Великобритания - тема 19-та, последна тийнейджърска (пак празнична)

  • 31 224
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
Да ви попитам, искаме да отидем за няколко дена в някоя Европейска страна в края на февруари. Може ли да ми препоръчате някое приятно място ( за сега се колебаем между Италия, Испания или Франция ). Проверих към Йизи Джет има полет + хотел на прилични цени. Ако имате някакви други идеи, давайте  Hug
Това как ти се струва  Grinning Италия, Амалфи. По принцип е доста скъпичко, но има и по-евтини хотели, особено извън сезона  Peace

# 16
  • Мнения: 5
Лида ,стискаме ти палци да не се налага принудително.Дано всичко е наред скоро ще доиде.
Какво чакаш момче или момиченце.Аз съм с момиченце.
Иначе да те попитам знаеш ли какъв багаж трябва за болницата,аз сега съм на такава вълна и се чудя какво трябава да имам като тръгна да раждам един ден.
А също какво мислите момичета за епидуралната упойка? Аз мисля ако се налага да се възползвам от нея.
Лида ти каде ще раждаш в коя болница?
Днес времето е супер дано да е такова и другата събота за срещичката. Praynig

# 17
  • Мнения: 5
А също така се чудя ако някои знае какви документи трябва да имам и абе всичко за това какво трябва да направя за да взимам някакви помощи ,майчински ,детски.Някой??
Аз съм гледала доста по саитовете кадето пише,но ми се искаше някоя мама кадето го е правила и взима да ми обясни ако иска и на лични.

# 18
  • Мнения: 948
Bili - майчинството зависи от това колко и къде си работила преди да забременееш, така че провери с работодателя си. Дали ще получаваш помощите от държавата (майчинство и детски) също зависи от статута ти/визата тук (някой имат клаузата за "no recourse to public funds"), а други изискват да си стояла на тази виза/статут повече от една година. Има една много изчерпателна линка в началото на темата (за правата, ако не си работила, и т.н.)

Ако искаш пиши ми на лични за стажа и визата, и ще се опитам да прочета в твоя случай какво е нужно, ама по-добре седни и си прегледай ти нещата, да не стават грешки.

========================
Лида, не останало, а! Не се шашкай, веселбата предстои!!!

Уини, малко ще е хладно из цяла централна европа през февруари. Аз не карам ски, и само за топли плажни места се сещам  Crazy

# 19
Ani111, много благодаря за информацията! Особено ценен за мен беше линкът към bghelp (инструкциите са важни, но друго си е когато някой разкаже от личен опит как протичат нещата).  Например, не знаех че трябва дипломата да се изпрати първо в НАРИК, по някаква причина си мислех, че чиновниците обработващи документите имат достъп до тяхната (НАРИК) база данни.  newsm78
Ако не е тайна ти по HSMP програмата ли си в UK? Колко време (горе-долу) минава до получаването на registration certificate? Какви са стъпките след това? Има ли нужда от някакъв residence permit... или изобщо някаква регистрация някъде??? Или просто можем да дойдем и да започнем да си търсим работа?
Не знам аз ли не чета добре... newsm78, но всичко ми изглежда прекалено лесно...т.е. твърде хубаво, за да е вярно. Grinning

# 20
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета!
От около година съм във Великобритания и по всичко личи, че ще раждам тук догодина  Crazy
Бих искала да се запиша във вашата темичка  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 121
Ами според мен не е лесно да се съберат толкова точки, доста висока заплата се иска да имаш официална, и образование, и ако може да не си на много години...  Crazy Мъжът ми спечели HSMP, визата ти дава право и на пребиваване и на работа в UK, на кандидатстващия, както и на жена/дете. Според визата на Марги и тя има право да работи тук  Mr. Green
Ако отговора е положителен в плика направо идват и визите, поне до колкото помня, сини на цвят  Party. За срок - дано не те излъжа, но поне 2 седмици си минаха. Препъни камък е изпращането на документите и взимането им, тъй като тук няма да ви поемат разходите за връщането им. Ние документи пратихме с DHL - доста е скъпо, но само те се съгласиха да платим предварително - това все пак са паспорти и дипломи в оригинал, не можеш да ги пратиш с обикновена поща. И като добавиш превод/легализация... Можете да звъните на посочените им телефони колкото си искате - услужливи са и ще ви кажат нещата които не ги пише - откъде трябва примерно да изпратите документите.
И ние не знаехме, че трябва дипломата да е приравнена от Нарик - те го бяха направили вместо нас, но по принцип не са длъжни, и имат правото да ти откажат направо. Мъжът ми е завършил ПГС в София, но те го приравниха на бакалавър това  Shocked така че направете го предварително, да не се окаже, че грешно смятате точките. Хубавото е, че отпадна изискването да имаш перфектен език и да го доказваш с изпит. Не че изпита е труден, но една грижа по-малко.
Добрата новина - онзи ден се обаждахме в Home Office да питаме и се оказва, че е отпаднало подновяването на визите. Преди имаше изискване за тукашен минимален доход и т.н. Казаха ни, че дори да се приберем в БГ можем пак да заповядаме на работния пазар след 5 години. Виж, това вече е прекалено хубаво, за да е истина и мисля пак да се обадя да не е бил някой заблуден служител.  Rolling Eyes
Burberry, добре дошла!

# 22
  • Лондон
  • Мнения: 56
Лида, стискам палци за теб!!!

Аз с това HSMP безкрайно се изнервих... подадох през Август като дойдох, чаках, чаках и накрая ми поискаха допълнителни документи - айде, още чаках... стана Декември Shocked, а още го нямаше - толкова ми писна, че накрая се ожених - поне това става бързо  Wink Обадих им се и им казах да ми изхвърлят апликейшъна и да си ми върнат документите...

Burberry, добре дошла!  Wink

# 23
# 24
  • Мнения: 66
Здравейте пак!
Искам да питам дали някоя от вас е ходила на курсовете за бременни, на които пращат от Midwifery-то? По-специално тези за ранна бременност. Какво представляват, казват ли нещо по-различно там от това което пише по книгите (аз си взех Your Pregnancy Week by Week by Lesley Regan), и като цяло струва ли си? Чудя се понеже се провеждат на известно разстояние от там, където живея.
Видях че и между 33-та и 37-ма седмица се препоръчват още два курса които май са еднократни, по-скоро като лекции. Едното беше подготовка за самото раждане, а другото мисля за кърмене.
Как ви се струват тези курсове?

# 25
  • Мнения: 153
Аз ходих на курсове за бременни когато бях 37 седмица, в началото не съм. На мен ми бяха много полезни и приятни, но кой знае какво ново не научих. Преди това вече бях прочела това което ме интересуваше. Ако те затруднява ходенето, спокойно може да минеш и без тях. Аз по това време вече не работех и нямах какво да правя и ми беше забавно, интересно и полезно да ходя.

# 26
  • Мнения: 66
Благодаря, trollipen Simple Smile Май ще ги посетя все пак.

# 27
Здравейте и от мен, момичета !

Аз се бях записала в предишната темичка, но едно известно време пропуснах форума и днес наваксвах. Гледам - организирате си среща! Ще приемете ли още една скоро-дошла в UK мама?

И аз доста скучая тук понякога, добре че малкото ми съкровище не ми оставя много свободно време. И като скоро наближават празниците, вече си мисля как ще се приберем в БГ. Не че там е цвете, но ми е домъчняло.

Нали нямам много контакти тук, много ще се радвам да се срещна с вас!
Дано да мога да дойда с таткото с кола, че иначе на нашата спирка на влака няма асансьор /аз съм първо до Waterloo с влак и после метро/, а има доста стълби и сама с количката е много трудно. А и по метрото, доколкото имам впечатления, също си е трудно с количка.
 
Между другото да Ви питам - има ли някой, който си е вадил registration certificate като self-sufficient? Аз вече ще направя 3 месеца тук и няма да е зле да направя това. Но не ми трябва засега разрешително за работа - водя се на работа и в майчинство в БГ. Пък и не знам дали ще ми дадат такова, затова си викам да пратя документи за registration certificate.

Лека нощ на всички. 

# 28
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Е-хо здравейте!
Бях се изгубила много напоследък откакто се заварнах на работа. Много работа, много нещо!! Сега имам малко затишие (дано не е пред буря) и аз да свикна с работа и с два броя дЯца да се оправям.

Гледам за среща си говорите. Броите ме и мен с два броя (едното е за 3-5год занимания), и таткото ще взема за да занимава ходещото 1г чудо Grinning.

# 29
  • Мнения: 5
Здравейте на всички мами,тъй като гледам доста голяма срещичка се заформя,много се радвам.

всички са добре дошли колкото повече толкова повече Grinning
Вече с нетърпение чакам събота. Hug на всички до скоро виждане

Общи условия

Активация на акаунт