Обратна захапка ...

  • 19 568
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Дейзи, ние ходим във В. Търново, ако се интересуваш, ще ти пиша на лични.

# 16
  • Мнения: 371
Дейзи, от кой град си за да ти препоръчам добър ортодонт? Моето лечение излиза 2500лв. с брекетите, но те не са естетични.

# 17
  • Мнения: 1 081
Дейзи, ние ходим във В. Търново, ако се интересуваш, ще ти пиша на лични.

За съжеление ми е доста далече, но ти благодаря    bouquet

Дейзи, от кой град си за да ти препоръчам добър ортодонт? Моето лечение излиза 2500лв. с брекетите, но те не са естетични.

От София съм   Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2 100
Имаме подобен проблем, макар че не се забелязва. На мен ми казаха, че трябва да стане поне на 8-9 години newsm78

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Имаме подобен проблем, макар че не се забелязва. На мен ми казаха, че трябва да стане поне на 8-9 години newsm78

Пак повтарям - да го види ортодонт, той ще каже. Колкото по-рано се започне лечението, толкова по-добре Peace!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 742
Д-р Перчинска-Токуда.

# 21
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Моя син не е с обратна захапка,но брадичката му не симетрична,от едната страна е по_вдльдната от другата,така се роди. Тогава попитах за каските ,който слагат,но ме казаха,че те са само за корегиране на главичката и споменаха неЩто за Шини когато поотрасне малко. Мислите ли,че с тях Щте се оправи. Рано ли е оЩте да слагаме такава? Има ли др като нас? Благодаря ви предварително и се извинявам,че се намесвам в темата ви. Успех на всички. Hug

# 22
  • Мнения: 1 081

 Hug   Hug   Hug

Дай малко повече инфо, моля те, може и на лични   Praynig

estrella_bg , заведи го на ортодонт, той ще каже най-добре   Peace

# 23
  • Мнения: 371
Дейзи, аз съм от Пловдив и за съжаление в София ми е тъмна мъгла с ортодонтите.Но както ти писах и по рано, ако имаш възможност консултирай се поне с 2 ортодонта.А ето и какво казват за избора на брекети :
"Каква е разликата при лечението с метални и естетични брекети?
Лечението с естетични брекети отнема повече време поради спецификата на работа с тях. И с двата вида брекети се постига отличен резултат, като металните брекети са по-ефикасни, а естетичните - по-красиви."
Ето и малко инфо за ранното ортодонско лечение според д-р И.Горанов
При ранното лечение се използват снемаеми апаратчета и/или сегментни дъги като основната цел е да се постигне скелетни(ортопедични)корекции . Това лечение се започва когато детето е на възраст 7 -9г.
Втората фаза е 12-13г. има основен ефект върху подредбата на зъбите. Продължителност 12-24месеца" Дано  да съм ти била полезна с тази информация.

# 24
  • Мнения: 1 081
Marise,   Hug
Благодаря ти за инфото, ще звъня в Стоматологичния факултет, ако мога да запиша час там ще е идеално - знам, че си разбират от работата  Peace

# 25
  • Мнения: 1 081
Момичета, записах час в Стоматологичния факултет  за сряда сутрин  Peace
После ще пиша отзиви, сигурно ще са полезни на някого   bouquet

# 26
  • Мнения: 95
Знам, че подновявам стара тема, но какво се случи? Отзиви, резултати? Синът ми е на 4 г. и долните зъби са му пред горните, даже все още не мога да разбера глези ли се като му гледам зъбите, или наистина захапката му е обратна  newsm78 Видимо челюстта му не е издадена напред. Кажете ми при кой ортодонт да отидем, в Пловдив, или дори и в София? Преди година и повече стоматолог ми каза да изчакаме да стане поне на 4 г., но сега ми се струва, че отлагането не е добър вариант. От друга страна мъжът ми твърдо настоява, че не трябва да мъчим детето, ако не се налага, в смисъл какво от това, че има обратна захапка, след като челюстта му не е издадена напред и зъбките му сега са идеално подредени... в чуденка съм... дайде координати на ортодонти, от които сте доволни

Общи условия

Активация на акаунт