- те.е не само топлото, всичко. Тези месеци, дето минаха, сме на 90.00 лв. Изолация му е майката- стени, тавани, прозорци, под. Нашата "къща" е 110 кв., по- малка е, ама пак бива- цената е поносима и не ме вълнува на кой как му дошло да ме работи с парното. Не обичам да сме зависими от други.

Общи условия

Активация на акаунт