Полуфабрикати за заети мамчета

  • 11 602
  • 37
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 709
Не успях да открия подобна тема, моля ако има някой да ми я пусне Praynig
Аз съм новоизлюпено мамче, което освен, че си гледа детето понякога работи. В такива моменти ми се налага буквално за 10мин да сготвя нещо.
Споделете вашите открития за добри полуфабрикати! Знам, че не са здравословни и кой знае как приготвени, но пред алтернативата да останем гладни вкъщи се налага да ползваме.

Ето моите открития:
Малки кюфтенца за пържене на Сами-М (мятам ги в тава във фурната)
Картофено пюре със сметана на Бела
Всички видове готови баници - Бела, Царица
Наденици балканска скара на Леки
Лазаня болонез и шунка с гъби на Мис Каприз
Готови кексове в кутии (само се добавя вода и малко олио и се пече)

Иска ми се да добавя по-голямо разнообразие към менюто вкъщи, помагайте! Laughing

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 21:38 от NBM

# 1
  • Мнения: 243
Ох това е и моя голям проблем,за сега нямам деца,но нямам и никакво време,представям си на повечето какво им е......
Тъй като мъжката част в къщи е меко казано изключително злояда  (само да спомена че не яде сирене,картофи,чушки,кайма,баница,спагети) Cry някои път наистина полудявам какво да спретна набързо.
Решението ми са фиксовете на Маги,почти всички използвам!

# 2
  • Мнения: 1 777
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 709
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

Темата не е за/против полуфабрикатите. Моля да не се превръща в спор. Ще съм благодарна на мнения ПО ТЕМАТА!

# 4
  • Мнения: X
Моите бързи ястия:

Омлети
картофи огретен
тиквички огретен
супи-зеленчукова,топчета
спагети
паниран кашкавал
суши
суфле

Това се сещам,също не са полуфабрикати,но са вкусни и бързо стават.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 986
Има и шкембе в нещо като салам.  С малко мляко става чудесна супичка. С дъщеря ми я харесваме, скъпия се мръщи, че не е варено истинско шкембе 3-4 ч.
Да не прозвучи сато реклама - готовите храни във Фантастико. Не бих могра да омириша апартамента на зеле след като се продава готово.
Пиле на грил купувам редовно. Яйца - пържени, по панагюрски, със разни меса.
 Разни пържоли - свински и пилешки, продават се овкусени и с пюре на бела или Маги.
Кюфтета за пържене или пилешки хапки на Сами, кайма за принцеси с кашкавал.
Готови салати - бобена, чушки с чесън. Има и консерви със сварени боб и леща.

# 6
  • Мнения: 1 777
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

Темата не е за/против полуфабрикатите. Моля да не се превръща в спор. Ще съм благодарна на мнения ПО ТЕМАТА!
Никой не спори ,казала съм че ние не ядем.И мисля съм се изказала ПО ТЕМАТА.
Само казвам ,че има рецепти бързи за приготвяне.
Красимира е дала много добри предложения. Simple Smile

# 7
  • Canada
  • Мнения: 139
NBM,аз също ако нямам време приготвям полуфабрикати за мен и мъжлето.Преди като живеех в София имаше няколко вериги за готови храни.Любимо място ми беше "Кухнята на мама",обаче дали го има това кулинарно магазинче и днес Rolling EyesКато тръгнеш от Раковска и В.Левски към Славейков вляво(ама не се сещам името на пресечката Embarassed) на ъгъла имаше малка бърза закускаМожеш да си купуваш от там няколко порции повече и да ги оставиш във фризера,а после само размразяваш и обираш овациите bowuu

# 8
  • Мнения: X
Пак се включвам по повод готовите овкусени пържоли и меса.От човек,работил в месен магазин и склад,знам,че месо ,което е престояло 3-4 дни във витрината,после го овкусяват с подправки,да не мирише.Не знам дали със сигурност е така,но оттогава не купувам овкусени меса.Предпочитам сама да слагам подправките.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 986
Ако се включа със спомени на човек, работил в хлебозавод - няма и хляб да купуваме. И за шоколадовата фабрика мога много да разказвам, ама ни е вкусен шоколада.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 341






