Още няма зъби...

  • 6 768
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Синът ми е на 1,2 год и още няма нито един зъб. Педито ми отговаря "За 25 години не познавам на някой да не са му поникнали!", но аз започвам да се притеснявам. Иска ми се да се консултирам със специалист, но какъв да бъде?

Бабите ме побъркват, всяка сутрин го оглеждат като кон и цъкат недоволно.  Rolling Eyes Това ме стресира допълнително, а си повтарям че има време. Има ли някакво заболяване, за което това би могло да бъде симптом?

# 1
  • Мнения: 31 112
Не се притеснявай ще поникнат зъбите. Не слушай баби и чужди мнения и се успокой наистина на всички им поникват зъби. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 39 744
Това не е повод за притеснение. Отбий атаките на баби и други зяпачи.
Аз съм жива и здрава, това по повод на "Има ли някакво заболяване, за което това би могло да бъде симптом?". 1вият ми зъб е пробил на 1,4г.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не се притеснявай, ще му излязат зъбчетата. И аз така се притесних, че на моето бебче не са му излезли зъбите, но на 10 месеца излезе първия. И засега сме спрели до там.

# 4
  • Мнения: 750
Михалко, спокойно Simple Smile Относително рано е за зъби. На малката ми дъщеря зъбите изникнаха по късно, към 1.5 някъде. Просто една сутрин видях, че са избили няколко наведнъж.

И както винаги казвам - развитието на всяко дете е строго индивидуално!

# 5
  • Мнения: 2 950
А надути ли са венците? Моите младежи също още нямат зъби, а скоро правят 1г. Уж венците им са надути и побелели, но още няма зъби.  newsm78

Много мразя шашкащи се роднини покрай и без това притеснената майка  #Cussing out

Чувала съм за хора, на които им излизат зъби чак на 1,6 г.  Hug

Споко - ще се озъбите все някога.  Hug

# 6
  • Мнения: 2 310
Има бебета,кото се раждат със зъбчета-1,2 ..
Има деца,на които 1-то зъбче избива на 2 год.-рядко е ,но има такива случаи..
Не им обръщай внимание на бабите и не се притеснявай.Ще се озъбите и вие Hug

# 7
  • Мнения: 321
спокойно... педито ти сигурно е прав... и на моя син до навършване на годинка не му беше избил нито един зъб... сега има пълна уста с такива  Simple Smile  ( ама вече е на 10г.)

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е педи добре ти е отговорил.
Не се връзвай на хорските приказки.
Ще поникнат Hug

# 9
  • Мнения: 3 634
Не само, че му е бял венецът, но ясно различавам всеки един зъб в устата му. Вие ме успокоихте!  Hug
Просто онзи ден баща ми ме попита какво възнамерявам да направя по въпроса и аз му отговорих, че до Коледа ще ги посадя в устата на детето.  Rolling Eyes
Последната идея беше, че защото давам Дентокинд съм подтискала растежа.

# 10
  • София
  • Мнения: 79
Само не се изнервяй на цъкащите баби и роднини! На мен първото ми зъбче е излязло на 1 година и 1 месец, а на сестра ми - на година и 3 месеца. Майка ми казваше, че и тя се е била притеснила за нея и я водили на зъбна снимка до видят зародишите на зъбите.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Значи скоро ще се покажат Peace

П.П. Трябваще да отговориш, че скоро ще има повече зъби от тях Mr. Green

# 12
  • Мнения: 498
едното ми дете на годинката имаше почти всички зъби,а другото вече е на 1,2 и е само с 8,така че спокойно  PeaceИндивидуално е за всяко детенце

# 13
  • Мнения: 840
И на мен, и на брат ми са ни поникнали зъбки на 1,2 години. Резултатът - в момента и двамата сме без нито един кариес, а не полагаме особени грижи за зъбите си. Не знам до колко е вярно, но колкото по-късно, толкова по добре.
Пожелавам ви скоро и на вас зъбчета и да са бели и здрави Party

# 14
  • Мнения: 411
Да забраниш на бабите да го гледат като кон и да му бъркат в устата!!! smile3515
Зъби ще му изляват! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт