Проблемна бременност:Двурога матка?!?!

  • 40 899
  • 133
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 334
Здравейте момичета!!!

За пръв попадам на тизи тема. И аз съм от групата с двурогови матки. Установх го когато разбрах, че съм бременна за 1-ви път. Лекарката ми каза, че след един евентуален аборт има голям шанс да не мога да забремнея отново. Не знам защото си помислиха тогава, че искам да махам бебето , каккто и да е. Въпреки всичко първата ми бременност приключи с аборт в 5 месец. След уплахата която ми насадиха, че мога да имам проблеми със забременяването зариди матка, 6 месеца след аборта бях бременна отново. Сега съм в началото на 5 месец, и като чета за ражданията ви, чудя се секциото задължително ли е? Докторът който ми води ЖК до момента не е споменавал нищо за двурогата ми матка, но аз имам и куп други проблеми които лекуваме Confused

# 31
  • Мнения: 2 309
Дени, знам ли вече Confusedвсе си мисля, че не е задължително секциото, но зависи явно от преградата. Майка ми например ме е родила с двурога матка. Било е безумно тежко раждане. На мен пък по време на секциото ми казаха, че аз и бебето сме извадили късмет с това секцио, защото иначе е щяло да се задуши при нормално родоразрешение. При мен съвпадат секцио, двурога матка, операция от херния. Много ще ми е трудно да убедя някой лекар, да пробвам естествено раждане.

# 32
  • Мнения: 334
Ми аз казах на доктора за това и той каза, че на този етап и да иска няма как да разбере дали съм с двурога матка. Щяло да се разбере в самия процес на раждането ConfusedТова не ми харесва, защото аз хич нямам желание да рискувам ........... имам един аборт в 5-ти месец, този бебок го искам жив и здрав. Обмислям планово секцио!

# 33
  • Мнения: 4 589
deni_ сега може да се установи дали имаш двурога матка. В 21 г.с. на ФМ, д-р Марков ми каза, че имам наличие на двурога матка. И това го установи с ехограф. Не вярвам, че ако имаш, доктора няма да го види.

# 34
  • Мнения: 2 309
Дени, в 9 г.с. на преглед на ехограф в патологията на Майчин дом не само видяха, че съм с двурога матка, но видяха и плода в коя част е разположен. Да не говорим, че още преди това, дежурната лекарка там, установи при най-обикновен гинекологичен преглед, че от дясната страна матката е по-развита и подута и заключи, че плода е там. После се потвърди от ехографа.

# 35
  • Мнения: 334
Мерси много момичета!!!!!

Аз в сряда съм на ФМ при Марков, задължително ще го накарам да ме погледне и за това. А относно проблемите при раждането, които могат да настъпят. При вас как беше? В смиъсл нормално ли е при наличие на двурога матка да се притеснявам от нормално вагинално раждане.

ПС. Както казах моя аборт беше в 5-я месец, те си ми предизвикаха раждане и всичко мина бързо без проблеми  newsm78, но сега като се разчетох почнах да се притеснявам!

# 36
  • Мнения: 902
Аз влязох в болница 3 дни след термин за предизвикано вагинално раждане. Матката ми обаче е с премахнат септум. Накрая се стигна до секцио, но причината беше загуба на тоновете на бебето вследствие на възел на пъпната връв. Сега съм бременна за втори път. Разликата между секциото и следващото раждане ще е 1 г. 10 м. Все още тая надежда за нормално раждане. Wink

# 37
  • Мнения: 246
Здравейте Simple Smile И аз да се запиша в темичката.На мен също ми казаха,че имам двурога матка миналия петък когато бях на ФМ.До сега лекарят,който следи бременността ми нищо такова не бе споменал.Все още се надявам,че може да се е заблудил.Чета,че има доста успешно завършили бременности,което до някъде ми действа позитивно,надявам се и с моята всичко да е наред  Praynig Това ми е първа бременност,нямам неуспешни опити.Зачеването ни отне около 6 месеца,което не е толкова много,а и до сега не съм имала никакви проблеми с бременността.

# 38
  • Мнения: 334
Вчера бях на ФМ при Марков. След като видяхме, че бебо, всъщност и бебка  Laughing той потвърди, че имам двурога матка. Каза, че това може да означава, че бебка ще бъде малко по-малка от нормалното и може да е разположена седалищно преди раждането. Успокоих се, но задължително ще се консултирам с лекаря в МД, който ми води консултациите.

# 39
  • София
  • Мнения: 123
Здравей, контесо  Hug

Оказа се, че аз съм със септум. Вчера най-после ми го казаха категорично. И въпреки септума, имам два живи и здрави разбойника. Така че - не се притеснявай излишно, а се наслаждавай на бременността си.
Marpen благодаря ти за милите думи... За сега никой оит лекарите не казва че е проблем, просто трябвало повече да се пазя. Simple Smile

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
А можеха да махнат септума още тогава. Дали не са решили, че две деца са ми достатъчни  Thinking
А за износването - беше кошмар. Основното положение на тялото ми беше хоризонталното...

