Кога да отида на гинеколог.

  • 3 454
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Момичета, кога да отида на гинеколог? Трябваше да ми дойде на 12.07., но не дойде. Тектовете са положителни. След колко време е добре да посетя гинеколог за пръв път?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Миличка, та днес е едва 15-ти. Почакай да мине една седмица и тогава, ако още го няма, отиди на доктор. Аз така направих. Случва се понякога да закъснее и без бременност. Но ако те гложди, нищо не пречи да отидеш и сега, просто ми се струва прибързано....
Желая ти късмет Peace

# 2
  • Мнения: 355
Аз мога да чакам. Въпроса е да не отида по-късно, отколкото трябва и доктора да ми се скара, че съм безотговорна.

# 3
  • Мнения: 410
Аз разбрах че съм бременна една във втория месец Embarassedи никой не ми се е карал че съм немарлива NaughtyНо дори при теб да е така,не позволявай да ти даржат тон Naughty
Изчакай още някои и друг ден и отиди на лекар или си направи още един тест и чак тогава отиди.
Успех и леко бременеене  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 187
Мисля, че се ходеше поне 10 дни след датата на евентуалния цикъл, за да се види едно добре оформено бебешко сакче  Laughing Ако отидеш по-рано има вероятност да те разочароват като не видят още бебчо. Затова въоръжи се с търпение и изчакай. И съвет от мен - не позволявай да те преглеждат вагинално, а само на ехограф. Айде стискам палци всичко да е наред с теб и малкото бобче.  Grinning

# 5
  • Мнения: 150
аз отидох на гинеколог 5 дни след закъснението ми но нищо не се видя на ехографа.Още след 5 дни пак отидох и се видя вече 1 малка точица която беше бъдещото ми бебче.Бях в 6-та гестационна седмица тогава( 2-ри месец)И един съвет- изпий 1 литър вода преди да идеш- малко е гадничко да се стискаш ама така ти е по-голям шанса да се види бременост по-рано ако има такава.
Айде успех Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 769
Аз мога да чакам. Въпроса е да не отида по-късно, отколкото трябва и доктора да ми се скара, че съм безотговорна.
Защо да ти се кара? По принцип, записването при гинеколог и ЖК е от третия месец на бремнноста. Ако нямаш някакви смущения (кървене най-вече) не виждам причина да изчакаш поне седмица, за да е сигурно това, което ще се види на ехографа! Grinning

# 7
  • Мнения: 4 176
Аз отидох на 2 навършени месеца. Съвсем навреме:)

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
аз бях много нетърпелива и отидох на четвъртия ден след закъснението, доктора много се развесели, ама нищо не видя, каза ми, че не може да отрече бременност щом имам положителен тест, но да почакам още поне седмица, та реално 10 дена след закъснението видя плодно сакче

# 9
  • Мнения: 7 186
Изчакай да минат поне 10- 15 дни от закъснението, за да може да се диагностицира бременността със сигурност. Междувременно започвай да пиеш фолиева киселина.  thumbsup

# 10
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Междувременно започвай да пиеш фолиева киселина.  thumbsup

Vladi_Mira, задължително започни фолиевата киселина. Има я във всяка аптека, струва 3-4лв, и дори да не си бременна, няма да ти навреди!

# 11
  • Мнения: 46 430
И аз се засилих и отидох на 3 ден след закъснението, обясниха ми, че до 3 месец нищо не се правело, дори не ме записа.
А най-лошото беше, че не ми каза да пия фолиева киселина, за щастие няма проблем при бебето  Praynig
Ако не си започнала да я пиеш- давай  Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Както каза Кламерче, ако отидеш сега е възможно да не се види добре и да те разочароват..Така беше и при мен - на обикновения ехограф не се видя нищо, и аз си тръгнах доста разстроена от прегледа, з-то междувременно бях и прокървила. На другия ден на вагиналния вече се видя  Grinning Grinning та за лекар изчакай още седмица поне, разбира се ако нямаш проблем междувременно
Успех!  Grinning

# 13
  • Мнения: 355
Пожелавам си всичко да е наред, същото пожелавам и на другите мами.
Фолиевата киселина я почнах още преди да ми закъснее и продължавам да я пия. Ще ми стигне за три месеца.
Благодаря на всички.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 2 489
Много бързо бебчето при вас!
На вагинален ехограф се вижда 1 седмица след закъснението доста ясно.

Лека бременност ти пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт