Полуфабрикати за заети мамчета

  • 11 606
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Не успях да открия подобна тема, моля ако има някой да ми я пусне Praynig
Аз съм новоизлюпено мамче, което освен, че си гледа детето понякога работи. В такива моменти ми се налага буквално за 10мин да сготвя нещо.
Споделете вашите открития за добри полуфабрикати! Знам, че не са здравословни и кой знае как приготвени, но пред алтернативата да останем гладни вкъщи се налага да ползваме.

Ето моите открития:
Малки кюфтенца за пържене на Сами-М (мятам ги в тава във фурната)
Картофено пюре със сметана на Бела
Всички видове готови баници - Бела, Царица
Наденици балканска скара на Леки
Лазаня болонез и шунка с гъби на Мис Каприз
Готови кексове в кутии (само се добавя вода и малко олио и се пече)

Иска ми се да добавя по-голямо разнообразие към менюто вкъщи, помагайте! Laughing

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 21:38 от NBM

# 1
  • Мнения: 243
Ох това е и моя голям проблем,за сега нямам деца,но нямам и никакво време,представям си на повечето какво им е......
Тъй като мъжката част в къщи е меко казано изключително злояда  (само да спомена че не яде сирене,картофи,чушки,кайма,баница,спагети) Cry някои път наистина полудявам какво да спретна набързо.
Решението ми са фиксовете на Маги,почти всички използвам!

# 2
  • Мнения: 1 777
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

Темата не е за/против полуфабрикатите. Моля да не се превръща в спор. Ще съм благодарна на мнения ПО ТЕМАТА!

# 4
  • Мнения: X
Моите бързи ястия:

Омлети
картофи огретен
тиквички огретен
супи-зеленчукова,топчета
спагети
паниран кашкавал
суши
суфле

Това се сещам,също не са полуфабрикати,но са вкусни и бързо стават.

# 5
  • София
  • Мнения: 16 003
Има и шкембе в нещо като салам.  С малко мляко става чудесна супичка. С дъщеря ми я харесваме, скъпия се мръщи, че не е варено истинско шкембе 3-4 ч.
Да не прозвучи сато реклама - готовите храни във Фантастико. Не бих могра да омириша апартамента на зеле след като се продава готово.
Пиле на грил купувам редовно. Яйца - пържени, по панагюрски, със разни меса.
 Разни пържоли - свински и пилешки, продават се овкусени и с пюре на бела или Маги.
Кюфтета за пържене или пилешки хапки на Сами, кайма за принцеси с кашкавал.
Готови салати - бобена, чушки с чесън. Има и консерви със сварени боб и леща.

# 6
  • Мнения: 1 777
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

Темата не е за/против полуфабрикатите. Моля да не се превръща в спор. Ще съм благодарна на мнения ПО ТЕМАТА!
Никой не спори ,казала съм че ние не ядем.И мисля съм се изказала ПО ТЕМАТА.
Само казвам ,че има рецепти бързи за приготвяне.
Красимира е дала много добри предложения. Simple Smile

# 7
  • Canada
  • Мнения: 139
NBM,аз също ако нямам време приготвям полуфабрикати за мен и мъжлето.Преди като живеех в София имаше няколко вериги за готови храни.Любимо място ми беше "Кухнята на мама",обаче дали го има това кулинарно магазинче и днес Rolling EyesКато тръгнеш от Раковска и В.Левски към Славейков вляво(ама не се сещам името на пресечката Embarassed) на ъгъла имаше малка бърза закускаМожеш да си купуваш от там няколко порции повече и да ги оставиш във фризера,а после само размразяваш и обираш овациите bowuu

# 8
  • Мнения: X
Пак се включвам по повод готовите овкусени пържоли и меса.От човек,работил в месен магазин и склад,знам,че месо ,което е престояло 3-4 дни във витрината,после го овкусяват с подправки,да не мирише.Не знам дали със сигурност е така,но оттогава не купувам овкусени меса.Предпочитам сама да слагам подправките.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 003
Ако се включа със спомени на човек, работил в хлебозавод - няма и хляб да купуваме. И за шоколадовата фабрика мога много да разказвам, ама ни е вкусен шоколада.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 341