Ето една идея - картофено пюре се слага в малка тивичка,с издутата част на малък черпак правиш дупки,в които чукваш по 1 яйце,поръсваш с настърган кашкавал и печеш до златисто.
Сетих се и друго - полуготови кюфтета - вътре слагаш 1 маринована гъбка,1 кубче кашкавал,1 кубче к.краставичка и го оформяш пак на кюфте.Слагаш в намазнена тавичка (ако не ти се пържи) и печеш.

# 11
  • Мнения: 243
Моите бързи ястия:

Омлети
картофи огретен
тиквички огретен
супи-зеленчукова,топчета
спагети
паниран кашкавал
суши
суфле

Това се сещам,също не са полуфабрикати,но са вкусни и бързо стават.

Искам и аз да направя бързо суши,издаи таината краси.мира  Praynig

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 709
Много благодаря, рецептите със сигурност са вкусни и си ги записвам и тях, но аз имам предвид истински полуфабрикати. Да уточня - това са ястия, които просто отпечатваш и слагаш във фурната (или на котлона, в микровълновата). Т.е времето за приготвяне е буквално 2 мин (без печенето, разбира се)
Може и да не ви се вярва, но понякога имам толкова много спешни мейли в работата, че ми остава време за обяд в 5 следобяд. Confused И по това време се усещам, че за целия ден съм изяла 1 филия със сладко.
Та ето такива неща имам предвид - отваряш, мяташ и довършваш мейлите докато то се пече Mr. Green
Рени, това с картофеното пюре непременно ще го пробвам Peace Звучи вкусно и минутите за приготвяне са не повече от 3-4 Laughing Би ли споделила с какво картофено пюре го правиш (със сметана или не)?

# 13
  • космополитно
  • Мнения: 941
Кордон бльо(панирано пилешко филе, в което има кашкавал)-супер е и за гости; чушки бюрек; панирани кашкавалени хапки; детски шницели; зеленчукова супа; гювеч и др. подобни замръзени в плик и приготвящи се за време от3-20 мин... Всички дотук изредени са от хладилниците за дълбоко замръзяване на "Фантастико"+ пак от там и всякакви консервирани ястия-има хубави сърмички и кюфтета в сос; мусака...

В рибарските магазини има филе от Телапия (около 6-7 парчета са в плик). Размразяват се и само се докосват за минута-две до намазан с олио (може и да не се маже) тефлонен тиган и са готови: и вкусни и без кости...

Това се сещам на прима виста, мога по-късно пак да допълня. Аз обичам да готвя и имам време, но също така страст ми е да експериментирам с всичко...

Не съм доволна от палачинките-изпечени, предлагани в тарелки...

Суши!? Винаги съм мислила,че е нещо сложно(многопродуктово) и времеемко!?Моля за бързия му вариант! Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 1 341






NBM,
аз  си правя  пюрето,но ти като нямаш време - готово ползвай.
Сетих  се и друго - кутия русенско варено,овалваш в яйце,брашно или галета и пържиш - става като шницел!
Ти като имаш МВ,защо не я ползваш?Там се готви много бързо!
За 2 Х 2  мин. се прави 1 гювече.
Картофите ги варя за 10 мин.- и ги правя на картофена салата.
Мога да ти кажа и една бърза супичка:
Слагаш да заври вода и през това време режеш 1 глава лук и 3 картофа нарязваш на кубчета.
Пускаш ги във водата .Когато омекнат  10-15 мин. нарязваш 1-2 кренвирша и 1-2 парчета топено сирене - 2-3 мин. и накрая слагаш магданоз. Имаш супа за 20-30 мин.
Сетих се и за доматена супа - тя също става за 20 мин.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 15:58 от рени55

Общи условия

Активация на акаунт