Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 585
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 452
mari_eta,_Пепи_ аз незнаех че трябва да стои толкова дълго,а и у нас едва ли ще се задържи.Но все пак може да пробвам да я направя за украса.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
mari_eta, миналата година я направих по рецептата за меденките на Джули. Беше мека до едно известно време, после се втвърди. Така или иначе е за украса. А за сладките и меденките, аз си ги държа в метални кутии от бисквити. Имам 3 кръгли и 1 правоъгълна и като наближи коледа си ги вадя. Само си ги скрий домашните да не ти излапат всичко преди коледа. Ако меденките 3-4 дни преди коледа не са меки им сложи парче ябълка. Линцеровите сладки ще омекнат от слепването с мармалад.
Аз обаче ще правя тази година маслените лимонови на ТАНИТА с едно подобрение. 1/3-та от маслото заменям с мас и добавям малко царевично нишесте към брашното  Wink

Кутиите ми са от този тип

# 47
  • Мнения: 3 770
_Пепи_ , аз за пръв път ще правя лимоновите бисквити и имам въпрос - запазват ли формата си при печенето и ако има опасност от разтичане , как да го избегна ?

Кажете какво мислете за портокаловото сладко вместо коричките в английския кекс ?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Диди, ако тестото е добре замесено идеално запазват форма. За жалост нямам от коледните, които правих 2006-та (покрай една преинсталация се загубиха, но ето малко великденски







На първите 2 снимки украсата е пудра захар+мляко, на последната е белтъчената глазура. Тази година ще са с моделираща маса Simple Smile

Аз в петък или събота ще обикалям за корички, че в неделя май ще пека кекса. Ако намеря мога да ти взема или да се чуем да ти кажа къде има.

# 49
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Момичета, много хубава тема. Диди, браво за труда.   bouquet
Аз си имам едни любими сладки, които обикновено правя по Коледа и Великден. Стават много вкусни.

Освен тях, тази година съм намислила да правя пурички с локум и орехи, курабийки (или меденки, още не знам), както и щолен.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 11:14 от vesi_127

# 50
  • Мнения: 7 474
Диди, прекрасна темичка. Малка виртуална почерпка за положеният труд ,за теб и Лео!


 Hug Аз нямам участие, Диди сама се справи  Hug

# 51
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пепи, благодаря, и моите кутии са подобни.
Да, знам, че къщичката е за украса, но как да изляза на глава с моите лакомници Twisted Evil?

vesi_127 , би ли споделила рецептата - изглежадт просто неустоимо Crazy.

# 52
  • Мнения: X
Пепи,и аз чакам инфо за портокаловите корички...

Ето лимоновите бисквитки на Таннита,без украса,не губят формата си ...

  направих ги за проба,много са ароматни и пак ще ги спретвам след 2-3 седмици...

# 53
  • Мнения: 3 770
_Пепи_ , краси.мира чудех се дали в Мега Марина няма да има такива корички.Щандът им за ядки и сушени плодове е доста голям и ако днес излезна за останалите продукти , ще мина и през този магазин.Ще споделяме търсенията си явно за тези корички !  Wink Сушените череши изобщо няма да ги търся , мисля да сложа и сушен ананас.

# 54
  • Мнения: 2 631
Цоп и аз тук, тъкмо днес си купих формички с елхичка, звездичка и т.н  Crazy
Отивам да чета за къщичките  Sunglasses
Диди    bouquet

# 55
  • Мнения: X
* *•● Диди ●•* * , чакам инфо и за Мега Марина.

Сушени череши има в магазин Адамс,ама как да ти обясня къде е...пресечка е на Опълченска,првата вдясно,като тръгнеш по Опълченска от главната,тази с бариерата...магазина се пада отляво,за кафе е и продават много видове сушени плодове.  Peace

# 56
  • Мнения: 120
Браво момичета! Hug Темата е страхотна и навежда на приятни мисли за най- хубавият домашен празник.Следя с интерес!

# 57
  • Мнения: 3 770
краси.мира , знам го магазина , но си мислех , че не съществува вече , от години не съм стъпвала там.Има и странни и екзотични ядки там , нали ? Много ти благодаря за инфото !    bouquet

# 58
  • Мнения: 1 505
Ох,нагледах се на красоти от линковете дадени от Пепи.
Диди,благодаря за страхотното оформление и на двете теми.
Запис4е от мен,4е не мога да ви изпускам,не знам дали 6те сътворявам 4удеса,но поне да не ви изпускам и да се наслаждавам на вашите красоти.

# 59
  • Мнения: 364
* *•● Диди ●•* * Страхотна темичка си спретнала

за теб

Общи условия

Активация на акаунт