ПРОВЕРКА НА ТРЪБИ, изследвания преди това

  • 1 814
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, някой може ли да ми помогне – предстои ми „проходимост на тръби”, обаче разбрах от доктора, че ако имам някаква инфекция след проходимостта на тръбите може да се качи нагоре и да стане страхотно възпаление.
Изследванията, които съм си правила са от преди няколко месеца, а доктора ми казва, че нямало нужда пак да пускаме нещо допълнително. Единствено трябвало да си излекуван уреаплазмата с втори курс на антибиотици и това е.
Моля ви, ако някоя от вас си е правила това изследване, нека да сподели какви изследвания е правила непосредствено преди „проверката на тръбите”. Много ще съм ви благодарна.
Аз по принцип освен уреаплазмата имам и гъбички и сега много се притеснявам да не стане някаква сериозна инфекция след изследването!
МНОГО ВИ БЛАГОДАРИЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 23 156
аз не правих никакви изследвания, преди процедурата обаче ме почистваха с какви ли не неща, но най-добре си слушай доктора , той би трябвало да е най-наясно с положението ти

# 2
  • Мнения: 3 453
Правих микробиология, също и PCR тест за хламидии.
Абсолютно задължително е да се пусне микробиология в месеца, преди теста за проходимост! Какво значи "изследвания, преди няколко месеца"? Нищо не ти гарантира, че сегашната ти микробиология ще е чиста.

Надявам се повече момичета да се включат! Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 3 294
Подкрепям Хоуп , направи една микробиология преди цветната снимка / или хидротубацията /  Peace

# 4
  • Мнения: 284
Предния ден преди теста док ми пусна пълна кръвна картина и утайка.Имах същите изследвания преди 15 дни , но той поиска нови ,
можеби има значение.Микробиология и хламидий имах от предния месец.
При самия тест се прави почистване с някакъв разтвор(мисля че с йод)

# 5
Момичета, много ви благодаря за съветите! И на мен не ми се вижда нормално да си правя проверка на тръбите, без да са ми правили изследвания скоро. Предишните са ми от около 4 месеца. А самия доктор ми обясни, че при раздуването на тръбите (с някаква течност) всички инфекции се качвали нагоре и дори имало случаи в които след такава уж рутинна проверка се появявало възпаление и се налагало отстраняване на органи! Той лично знаел такива случаи.
 Ужас! Каза ми го с толкова спокоен глас и веднага след това ми обясни, че при мен нямало нужда да се правят допълнителни изследвания!!!
А аз вече не знам на кого да вярвам.
Сега трябва да излекувам уреаплазма и по принцип имам и гъбички, а... може и още нещо да се е появило през тези 4 месеца, а той ми каза, че нямало нужда да си правя други изследвания?!?!?!?!?
А тази промивка за която споменавате наистина ли е с йод?! Защото аз съм с ХАШИМОТО и е абсолютно забранено дори да се докосвам до йод?!
Има ли някой с Хашимото, който да си е правил това изследване!
Още веднъж много ви благодаря за подкрепата и съветите!

# 6
  • Мнения: 284
На мен ми правиха такава промивка
Може да е малко количеството на йода не знам,
но лекарката ме попита дали съм алергична към йод
При теб може да го направят не с йод, а с нещо друго.
УСПЕХ  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 324
Здравей Pepi,
Аз имах О.К. микробиология преди снимката. По принцип контрастното вещество се вкарва с тънка тръбичка директно в матката. Ако има запушена тръба си боли (поне при мен)

# 8
  • Мнения: 2 423
Ще следя темата ... това с йода и хашимотото ми стана интересно

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Този месец ми предстои въпросната снимка..
Страх ме е..
Страх ме е от резултата, на болка ще изтърпя всичко..
Но не това ме притеснява най-много..
Навсякъде съм чела, че задължително се прави микробиология преди снимката.
Особено аз съм имала страхотни проблеми с непрекъснати микробиологии една след друга, една бактерия, антибиотик по антибиограма, пак микро - друга бактерия, друг антибиотик и така до безкрай...
Един ден ми писна, незнам от лекарите ли зависи или от какво - нали уж по антибиограми, а ставаше още по-лошо. Спрях да лекувам и последно юни бяз с е-коли. Ползвах малко хомеопатично лечение( само с такова преди време бях излекувала упорити гъбички), но май не ми помогна и си останах така...
Сега посещавам клиника Малинов и съм при д-р Персенска. Правихме фоликуметрия и на последния ми преглед беше самият Стаменов - каза ми, че имам овулация и ако ми дойде да си насрочвам час за снимка при него..
Аз му обясних набързо за притесненията си, защото той ми изписа свещички и аз помислих, че са за влагалището Embarassed Той ми каза, че са за дупето и аз го попитах за микро..
Той каза, че няма да пипаме нищо във влагалището, че по-зле ставало.
Достатъчно дезинфекцирали със всякакви препарати и да не се притеснявам.
Но аз се притеснявам и то много..
Незнам какво да правя..
Знам, че трябва да му се доверя, защото нали все пак е най-добрия, но не мога да спра да се притеснявам...
Имам си това парене от време на време като от колите и незнам какво да правя.
Моля ви, посъветвайте ме, защото днес имах за пореден път отрицателен тест и трябва да се подготвя, а незнам какво да правя....
Извинявам се за дългия пост, но съм много притеснена...

# 10
Здравей naskomimi, незнам до колко ще съм ти полезна, защото и аз за същите неща се чудя сега. Аз също като теб имам една бактериа - уреаплазна и гъбички. Моя доктор ми обясни, че ако се прави снимка, когато има някаква бактерия или инфекциа, тя се качва нагоре и може започне възпаление, т.к. организма е устроен така, че в повечето случаи успява да задържи въпросната инфекция долу. Той ми разказа случай на някаква жена на която се е наложило да и отстранят част от органите, поради настъпила инфекциа. Каза, че се случвало 1:1000, ама кой знае, те докторите вече са толкова комерсиални, че човек не знае на кого да вярва.
Аз лично отлагам моята снимка вече няколко месеца, точно поради такива съмнения. Изчетох тонове информация в нет-а и моя съвет към теб е да потърсиш поне още едно мнение на специалист. И според мен първо си излекувай инфекцията.
Незнам, ако някое от момичетата, които са си правили това изследване, може да се включи с инфо по темата ще е добре! Дано да съм ти помогнала!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря за отзивчивостта, pepi1976!
Незнам...
Наистина искам да му се доверя....
Защото съм от Пловдив, такова лутане от гинеколог на гинеколог, ендоркинолог на ендоркинолог и ми писна вече..
Когато започнах да посещавам "Малинов" се радвах, че вече съм в добри ръце и исках най-сетне да се доверя на лекар и да си кажа - товя е МОЯТ лекар...
Той каза, че дезинфекцирали много добре и би трябвало да е така наистина...
И аз се убедих, че хигиената в клиниката е на ниво...
Но все пак....
Знам за такива случаи като теб, дето отлагат снимката с месеци...
Явно има значение..
Незнам...много се обърках вече...

# 12
Аз лично за себе си ня смятам да направя снимката преди да съм си оправила инфекциите.
Може лекаря ти е да е много добър, но все пак според мен поискай поне още едно мнение. И аз смятам да направя същото.
Мойто Джипи, ми каза, цитирам: "че много жени са били осакатили с това изследване". Ама не ми каза защо.
Но при условие, че има и 1% вероятност тази инфекция (бактерия или кавото и да е там) да се качи нагоре, според мен не си заслужава риска. По-добре я оправи с антибиотици и след това си прави изследването.
Това е лично мое мнение разбира се. Аз смятам така да направя.
Ако някое от момичетата може да се включи с повече инфо по темата ще сме много благодарни!
 

Общи условия

Активация на акаунт