87ма италианска тема , виолетова на цвят

  • 26 949
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А, има наистина много трогателни моменти. Близнаците като празнуваха РД в детската градина, вси4ките деца им бяха направили по една рисунка за спомен. Ясно, 4е инициативата е от у4ителките им. Аз съм много доволна от преподавателките им, слу4ихме добре.
Да питам, при вас има ли следният оби4ай, който има РД подарява на вси4ките деца от класа по нещо  малко.

И тук вали и поне до неделята ще е така....

от класа не ми се струва  newsm78, но на поканените на празника, да. аз съм от ревлите, на които им поти4ат сълзите за няма ниЩо  Embarassed
като полу4и първата покана за рожден ден на детенце от градината, такъв рев му ударих  ooooh! Laughing

4РД на Киара Simple Smile Да е жива и здрава! Много трогателно как са й се радвали децата в градината. Heart Eyes

И аз се раз4увствах, когато Але Макдирокова ми изпя "танти а-гури а те", хем нямах РД. Laughing Ама са толкова сладки и невинни дребосъците, 4е ....... Simple Smile

Аз пък съжалявам, 4е Андреа не ходи на ясла. До 1 година ми се струва добре детето да си е вкъЩи при мама, оба4е като проходи, запо4не да разбира, да има собствени идеи - тогава е моментът за ясла. На половин ден за 4 4аса е идеалното.
Ами то детето има нужда да вижда себеподобни, да се разбират между тях си, да се имитират. В тази възраст имитацията е страШно неЩо. ОЩе пове4е, 4е аз съвсем не вингаи имам желанието и енергията да му играя вси4ките игри, които той иска. Понякога ме кара да разглеждаме една и съЩа книжка цял следобед и да си посо4ваме "бау-бау" (животните) и "га-га" (птиците). Еми извинете, ама на мен ми писва и запо4вам да се разсейвам, а той се сърди. Laughing Или пък да му строя кули4ки от куб4ета, той да ги руШи с размах, аз да събирам пар4етата под дивана (с много дупене и пръхтене) и да запо4вам пак да строя и т.н. Crazy Не можете да ме убедите, 4е има супер майки, които са в състояние да играят толкова много, колкото 10 деца на по 1-2-3 години.
Така 4е аз например стоенето вкъЩи с мама не го намирам за по-здравословно от ходенето на ясла поради гореизброените при4ини.

абсолЮтно
без бой си признавам, 4е не мога пове4е от 4ас да се "забавлявам" с нея  Embarassed
иди/доди ако е хубаво времето и сме из градинки (които съЩо ме отег4ават след половин 4ас... да ре4ем, предпо4итам да я заведа да пия бира  Mr. Green).

да не говорим, 4е самата тя след няколко дена ваканция или болест, запо4ва да нервни4и и иска да ходи на градина  Laughing

# 16
  • Мнения: 750
4естит рожден ден на Киара,да разсте здрава и щастлива и да радва много мама и тате newsm59 Gift
По въпроса за криенето на  доходите и кой живее на гърба на другите и се прави на по хитър съм абсолютно съгласна със Феам и мама x3 Peace Peace Peace
А знаете ли какво 4ух скоро Shocked,на една българка която е вдовица тук и дали каза интеграционе без проблем и с това съм съгласна защото е и самотна майка,оба4е като 4ух,4е дали и на майка и която дошла тук за 3 месеца и решила да остане тук.Направили и резиденца и веднага и дали и на нея каза интеграционе Twisted Evil #Crazy.Госпожата при това е пенсионерка и решила тук да си кара старините Naughty
Ами питам тя кое семейство нуждаещи е ощетила въпросната госпожата и питам от какъв зор ще и дават апартамент от 90кв след като са дали такъв и на дъщеря и #Cussing out
Като иска да живее тук да стои при щерка си Crossing Arms
Е не мога да я разбера тази политика Twisted Evil

# 17
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
4естит рожден ден на Киара,да разсте здрава и щастлива и да радва много мама и тате newsm59 Gift
По въпроса за криенето на  доходите и кой живее на гърба на другите и се прави на по хитър съм абсолютно съгласна със Феам и мама x3 Peace Peace Peace
А знаете ли какво 4ух скоро Shocked,на една българка която е вдовица тук и дали каза интеграционе без проблем и с това съм съгласна защото е и самотна майка,оба4е като 4ух,4е дали и на майка и която дошла тук за 3 месеца и решила да остане тук.Направили и резиденца и веднага и дали и на нея каза интеграционе Twisted Evil #Crazy.Госпожата при това е пенсионерка и решила тук да си кара старините Naughty
Ами питам тя кое семейство нуждаещи е ощетила въпросната госпожата и питам от какъв зор ще и дават апартамент от 90кв след като са дали такъв и на дъщеря и #Cussing out
Като иска да живее тук да стои при щерка си Crossing Arms
Е не мога да я разбера тази политика Twisted Evil


предполагам за каза комунале става дума   newsm78
ако познатата ти е с ит. поданство има право да направи резиденца на майка си и да поиска някакви социални (ако отговаря на необходимите критерии, естествено).
това са т.нар. легални врати4ки.

но за къЩата съм така  Shocked, като се има предвид колко трудно се влиза в тези градуатори.
да не говорим, 4е когато правиШ резиденца на родител, си длъжен да докажеШ, 4е имаШ достатъ4на жилиЩна плоЩ, в която да я приЮтиШ  Rolling Eyes

сигурно ваШата обЩина е много богата и може да си позволи да е свръх социална  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 750
Ами да Феям има италианско гражданство и за това съм съгласна,4е са и дали каза комунале.Ама и тя предполагам е от ония фурби дето не си декларират приходите защото работи на 4ерно Twisted Evil.Ама това е едно на ръка,като е извикала майка си да я държи при себе си,защо ходят да търсят блага от държавата.Още пове4е,4е майка и живее сама и естественно и тя работи на 4ерно и отделно си взима пенсийката Crossing Arms

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 14:49 от nikoleta77

# 19
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте,момичета!
Бих искала да ви помоля за помощ-живея в България,но се опитвам да намеря сайтове на ежедневници-италиански,в които мога да пусна обява.Моля ви ,ако имате подобна информация, ми помогнете.Става въпрос за такива,които се четат в Рим,Венеция,Милано и в другите по-големи градове.Искам да пусна обява в тях,но не знам как да ги открия!Благодаря ви!

# 20
# 21
  • Мнения: 5 462
Вероятно има значение от какво естество е обявата ...??? newsm78

# 22
  • Мнения: 5 710
Честито на малката Киара! Да е здраво , весело и игриво дете!

Аз малко се чувствам виновна, че повдигнах въпроса, не исках никого конкретно да съдя и сега да се нападаме тука кой какъв наем плаща и т.н. Ако някой се е разпознал в думите ми, не е моя вината.

Както казах определени групи хора се чувстват много комфортно да живеят по начина по който живеят ( получавайки 'права") и ви гарантирам, че това са  хора, които нямат никаква, ама никаква идея да започват работа никога. И когато пуснеш в страната армии от хора, за които спането на легло е цивилизационен скок, а Каритас дава на всички манджаре и дрехи, 'дето не са ги и сънували в Африка,  не можеш да очакваш тия хора да влязат по никакъв начин в релсите на едно развито общество, още по-малко пък да разберат в какво точно ги укоряват. Напротив, можеш да очакваш само да се чувстват на 7мото небе и да се размножават, като размножават и нископраговата си жизнена философия през поколенията. И то напълно безплатно, пардон напълно платено, ама не от тях.

Аз съм втрещена от това, че социално подпомагане тук за обикновения човек има вкус на... хм, привлегии. И това е страшно и това ще се промени, защото прагът на търпимост просто ще се катурне в един момент, а дотогава Италия ще става все по-расистка, нетърпима и нетолерантна.  За което не мога да ги обвиня хората. ЗаЩото дразни и защото дразни дори е такива като мен, дето са от вчера тук, но обикалят като ненормални, за да намерят паркинг място и да го платят по 2 еуро за час, и понеже не съм на свободен наем на мен за какво са ми 2 еуро ся да издребнявам, докато току що една руманеска ми рече, че тя не знаела  какво е синя линия и какво е бяла, а шофира тук от 6 години! Същата обаче отлично знае къде е Каритас, имената на  всички документи искащи 'права' , както и къде се подават, и с детейлна точност какво тече безплатно по тях, като в същото време някак й е убягнала информацията , че дължи годишна такса за телевизор... например и какво ли още не.

# 23
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на КИАРА!


Радост голяма
Да е за татко и мама!
Голяма да стане!
Красива нека да бъде!

Нека цял свят я знае,
На пет земи да живее.
Да е на всички в сърцата,
Но на един във душата.


Нека радост ви носи
И усмивки раздава.
Съдбата с Киара дари Ви
Бъдете вечно щастливи!  bouquet

# 24
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
  Сиво,мрачно,вали ,но за сметка на това са излезли едни хубави гъбки.Мъжо вчера набра една голяма торба.Естествено го накарах да ги опита ,днес още е жив  Peace.така,че довечера мога спокойно да ги наготвя и да хапна и аз Mr. Green

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Аз съм втрещена от това, че социално подпомагане тук за обикновения човек има вкус на... хм, привлегии. И това е страшно и това ще се промени, защото прагът на търпимост просто ще се катурне в един момент, а дотогава Италия ще става все по-расистка, нетърпима и нетолерантна.  За което не мога да ги обвиня хората. ЗаЩото дразни и защото дразни дори е такива като мен, дето са от вчера тук, но обикалят като ненормални, за да намерят паркинг място и да го платят по 2 еуро за час, и понеже не съм на свободен наем на мен за какво са ми 2 еуро ся да издребнявам, докато току що една руманеска ми рече, че тя не знаела  какво е синя линия и какво е бяла, а шофира тук от 6 години! Същата обаче отлично знае къде е Каритас, имената на  всички документи искащи 'права' , както и къде се подават, и с детейлна точност какво тече безплатно по тях, като в същото време някак й е убягнала информацията , че дължи годишна такса за телевизор... например и какво ли още не.


да. и аз съжалявам, много е неприятно 4увството и за такива като мен, които ценят добрата социална политика, които си плаЩат с удоволствие данъците, за да я има, пък и Щото, дет' се вика, не се знае  Laughing

но търпимостта има граници и тук са ги минали отдавна. 4ужденците, 4естно казано, последен проблем ми се виждат... знаете вси4ки какви скандални слу4аи на инвалидни пенсии има.
но Ще бъдат първи потърпевШи на недоволството  Rolling Eyes

пп. твоето мнение беШе ясно и то4но и не можеШе да засегне никой  Peace

# 26
  • Мнения: 5 710
Лошото е, обаче, че такива социални системи накрая изхвърлят и бебето заедно с мръсната вода.
Изобщо няма да се изненадам, ако след 5г тук се стегне здраво системата на социално подпомагане, което
да остави зад борда и много реално нуждаещи се хора.
За мен тукашната система за обгрижване на възрастни хора е в Космоса, и ако на това се посегне ще е мн. жалко.
Все пак, говоря за общината. Иначе, утре ще стачкуват социалните работници, сигурно ще се чуят и интересни неща.

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз не мога да разбера заЩо при целия този проблем с недостатъ4ните места и високите такси на детски градини и ясли не въведат ве4е утвърдената и изпитана в Германия ( мисля,4е и в Австрия и Швейцария я има ) схема с така наре4ените дневни майки ( тагсмутерки ) ,които освен своето дете могат да гледат в къЩата си по4асово и оЩе две или три деца. Хем си докарват по някое евро допълнително хем реШават проблемите с местата,които са кът. newsm78

# 28
  • Мнения: 5 710
Да бе, и аз съм си мислила за такива неща, защо няма тук. Аз например следобед съм свободна, т.е съм си вкъщи.
Поне 4 часа мога да строя кулички с няколко дечица. Имам и градина да тичат, всичко.
Мога и да им готвя  и дори ще им говоря на анлгийски)))) но не знам как става и най-вече дали се изисква педагогическо образование ( което нямам) и опит. 

# 29
  • Мнения: 1 049
mcdirock, и тук го има. Peace
 Тук една мама откри една ясла с 8 деца от 6 месеца до 3 години.  Peace И трябваше да пригоди къщата според изискванията на общината.  Peace
Няма да ти кажа какви ли не документи и поискаха.  #Crazy
 
 

Общи условия

Активация на акаунт