Помощ! Кучето пикае на леглото!

  • 38 100
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 865
Здравейте мили мами!
Проблема ми е с едното ми кученце. То отказва да пишка навън и от няколко дена пикае на леглото.
Имаме две кучета в къщи, и двете са женски - един японски хин и едно шицу.
Японският хин, Буба, е откачено животно, всичко му прощавам, но това вече минава всякакви граници. Затваряме вратите на стаите, но ако затворя и вратата на спалнята означава да обрека двете кученца да живеят в един коридор... а и  без това не ни остава време за тях вечер.
Моля ви, помогнете, какво да правя ?
Варианта да го махна е абсурден, защото другото кученце би умряло без другарчето си.
Моля ви  Cry Cry

п.п. Буба е на годинка, а Киара е с няколко месеца по-голяма...

# 1
 Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 23:38 от пловдивчанка

# 2
  • Мнения: 2
Когато я хванеш на "местопрестъплението" и се скарай и я накажи. #Cussing outМного е важно да и се караш когато си там и я хванеш на момента,а не след това(например 1 час след като видиш белята),инъче тя просто няма да разбере защо я наказват и й се карат newsm78.Извеждайте ги по няколко пъти дневно и когато свършат работа вън ги поощрявай с : "браво",погалване, може и с някое лакомство(в началото докато се научат) Peace

# 3
  • Мнения: 212
Когато я хванеш на "местопрестъплението" и се скарай и я накажи. #Cussing out

Бой, бой и пак бой докато им дойде акъла в главата.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 024
В момента в който свърши работа - бой по главата с нагънат на тръба вестник. Като го изведеш и свърши работа навън - даваш кучешка бисквитка или др. любимо.
И нищо няма да им стане, ако живеят само в коритода. Нашето куче е на 3 г. и знае само коридора. Не му е азрешено в стаите. И без това всичко е в дълги бели косми.

# 5
  • Мнения: 5
Трябва да има причина, все пак не е малко кученце без хигенни навици и разходки...има ли някъква промяна наскоро при вас, която може да провокира това ?

# 6
  • Мнения: 126
i moiat iorki praveshe taka ...ujas beshe..nesmogvah da prepera 4arshafite i drugite ve4e biaha mokri..jal ne jal mnogo go obi4am ama taka sam go mlatila i glavata v pikniata sam mu zavirala i s vesnika boi ...bih izperkala i nisho,prodalji da pika ,dobre 4e smenih apartamenta.  Moje i da revnuva niaioi ot vas

# 7
  • Мнения: 2 563
Има си техники за възпитание, а можеш да се посъветваш и с ветеринар.

Никак не разбирам хора, които си взимат куче и го натирват в някое ъгълче, защото имало косми и прочие. Кучето иска компанията на стопанина. За какво си го взел, ако не искаш да е до теб?

# 8
  • Мнения: 483
В момента в който свърши работа - бой по главата с нагънат на тръба вестник. Като го изведеш и свърши работа навън - даваш кучешка бисквитка или др. любимо.
И нищо няма да им стане, ако живеят само в коритода. Нашето куче е на 3 г. и знае само коридора. Не му е азрешено в стаите. И без това всичко е в дълги бели косми.

Извинявай ама защо изобщо имаш куче?

"бой по главата " това вече звучи малко грозно Sick

Посъветвай се с ветеринар - подкрепям Hear Again

# 9
  • Мнения: 1 844
преди три месеца си взехме бебе лабрадор,бях прочела какви ли не книжки за възпитание и обнадеждена започнах да го възпитавам..
имаше моменти,в които направо бях на ръба на отчаянието,хванала парцала за пореден път..пишкаше навсякъде,и то през половин час.. Laughing
сега мога да се похваля,че вече е напълно обучен-никога не си позволява да върши разните му работи,освен в банята.и понеже днес вече му беше първата разходка навън,започваме да се учим да пишим по дървенцата..
възпитахме го трудно,но трябва упорство.с мъжа ми почти 2 месеца бяхме неотлъчно до него-оставал е сам само за час-два.когато се изпишка някъде веднага отиваш и почваш да се караш,ама така страшно,че чак съседите да спрат да правят,каквото правят. Joyтова с боя много не го одобрявам,макар че наистина понякога се налага един плесник по дебелото дупе.
след това го водиш на мястото,на което искаш да пишка.а когато свърши работата на правилното място-много похвали,гушкане,лакомство..
и не забравяй,че кучето помни само 5-10 секунди.ако не го хванеш на "местопресъплението"няма смисъл после да се караш..изобщо няма да те разбере за какво,по дяволите,го правиш...
успех и не се предавай лесно!!! Laughing

# 10
  • Мнения: 18
И аз имам Померан на 1 год. и 3 месеца. Когато беше на 9 месеца реши, че ще прави същите работи, като твойто. Не, че не знаеше къде да ходи до тоалетната и не, че незнаеше, че е направил нещо лошо. Заведох го на ветеринар да видят дали му няма някаква инфекция и да ми даде съвет. Нямаше му нищо здравословно Слава Богу. Докторката ме попита дали има някаква промяна в семейната обстановка. Около същото време като почна да пика (той пък взе че на дивана - няма чистене това чудо) ние се преместихме в нов апартамент, пък и съпругът ми почна да работи нощна смяна, а кучето е много привързано към него и много му липсва като той не е вкъщи. Съветът беше като сме си вкъщи да отделяме много време за игра, ако го видиш на местопрестъплението да го накажеш (ама не го трепи) и да го "социализираме" с други кучета (защото той си беше домашно куче и излизаше само за тоалетна). Не знам кое от тези трите работи проработи, но с проблема край. Само дето трябваше да си изхвърля дивана, че го скъсах от търкане. Grinning

П.П. Заведи го на ветеринар, защото може да има инфекция на пикочния мехур и да не може да стиска. На съсъдката кучето така го откриха много късно и трйбваше да го "приспят", защото токсините бяха навлезли в кръвта.

# 11
  • Мнения: 2 563
П.П. Заведи го на ветеринар, защото може да има инфекция на пикочния мехур и да не може да стиска. На съсъдката кучето така го откриха много късно и трйбваше да го "приспят", защото токсините бяха навлезли в кръвта.

Това също е възможно. Старото ни куче имаше и докато се излекува, носеше памперс и за всички беше едно мъчение.  Cry

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Докато са бебета е трудно, твоето вече е на годинка и още няма навици?
Аз си спомням, че не съм спала, а съм дебнала моето куче (усещах я, че й се прави нещо), за да го заведа в тоалета. Ако ще пишка вкъщи, поне да е на канала в тоалета/банята, че да мога да измия.
Беше на 3 месеца (немски шпиц) и все ми минираше на килима пред телевизора  Close Няма такава гадост, в тъмното да настъпиш нещо... все ходех с парцал и чистех.
После се светнах - постелих вестници и като направи нещо там, ги занесох в тоалета - вече й миришеше там, а не в хола и започна постепенно да си се изхожда в тоалета, а след време се научи и навън.
Кучетата, въобще животните са като дечица - трябва търпение и любов и всичко се постига.
Не съм я била с вестник по главата, все едно да си бия децата, докато ги уча на гърне, пък се изпуснат на гащите  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 59
В момента имаме същия проблем в къщи.Кокерчето ни е на 3 месеца и пишка и ака почти навсякъде и аз с парцала търча след него ooooh!Когато сме край него ходи в банята-значи знае къде трябва,но когато ни няма-където си поиска.Вече не издържам,но пък много си я обичкаме и трябва да сме търпеливи.С бой не става -трябват караници,а при добре свършена работа-похвали и лакомство. Peace

# 14
  • Мнения: 4 398
Н а времето котарака се опита да ''маркира'' у дома. Взех 4-5 дни отпуск и плътно след него като ''маркира'' някъде го хващам и бърша с него .Целта ми беше да се нацапа ,а той е голям чистофайник.За два дни схвана и после не сме имали проблеми.
С гордост мога да се похваля ,че домът ни не мирише .Даже ако не знае човек няма да каже че има котка и то мъжка.

 newsm78 Дано мъничето  скоро да спре с белите!

# 15
  • Berlin
  • Мнения: 11 251
С гордост мога да се похваля ,че домът ни не мирише .Даже ако не знае човек няма да каже че има котка и то мъжка.
и при нас не миришеше, но ни отказаха да си вземем котката в следващата квартира, щото щяло да мирише. то не до котка, а до собственик.
бившата ни вече котка се научи да пишка в нейната си тоалетна доста трудно, по цял ден я гледахме и следяхме какво й се прави и когато дойдеше момента я водехме в банята. там да стои и да пишка, също бяхме сложили един парцал, на който беше пишкала, в самия пясък, за да усеща миризмата и да отиде там. само че за това нещо трябва някой по цял ден да си е вкъщи и да следи.

# 16
  • Мнения: X
Малко си ги изтървала любимците. Thinking Непикаенето вкъщи се учи още през първите три месеца. Ограничи им достъпа до леглото. Изобщо не ги пускай там.
На нашата навремето диванът й беше любимото кътче.  Пускахме я да си полежи там само в крайни случаи, като един вид награда Mr. Green Май не е правилно така,щото хайванина си свиква на хубавото, но карай. В случаите, в които не желаехме да се качва на него редяхме разни предмети отгоре - възглавници, книги, докато ни няма. Така те й пречеха да стои там, камо ли да се разположи отгоре и да засънува кокали. Пробвай така, дано даде резултат.

# 17
  • Мнения: 4 733
 Една колежка разправяше с гордост как като детето и за пореден път се наакало в гащите тя му ги свалила, закарала го пред огледалото и му ги размазала назидателно върху лицето.

 Та...освен да го накараш да си ближе пиша, друго нз какво да те посъветвам Mr. Green.

# 18
  • Мнения: X
Една колежка разправяше с гордост как като детето и за пореден път се наакало в гащите тя му ги свалила, закарала го пред огледалото и му ги размазала назидателно върху лицето.

 
Joy Това дете със сигурност като порасне и се тества по Фройд, ще се окаже,че е имало проблем в аналната фаза.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 13:00 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 2 161
Ето това е добра новина.Де този късмет всички кучета да пишкаха на спалните на стопаните си...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
...съпругът ми почна да работи нощна смяна, а кучето е много привързано към него и много му липсва като той не е вкъщи.
....
 Съветът беше като сме си вкъщи да отделяме много време за игра..
Да разбирам ли, че докато мъжът ти е бил нощна смяна, ти си си играла с кучето, за да не страда, а през деня мъжът ти е застъпвал?

Тук е мястото да попитам за адреса на кучешкия психолог, за да бъдем полезни максимално в темата.

# 21
  • Мнения: 698
Щом не можеш да изхвърлиш кучето, изхвърли леглото!  Joy шегувам се, не се сърди. Не е толкова страшно. Всички кучета се опитват да го правят. Когато поговориш с ветеринар, ще те посъветва да вземеш вестник, който да навиеш и да го пляскаш с него - не боли, но шума от вестника много ги впечатлява. Не бива да го удряш с ръка, защото знае, че ръката е твоя, а вестникът не го приема като част от теб. Няма как, трябва да си строга, иначе ще си поживееш в кошмар.  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Апелирам да не призовавате към насилие над животни.
Животните са чувствителни, не трябва да се удрят с вестник, а да им се чете от въпросния.Докато се научат сами да си четат.

И много разговори са нужни. С търпение и нежен тон.

# 23
  • Мнения: 397
Клонка - наистина мисля, че животните не трябва да се удрят, но едно леко пошляпване по врата мисля, че е достатъчно.
Аз гледах куче 10 години, което за жалост вече не е на този свят. Cry

Когато то правеше бели в началото( защото нарочните бели бяха само тогава) процедирахме по следния начин:

1. Повикване на животинчето, докото то не дойде. Обаче с нормален глас, за да не се стресира предварително и да се скрие.
2. Показване на "местопрестъплението". Важно е да накараш кучето да дойде при теб и при белята и да гледа, какво му показваш. Може да гледа и настрани нарочно - тогава бъди по-настойчива и привлечи вниманието.
3. Караш се - вече гласът ти да е по-строг и да покажеш, че това, което е станало не ти харесва.
4. Опция - ти решаваш дали да удариш леко животинчето по врата или не.
5. Тръгваш си и отиваш в друга стая, като  затваряш врата и не откликваш на скимтене или други дразнители, колкото  и да ти е тежко за известно време - един - два часа.
6. Гледай по време на цялата работа да няма други хора, които се отнасят по различен начин към кучето - например мъжът ти го гушка и му носи вкусотии  Wink


Надява се съветът ми да ти помогне.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 990
Пишкането може да е по няколко причини - да има здравословен проблем, да му е студено или да иска да ви отмъсти за нещо. Преди 3 години прибрах едно ранено пинчерче от улицата и се гледаме от тогава. Животинката е дъртичка, та имах още по-голям проблем - хем нямах опит, хем трябваше да обучавам възрастно куче. Това, което мога да те посъветвам е да го водиш до мерстопрестъплението, да му натикаш муцунката в "творбата" и да му кажеш "НЕ". Няма смисъл от повече думи, достатъчно е да научи Да и Не. При особено тежките престъпления ми се е случвало да го "шляпам" с мека салфетка, защото е с болно сърце и не трябва да му предизвиквам много емоции. Постепенно ще научи, че: има си място за пишкане, че стопанина не бива да се хапе и че всеки има периметър, където може и не може да се ходи. Най-лесно би било просто да го отучиш да се качва на леглото и да става само в моменти на особено твое благоразположение, един вид като награда.

# 25
  • София
  • Мнения: 865
Добър вечер!
Изчетох всичко! Мерси!
Първата ми работа ще е да отида на ветеринар с него.
Повече няма да го бия с ръка  bowuu, и без това мен ме боли повече отколкото него....
Но, наистина ли е вярно, че кучетата помнят 5-10 секунди? Как тогава помнят кой ги храни в къщи?  newsm78
В такъв случай излиза, че то не ме е разбрало за какво е стояло цяла нощ в банята...
Проблемът мисля е малко по-сериозен. Ние в къщи не сме двойка  Rolling Eyes Съквартирантката ги възпитава, аз просто не мога да ги тормозя..
То си има и друг вреден навик - като види да се отваря вратата и се шмугва и хоп до първият етаж и няма сила, която да го накара да спре и да се върне. И няма бой който да му напомня, че това не се прави.
А най-лошото от всичко е, че другото куче се води по акъла му и прави същите глупости като него.Е, слава богу Киара е тромавка и не може да се качи на леглото!!!  Embarassed
С нетърпение ще следя още съвети, защото куче е най-големият инат кйто познавам и силно се съмнявам с вестник да го оправя  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
Купи си книжка за кучета.
Там пише как да го научиш.

# 27
# 28
  • Мнения: 18
Здравейте мили мами!
Проблема ми е с едното ми кученце. То отказва да пишка навън и от няколко дена пикае на леглото.
Имаме две кучета в къщи, и двете са женски - един японски хин и едно шицу.
Японският хин, Буба, е откачено животно, всичко му прощавам, но това вече минава всякакви граници. Затваряме вратите на стаите, но ако затворя и вратата на спалнята означава да обрека двете кученца да живеят в един коридор... а и  без това не ни остава време за тях вечер.
Моля ви, помогнете, какво да правя ?
Варианта да го махна е абсурден, защото другото кученце би умряло без другарчето си.
Моля ви  Cry Cry

п.п. Буба е на годинка, а Киара е с няколко месеца по-голяма...


И аз имах кучка като дете и всеки път като и се скарахме и отиваше да се изпикае на леглото.
Но с времето отмина. Беше малка (бебе) като ги правеше тия номерца, но отмина може би за месец-два.
Но много често съм чувала, че правят на пук по този начин... Laughing

# 29
  • Мнения: 18

Но, наистина ли е вярно, че кучетата помнят 5-10 секунди?

Не .. ако беше така нямаше да подлежат на възпитание и това е най-малкото  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 844
всъщност,да,кучетата,особено в по-ранна възраст,помнят не по-дълго от 10секунди.
това не съм си го измислила,нито ми го е казала съседката от втория етаж.. Laughing
както вече споменах,тъй като исках да съм подготвена как да възпитавам кучето си,седнах и изчетох доста специализирана литература.това за паметта съм го срещала в поне 3-4 книги,като сега се сещам,че го пише в книгата "моето куче"от поредицата "куче шампион"на издателство софтпрес.книгата е по стандартите на международнатафедерация по кинология,автори цветан стефанов и димо димов,кинолози.
честно казано,се доверявам на написаното от специалисти.
и на всеки,който се интересува как да възпита кучето си,препоръчвам да прочетат именно книга от тази поредица,има отделни за всяка порода.
виждам,че се чудите как тогава помнят кой ги храни,как учат команди и тн.
мисля,че бъркате понятията.това,за което вие говорите,е навик,изграждан всеки ден дълго време.кучето все пак не е толкова плиткоумно. Joyстава въпрос,че има къса памет отностно дали преди малко се е изпишкало на неправилно място или дали преди малко е било в кухнята или спалнята.. Rolling Eyes
както и да е,аз споделих това,което знам от личен опит и от нещата,които съм чела.
успех

# 31
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Взех 4-5 дни отпуск и плътно след него като ''маркира'' някъде го хващам и бърша с него .Целта ми беше да се нацапа ,а той е голям чистофайник.
 newsm78 Дано мъничето  скоро да спре с белите!

 rotfImbo rotfImbo Да му ядеш ушите на  котарака, задето си бърсала с него!  rotfImbo rotfImbo

# 32
  • Мнения: 940
Нашия шар пей е много възпитан--чака си разходките два пъти на ден, за да си върши работите. Когато съм у нас го извеждам на двора да се изпишка.
Иначе му разрешаваме да ходи навсякъде, като не му е разрешено да се качва по мебелите. Когато е сам, стои затворен в една от спалните (празна е).
Само два пъти се напишка и то от инат, защото му се карахме за нещо друго. Направи го доста тенденциозно.

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
един ветеринар ми беше казал да му набутам мучуната там където е пикал и да го подържа така. При него това даде ефект след десетина дни. Според мен обаче основната причина е че не ги разхождате точно по час /ако е така де/ и че може да страда от липса на внимание и да го прави нарочно.

# 34
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Добър вечер!
Изчетох всичко! Мерси!
Първата ми работа ще е да отида на ветеринар с него.
Повече няма да го бия с ръка  bowuu, и без това мен ме боли повече отколкото него....
Но, наистина ли е вярно, че кучетата помнят 5-10 секунди? Как тогава помнят кой ги храни в къщи?  newsm78
В такъв случай излиза, че то не ме е разбрало за какво е стояло цяла нощ в банята...
Проблемът мисля е малко по-сериозен. Ние в къщи не сме двойка  Rolling Eyes Съквартирантката ги възпитава, аз просто не мога да ги тормозя..
То си има и друг вреден навик - като види да се отваря вратата и се шмугва и хоп до първият етаж и няма сила, която да го накара да спре и да се върне. И няма бой който да му напомня, че това не се прави.
А най-лошото от всичко е, че другото куче се води по акъла му и прави същите глупости като него.Е, слава богу Киара е тромавка и не може да се качи на леглото!!!  Embarassed
С нетърпение ще следя още съвети, защото куче е най-големият инат кйто познавам и силно се съмнявам с вестник да го оправя  Simple Smile
Киара, вероятно е да имаш сериозен проблем с любимците, не е само пикаенето в леглото - то по-скоро е следствие. В една "глутница", съставена от хора и кучета, всички хора трябва да са водачи на "глутницата", или по-високо в йерархията на глутницата, отколкото кучетата. Само така кучетата ще ги слушат. Във вашия случай, струва ми се, кучетата решават какво да се прави, кога и къде... Всеки път, когато кучето накара човека да прави нещо, значи то е водача на глутницата. Би трябвало да е обратното. Боят по-късно и затваряне на кучетата за наказание, ако не са хванати на местопрестъплението, не вършат никаква полезна работа - могат само да ги уплашат и дезориентират - защото те не разбират връзката между пишкането някъде и наказанието дълго време след това. Може да се реагира със забранителна команда, само ако си го хванала на "местопрестъплението".

Мен би ме обезпокоило и качването по леглата, защото леглата, диваните, фотьойлите са по-високите места в къщата и са предназначени САМО за водачите на глутницата - кучетата не трябва изобщо да се качват по тях. Нито да им бъде разрешавано да минават през врата ПРЕДИ човека. Както и няколко други признаци, това показва, че кучетата се смятат за водачи на глутницата и няма да слушат човека. Подобно поведение би трябвало да се коригира, ако човекът не иска да има проблеми. 

Дадоха ти вече този сайт, ама и аз ще ти го препоръчам - ако не ти се чете много, обърни внимание на 2 основни, според мен, теми - Хигиенни навици - обучение  и Агресия, доминантно поведение. Никога не е късно да се почне с правилното възпитание на едно куче, нищо че е вече големичко на възраст. Успех ти пожелавам!  Peace

# 35
  • Мнения: 243
             PROSTO E TRIABALO DO SEGA DA GO VAZPITATE. Malko ste pozakasniali. \metoda s vestnika i leko potupvane  po nosleto v mementa, kogato e napravilo beliata, a sasto i nakazania. Ako ne vzemete merki ste stava vse po zle. \no ako go nau4ete - iaponskite xin4eta sa mvogo poslusni. Uspex i tarpenie.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 232
Здравейте мили мами!
Проблема ми е с едното ми кученце. То отказва да пишка навън и от няколко дена пикае на леглото.

мисля,че го прави напук, ако нещо сте го ядосали или засегнали.....поне нашият прилага винаги този номер,когато не е взет на лов/понеже е бретоншпаньол/ и види,че  екипировката е в коридора, а той остава или когато го сваляме от дивана, на който не трябва да лежи.Не пикае,докато е сам, а като се приберем,че да можем да го видим какво е направил. Не помага нищо-нито поучаване, нито бой,нито вестници,нито белина, навирали сме му муцуната в локвата.... не му дреме изобщо! Добре поне,че си е избрал печката, а не леглото.На наш приятел пък, кучето му пикаеше в обивките,когато го сваляше да не спи в леглото. така и не го отучиха Simple Smile

# 37
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Когато я хванеш на "местопрестъплението" и се скарай и я накажи. #Cussing out

Бой, бой и пак бой докато им дойде акъла в главата.
Joy И нашето го прави ...бой бой и пак пика от инат и най - вече пика като се бие . Нощно време много хърка и го побутваме , някога и го плесваме и той пишка . Та и с бой нестава , когато е инат като нашето .
аКО ГО БЕШ БИИ с вестник и не през моцуната , а някъде по дупето

Общи условия

Активация на акаунт