Ето една идея - картофено пюре се слага в малка тивичка,с издутата част на малък черпак правиш дупки,в които чукваш по 1 яйце,поръсваш с настърган кашкавал и печеш до златисто.
Сетих се и друго - полуготови кюфтета - вътре слагаш 1 маринована гъбка,1 кубче кашкавал,1 кубче к.краставичка и го оформяш пак на кюфте.Слагаш в намазнена тавичка (ако не ти се пържи) и печеш.

# 11
  • Мнения: 243
Моите бързи ястия:

Омлети
картофи огретен
тиквички огретен
супи-зеленчукова,топчета
спагети
паниран кашкавал
суши
суфле

Това се сещам,също не са полуфабрикати,но са вкусни и бързо стават.

Искам и аз да направя бързо суши,издаи таината краси.мира  Praynig

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Много благодаря, рецептите със сигурност са вкусни и си ги записвам и тях, но аз имам предвид истински полуфабрикати. Да уточня - това са ястия, които просто отпечатваш и слагаш във фурната (или на котлона, в микровълновата). Т.е времето за приготвяне е буквално 2 мин (без печенето, разбира се)
Може и да не ви се вярва, но понякога имам толкова много спешни мейли в работата, че ми остава време за обяд в 5 следобяд. Confused И по това време се усещам, че за целия ден съм изяла 1 филия със сладко.
Та ето такива неща имам предвид - отваряш, мяташ и довършваш мейлите докато то се пече Mr. Green
Рени, това с картофеното пюре непременно ще го пробвам Peace Звучи вкусно и минутите за приготвяне са не повече от 3-4 Laughing Би ли споделила с какво картофено пюре го правиш (със сметана или не)?

# 13
  • космополитно
  • Мнения: 941
Кордон бльо(панирано пилешко филе, в което има кашкавал)-супер е и за гости; чушки бюрек; панирани кашкавалени хапки; детски шницели; зеленчукова супа; гювеч и др. подобни замръзени в плик и приготвящи се за време от3-20 мин... Всички дотук изредени са от хладилниците за дълбоко замръзяване на "Фантастико"+ пак от там и всякакви консервирани ястия-има хубави сърмички и кюфтета в сос; мусака...

В рибарските магазини има филе от Телапия (около 6-7 парчета са в плик). Размразяват се и само се докосват за минута-две до намазан с олио (може и да не се маже) тефлонен тиган и са готови: и вкусни и без кости...

Това се сещам на прима виста, мога по-късно пак да допълня. Аз обичам да готвя и имам време, но също така страст ми е да експериментирам с всичко...

Не съм доволна от палачинките-изпечени, предлагани в тарелки...

Суши!? Винаги съм мислила,че е нещо сложно(многопродуктово) и времеемко!?Моля за бързия му вариант! Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 1 341






NBM,
аз  си правя  пюрето,но ти като нямаш време - готово ползвай.
Сетих  се и друго - кутия русенско варено,овалваш в яйце,брашно или галета и пържиш - става като шницел!
Ти като имаш МВ,защо не я ползваш?Там се готви много бързо!
За 2 Х 2  мин. се прави 1 гювече.
Картофите ги варя за 10 мин.- и ги правя на картофена салата.
Мога да ти кажа и една бърза супичка:
Слагаш да заври вода и през това време режеш 1 глава лук и 3 картофа нарязваш на кубчета.
Пускаш ги във водата .Когато омекнат  10-15 мин. нарязваш 1-2 кренвирша и 1-2 парчета топено сирене - 2-3 мин. и накрая слагаш магданоз. Имаш супа за 20-30 мин.
Сетих се и за доматена супа - тя също става за 20 мин.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 15:58 от рени55

# 15
  • Мнения: X
Най-бързото суши:
Оризът се сварява буквално за 5 минути.Върху листото се слага ориз,отгоре рулца от раци,краставичка или морков,нарязани на тънки и дълги ивици,малко уасаби,който обича люто и завивате.Готово е за ядене.



