Как да го отуча от заспиване на ръце?

  • 12 722
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 254
"Твърдият" метод се търпи 2-3 дни, после детето се научава, че трябва да заспива само в кошарката. Не му тежи, нито му липсва внимание. За мен е много по-добър вариант от колкото всяка вечер да се терзаеш и да ти тежи и да се мъчите взаимно. Моят син е едричък (13кг), тежи ми дори като го вдигна за малко и не съм си и помисляла да го приспивам на ръце на тази възраст. Peace

# 31
  • Мнения: 14 133
Всъщност моя син сам се отучи да спи на ръце,просто в един момент не искаше вече да го люлея и разнасям.
И при нас така. Изведнъж реши, че ще си ляга в легълцето и сменихме ритуала с милване по главичката. И досега така си заспива.  Wink Аз съм против твърдите методи.  Naughty

# 32
  • Мнения: 4 784
Моят син отдавна заспива самичък, по негово собствено желание се отказа от гушкането на ръце. Сега от известно време пак проявява интерес да се гушкаме, което много ме разнежва, защото идва, ляга до мен, прегръща ме здраво с двете си ръчички и ми казва "гуш мама" - сърце не ми дава да го оставя, макар да усещам, че не вървят към добре нещата. Иначе четем приказката за червената шапчица и бабата и когато свърши приказката, му давам книжката, да гушка бабата и шапчицата  и да ги пази от вълка и той приема много присърце задачата, гушка ги и заспива.

# 33
  • Мнения: 553
Дъщеря ми и до ден днешен си заспива на ръце, гушната в мен. Не смятам да се лишавам от това удоволствие. Заспива си и сама в леглото, но за мен е голямо удоволствие да заспи в моите ръце. Да си я милвам, гледам и целувам.
И аз се чувствам така и горчиво съжалявам че толкова съм била забързана с баткото.
децата порастват толкова бързо, сега ти тежи но осъзнаваш ли че скоро той ще е твърде зает да опознава света и ти ще протягаш ръце да го прегърнеш, а той ще ги бута и ще тича към нови  и нови неща.

Общи условия

Активация на акаунт