Аз също съм с двурога матка.
Имам една успешно приключила бременност, която беше доста тежка както и ти казваш, преждевременно раждане в 34 г.с. (Кали беше само 2 кг.).
При секциото, което се наложи, заради положението на госпожицата - седалищно по диагонал  Crazy, премахнаха септума и аз бях щастлива, че живот и здраве втория път няма да е така.

Нооооо, 1 година по-късно на профилактичен преглед се оказа, че преградата си е израстнала отново - всичко си ми е възстановено в първоначалната му форма  Confused А 2 месеца след раждането я нямаше преградата....

# 41
  • Мнения: 2 309
Змейковица, ти ме изуми. Как така септума се е появил отново? Обясниха ли ти как е възможно да се получи това?

Между другото, питах моя лекар защо не е отстранил моя септум по време на първото секцио, той каза, че има опасност от голяма кръвозагуба и въобще е опасно. Бяхме се разбрали да ми го отстрани след като се възстановя напълно, аз се замотах и ей ме сега пак в изходна позиция с бебе и септум в корема Crazy Но можеше и по-зле да е и все още да съм с отворена херния, добре че поне нея си оправих.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Ами нямат обяснение  Rolling Eyes
Казвали са ми, че организмът има "памет", т.е. възстановява всичко както е било...
По време на секциото мие бил шефът на болницата, извикали са го, заради по-особения ми случай... Rolling Eyes
Всичко стана толкова набързо - аз дори не знаех, че ще ми изрязват септума - по  време на бременността на ехографите септум се виждаше докъм 4-5 месец. После явно празният рог е минал зад бебето и лекарите решиха, че пълният рог се е разтегнал дотолкова, че едва ли не е "погълнал" празния   newsm78

Ние сега сме в процес на бебеправене... ще видим какво ще се получи - моля се да е по-износена от предишната  Praynig
Стискам палци и на теб всичко да мине нормално  Praynig При теб първата бременност как протече - сега пазиш ли се повече и как успяваш да се пазиш с 3 годишно дете, че и мен ме вълнува  Crazy

# 43
  • Мнения: 2 309
Много странно наистина се е получило при теб. Доколкото схващам си била с пълна упойка. Може би и това е изиграло роля да се решат на допълнителната манипулация. Аз бях със спинална. Иначе по време на първата бременност аз не знаех, че съм с двурога матка. Имах болки от самото начало, но никой не ми казваше точна причина. Аз тогава и смених много лекари, та и никой не се трогна и ангажира особено. В 5 месец вече болките станаха нетърпимо силни и минах на но-шпа и магнезий, съответно и на болничен с пълно лежане в къщи. Да ти кажа, лекаря ми /който открих в 7 месец, направи ми операцията, ходих си после 3 години при него, сега пак съм при него/ разбра, че имам двурога матка в хода на операцията. Спомням си, че много трудно извадиха бебето, защото така и не беше слязло надолу. Мислех, че като нищо ще ми счупят някое ребро от натискане. Спомням си, че извикаха още 2 лекари да гледат. Всъщност си доносих докрай. Секциото беше седмица преди термин, бебето се пръкна 3 600. Лекаря ми още цъка на късмета ми като се сети.

Сега обаче ми е по-трудно. прокървих в 8-9 седм., контракции, болки и въобще всички екстри. бях на терапия утрогестан, но-шпа и папаверин в кански дози. Оттогава лежа вкъщи и не е минал ден, в който да нямам болки. Ей сега бях пак на преглед и като капак се оказа, че плацентата е много ниско разположена. Надеждите са да се вдигне в следващите месеци, но все пак да си очаквам пак кървене Confused

С 3-годишното се справям трудно. Бабите и баща й я отглеждат. Бабите я извеждат, хранят, водят ми я на обед, когато с нея лягаме да спим, после вечер баща й се занимава с нея, къпе я. Но тя е много съзнателна и бързо разбра, че и да ме дърпа, ръчка - няма как нито да я вдигна, нито да й уйдисвам на глезотиите.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Да, с пълна упойка бях при операцията.
Аз разбрах, че съм с двурога матка няколко месеца преди да забременея. Исках преди да почнем с опитите да си направя всички изследвания както си е редно. И тогава лекарката ме гледа с вагинален ехограф и ми го каза за пръв път. Каза ми, че много трудно ще забременея, абе наплаши ме... То пък взе, че стана още на втория месец  Wink

Значи при теб втората ти бременност протича като моята с Калина.
Аз взех да прокървявам по малко още в 6 седмица придружено с болките и веднага ме тикнаха в болница...
Там инжекции до посиняване на дупето, уверяваха ме, че е празен сака и няма смисъл да се надявам...
После най-накрая попаднах на свестен доктор в болницата, който беше така търпелив да изчака за чуе пулс...
Като се сетя и настръхвам просто... Мъжът ми се научи да ми бие инжекциите вкъщи, защото в болницата беше кошмарно и до 5-6 месец все на легло.

Силно се надявам вторият път да е по-добре... или поне да не е по-зле  Praynig Praynig Praynig

Стискам палци и при теб всичко да мине успешно и пак да имаш толкова успешен финал   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт