Колко см на месец растат бебетата ви?

  • 25 390
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Маги се роди 53 см. Първият месец порастна с 2см, вторият- с 4 см, третият- с 2 см и четвъртият- с 1см. А мои познати мами разправят, че децата им растат с 5-8 см на месец. Вече почвам да се притеснявам.



# 1
  • Мнения: 4 784
5-8см на месец? Много бе!
Моят син расте с по 2-3 см на месец и си е в нормата.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1021/0/

# 2
  • Мнения: 493
Мило мамче,като гледам как сравняваш детето си с други,това не ти влияе добре.
Както и в предната тема ти писах-ВАЖНОТО Е ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕТО.
Всяко дете е индивидуално.
5-8 см са много на месец,както и veni9  ти е писала.

# 3
  • Мнения: 227
ние последните 3 месеца общо 8 см Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 496
А не решават ли кръстословици вече? Joy
При всяко дете е различно. Моите трите, като им сравнявам темповете на растеж, едно с едно няма, та какво остава за чуждите деца... Wink

# 5
  • Мнения: 991
Как 8 см на месец дее! Ми то така бебето за 6 месеца ще стане метър дълго. Дори по 5 см да расте на месец, на половин година трябва да е 80-82 см. Бебе - гигант... Тия твоите приятелки нещо са скарани с мерките май Wink

# 6
  • Мнения: 2 100
Всяко дете си е индивидуално. Всичко е до ген  Peace

Моето дете се роди 51см - на 1 месец си беше 58 -  на 2 месеца 63см. Оттам насетне си расте с по 1-4 см. на месец. На годинката беше 85см. Но и аз и баща му сме високи.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 034
чудя ти се защо си създаваш зорлем проблеми  Rolling Eyes няма такова нещо - бебетата растат скокообразно и индивидуално - няма един месец еднакъв с друг при нас - веднъж 3 см, после 1.5, после 4.5 - така расте.

# 8
  • Мнения: 961
Мариса, бебето ти е напълно нормално и здраво! Стига си се шашкала и си го сравнявала с бебетата на тия ти приятелки!  Mr. Green

# 9
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
И аз мисля, че нетрябва да сравняваш детето си с приятелските деца. При всяко е различно. Сама си виждала примерно една "нормална" жена 160см и друга такава 190см.
Моята Йоана беше недоносена 42см и първите 2месеца качи по 5см, а третия нито един.

# 10
  • Мнения: 209
И аз мисля, че нетрябва да сравняваш детето си с приятелските деца. При всяко е различно....

подкрепям казаното. моят син от както се е родил расте с по 2 см. на месец

# 11
  • Мнения: 396
Абсолютно вярно!
Не сравнявай!
Дъщеря ми съм кърмила по часове - наддаваше до 4см и 800гр.
Сина ми кърмя на поискване - наддаде във втория месец 1600 и 6см.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!

# 12
  • Мнения: 10 982
Моят съвет също е да не сравняваш децата. Всяко си расте с различни темпове, пък и 8 см за 1 месец са много. Wink Щом детето е здраво и изглежда добре, няма за какво да се притесняваш, сантиметрите и килограмите не са от първостепенно значение.
Първият месец дъщеря ми порасна с 4-5 см, оттогава по-бавно, с по 2-3 см.

# 13
  • Мнения: 498
растат с 5-8 см на месец. 


Много ooooh!,трябва да го видя ,за да го повярвам,честно казано. 2-3 см. нормално,но 5-8см. newsm78

# 14
  • Мнения: 1 554
Както е на писала авторката,и ние растяхме така Peace 5-8 см не ми се вярва някой си преувеличава Stop най-много 4 см сме пораствали за месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт