Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 ноем. 2008, 11:07 ч.

87ма италианска тема , виолетова на цвят

• 25 057
  • 283
  •   1
Отговори
# 1
Аййй,не видях новата тема...
Местя празника на синьорина Киара тук!

# 2
4естито на Киара    newsm59
Как ще празнувате?

# 3
  • Italia
Италина да ти е жива и здрава Киара. Весело изкарване на празника и много подаръци bouquet

За яслите : необходимо зло са. Моите и двете не са ходили ,но това не попре4и на голямата да изкара на няма и 8 месеца варицела например.Болестите се хваЩат навсякъде. Peace

# 4
Честито на Киара! Да Ви носи много здраве и щастие!    bouquet
Аз съм за яслите и градините.  Peace
И се дразня от факта, че италианската система позволява такива злоупотреби относно местата в градините и яслите. Sick

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 11:27 от Zai4enze

# 5
  • Italia
Подписвам се с две ръце под написаното от Феиам и мамах3. Peace

Драго ми е да ви видя на хоризонта и двете  Hug

# 6
Дирок4е, супер си, много си идейна   bouquet

4естит Рожден ден на Киара, да е много е здрава, весела, усмихната и все така красива  bouquet Heart Eyes newsm59 newsm67  party023
Весел празник Hug

# 7
Пу осма  Mr. Green как обичам  Joy Joy Joy

Честит Рожден Ден на Киара   bouquet Здраве и Безоблачно Детство   bouquet

Феям, Мамах3   bouquet  bouquet  bouquet

Тук от 3 седмици не спира да вали,слънце сме видяли 2 дни максимум .........брррррррррррррр

Нямамеееее  Crazy

# 8
  • Italia, Palermo
Здравейте и то мен!
Честит рожден ден на Киара!  bigdance2 nbirthday

# 9
  • в едно миланско село
4естито на Киара.

и да се съглася с добавката на Шурето, 4е врати4ките са ок, ако използвани без скрито/покрито  Laughing

# 10

Ще се събираме дове4ера цялата санта фамилия Mr. Green

Ми Дирок4е и аз това казвам,инфекциозните могат да се хванат от всякъде,а яслите са необходимо зло.Всякога когато може е добре да се избягват,когато няма друг изход ще ходи,какво ще прави.И аз бях принудена баткото да го дам Tiredмалката имах възможност и си я гледах.Сега оба4е твърдо си ходи на градина PeaceНосих им по4ерпка преди малко,като се събраха тези деца,като се хвърлиха да я целуват,после едни песни....Пеят с такъв ентусиазъм,все едно са на Дзекхино д'оро Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesнаправо щях да ревна...Страшни сладури Peace

# 11
А, има наистина много трогателни моменти. Близнаците като празнуваха РД в детската градина, вси4ките деца им бяха направили по една рисунка за спомен. Ясно, 4е инициативата е от у4ителките им. Аз съм много доволна от преподавателките им, слу4ихме добре.
Да питам, при вас има ли следният оби4ай, който има РД подарява на вси4ките деца от класа по нещо  малко.

И тук вали и поне до неделята ще е така....

# 12
4РД на Киара Simple Smile Да е жива и здрава! Много трогателно как са й се радвали децата в градината. Heart Eyes

И аз се раз4увствах, когато Але Макдирокова ми изпя "танти а-гури а те", хем нямах РД. Laughing Ама са толкова сладки и невинни дребосъците, 4е ....... Simple Smile

Аз пък съжалявам, 4е Андреа не ходи на ясла. До 1 година ми се струва добре детето да си е вкъЩи при мама, оба4е като проходи, запо4не да разбира, да има собствени идеи - тогава е моментът за ясла. На половин ден за 4 4аса е идеалното.
Ами то детето има нужда да вижда себеподобни, да се разбират между тях си, да се имитират. В тази възраст имитацията е страШно неЩо. ОЩе пове4е, 4е аз съвсем не вингаи имам желанието и енергията да му играя вси4ките игри, които той иска. Понякога ме кара да разглеждаме една и съЩа книжка цял следобед и да си посо4ваме "бау-бау" (животните) и "га-га" (птиците). Еми извинете, ама на мен ми писва и запо4вам да се разсейвам, а той се сърди. Laughing Или пък да му строя кули4ки от куб4ета, той да ги руШи с размах, аз да събирам пар4етата под дивана (с много дупене и пръхтене) и да запо4вам пак да строя и т.н. Crazy Не можете да ме убедите, 4е има супер майки, които са в състояние да играят толкова много, колкото 10 деца на по 1-2-3 години.
Така 4е аз например стоенето вкъЩи с мама не го намирам за по-здравословно от ходенето на ясла поради гореизброените при4ини.

# 13
Честито на Киара! Да е здраво и усмихнато дете  nbirthday

# 14
Тук също рисуват картинки за рожденника.Да се подарява по нещо на останалите не съм 4увала.
Тук гърми и трещи,а сега излизам за тортата,дано не ливне,4е ще стане една,4адър,торта...да видим как ще се прибера Tired

# 15
  • в едно миланско село
А, има наистина много трогателни моменти. Близнаците като празнуваха РД в детската градина, вси4ките деца им бяха направили по една рисунка за спомен. Ясно, 4е инициативата е от у4ителките им. Аз съм много доволна от преподавателките им, слу4ихме добре.
Да питам, при вас има ли следният оби4ай, който има РД подарява на вси4ките деца от класа по нещо  малко.

И тук вали и поне до неделята ще е така....

от класа не ми се струва  newsm78, но на поканените на празника, да. аз съм от ревлите, на които им поти4ат сълзите за няма ниЩо  Embarassed
като полу4и първата покана за рожден ден на детенце от градината, такъв рев му ударих  ooooh! Laughing

4РД на Киара Simple Smile Да е жива и здрава! Много трогателно как са й се радвали децата в градината. Heart Eyes

И аз се раз4увствах, когато Але Макдирокова ми изпя "танти а-гури а те", хем нямах РД. Laughing Ама са толкова сладки и невинни дребосъците, 4е ....... Simple Smile

Аз пък съжалявам, 4е Андреа не ходи на ясла. До 1 година ми се струва добре детето да си е вкъЩи при мама, оба4е като проходи, запо4не да разбира, да има собствени идеи - тогава е моментът за ясла. На половин ден за 4 4аса е идеалното.
Ами то детето има нужда да вижда себеподобни, да се разбират между тях си, да се имитират. В тази възраст имитацията е страШно неЩо. ОЩе пове4е, 4е аз съвсем не вингаи имам желанието и енергията да му играя вси4ките игри, които той иска. Понякога ме кара да разглеждаме една и съЩа книжка цял следобед и да си посо4ваме "бау-бау" (животните) и "га-га" (птиците). Еми извинете, ама на мен ми писва и запо4вам да се разсейвам, а той се сърди. Laughing Или пък да му строя кули4ки от куб4ета, той да ги руШи с размах, аз да събирам пар4етата под дивана (с много дупене и пръхтене) и да запо4вам пак да строя и т.н. Crazy Не можете да ме убедите, 4е има супер майки, които са в състояние да играят толкова много, колкото 10 деца на по 1-2-3 години.
Така 4е аз например стоенето вкъЩи с мама не го намирам за по-здравословно от ходенето на ясла поради гореизброените при4ини.

абсолЮтно
без бой си признавам, 4е не мога пове4е от 4ас да се "забавлявам" с нея  Embarassed
иди/доди ако е хубаво времето и сме из градинки (които съЩо ме отег4ават след половин 4ас... да ре4ем, предпо4итам да я заведа да пия бира  Mr. Green).

да не говорим, 4е самата тя след няколко дена ваканция или болест, запо4ва да нервни4и и иска да ходи на градина  Laughing

# 16
4естит рожден ден на Киара,да разсте здрава и щастлива и да радва много мама и тате newsm59 Gift
По въпроса за криенето на  доходите и кой живее на гърба на другите и се прави на по хитър съм абсолютно съгласна със Феам и мама x3 Peace Peace Peace
А знаете ли какво 4ух скоро Shocked,на една българка която е вдовица тук и дали каза интеграционе без проблем и с това съм съгласна защото е и самотна майка,оба4е като 4ух,4е дали и на майка и която дошла тук за 3 месеца и решила да остане тук.Направили и резиденца и веднага и дали и на нея каза интеграционе Twisted Evil #Crazy.Госпожата при това е пенсионерка и решила тук да си кара старините Naughty
Ами питам тя кое семейство нуждаещи е ощетила въпросната госпожата и питам от какъв зор ще и дават апартамент от 90кв след като са дали такъв и на дъщеря и #Cussing out
Като иска да живее тук да стои при щерка си Crossing Arms
Е не мога да я разбера тази политика Twisted Evil

# 17
  • в едно миланско село
4естит рожден ден на Киара,да разсте здрава и щастлива и да радва много мама и тате newsm59 Gift
По въпроса за криенето на  доходите и кой живее на гърба на другите и се прави на по хитър съм абсолютно съгласна със Феам и мама x3 Peace Peace Peace
А знаете ли какво 4ух скоро Shocked,на една българка която е вдовица тук и дали каза интеграционе без проблем и с това съм съгласна защото е и самотна майка,оба4е като 4ух,4е дали и на майка и която дошла тук за 3 месеца и решила да остане тук.Направили и резиденца и веднага и дали и на нея каза интеграционе Twisted Evil #Crazy.Госпожата при това е пенсионерка и решила тук да си кара старините Naughty
Ами питам тя кое семейство нуждаещи е ощетила въпросната госпожата и питам от какъв зор ще и дават апартамент от 90кв след като са дали такъв и на дъщеря и #Cussing out
Като иска да живее тук да стои при щерка си Crossing Arms
Е не мога да я разбера тази политика Twisted Evil

предполагам за каза комунале става дума   newsm78
ако познатата ти е с ит. поданство има право да направи резиденца на майка си и да поиска някакви социални (ако отговаря на необходимите критерии, естествено).
това са т.нар. легални врати4ки.

но за къЩата съм така  Shocked, като се има предвид колко трудно се влиза в тези градуатори.
да не говорим, 4е когато правиШ резиденца на родител, си длъжен да докажеШ, 4е имаШ достатъ4на жилиЩна плоЩ, в която да я приЮтиШ  Rolling Eyes

сигурно ваШата обЩина е много богата и може да си позволи да е свръх социална  Rolling Eyes

# 18
Ами да Феям има италианско гражданство и за това съм съгласна,4е са и дали каза комунале.Ама и тя предполагам е от ония фурби дето не си декларират приходите защото работи на 4ерно Twisted Evil.Ама това е едно на ръка,като е извикала майка си да я държи при себе си,защо ходят да търсят блага от държавата.Още пове4е,4е майка и живее сама и естественно и тя работи на 4ерно и отделно си взима пенсийката Crossing Arms

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 14:49 от nikoleta77

# 19
  • София
Здравейте,момичета!
Бих искала да ви помоля за помощ-живея в България,но се опитвам да намеря сайтове на ежедневници-италиански,в които мога да пусна обява.Моля ви ,ако имате подобна информация, ми помогнете.Става въпрос за такива,които се четат в Рим,Венеция,Милано и в другите по-големи градове.Искам да пусна обява в тях,но не знам как да ги открия!Благодаря ви!

# 20
# 21
Вероятно има значение от какво естество е обявата ...??? newsm78

# 22
Честито на малката Киара! Да е здраво , весело и игриво дете!

Аз малко се чувствам виновна, че повдигнах въпроса, не исках никого конкретно да съдя и сега да се нападаме тука кой какъв наем плаща и т.н. Ако някой се е разпознал в думите ми, не е моя вината.

Както казах определени групи хора се чувстват много комфортно да живеят по начина по който живеят ( получавайки 'права") и ви гарантирам, че това са  хора, които нямат никаква, ама никаква идея да започват работа никога. И когато пуснеш в страната армии от хора, за които спането на легло е цивилизационен скок, а Каритас дава на всички манджаре и дрехи, 'дето не са ги и сънували в Африка,  не можеш да очакваш тия хора да влязат по никакъв начин в релсите на едно развито общество, още по-малко пък да разберат в какво точно ги укоряват. Напротив, можеш да очакваш само да се чувстват на 7мото небе и да се размножават, като размножават и нископраговата си жизнена философия през поколенията. И то напълно безплатно, пардон напълно платено, ама не от тях.

Аз съм втрещена от това, че социално подпомагане тук за обикновения човек има вкус на... хм, привлегии. И това е страшно и това ще се промени, защото прагът на търпимост просто ще се катурне в един момент, а дотогава Италия ще става все по-расистка, нетърпима и нетолерантна.  За което не мога да ги обвиня хората. ЗаЩото дразни и защото дразни дори е такива като мен, дето са от вчера тук, но обикалят като ненормални, за да намерят паркинг място и да го платят по 2 еуро за час, и понеже не съм на свободен наем на мен за какво са ми 2 еуро ся да издребнявам, докато току що една руманеска ми рече, че тя не знаела  какво е синя линия и какво е бяла, а шофира тук от 6 години! Същата обаче отлично знае къде е Каритас, имената на  всички документи искащи 'права' , както и къде се подават, и с детейлна точност какво тече безплатно по тях, като в същото време някак й е убягнала информацията , че дължи годишна такса за телевизор... например и какво ли още не.

# 23
  • Bulgaria-Italia

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на КИАРА!

Радост голяма
Да е за татко и мама!
Голяма да стане!
Красива нека да бъде!

Нека цял свят я знае,
На пет земи да живее.
Да е на всички в сърцата,
Но на един във душата.

Нека радост ви носи
И усмивки раздава.
Съдбата с Киара дари Ви
Бъдете вечно щастливи!  bouquet

# 24
  • Bulgaria-Italia
  Сиво,мрачно,вали ,но за сметка на това са излезли едни хубави гъбки.Мъжо вчера набра една голяма торба.Естествено го накарах да ги опита ,днес още е жив  Peace.така,че довечера мога спокойно да ги наготвя и да хапна и аз Mr. Green

# 25
  • в едно миланско село

Аз съм втрещена от това, че социално подпомагане тук за обикновения човек има вкус на... хм, привлегии. И това е страшно и това ще се промени, защото прагът на търпимост просто ще се катурне в един момент, а дотогава Италия ще става все по-расистка, нетърпима и нетолерантна.  За което не мога да ги обвиня хората. ЗаЩото дразни и защото дразни дори е такива като мен, дето са от вчера тук, но обикалят като ненормални, за да намерят паркинг място и да го платят по 2 еуро за час, и понеже не съм на свободен наем на мен за какво са ми 2 еуро ся да издребнявам, докато току що една руманеска ми рече, че тя не знаела  какво е синя линия и какво е бяла, а шофира тук от 6 години! Същата обаче отлично знае къде е Каритас, имената на  всички документи искащи 'права' , както и къде се подават, и с детейлна точност какво тече безплатно по тях, като в същото време някак й е убягнала информацията , че дължи годишна такса за телевизор... например и какво ли още не.

да. и аз съжалявам, много е неприятно 4увството и за такива като мен, които ценят добрата социална политика, които си плаЩат с удоволствие данъците, за да я има, пък и Щото, дет' се вика, не се знае  Laughing

но търпимостта има граници и тук са ги минали отдавна. 4ужденците, 4естно казано, последен проблем ми се виждат... знаете вси4ки какви скандални слу4аи на инвалидни пенсии има.
но Ще бъдат първи потърпевШи на недоволството  Rolling Eyes

пп. твоето мнение беШе ясно и то4но и не можеШе да засегне никой  Peace

# 26
Лошото е, обаче, че такива социални системи накрая изхвърлят и бебето заедно с мръсната вода.
Изобщо няма да се изненадам, ако след 5г тук се стегне здраво системата на социално подпомагане, което
да остави зад борда и много реално нуждаещи се хора.
За мен тукашната система за обгрижване на възрастни хора е в Космоса, и ако на това се посегне ще е мн. жалко.
Все пак, говоря за общината. Иначе, утре ще стачкуват социалните работници, сигурно ще се чуят и интересни неща.

# 27
  • Italia
Аз не мога да разбера заЩо при целия този проблем с недостатъ4ните места и високите такси на детски градини и ясли не въведат ве4е утвърдената и изпитана в Германия ( мисля,4е и в Австрия и Швейцария я има ) схема с така наре4ените дневни майки ( тагсмутерки ) ,които освен своето дете могат да гледат в къЩата си по4асово и оЩе две или три деца. Хем си докарват по някое евро допълнително хем реШават проблемите с местата,които са кът. newsm78

# 28
Да бе, и аз съм си мислила за такива неща, защо няма тук. Аз например следобед съм свободна, т.е съм си вкъщи.
Поне 4 часа мога да строя кулички с няколко дечица. Имам и градина да тичат, всичко.
Мога и да им готвя  и дори ще им говоря на анлгийски)))) но не знам как става и най-вече дали се изисква педагогическо образование ( което нямам) и опит. 

# 29
mcdirock, и тук го има. Peace
 Тук една мама откри една ясла с 8 деца от 6 месеца до 3 години.  Peace И трябваше да пригоди къщата според изискванията на общината.  Peace
Няма да ти кажа какви ли не документи и поискаха.  #Crazy

# 30
Лошото е, обаче, че такива социални системи накрая изхвърлят и бебето заедно с мръсната вода.
Изобщо няма да се изненадам, ако след 5г тук се стегне здраво системата на социално подпомагане, което
да остави зад борда и много реално нуждаещи се хора.

За голямо съжаление то4но така ще стане Peace.Макар,4е то и  в момента си е така,както казах има много  паразити които се правят на хитри и живеят на гърба на другите.Така ощетяват и наистина нуждаещите се хора  Confused

# 31
  • Italia
Зайо,ами явно вие сте по-напред с материала. Wink
Тук не съм 4увала за подобни неЩа или ако има сигурно се броят на пръстите на едната ръка и съвсем не са така популярни както в Германия.
Лени ,не знам да се изисква педагоги4еско образование. Става дума за най-обикновени майки.

# 32
Тази мама, която откри в къщата си  частна градина има диплома за детска учителка.  Peace

# 33
  • в едно миланско село
Аз не мога да разбера заЩо при целия този проблем с недостатъ4ните места и високите такси на детски градини и ясли не въведат ве4е утвърдената и изпитана в Германия ( мисля,4е и в Австрия и Швейцария я има ) схема с така наре4ените дневни майки ( тагсмутерки ) ,които освен своето дете могат да гледат в къЩата си по4асово и оЩе две или три деца. Хем си докарват по някое евро допълнително хем реШават проблемите с местата,които са кът. newsm78

има, но са малко. в Милано последните няколко години насър4ават подобни на4инания, обЩината дори интегрира 4аст от инвестицията.
1. условията, които поставят за пространство и хигиена са доста трудно изпълними в един среден ит. апартамент. а нали се сеЩаШ, 4е едва ли някоя дама с вила Ще се занимава с гледане на деца?
2. италианките не са дорасли за такива отноШения, има да намират кусури на вси4ко  ooooh!
3. не знам как е устроена тази дейност в Германия, но това си е голяма отговорност, предполагам си трябват осигуровки и тем подобни...

# 34
Аз съм чувала за бейби паркинг. Но това си е форма, аз имам предвид съвсем домашна среда.
Приятелка моя в Щатите така взима деца на други жени в определени дни от седмицата, а нейните ги дава в други дни на друга майка.

# 35
  • Italia
Брех колко съм неинформирана,отивам да се срамувам в ъгъла. Wink Ето тук какво пиШе по въпроса http://www.happy-child.it/Objects/Pagina.asp?ID=29

# 36
mcdirock, и тук го има. Peace
 Тук една мама откри една ясла с 8 деца от 6 месеца до 3 години.  Peace И трябваше да пригоди къщата според изискванията на общината.  Peace
Няма да ти кажа какви ли не документи и поискаха.  #Crazy

И аз познавам такава дама, то4но, както го описва Зайо е Peace Другият е вариант да направиШ "услуга" на някакви приятелки, та в съвсем домаШно_приятелска_непринудена среда да им гледаШ децата. И такава познавам (приятелка на зълва ми): освен собствените си две деца, гледа и 3 други, съответно на 2 прителки. те си носят храна, сумата е съвсем символи4на. но все пак, това не е в реда неЩата, при евентуална проверка.

Аз съм чувала за бейби паркинг. Но това си е форма, аз имам предвид съвсем домашна среда.
Приятелка моя в Щатите така взима деца на други жени в определени дни от седмицата, а нейните ги дава в други дни на друга майка.

При нас таз услуга я има към така нар. "лудотеки": за няколко 4аса може да си "паркираШ" детето, среЩу по4асово заплаЩане. И някои ясли имат тази практика, но приемат деца за паркиране Laughing само следобед, когато другите "детскоградинци", редовни са си отиШли, обикновено от 16 до 19 4.

# 37
Тук бейби паркинг /както и лудотеки/  има в много частни детски градини. А за Таксмутер четох много преди време в една дискусия към yahoo answers  Simple Smile

# 38
Здравейте от Дубай! Hug

Тук е невероятно красиво, мега и не знам как да го кажа...

Голяма целувка на малката Киара- да расте здрава и да радва мама, татко и бате! Heart Eyes  bouquet

Поздрави и на Феиам и Веси! Hug

Момичета, съжелявам да развалям настроението ви, но съм сама , в чужда страна... и днес ми съобщиха, че баба ми е починала...
просто ми е тежко... yahoo_49  Tired

# 39
  • София

[/quote]
Искам да продам гоблен

# 40
Искам да продам гоблен
[/quote]
Обърни се към Italina , доолкото си спомням тя шиеше гоблени .Сигурно ще може да ти помогне .Извинявам се ао бъркам .. но мисле че тя шиеше .. newsm78

# 41
Офф Гери мили4ка много съжалявам Tired
Да по4ива в мир баб4ето ти Flowers Rose
А на теб голяма прегръдка и приятен престой в Дубай  bouquet

# 42
Момичета,може ли някой от вас да ми помогне!
Искам да купя това колело от италианския е-вау,но доставката,която ми обявява продавачката е 80евро.
Има ли по-евтин начин за транспорт и би ли някоя от вас се нагърбила да ми помогне Praynig

# 43
  • в едно миланско село
Здравейте от Дубай! Hug

Тук е невероятно красиво, мега и не знам как да го кажа...

Голяма целувка на малката Киара- да расте здрава и да радва мама, татко и бате! Heart Eyes  bouquet

Поздрави и на Феиам и Веси! Hug

Момичета, съжелявам да развалям настроението ви, но съм сама , в чужда страна... и днес ми съобщиха, че баба ми е починала...
просто ми е тежко... yahoo_49  Tired

съжалявам... това е най_тежката 4аст от живота "навън"...

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 11:48 от feiam

# 44
  • Bulgaria-Italia
Astrea,моите съболезнования за баба ти.Лека и пръст на жената.

Бъди силна! Животът продължава!

С теб съм Hug

# 45
  • Italia, Palermo
гери, моите съболезнования! Една огромна прегръдка, не си сама, имаш нас! Hug
НАистина е тежко да си далче от семейството в такъв момент, тягостно...надявам се ще успееш да идеш до България, дано си за малко време в Дубай и да стане!
Какво правите бе, момичета? Днес никой не пише още, само гледам фейам за малко се появила, а джоя пък въобще не наднича тук!

# 46
Гери,съболезнования,мили4ка  Sad и моята баба така по4ина,бях ве4е тук и бременна:cry:
По повод моми4ето,което иска да продава гоблен тук.Първо да питам ти разбрала ли си как се казва "гоблен" на италиански?Как ще я пускаш  тази обява?Аз до сега все питам ама няма кой да ми отговори  Rolling EyesНай-многото до което стигнах е "piccolissimo punto",но и това е съпроводено с "може би"Ние и друг път тук сме говорили с моми4етата,гобленът,такъв какъвто го познаваме тук не съществува.Не го познават,за Вилер не са 4ували...Гледат гоблените ми цъкат с език и до там са.Не знам как ще обясниш какво продаваш и със сигурност няма да полу4иш тази цена,каквато ако продаваш в Германия примерно.С моят мъж сме говорили,4е примерно единствения вариант е да се постави в рамка и да се изложи в магазин в центъра.Евентуално там ако мине някоя баба пълна с евро или американец дето не знае къде да си дене доларите...Но трябва да се познава собственик на такъв магазин...а и да сложиш рамка е субективно...Изобщо проблемите са много и не бих съветвала да се продава гоблен тук.
Ако оба4е шиеш малки картинки с бод кръст4ета "punto croce" /тук само това правят/ може би ще се продават добре,но трябва да се отиде в италианския ибей.

# 47
Гери, много прегръдки  Hug Hug Hug и искренни съболезнования  Hug Hug Hug

Дубай е място,което трябва да се види  Peace

Грозно пате, кое колело?!само аз ли не разбрах!?

И все пак си мисля,че и тук са се изхитрили някои да осигуряват на една заплата,а да плащат друга  Peace дочувала съм оттук оттам нещичко  Peace

Мкдирокова,има ги тез мами....четох скоро точно за Милано,но изхвърлих списанието  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes тук не съм чувала,но и моят апартамент едва ли е подходящ  newsm78

Нямаме  Crazy

# 48
Гери, моите съболезнования. Sad Моята баба по4ина миналата зима, дни преди да се приберем в България, за първи път заедно с Андреа. Sad

Италина, Ентусиаст, а не може ли да нари4ате гоблените просто "gobelin", както си се нари4ат? newsm78 Предполагам, 4е който цени и се интересува от това изкуство, Ще знае как се казва.
Думата я има вклЮ4ена в италианската Wikipedia, зна4и все някой я знае Wink
http://it.wikipedia.org/wiki/Gobelin

Искам да попитам milza кой то4но орган е на български? Жлъ4ка ли, далак ли ... ?
Във всеки слу4ай ужасно много ме боли тази сутрин. Laughing Ей така, без видима при4ина. Rolling Eyes

ПП. Италина, какво стана в4ера с тортата? Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 11:37 от sciura piccolina

# 49
Гери, моите съболезнования за баба ти  Sad  ...

# 50
  • Italia, Palermo
Шуре, далак значи. Ама, не разбрах, ти установи, че те боли далакът или жлъчката на български или милцата на италиански Hug Тук в Палермо ядат едни хледбчета деликатесни, пане кон ла милца Mr. Green, но не искам и да ги пробвам, макар да казват, че са вкусни.  Та, Шура, и никът сицилийски, цвете значи тука.Много ме боли, акто ви чета, за това как не сте могли да видите за последно бабите си. Аз изтръпвам само при тая мисъл за смъртта на близките и все мисля баба си, живот и здраве господ да и даде за още дълго Praynig. Разстоянията са и в това отношение голяма мъка и тревога Sad

# 51
Боли ме моята милца, Миликс. И се 4удех на български какво ли ме боли. Laughing
В България си карах младините и затова не съм много наясно с имената на болестите и на вътреШните органи, а тук напоследък ми се налага да ги понау4авам. Laughing
Благодаря за превода.  bouquet

ПП. Не го опитвай този хляб. И аз не бих. Stop

# 52
  • в едно миланско село
Гери, моите съболезнования. Sad Моята баба по4ина миналата зима, дни преди да се приберем в България, за първи път заедно с Андреа. Sad

Италина, Ентусиаст, а не може ли да нари4ате гоблените просто "gobelin", както си се нари4ат? newsm78 Предполагам, 4е който цени и се интересува от това изкуство, Ще знае как се казва.
Думата я има вклЮ4ена в италианската Wikipedia, зна4и все някой я знае Wink
http://it.wikipedia.org/wiki/Gobelin

Искам да попитам milza кой то4но орган е на български? Жлъ4ка ли, далак ли ... ?
Във всеки слу4ай ужасно много ме боли тази сутрин. Laughing Ей така, без видима при4ина. Rolling Eyes

мисля, 4е е жлъ4ка, но може и да греШа... анатомията не ми е силна страна  Embarassed
сега като се замисля даже не знам къде е злъ4ката  Confused Mr. Green

# 53
Cistifellea  е Жлъ4ка
Мilza  е Далак

Гери, моите съболезнования.  Sad  И аз за съжаление една от бабите ми я загубих като бях тук и не можах и да се прибера за погребението.... 

# 54
---

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 12:53 от Biscottina

# 55

И аз това питам , 4е в4ера беше ужасен порой, имаше и наводнения, като се прибирах видях една кола по4ти потънала във водата , оставаха и само 20-30 см.!!!

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 12:18 от мама_x3

# 56
  • в едно миланско село
Cistifellea  е Жлъ4ка
Мilza  е Далак

Гери, моите съболезнования.  Sad  И аз за съжаление една от бабите ми я загубих като бях тук и не можах и да се прибера за погребението.... 

CVD   Mr. Green

# 57
Тортата ли.... Rolling Eyes...амииии.....изядохме я  Joy Joy Joy
Не успя да ме навали,пове4е трещя,но в близкото Фиуми4ино/където е летището/валяло град и се наводнило,4аст от ракордо ануларе също,та го затвориха снощи.Без малко моят мъж да закъснее за рожденния ден,2 4аса и половина от Фиуми4ино до нас/нормално половин 4ас/,беше там ,4е имат изложение...Позкъсно ще ка4а снимки.
Шуре,може и да го наре4е гобелин,въпросът е по-скоро,4е не е познато.Аз бях сложила мои в ибея и 1 не се обади.Питала съм и разпитвала по магазини и магазин4ета,докато не ги занеса да ги видят,не разбират за какво се говори.Никой,никога преди това не беше виждал подобни неща.В смисъл гоблени де,не 4е моите са много специални.Нито някой от познатите ни...Възможно е оба4е в северна Италия да е познато,нямам представа,или в 4астта близка до Австрия...Тук най-многото,което съм виждала са подобно на гоблени,шият се върху щампирана,много твърда и едра панама с дебели конци,стават подобни на пана.

P.S.Ето рожденни4ката
http://www.flickr.com/photos/7719309@N08/3028894603/

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 15:14 от Italina

# 58
Гери, моите съболезнования. Мир на душата и!  Praynig

# 59
Гери, как си?Поне кръста поотпуснал ли те е?

Италина, много хубава торта  Peace защо има два цвята тройка?!Аз купих за рождения ден 3 малки и голям смях беше особено като ги раздалечих,че да не се духат на един път   Joy Joy Joy и другата година пак 4 огънчета го чакат;)

Пикколина,  каквото и да е дано скоро ти мине  Peace

Наоколо съм  Crazy

# 60
  • Italia
Гери,съжалявам много за баба ти. Confused Sad И моя дядо си отиде преди 5 години,навръх 8ми декември и аз не можах да се прибера,заЩото карах варицела. Tired

# 61
  • София
Гери,съболезнования,мили4ка  Sad и моята баба така по4ина,бях ве4е тук и бременна:cry:
По повод моми4ето,което иска да продава гоблен тук.Първо да питам ти разбрала ли си как се казва "гоблен" на италиански?Как ще я пускаш  тази обява?Аз до сега все питам ама няма кой да ми отговори  Rolling EyesНай-многото до което стигнах е "piccolissimo punto",но и това е съпроводено с "може би"Ние и друг път тук сме говорили с моми4етата,гобленът,такъв какъвто го познаваме тук не съществува.Не го познават,за Вилер не са 4ували...Гледат гоблените ми цъкат с език и до там са.Не знам как ще обясниш какво продаваш и със сигурност няма да полу4иш тази цена,каквато ако продаваш в Германия примерно.С моят мъж сме говорили,4е примерно единствения вариант е да се постави в рамка и да се изложи в магазин в центъра.Евентуално там ако мине някоя баба пълна с евро или американец дето не знае къде да си дене доларите...Но трябва да се познава собственик на такъв магазин...а и да сложиш рамка е субективно...Изобщо проблемите са много и не бих съветвала да се продава гоблен тук.
Ако оба4е шиеш малки картинки с бод кръст4ета "punto croce" /тук само това правят/ може би ще се продават добре,но трябва да се отиде в италианския ибей.
Ще пробвам с vendo arazzo ,поне така ми го преведоха,но наистина останах изумена,че както казваш,не познават гоблените,които ние така наричаме!

# 62
Гери моите съболезнования.
Малко кофти след горе написаното,но искам да честитя рождения ден на Киара.Да е жива,здрава и красива.
За какво става въпрос в тази тема?Додето изпуша една цигара и вече сме във виолетово.

# 63
Кал4е за6тото сложили 1см. фитил на розовата и доката се наснимаме изгоря  hahaha
По слу4айност в свеки имаше една стара синя тройка...

# 64
Седя си аз тука и до дето малката спи, а аз гледам през прозореца как дъжда мокри неизсъхналите гащи на комшията ,реших да ви искам мнението.И понеже изречението стана много дълго ще премина към съществената част.Значи моята деверка след 10 години щастлив брак ,преди две седмици напусна мъжа си.За да не объркам все пак ранговете пояснявам,че за мен, девер е братът на мъжа ми ,а деверка е жена му.Нали така?Значи тези двамата уж много се обичаха и ей така като гръм от ясно небе,без никаква причина тя си събрала багажа и замина при техните.Обяснението е,че иска да се чувства свободна.Че мъжът и е прекрасен човек,но тя се задушавала да бъде омъжена и искала свобода,свобода.Така освен свободата иска и 300 000 евро,за да му даде развод.Само дето деверчето ми(и двамата по на 33 год)никога не е искал развод,напротив месец преди Изаура да поиска развод,преобзаведоха наново целият апартамент,купи и нова кола и и увеличи заплатата на ...5000 евро,защото това бил стандарта който тя поддържала.Стоя си аз тука и си блъскам главата с тази метафора съставена от кой знае колко части и немога да разбера кое кара една такава жена изведнъж да зареже семейството.Мисионерка в Африка няма да ходи,любовник няма,разбираха се чудесно,девер ми е страхотен пич,без любовница ,и двамата са(бяха)традиционалисти и си държаха на семейството,какво стана така изведнъж бууу.Викам си чакай да ви питам вие като странични и виртуални ,какво мислите по въпроса.Сигурна съм и за двамата,че няма странични любовни играчи намесени.А?

# 65
Zdraveyte,

Iskam da balgodaria na vsichki, koito mi otgovoriha v predishnata tema kak da se spravia s akta za razdane, zapisvane na bebeto, konsulski otdeli i t.n. Vidiah i linkovete i vsichko. Mnooooogo blagodaria i se izviniavam, che tolkova kusno sled temata se vkliuchvam, no za suzalenie, niamam mnogo vreme za pisane.

Da izkaza mnenie po vuprosa za "suprugata beglec". Moze bi prichinata e, che sa zeneni ot dosta vreme (ako e taka) i sega tia misli, che izpuska "zivota", koito neynite vrustnichki vodiat kato nezeneni. T.e. iska da navaksa. A moze, sapruga da e grizoven i svesten, no poniakoga naistina liubovta moze da zadushi...

Tova s parite, koito iska obache, ne me kefi osobeno!

Trudno e da se kaze!

# 66
Овчева, аз не мисля,че е нужно да има друг или друга,за да се разделят двама....просто според мен ежедневието и 'влизането в релси' на една двойка в последните години води до развод  Peace просто това.че мацката е преобзавела жилището според мен(не,че искам да я оправдая в никакъв случай)  се е опитала да внесе разнообразие,но е разбрала,че това не е достатъчно...може би...просто предполагам,но наистина в последните години партньорите правят супер по-малко компромиси и не се изтърпяват дълга,та дори и за деца ако имат такива  Peace
Обаче истината е,че семейният живот е леко еднообразен смисъл с партньора се познавате до болка и не може да си осигурите голямо разнообразие....и да излизате всяка вечер и постоянно с хора не се разнообразява интимния им живот нямам предвид само секса Peace
Това според мен де  Peace

# 67
Гери, приеми и моите съболезнования   bouquet
Ужасно е да си далеч в такъв момент, но гледай да се разсейваш с работа и Дубайски впечатления..
Всеки път, когато видя обожавания ми дядо в София си мисля дали е за последен и това ме побърква.

Да, гоблен е гоблен. За запознатите ще е ясно, т.е не вярвам някой да иска да купи гоблен и да не го нарича гоблен.
Иначе, незапознати го наричат как ли не, най-вече пунто кроче, което обаче не е гоблен във.. хм, Вилеровия му вариант.
Ще ми е интересно дали ще успееш да го продадеш, Майка Ентусиаст, сподели по-нататък.

Овчева, според мен блъфира, за да се добере до още стандарт и внимание от него. Сори, че го казвам, но ако той много я обича сега ще е готов и на 10 хиляди заплата, за да я върне. Някои хора пък разиграват театри с цел да освежат отношенията, да има драма в скучното ежедневие и .. хм, най-общо това е.  Ако е някоя драма куиин като нищо капризничи в момента с цел да е интересно. Може дори да не го разбира.

# 68
По повод "дамата беглец"....то4но поради подобни изпълнения,театрални или истински/по-4есто май/ все пове4е италианци си всемат булка от странство.Не се наживяха,не се накупуваха,не се находиха и все им е малко на тез италианки....Свободни все да били....да правят какво...???Що за цел може да е да сменяш половия 4лен през месец,или кредитната карта,или да е все по-млад.Хи4 не я разбирам аз тая работа,сигурно съм задръстена много...Ама балансът в живота ми е семейство и един мъж...пък парите може и да не стигат.В разведения ми период бях най-нещастният и емоционално разбит 4овек,въпреки излизанията с приятели,дискотеките,гаджета прехвъркващи...За мен това не е живот.

# 69
  • Italia, Palermo
Ох, ние сме без вода, голямо гуасто в града, брех, дано не продължи дълго. Трябва да купуваме бидони вече,да се наканим за това, че да имаме в такива ситуации резерва. Тук често стават повреди било в квартала, в блока или в града.
Господжа Овчева, мисля,че се нарича етърва твоята дамата-беглец. Аз си мисля, че все пак може да си имат тяхна, вътрешна причина, незнайна за околните. И все пак, пусти му материализъм. Аз на моменти изперквам от преумора с детето, че сега е трудна възраст и студено време за разходки с тия дъждове и мечтая да си имам време само за мен и з амои си разходки, ама ми минава, един фас в лавандерията, една усмивка на малката и ласка от милото момче до мен. Ама то това трупане на парцали и хайманенета на времето ми втръснаха. Ама кой знае какво и е на тая мадама. Може да иска да охлади временно главата си, дано е временна ситуация.

# 70
Миликс, това Палермо звучи бетер Пазарджик на моменти  Mr. Green
Милите.. не знам,приемай нещата от смешната страна
Кога пак ще ти се наложи да се поливаш с канче...

# 71
  • Italia, Palermo
Ауу, Ленка, мани, мани, имам разочарования, ама на моменти де. Е, изкарахме вечеррята на пластмасови съдове и сега стискаме за тоалетната, пардон Embarassed В нета писали, че ще пускат на части по квартали за часове водата, ама не знаят приочината за повредата и дано да я отстранялаи за една нощ.
Същите разкъсващи мисли и чувства напират и в мен когато си заминавам всеки път от България и си акзвам до виждане с баба си.

# 72
Ов4и а след 10 годишен брак имат ли деца?Кой знае може това да им е проблема в семейството newsm78

# 73
Ей ме на и мен  Crazy

Слънцееееее се показа за малко и ние беж навън,макар че аз едва гледам от настинка,а мишлето сряда и четвъртък беше с 39.5,но най-накрая спря да вали и прониква слънчице  Peace
Вчера официално пуснах парното....1 час привечер  Peace има си нужда,а и ние май поистинахме вкъщи особено аз дет сутрин 1 час се гологъзя,а то да не е август  Rolling Eyes

Ник, е нали знаеш,че тук 'фиданцуват' по 15 години с/без брак  Mr. Green   предполагам,че и при Овчева е така  Peace иначе щеше да го спомене,защото е особено важен фактор според мен  Peace

Миликс, чакай ся да ти разкажа как мам ни е гледала в Безмер(Ямболско) преди 30год (малеее как звучи  #Crazy #Crazy #Crazy ) Та там им е идвала по веднъж седмично водата  Wink и всички са били с бидони за зеле  Peace 50чифта бодита и ританки,че нЕма памперси кат сега  #Crazy лудница е било   ooooh! дано скоро отстранят повредатата,та и в петък точно...много по български ми звучи и на мен  Crazy

10цент, ти откъде имаш такива наблюдения за Пазарджик  newsm78

Наоколо съм  Crazy

# 74
Кала, това беше града с П- за който се сетих първо.

Чухте ли, че в Сицилия лични лекари взимат пари за 50 хиляди 'мъртви души', някои от 20 години... Sick

# 75
Ей ме на вечерно  Crazy

10цент, чух преди 10дни някъде Стришша говори за това  #Crazy ние нали сме фенове  Mr. Green много гнусни неща стават  Rolling Eyes

ЩО Е ТО? 2и половина дни 39,5 постоянна температура  Peace днес 4ден избиха пъпчици по корема и гръбчето Що е то?Сеста Малатия или някоя друга шарка?Той официално Шестата шарка не я е карал  Peace
Сещайте се,че важното е,че вече е ок и която и да е е минала,но все пак  Peace

Ние таз  вечер бяхме до СТЕФАН и хората са полудели с коледните покупки  Crazy

Наоколо съм  Tired

# 76
Привет ве4ерно и от мен мили моми4ета Hug

Гери, съжалявам за баб4ето ти, моите съболезнования мила. С теб сме  Hug

Калка, твоят мал4о как е? какви са пък тез пъп4ици, гледам Иатлинка е на линия, тя Ще каже какво мисли.

За булката беглец Ще 4акаме подробсности от Ов4и Peace

За мен днес официално беШе 4ерен ден : детенце бръкнало таз сутрин, докат аз оправях втория етаж, на баЩа си в окото с някакъв пиромолив негов...Като текна една кръв, привидна дупка в окото..Sad Беж  в близката бърза помоЩ, оттам в Рим, в пронто сокорсо офталмико.... Шофирането ме разби, не съм ходила до сега сама дотам само, ужас. Май вси4ко е ок, няма сериозни Щети... Praynig Та и ние в компанията на Миликс4е Confused
За капак преди малко имахме и друг инцидент с детенце по моя вина, ве4е съм  капанала..отивам да я къпя и да се гръмна после ooooh!

Лека ноЩ на вси4ки, Калка, Ще ви следя как сте Hug

Миликс4е, много неприятно без вода, ни топла, ни студена Rolling Eyes

Лека ноЩ  bouquet

# 77
Калинке,ти си ми била нашенка/от село  Joy Joy Joy
Така както го описваш много докарва на шестата,наблЮдавай го,ако няма друго тя ще да е Peaceобикновено за 2-3 дни минава.
Деската,пазете окото сега да не се инфектира,4е е по-опасно от обикновена рани4ка.Инфекцията много бързо влиза навътре.Дадоха ли ви капки антибиотик?И вит.А не е лошо да се капе Peace

# 78
Кала, кой е Стефан?
Абе така или ина4е ве4е ми преведохте далака (мина ми, благодаря Simple Smile), кажете как барем се нари4а "сеста малатия" на български!? Много се 4удих преди известно време!
Докато бяхме в БГ, Андреа кара неЩо, което вси4ките ми ИТ познати определиха като "сеста малатия", вклЮ4ително и педиатърът, консултиран само по телефона, разбира се. А местната педиатърка в БГ, която го видя, каза, 4е е имал температура заради настинка, а после са му избили пъпки, понеже съм прекалила с даването на такипирин (предозиране един вид) и е реагирал алерги4но. Confused А аз дори не бях дала максималната доза, определена за неговата възраст и тегло, ама както и да е. Confused
Мисълта ми е, 4е или аз неЩо пак съм в заблуждение, или в БГ тази "сеста малатия" не е позната като диагноза. newsm78

Ох, ДЮН .........  Sad Гаден ден, ама е добре, 4е няма лоШи последствия! Това е важното! ... ГуШ Hug
Стискам палци мъжът ти да се оправи бързо! Praynig

# 79
Деси, ужас!
Това ако го видя на живо ще забравя и първа помощ и всичко...

# 80
Абе,що не спите   Heart Eyes

Дюн, много Внимавайте  Peace

Италина, ами той от четвъртък няма Т(2 дни и половина),но пъпките ги усетих сутринта,а тоз следобед са леко червени,но минават де  Peace

Пикколина, сеста малатия е ШЕСТА БОЛЕСТ или ШАРКА....не съм сигурна  newsm78 едно от двете  Peace ,но я има и там като понятия....нова е  Peace
Стефан  - китайски историйки и не самоWinkИма моп и разни други нещица  Crazy
http://stefan.it/

Лека,че едва гледам  Tired

# 81
Пиколина,не грешиш особено,не е много позната в БГ.Аз ли4но имам големи съмнения,4е съм я у4ила изобщо...Тук се запознах с нея и 4етох за симптомите.

# 82
Неделно вклЮ4ване от нас Simple Smile

ТенкЮ лейдис, много сте мили Hug Да, Италин4е, изписаха капки антибиотик и витамини, 3 пъти на ден. Абе, страШна работа, ма май сме имали все пак"късмет", без по сериозни последствия Tired
Аа, забравих да кажа: Ама Киара е станала оЩе по красива! Гледах онзи ден снимките от Рд_то, каква разкоШна дълга коса, като мама Heart Eyes

Калка, как сте вие? И аз тоз Стефан не съм го 4увала Blush

И сега какво,  мистеризоната "сеста малатия" няма ли бг еквивалент?

Тук е топли4ко, спретнахме кратка разходка, Ще видим следобед.

Хубав неделен ден на вси4ки  bouquet

# 83
Ей ме на и мен Wink

Дюн, радвам се,че сте по-спокойни  Peace

За Сеста малатия се говори от скоро....т.е. една моя приятелка с деца на 5 и на 3год я е чувала... ето инфо и на български;-)

За мен ще остане малко ЩО Е ТО?какво е карало мишлето Варицела в лек вид,защото  е ваксиниран или Шеста Болест извън стандартния период  Peace ,които се води до 2год,но педиатри казват,че не е гаранция  Peace
Не знам и какво би променило дали знам или не  newsm78 може би ако успея да изясня втората доза нна антиварицелата няма да му я слагам...макар че и така съм решила на 15год да не му я слагам..........ох, май прекалено мисля  Crazy случва ми се  от време на време Crazy

Тук е супер слънчев и топъл ден  Peace само за разходки;)

Наоколо съм  Crazy

# 84
хаи от мен..не съм влизала от мнооого време,не 4е липсвам  Crossing Arms
Гери моите съболезнования,аз изживях същото преди 6 месеца (дядо ми но лошото беше 4е и мама беше при мен а тои  неин баща).Да им е видено.
Имах концерт в събота,не съм о4аквала такъв фуроф,4есно... залата беше препълнена..
Оркестъра са само италианци запалени по тази музика и моя милост, можете да ме гледате как се връткам  в утубе....бягам да работя. Peace

# 85
Оооо, Джуф  Crazy как е?Вярно,че отдавна не си се мяркала  Mr. Green дай линк да те видим в действие  Mr. Green
а какво значи Да им е Видено?!за първи път чувам  newsm78

Дюн, как е окото на мъжа ти?

Гери, как си?

Никаква активност ейййй  Crossing Arms

Вчера бяхме на рожден ден....уффф, как ме дразнят с тортата накрая и шампанско...вчера казах,че не пия  Crazy то не,че е голяма лъжа де   Joy Joy Joy

ЧУхте ли за заметресенията в БГ?!аз чак сега и отивам да прочета нещичко,че да съм в час  Crazy

# 86
Привет дами,

хайде, замря ни лилавата теми4ка, даийте да попиШем. Авторката къде е, много ба4?

Джуф, покажи се де, да видим Wink

Кал4о, вие как сте с мал4о? На градина ли е?

При нас: окото си е все 4ервено, но о4ната лекарка с4ита, 4е не е сериозно и днес Вал. си е на работа, болни4ен не се полага Rolling Eyes

За земетръса мама ми каза, аз съЩо Ще погледна в нета...

Калка, Що не оби4аШ Шампанско с тортата? Simple Smile

А, забравям да кажа, 4е преди няколко дни, през ноЩта, ми свили панела на страни4ното огледало на колицата..пластмасовата 4аст де... на кой му е притрябвало, някой пиян тийн ли, Що ли newsm78 То такива коли по4ти няма тук..Та познайте де, 40 еври за нов! Ма то е 20 кв. см.! не става въпрос за цяло огледало, само за пар4е пластмаса #Crazy

Гер4е, прибра ли се от Дубай?

Цун на вси4ки,
до после
  bouquet

П.П
гледах flags of our fathers и
 a mighty heart с малко закъснение...страхотни са : препоръ4вам  Peace

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 15:10 от dune

# 87
  • Italia
Ето ме  Simple Smile

ДЮн,про4етох едва сега за окото на мъжа ти и тръпки ме побиха. Sick Дано вси4ко мине и замине без никакви последствия. Hug
Стига бе,не мога да повярвам,4е и по ваШите географски Ширини пипат по колите  ooooh! Да им изсъхнат ръ4иците дано. #2gunfire

Ние е събота водихме девойките малко на планина да видят първия сняг за тази година ( а дребната за първи път откакто се е родила  Blush ). Голям кеф беШе и голяма игра падна,но пък и деня беШе разкоШен. После като се върнахме в къЩи ми беШе едно такова странно,тъжно и сиво без сняг наоколо. Tired

# 88
Хелоу гърлс  Sunglasses

Дюн, страшна работа - прималя ми само като си представих  Confused Опасни стават малките и много трябва да внимаваме  Rolling Eyes

Ние пък вчера ходихме на Фиерата на играчките в Милано- Сами се побърка от кеф - така не бях го виждала  Mr. Green

Дирок, голямо преследване пада по вашите земи- само те дебнат вътре и пред магазините, за да не те изпуснат като клиент- много са ми смешни "услужливите" чичковци отвън  Laughing Обаче конкуренцията яко върши работа- страхотна оферта получих  Simple Smile

Аз хубав сняг много отдавна не съм виждала  Confused Сами- никога досега. В тази връзка, гледах едни оферти за Швеция- ами Коледа там, излиза колкото билетите ми до Варна   Close луда работа - как да пътува често човек  Rolling Eyes

# 89
  • Italia
Хелоу гърлс  Sunglasses

Дюн, страшна работа - прималя ми само като си представих  Confused Опасни стават малките и много трябва да внимаваме  Rolling Eyes

Ние пък вчера ходихме на Фиерата на играчките в Милано- Сами се побърка от кеф - така не бях го виждала  Mr. Green

Дирок, голямо преследване пада по вашите земи- само те дебнат вътре и пред магазините, за да не те изпуснат като клиент- много са ми смешни "услужливите" чичковци отвън  Laughing Обаче конкуренцията яко върши работа- страхотна оферта получих  Simple Smile

Аз хубав сняг много отдавна не съм виждала  Confused Сами- никога досега. В тази връзка, гледах едни оферти за Швеция- ами Коледа там, излиза колкото билетите ми до Варна   Close луда работа - как да пътува често човек  Rolling Eyes

Ооооо, да, тези 4и4ковци пред магазините понякога са доста досадни,но някои от тях са собственици на фабрики,нямат магазин а те водят директно в мобилифи4о_то и правят дости добри оферти,да.  Twisted Evil

Ние в събота само за два 4аса с колата стигнахме до място с хубав сняг и разкоШна природа и децата си умряха от кеф . Прекарахме 4удесно деня и направо не ни се прибираШе.

# 90
Здравей, народе!
Сняг не съм виждала от 3 години. Максимума е да прехвърчи нещо. Не предполагах, че ще ми липсва, но факт, липсва ми.
Джуфке с удоволствие ще те погледна в you tube, ако ми кажеш какво да търся.

# 91
  • Italia
О,ми то и аз ако 4акам снега да ми дойде под прозореца има да си по4акам не 3 ами може и 5 години.Затова Щом снега не идва при Милена,Милена отива при снега. Twisted Evil

# 92
Ееее, Дюн, ти ме разби  Rolling Eyes

Мишлето не е виждал сняг...доста му е интересно дано се организираме таз година  Peace
На мен не ми лиспва особено,имайки предвид какви проблеми ще предизвика по нашите ширини  Mr. Green
Мисля,че 'проблемът' се решава с бяла ваканция  Peace

'Услужливите' чичковци са сигурно кат тез от Ориента....там отдавна това е разпространено да те хващат от улицата  Peace

Сонитке, каква оферта...я,раздуй и на нас  Crazy

Наоколо съм  Crazy

# 93
Джуфке, дай линк! Понеже като написах jufka в италианското youtube, единственото интересно неЩо, на което попаднах, е един хърватин, който демонстрира как се то4и домаШна Юфка. Crazy Laughing Thinking

А при нас вали сняг всяка година, като поне 1 ден в годината имаме от този сняг, който кара италианците да си останат вкъЩи и да не отидат на работа. Laughing Но в сравнение със София .... слаба работа. Crossing Arms

ДЮн, все за ваШето око си мисля ... Дано да минава по_бързо! Дръж ни в те4ение. Hug

Тази ве4ер Андреа успя да подпали кухнята, докато присъствах и аз и се мъ4ех да му попре4а да го направи. Twisted Evil
Ако ви се слуШат сценарии от рода на "Денис белята", мога и да ви разкажа какви ги надробихме (без сериозни последици). Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 94
Ауу Дуне голяма беля щяла да стане с това око Confused.Добре,4е се е разминало и се оправи скоро.Тук имаме един приятел който по същия на4ин ослепил брат си докато са си играели като малки.Сега мом4ето си е сляпо Cry
Пиколинка разкажи какво комбинира пак Андрюшко Laughing
Моето дявол4е  мисли само какви бели да прави една след друга Twisted Evil.Направо ми спира тока.От къде я взима тая енергия, не се спира по цял ден ooooh!
Джуфи къде се изгуби бе жена,дай да видим изяви Party
Аз пък сняг не оби4ам ама въобще Naughty
Предпо4итам да отида на топли4ко някъде през зимата,от колкото да правя сеттимане бянке

# 95
Джуфке, дай линк! Понеже като написах jufka в италианското youtube, единственото интересно неЩо, на което попаднах, е един хърватин, който демонстрира как се то4и домаШна Юфка. Crazy Laughing Thinking

Laughing Joy Добре, да не търся и аз, Ще 4акаме Джуф да каже къде и как Laughing

Окото го бива...капем капки  и 4акаме да мине. Rolling Eyes

Я казвай бързо какви и ги е  надробил Андрейката, Щети има ли нанесени и пожарникарите викахте ли?  Grinning

Сняг..и Раи не е виждала..мисля, 4е би и харесало много.. аз не съм по4итател, ама хи4 Wink

Макдирок4е, дай да видим дамите  Sunglasses снимки правихте ли?Simple Smile

Лека ноЩ
  bouquet

# 96
Ами какво ... Бях в хола, когато 4ух бу4ене от кухнята, която е в съседство (двете помеЩения са свързани). Познах бу4енето _ Андреа успял да вклЮ4и микровълновата фурна. Отивам в кухнята и виждам как Мистър си преместил стола, ка4ил се, нагласил таймера на 5 минути и бръм4и с фурната. Съжалявам, но го прекъснах. Crossing Arms ИзклЮ4их фурната, свалих детето на земята, сложих стола до масата и се заех да мия 4инии, т.е. заех позиция с гръб към проклетата фурна. Да, ама Той висо4ък ми върви, 85 см, понадигнал се малко на пети4ки и пак вклЮ4и фурната! Аз, докато си изплакна ръцете от пяната, избърШа, и се обърна да спра фурната, да минаха към 20 секунди, през които тя си работи. Празна. А на упътването пиШе никога да не се пуска в ход празна. Thinking Викам си: "Давай да ги измивам набързо тия три 4инии и да излизаме от кухнята, 4е явно сме във фаза Twisted Evil" и хоп _ той пак вклЮ4и фурната, За трети път. Е, като затреЩяха едни искри вътре. ooooh! Спрях я, отворих вратата и вътре лумна пламъ4е. Запали се една гумена гарнитура и веднага цялата кухня се изпълни с 4ерен и миризлив дим. Отна4ало малко се ШаШнах и се 4удех какво да правя, понеже ме беШе страх да лисна вода вътре, да не вземе да стане късо и да избухне изобЩо вси4ко. А пламъ4ето се разрастваШе, гумата си гори. Тогава ми хрумна да затворя вратата, за да не влиза кислород и така да се задуШи пламъка. У4или сме го в у4илиЩе. Laughing Затворих, по4аках и то само си спря.
Това е.
Андреа ниЩо не разбра от цялата история. "Ту_ту_ту" (той така си пее), махна се, като видя, 4е не му давам да се доближава до микровълновата и отиде да разбърква приборите в 4екмеджето в най_прекрасно настроение. Rolling Eyes Не знам какво да го правя, какво да му обяснявам...

# 97
  • Italia
Ами какво ... Бях в хола, когато 4ух бу4ене от кухнята, която е в съседство (двете помеЩения са свързани). Познах бу4енето _ Андреа успял да вклЮ4и микровълновата фурна. Отивам в кухнята и виждам как Мистър си преместил стола, ка4ил се, нагласил таймера на 5 минути и бръм4и с фурната. Съжалявам, но го прекъснах. Crossing Arms ИзклЮ4их фурната, свалих детето на земята, сложих стола до масата и се заех да мия 4инии, т.е. заех позиция с гръб към проклетата фурна. Да, ама Той висо4ък ми върви, 85 см, понадигнал се малко на пети4ки и пак вклЮ4и фурната! Аз, докато си изплакна ръцете от пяната, избърШа, и се обърна да спра фурната, да минаха към 20 секунди, през които тя си работи. Празна. А на упътването пиШе никога да не се пуска в ход празна. Thinking Викам си: "Давай да ги измивам набързо тия три 4инии и да излизаме от кухнята, 4е явно сме във фаза Twisted Evil" и хоп _ той пак вклЮ4и фурната, За трети път. Е, като затреЩяха едни искри вътре. ooooh! Спрях я, отворих вратата и вътре лумна пламъ4е. Запали се една гумена гарнитура и веднага цялата кухня се изпълни с 4ерен и миризлив дим. Отна4ало малко се ШаШнах и се 4удех какво да правя, понеже ме беШе страх да лисна вода вътре, да не вземе да стане късо и да избухне изобЩо вси4ко. А пламъ4ето се разрастваШе, гумата си гори. Тогава ми хрумна да затворя вратата, за да не влиза кислород и така да се задуШи пламъка. У4или сме го в у4илиЩе. Laughing Затворих, по4аках и то само си спря.
Това е.
Андреа ниЩо не разбра от цялата история. "Ту_ту_ту" (той така си пее), махна се, като видя, 4е не му давам да се доближава до микровълновата и отиде да разбърква приборите в 4екмеджето в най_прекрасно настроение. Rolling Eyes Не знам какво да го правя, какво да му обяснявам...

Лелеееее,събраха ми се о4ите. #Crazy ВаШата микровълнова няма ли блокаж? На наШата може да и се заклЮ4ват бутоните и Слава Богу,4е и мен много ме е страх от разни малки 4евръсти пръст4ета дето само им дай да Щракат и да натискат бутони и коп4ета. Няма ли как да я вдигнете някъде на по-високо. newsm78

# 98
Добро утро  Grinning Аз си направих нова бутилка екологичен препарат за паркет и съм много доволна  Grinning харесва ли идеята  Sunglasses

Шура, голям екшън и у вас. Аз вече нямам спомен колко подобни случки сме имали. Обаче и много  помага човека  Crazy Като свърши миялната, ми помага да подредим нещата като ми го подава или сам слага приборите в чекмеджето. Същата работа и с пералнята- вади дрехите и ми ги носи до простира  Grinning Като оправяме леглото натиска копчето и знае коя ръчка натискаме, за да го завъртим. Отваря хладилника или ме вижда когато го отварям аз, сваля автоматично биберона, оставя го на масата или на земята, ама с чучото нагоре, че да не се цапа  Laughing, и почва-амамамамам. Ей, опасни са децата, много се забавлявам  Grinning май ще си направя още едно  Wink Whistling

Да ви питам, някой давал ли е Неолатте? Аз взех сега тройката, на Сами много му хареса, обаче нещо много трудно се разтваря  Thinking

Кала, за кухнята става въпрос  Peace Аз много превентиви видях и чух и засега най-много ми допада този на Скаволини, а е и сред най-изгодните- дори ще си имам и машина за кафе инкассата, всичко ново лаккато и базе в ебано  Grinning  Микровълнова вградена не  сме сложили, защото не я ползваме почти  и ще си имаме външна- той мъжо хич не им е фен, защото не били полезни, обаче с малко дете и като нямаш време, доста често намират приложение и за мен са практични  Simple Smile
Сега остана да чуя още няколко оферти, Венета и Фебал и после ще решим какво и откъде. Май само ЕрнестоМеда и Дада не съм чула досега, но като им знам цените, реших да се въздържа.

# 99
Ауу, на мен съЩо ми събра о4ите Андрейката, с последния екШън Whistling Ани, да, наистина, ако имате място нагоре някъде да я вдигнете. Моята е над един скрин, та детенце Ще стане на 10 години, преди да може да  я "ползва"сама Laughing
За сметка на това пуска другата фурна, голямата, която ми е долу, туух трябваШе и тя да е на второ ниво, ама карай. Има блокаж на вратата, за Щастие. Това лято ми беШе пуснала суШялната на пералнята в София..4акам аз да се извърти прането сто 4аса, а накрая излезе гореЩо Rolling Eyes

Ох, ами за тях вси4ко е игра, какво да им обясняваШ, аз обяснявам, ама тя се усмихва мило Simple Smile Ей сега 4ак по4ва да разбира да не пипа, 4е е "топло": т.е всяка пе4ка, радиатор, камина..Ще му ходиШ по петите на тоз разбойник Grinning Цун.

# 100
  • Italia
Не знам по ваШите земи как е ама тук тая сутрин е един клин4  Sick Казват,4е в края на седмицата се о4аква да паднат температурите с около10 градуса  #Crazy и сняг може завали на 300 м надморско равниЩе.
Ето малко снимки от наШата снежна събота  cold  Wink http://good-times.webshots.com/album/568705947NmDRHy

# 101
Момичета, благодаря на всички за подкрепата! Hug Heart Eyes
Страхотни сте!
  bouquet

Tired Върнах се , но честно казано не можах много да се насладя на хубостите на Дубай, много работа имах, а и след лошите вести не ми се обикаляше изобщо.
 Другия път ще разглеждам повече.

Сонче, нашата кухня е Скаволини, модела е Тесс, и сме много доволни! Peace
Не знам къде си ходила, ние бяхме взели превентиви от 2 фирми, представители, в крайна сметка за една и съща кухня имаше разлика от близо 3000 еуро. Rolling Eyes
  Ние я поръчахме от Бонадеи http://www.mobili.it/listing.php?id=898.  Peace

Като имам време ще ви прочета по-обстоино и ще се включвам!

Лек ден на всички!   bouquet

# 102
Гери, по дороковите земи- там най-изгодни оферти ми правят и най-много отстъпки. Моята кухня е около 8 метра, плюс банконе сгабелли и пр. - тоест бая нещо  Mr. Green а цената е супер, в сравнение с други марки. само Снайдеро се доближава максимално, но пък там нямат ебано, а само венге. 

Не знам по ваШите земи как е ама тук тая сутрин е един клин4  Sick Казват,4е в края на седмицата се о4аква да паднат температурите с около10 градуса  #Crazy и сняг може завали на 300 м надморско равниЩе.
Ето малко снимки от наШата снежна събота  cold  Wink http://good-times.webshots.com/album/568705947NmDRHy

Много е красиво .... и лъха едно спокойствиеее ....  Simple Smile
А твоите девойки все по-големи красавици стават  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 10:59 от Biscottina

# 103
ДиРокова много сладки девойки  Heart Eyes
И тук е студено.И аз съм от тези дето снега не им липсва,ама хи4 NaughtyКолкото по на Юг,толкова по на Юг...както би казал Пух.Бих отишла за един ден някъде като вас,но само ако ми е гарантирано връщането  Laughing
Андрейко голям разбойник  Crazy

# 104
Ще му ходиШ по петите на тоз разбойник Grinning
Ами ето това ми е единственият изход. Tired
Няма блокаж на коп4етата. Даже напротив. Crossing Arms В най_ниската и леснодостъпна 4аст има едни коп4ета за "programmi preimpostati" и само като цъкнеШ коп4ето, директно фурната тръгва от 3 минути да кажем. Демек максимално му е улеснена работата на Андреа. Twisted Evil На нормалната фурна съЩо се опитва да върти коп4етата, но там, салва Богу, трябва да завъртиШ две коп4ета наведнъж, за да я вклЮ4иШ и оЩе не е успявал да ми сътвори беля. Rolling Eyes
За вдигане по_нагоре няма как. Просто няма къде. С изклЮ4ение на колоната с хладилника, която стига до тавана, вси4ките ми плотове са на едно ниво.
Каквото съм успяла, вси4ко съм махнала, вдигнала, оба4е винаги има по неЩо "забравено". Tired Освен да разкарам микровълновата, не знам...
На кухнята дори нямам врата. Sad Има, оба4е е плъзгаЩа се, без брава, резе или други блокираЩи неЩа и на АндрЮ изобЩо не му е проблем да я мести.

Соня, кажи им да ти направят и оферта за блиндирана врата на кухнята. Twisted Evil
Ина4е и Андреа помага, да. Когато е гладен, сам си носи 4инията и вили4ката на масата. Понякога и лигавник си слага. hahaha

Дирокова, големи сте сладури Simple Smile Прекрасни снимки. На Алето й познах Шап4ицата. Wink Преди години Джулката ти се мъдреШе на аватара със съЩата Шап4ица. Heart Eyes

# 105
урка колко сняг    Party еи колко е  красиво..
в утуба като написхете band garufalù/ milena излизат вси4ките клип4ета,ама имало и още дето незнам под какво име са.
Във пресата 3 дена подред излизаха статии,на 29 пък ми е другия концерт музика и танци от Гърция.
Моля не ми се смееите,но тук хал хабер си нямат за танци на народите и етника,могат да си свирят с 4асове ама народа като не знае как се играе на тази музика няма да я разбере,за това съм аз. bowuu
отивам да работя .. Peace от мен

# 106
  • Italia
Благодаря за комплиментите. Simple Smile

Пиколинка,май Ще ти се наложи да купуваШ кан4елетто,но не за стълбите а за кухнята. Thinking
Мдааа,Шапката на Але е наследство от сестра и. Много оби4ам да рециклирам. Mr. Green

# 107
  • Italia
От няколко дни забравям да споделя. Купих слу4айно кисело мляко ToTal Fage http://www.fageitalia.it/products/total_classico.aspx
Ами то се оказа страхотно.Не съм яла друго такова откакто съм в Италия. Гъсто е като сметана и с Шупли вътре. ПиШе ,4е е с живи ферменти и вкуса му е 4уден.Опитайте го ако ви попадне,няма да съжалявате (предполагам е ок и за подкваса ). Blush

# 108
Ние се прибрахме преди малко. Ходих до Маджента по работа-е, много идиоти има по улиците зна4и  Close А толкова обичам да шофирам  Crossing Arms
Навън наистина е доста студено, добре поне, че тук почти никога няма вятър.

Аз това мляко отдавна го бях вземала- наистина е мнооого гъсто и много маслено. Вече какво ли мляко не вземам, ние със Сами консумираме много  Simple Smile  Есселунга имат едни био, натурални и плодови в стъклени буркачета- много са вкусни  Crazy
И, като стана дума за кисело мляко,  май тук по едно време обсъждахте домашно правеното - някой ще ми пусне ли линк към рецептата  Simple Smile

# 109

Ха така, нали искаШе сняг, ей ти Laughing Няма да се оплакваШ после, 4е студено Wink Ма много са красиви макдироковите дами, Джулката е ве4е госпожица, много сладки и усмихнати и двете (трите) Heart Eyes Hug

Ани, да, освен наистина да сложиШ едно кан4елетто, да ограни4иШ достъпа на малкия пакостник до кухнята.. Има едни такива, дет нямат нужда от монтаж и пробиване на дупки, а са тип ограда...знам ли Thinking

Дайте да гледам кухни, много оби4ам Hug Сонка, дай да видим на какво си се спряла.
Дирок4е, на теб нали ти трябваШе нова фурна или цялата кухня Ще сменяШ?

Тук е слън4ево, но задуха крайморският вятър, двт може да те отнесе направо. Ходихме с Райа да върШИм работа в поЩата (мразя я, аман от некомпетентни служители Twisted Evil) да вземат да направят вси4ко онлайн най добре.

До после
  bouquet

# 110
Дами, това с кан4елетто за кухнята е идея! Не ми беШе хрумвало. ooooh!
Аз сега вързах с едно канап4е 4етири 4екмеджета и един Шкаф, така 4е да не може да ги отваря (е, и аз не мога да ги отварям Rolling Eyes) и мноооого го ядосах. Отнесох си страШен скандал. Laughing

Дирок, аз това мляко съм го яла преди време, но не съм го пробвала за закваска. Thinking
Ние ве4е само домаШно правено от мен кис. мляко ядем. bowuu

Соня, вариШ прясното мляко, разпределяШ с 4ерпак по буркан4етата и 4акаШ малко. Когато млякото достигне до температура, такава, 4е като си потопиШ пръста вътре, да ти пари, но да можеШ да го изтърпиШ, слагаШ по една лъжица закваска (готово кисело мляко, в което да има живи ферменти) на всеки буркан. ЗатваряШ бурканите и ги нареждаШ някъде да са на топло и да не се мърдат, друсат, побутват. Най_добре е да са увити във вълна _ вълнено одеало или пуловер.
След около 8_10 4аса (аз поне по толкова 4акам) вадиШ и прибираШ в хладилника.

Джуфке, маШалла. Grinning

# 111
  • Italia
ДЮнска на мен цялата кухня ми предстои да купувам  #Crazy Дотогава карам на микровълнова ( правилно помниШ,моята фурна изгоря )  Wink

Аз то4но такова кан4елетто имам предвид (тук има доста ) http://shopping.kelkoo.it/ss-cancelletto-di-sicurezza.html Peace

# 112
  • Italia, Palermo
ох, моите пупи и папи заспаха преди час и сега сколасах за компа!
Миленката, евала, много кръшна снага! Ама не писа ли, че се занимаваш с български народни танци? Очаквах нанизани италийци на хоро!
Ауу, Дюн, какви са тия кървави рани в окото на мъжо ти, в края на краищата диагнозата акква е точно, няма да е само склера драсната, акто моята? А моят фар още се обажда и подскачам от болежки през нощта, трябва да ида на очен доктор да видя що е то. НАправо не мгоа да си представя какво е изпитам горкият ти съпруг, ад бе дълбоката ми рана, ама нямах кръв, както акзва мъжо ми, идеше ми да псувам на сто езика! Значи, твоят мъж става шеф на групата с очни рани от деца придобити, най- е патил! Laughing
ох, добре, че имаме микровалнова и фурна нависоко, но сега се вадят стъклени буркани със сол, захар и кафе и прочие и бутилки с олио от шкафа-тирелло, по релси де излиза и изтръпвам всеки път, добре, че пералнята е затворена в лавандерията, но в кухята ми е сущилнята, общо взето се оакза, че сме спретнали жилище а прова ди бамбино без да сме го мислили навремето
Иначе мадията и секцията в хола за залепени с тиксо не знам от колко емсеца и съм затворила там неща, без които можем.

# 113
МакДирок, много пораснала Джулия, а Але си е ве4е дете, не бебе....
Успях да видя и щерката на Италина, сладурана  bouquet

А моите хлапета от месец ме навиват да ходим на студено, за да видят и те какво е сняг....  Май ще трябва и ние да отидем до някоя близка планинска месност.

Дюн, направо ми настръхнаха косите, като про4етох какво е спретнала малката госпожица, важното е 4е се е разминал мъжът ти леко. 
Ами експерименти си правят децата, какво да се прави. 

P.S. Не знам дали сте 4ели, но не купувайте  риба "pangasio", идва от Виетнам, и е направо отрова... На вси4кото отгоре в магазините може да ви я пробутат и за нещо друго.....

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 17:08 от мама_x3

# 114
  • Italia
Мама х 3,наистина откакто се видяхме Джулията доста дръпна а и дребното не остава по_назад. То и твоите младежи сигурно ако ги видя няма да ги позная. Hug

Стана ми интересно каква е тази риба, досега не съм купувала от нея. newsm78 Няма и да пробвам след това,което написа.  Peace

# 115
Колко хубави снежни снимки! И двете малки шушулки с червени якенца. Сладки.  Heart Eyes
Много ми се ходи на ски, в планина, дълбок сняг, леки писти,  кристален въздух.. много. А Швейцария е толкова красива. Има един страхотен участък Ит-Шв, с влака Милано-Берн. След Домодоссола ( ли се казваше границата). Неописуема красота. Трябва да видя къде е Сен Мориц, че съм много зле аз с географията.
Все се смея на другите, че не знаят къде е това или онова, но аз самата съм... гола вода.

Моята кухня, Деси, я бях показвала в темата за кухни преди 2г., харесвам я, защото е функционална, но малко тъмна и доста малка. ( http://images13.snimka.bg/002063554.jpg ). Сега под котлоните има миялна машина. Не се вижда хладилника. Плотът е удобен за работа, но искам да го повдигна и удължа, за да може да има място за хранене, за да се храним поне на обяд в кухнята. И искам едно телевизорче да залепя на едната стена, докато съм там да се разсейвам.  Та, според мен това е важно - да има място за хранене все пак някакво и повече светлина.

Гери, уелкъм бък ( хахаха, гледали ли сте рекламата с уъбкъм)  Mr. Green Точно за теб си мислих вчера - гледах една реклама на поредния комплекс по тези земи, която предлага апартаменти и т.н. Рекламата я въртят по СНН и чичкото, който омайва с думи е Омар Шариф. И си казах "Ееех, Гергана сега ги вижда на живо тия чудеса и красоти, а може би и Омар Шариф" Mr. Green

# 116
Леле, докато сколасам да се включа, бая работи сте изписали, и бая неща са се случили. Ще опитам по ред на номерата:
Честит рожден ден на Киара, да расте все такава хубавица!
Гери, моите съболезнования за баба ти, тежко е винаги, когато загубиш близък, а като си далеч, май още повече тежи.
Деска дюнска, добре, че леко се е оттървал мъжа ти, много са опасни тия инциденти с очите (бай дъ уей, аз пак съм с подут клепач, пак нещо като ечемик..... То ква е тая моята имунна система  Shocked).
Миленка, завидях ви на разходката..... Така ми се ходи и на мен, ама ..... Малък е малчо още, кърмя го и по снеговете едва ли ще е много удобно. След големи умувания се отказахме от плановете да си ходим в София за Коледа по много причини, и сега се оглеждаме за някой изгоден пакет някъде на топличко.
Ани, голям пакостник твоя наследник! Умрях си от смях! Обаче за пръв път чувам, че микровълновата не трябва да се включва празна - моята често я забравям, след като съм извадила нещото отвътре.... Иначе е нависоко, над фурната, а тя е на нивото на котлоните.
Жувке, още не съм те гледала, ама сега отивам. Тия дни си преинсталирах компютъра, и тъкмо отворих Ютуба и ти намерих видеото, трябваше да рестартирам....
Весе, твоите юнаци кой знае колко са порастнали.... Още ли се съюзяват и ти правят пакости?

# 117
http://www.fainotizia.it/2008/10/23/il-pesce-pangasio-il-veleno-e-servito
Ами лошото е, 4е в столовете (mensa) го има, аз откакто нау4их и ве4е не взимам никаква риба за обяд....
Дано не е вярно 4е го дават и в детските градини/у4илища.  Confused

Моя кукла, привет   bouquet  На теб пък 4естито второ.  А, има пакости , как няма, нали са си деца. Като 4е ли оба4е, пове4е бели правят  на обяд в детската градината. Един от близнаците ве4е има прякор Малкият Химик....

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 18:18 от мама_x3

# 118
За рибите и аз като някаква бабичка да река - не купувайте изобщо такива замразени риби
Особено от Атлантик, Северни морета. Не помня вече  защо, но не било хубаво. Сигурно поемат замърсявания, като сюнгери. 
За съжаление хубавата риба е скъпа, обозначен е порта на който е хваната и кога, а именно днес или вчера.
Тук има едно правило, че риба се яде в месеци, в които има R.
Аз съм много рибен човек, но .... егати цените  #Crazy

# 119
  • Italia
http://www.fainotizia.it/2008/10/23/il-pesce-pangasio-il-veleno-e-servito
Ами лошото е, 4е в столовете (mensa) го има, аз откакто нау4их и ве4е не взимам никаква риба за обяд....
Дано не е вярно 4е го дават и в детските градини/у4илища.  Confused

Лелееее,не думай.  Shocked Дано наистина  Praynig

Десситка,вие как сте. Отдавна не си се появявала. Гледам малкия мъж пораснал, на цели 4ри месеца кажи ре4и. Heart Eyes А батко му радва ли му се много ?

И аз съм го 4увала това с месеците с буквата Р и рибата и то от морски вълци. Peace
10 сент'с, кухнята ти много ми харесва.  Peace

# 120
Аз купувам замразени само фрутти ди маре, и разни такива боклуци, когато правя пица.
Попадала съм и на миди ( коцце) от Черно море тук, много евтини,но трябва да се гледа, щото Черно море напр, е от топ - замърсените морета.
От рибната тема, не знам дали чухте, че подгониха здраво Япония с обвинения, че ловят китове и ги хапват на сушита по ресторанти. На едни огромни кораби за research уж, а всъщност ловят. Егати диваците.
И показаха един собственик на ресторант, който казва, че не е честно, една държава да притиска друга да не яде нещо, което им е в хранителните навици.. Laughing

# 121
Лени, моята кухня е същата като форма! От към фурната, както е на твоята снимка, се отива към дневната, вдясно пък, е прозореца. И разпределението е почти същото  Simple Smile Това бялото банконе ли е? Аз такова сложих. Колко линейни метра е твоята?
Деситка, как да покажа ... той модела, префасониран като за нашето помещение и езидженце, нищо общо няма с това от сайта. Иначе, като цветове, е ебано и бианко лучидо лаккато- нали си я представяш  Simple Smile

# 122
Линейни метра или квадратни метра?
Кухнята е към 10-12 кв. м.
Плота е мисля метър и нещо, но е къс, искам да е по-дълъг, за да се отвори хубаво място и да може да се използва за хранене понякога, писнало ми е да се разнасяме с чиниите към хола. В левия ъгъл на снимката не виждаш хладилника. Вдясно е стена и прозорец.  Не мисля, че има модел тая кухня, аз дойдох наготово, до колкото знам проекта е на мацката, която е  консултант в самия магазин. Моята къща я е обзавеждала свекръва ми.  Grinning Тя беше супер практична жена. Всичко е постлала с бял теракот. Аз бих променила някои работи, но в по-добри времена за семейния джоб. Да бутна 1-2 стени, да подменя стълбите..... и такива дребнички амбиции.

# 123
И моята е толкова  Crazy Стена и прозорец, пак там. Плот- тоже  Mr. Green Обаче, ако е по-дълъг, ще може ли да се минава спокойно?  Thinking Аз го правя с 3-4 високи стола, са закуска и бързи хапвания.  Снайдеро ми направиха подобен модел, от тях вече имам разпечатано нещичко /не всички ти дават/- утре май ще съм по-свободна, може да сканирам и да пусна  Simple Smile Иначе, то моделът какъвто и да е, като ти я направят кухнята според твоите размери и изисквания, после като погледнеш първоначалния модел, сякаш нищо общо няма  Mr. Green Crazy
Стълби има много хубави, но безбожно скъпи, вита дървена, централна, изпипана отвсякъде, идва 15-18 хил евро  Rolling Eyes на мен толкова ми е кухнята, та стълбата надали ще и дойде ред  Mr. Green.

Аз се чудя какъв хладилник да сложа- от 86 см /май френски им казват/ или тип американски  Thinking Нашият в момента е Рекс Електролукс, стандартен, обаче искаме по-голям, както като фризер, така и като хладилник.

Ани, една лъжица закваска на колко голям буркан?  Simple Smile