Ето и други ,които стават лесно...
Топчета ориз с пушена сьомга,хайвер...



А това е купичка ориз отгоре с тофу,морков ,гъби и др. зеленчуци по избор



Рецептите и снимките са от една книга за суши.В подписа ми има линк към албумите ми,има и снимки на още видове суши.

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
От полуфабрикатите купувам само замразена пица или баниците на Царица. Понякога и сухи супи или полуготови спагети. Чета етикетите, избягвам блъсканите с химия, уж  Rolling Eyes
Иначе аламинути има много и отнемат малко повече време от полуфабрикатите.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Винаги имам във фризера пилешко филе със сусам на "Сами-М". Става бързо, сочно е и страхотно на вкус, с чеснов сос и задушени зеленчуци става чудесна вечеря, когато ме хване мързелът Embarassed. Взимала съм и кордон бльо на същата фирма - на мен ми е гадно и има гумен вкус Sick
Баница "Царица" също държа почти винаги във фризера.
Замразени зеленчукови миксове купувам, картофено пюре със сметана и понякога от малките пакетчета спагети без варене.
За друго не се сещам newsm78
Скоро правих някаква измишльотина с привкус на паеля пак с готов микс Embarassed, стана за 20-тина минути, а мъжете си облизаха пръстите Blush

# 18
  • Мнения: 5 001
Аз съм взимала от едни(как им беше името...тортелини или нещо подобно ooooh!) ....Тестени са с различни пълнежи(сирене,спанак или месо),Варят се и след като се отцедят се поливат с разтопено масълце и аз има слагам една кофича заквасена сметана.Обърквам и хайде на масата....Вкусни са.

# 19
  • Мнения: 36
Леле Лили, къде го намери този мъж, той какво яде????  newsm78 ????  Не е ли по-лесно тогава той да готви, а ти да го похапваш  Wink

# 20
  • космополитно
  • Мнения: 941
Аз съм взимала от едни(как им беше името...тортелини или нещо подобно ooooh!) ....Тестени са с различни пълнежи(сирене,спанак или месо),Варят се и след като се отцедят се поливат с разтопено масълце и аз има слагам една кофича заквасена сметана.Обърквам и хайде на масата....Вкусни са.

Това ми напомни, че има пак в замразен вид пелмени-3 вида и може би тях имаш предвид?
Да,интересно и вкусно разнообразие на менюто са!


Най-бързото суши:
Оризът се сварява буквално за 5 минути.Върху листото се слага ориз,отгоре рулца от раци,краставичка или морков,нарязани на тънки и дълги ивици,малко уасаби,който обича люто и завивате.Готово е за ядене.



Ето и други ,които стават лесно...
Топчета ориз с пушена сьомга,хайвер...

Рецептите и снимките са от една книга за суши.В подписа ми има линк към албумите ми,има и снимки на още видове суши.
Аз като неправила суши да питам:
1. какво е това листо, върху което се редят компонентите?;
2 Какво е уасаби? Подразбрах, че е лютива подправка, но как изглежда, за какво се използва и къде се намира?;
3 Това за оризовите топчета- как се оформят и как се слепат оризовите зрънца?;
С удоволствие бих разгледала нещата от подписа ти, но в момента не ми излиза-предполагам е временно явление!?
Благодарности за бързоизпълнимите и ефектни идеи и за красивите илюстрации към тях!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 762
Ползвам много полуфабрикати. На Сами М почти всичките, баници Царица, лазаня, пици. Задължително в камерата имам по един пакет от всичко за спешни случаи. Купувам много и от ориза със зеленчуци на Ънкъл Статис май беше. Различни видове са и много ги харесваме в къщи. Понякога взимам и бланширани картофи от тези дето са по селски. Но не ги пържа, а ги пека в тава, стават за 15 мин. Много обичам да готвя, но често нямам никакво време и сили  Peace Тези варианти определено ми харесват  Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Понякога взимам и бланширани картофи от тези дето са по селски. Но не ги пържа, а ги пека в тава, стават за 15 мин. Много обичам да готвя, но често нямам никакво време и сили  Peace Тези варианти определено ми харесват  Peace

Моля те би ли споделила марката на тези картофи? Аз не ям пържено, но щом стават на фурна непременно ще взема Peace

# 23
  • Мнения: X
Venecias ,листото са кори Нори,продават се в Метро и в здравословните магазини.
Уасаби е вид горчица,зелена на вид,продава се пак в Метрои здр. магазини.
Ориза за суши си е лепкав и като се свари и изстине малко,с влажни ръце се оформят топчетата.
Ще снимам как изглеждат корите и уасабито,но довечера мога да пусна снимките.
Линка ми се отваря,понякога Снимка.бг се бъзика...

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не е полуфабрикат,но става бързо.
В купа се разбиват яйца, слага се натрошено сирене, кашкавал, колбас каквото има в хладилника, изсипва се в тавичка  слага се масло на парченца отгоре и се пече до готовност.

# 25
  • до морето
  • Мнения: 494
Да започна от там, че съпругът ми е върл противник на полуфабракатите, НО успешно съм вкарала в употреба невероятните банички на Чичо Хранко - серията царица - друго не се признава Wink
Също така миксовете с ориз на Чичо Статис.
За бързи сладкиши ползвам готовите блатове и кремовете без варане на д-р Йоткер.
По време на постите често хапваме овкусеното тофу, което става вълшебно за две минути на сгорещения тиган грил.
Аз съм ограничила полуфабликатите само до тези, ще следя темата, може да се опитам да си улесня още малко живота. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 1 762
NBM , Щом се прибера ще погледна и ще ти пиша  Peace
Всъщност аз не търся определена марка, а по- скоро определен вид. Те са нарязани на едри парчета, във формата на резен диня / ама и аз как обяснявам  Laughing / и са с обелките. Някои са и овкусени. Така се казват- картофи по селски. И все пак ще погледна довечера и ще ти цитирам точно това, което купих онази вечер  Peace

# 27
  • Мнения: 243
Леле Лили, къде го намери този мъж, той какво яде????  newsm78 ????  Не е ли по-лесно тогава той да готви, а ти да го похапваш  Wink

Питаш ли ме  #Cussing out ,поне съм намерила цаката с фикса за винен кебап като не ми се прави друго,нарязвам свинското на кубчета,5-6 гъби,лук,слагам половин пакетче от фикса с водичка в йенската тенджера и пека ЗА половин час е готово и го ЯДЕ  Joy

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз съм взимала от едни(как им беше името...тортелини или нещо подобно ooooh!) ....Тестени са с различни пълнежи(сирене,спанак или месо),Варят се и след като се отцедят се поливат с разтопено масълце и аз има слагам една кофича заквасена сметана.Обърквам и хайде на масата....Вкусни са.
Тортелини са да, даже са 2 вида - сушени и пресни. Аз правя и доматен сос понякога към тях или добавям пресни зеленчуци и соев сос. Има и замразени пелмени на Мис Каприз, те също са добри  Wink

# 29
  • Мнения: 5 001
Аз съм взимала от едни(как им беше името...тортелини или нещо подобно ooooh!) ....Тестени са с различни пълнежи(сирене,спанак или месо),Варят се и след като се отцедят се поливат с разтопено масълце и аз има слагам една кофича заквасена сметана.Обърквам и хайде на масата....Вкусни са.
Тортелини са да, даже са 2 вида - сушени и пресни. Аз правя и доматен сос понякога към тях или добавям пресни зеленчуци и соев сос. Има и замразени пелмени на Мис Каприз, те също са добри  Wink
Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Мерси! Ако видя ще взема да пробвам....Щом казваш,че са добри.. Crazy

# 30
  • Мнения: 700
Замразени зеленчукови миксове - китайски, хавайски, зеленчукова супа, гювеч
Полуфабрикати на Сами - М - кюфтенца, пилешки филенца и т.н.
В консерва винаги имам - готов зрял боб, сварен маслен боб за салата, грах, зелен фасул, комбинация моркови и грах, гювеч, белени домати, кьопоолу.
Банички - Бела и Царица
Картофено пюре
Др. Йоткер кремчета
Маги фиксове
Блатове за пица
Питки на Пен Дор
Месата във фризера са замразени на малки порции, за да са по-лесни за размразяване.

И сама си правя Laughing - когато са ми повече зеленчуците режа и замразявам, така имам готово за следващия път, замразявам и нарязан хляб, само пъхам в тостера и готово

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Чудесни сте момичета, много хубави идеи Hug
lo, какви са тези питки на Пен Дор? С пълнеж ли някакъв или хлебчета?

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Чудесни сте момичета, много хубави идеи Hug
lo, какви са тези питки на Пен Дор? С пълнеж ли някакъв или хлебчета?
Аз съм виждала замразени кроасани и хлебчета. Както са замразени мяташ във фурната и имаш фреш кроасани и хлебчета, топли, топли  Laughing

# 33
  • Мнения: X
Ето обещаните снимки:
оцет за суши-като се свари ориза,се посолява и се слагат 2-3 с л оцет.



Така изглежда пакета Нори



А това е горчицата уасаби на Метро има тубичката,в картонена кутийка


# 34
  • София
  • Мнения: 16 003
При обикновенния ориз продават също и 4-5 вида ризото, с гъби, спанак, зеленчуци. Става бър-зо  по упътването го правя.  по мои наблюдения в повечето големи магазини в София вече има и готвени неща в тави. Не знам дали там ги приготвят или ги доставят от друго място. Последния път купих зеле със свинско. Много месо имаше, беше топло, не омирисах цялата къща на зеле докато готвя.
Друго - при консервите има готови храни - сарми, чушки с ориз, кюфтета със сос, телешко с грах или зелен боб, видове супи. От фирма Тропик са.

# 35
  • Мнения: 700
Ето: http://www.paindor.com/bg/htmls/products/frozen.htm
Купувам ги от Метро от щанда за замразени неща. Само ги мятам във фурната (даже направо на решетките, без тава) и в къщи се понася аромат на домашен хляб.
И за гости са супер!

# 36
  • София
  • Мнения: 358
Аз винаги имам няколко консерви с готова храна - боб с месо или наденица, мусака, сарми, винен кебап - има ги във всички магазини, че дори и в Шел ги видях скоро.
Това за замразения хляб ми се стори малко странно. Аз лично винаги имам пакет със сухари - мъжът ми им стана голям фен, освен това стават и като крутони за салатите Simple Smile
Фиксовете май не ме кефят особено - винен кебап мога и сама да си забъркам и то по-вкусен.
Спасението е готвената храна в големите вериги - вече почти всички я предлагат.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Включвам се с две страхотни открития - Болярска баница и Болярски кифлички на фирма "Дани и Никол" - Пловдив.
За съжаление в София не съм ги виждала, в момента съм на гости в Пловдив. Баницата (те са всъщност 4 двойни банички) не са като другите готови, а по-скоро като правите баници, които купуваме навън. Стават прекрасни, вкусни, вече ометохме няколко опаковки.  chef
Днес пробвах от кифличките с ягодово сладко (има и с шоколад и ябълково сладко) и засега перфектен резултат Peace
На тръгване към София ще трябва да натоваря колата с кутии Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт