Забрана да се ака в детската !?!

  • 4 842
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, мами! Моя позната сподели проблем в тяхната детска градина - учителката на една от групите забранявала на малчуганите да акат, докато са в градината. Стори ми се жестоко. Не знам до какви проблеми и комплекси може да доведе това за децата. Вие чува ли ли сте за такъв "педагогически" подход и какво мислите за последствията?
Деси

# 1
  • Мнения: 14 133
Не е нормално да се забранява на децата.  Naughty Може да доведе до сериозни здравословни проблеми и комплески.  ooooh!

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Това не го вярвам.
За първи път чувам за такава дивотия.
Тази твоя позната защо не се обърне към директорката на градината, към самата госпожа, ако е вярно, както тя твърди?

# 3
  • Мнения: 71
Писна ми да чета, как в НЯКОЯ градина НЕЩО СИ  не се правило както трябва. Хайде - бъди по-конкретна, за коя градина става въпрос. Иначе за мен си остава бла-бла....

# 4
  • Мнения: 46 508
Кажи коя е градината.
Не съм чувала, дъщеря ми го прави почти всеки ден там  Laughing
Ако чуя подобно нещо, още същия ден ще съм при директорката.

# 5
Не се очудвам изобщо.
Конкретен пример от 8-мо ОДЗ, госпожица Топалова (над 50 годишна, с над 20 години стаж), Медицинска сестра: "Лапай пръста и заспивай!" - репликата, която бяха научили децата наизуст от нея. След като няколко майки на над 2 годишни деца се оплакахме по между си, че за първи път в живота си децата ни са започнали да си смучат пръстите винаги преди лягане, накрая я разконспирирахме. Поради това, че не и се занимава да ги приспива и следи на обед, ги учи да си смучат пръстите и сами да се унасят всеки следобяд.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хич не се учудвам и аз, като знам някои лелки и госпожи на какво са способни, само и само да не им се нарушава спокойствието. В градината, в която малката ми дъщеря ходеше по-рано, не им давали да ходят изобщо до тоалетна, след като легнат. Още на следващата седмица си прибрах детето и го записах в друга градина. На голям човек не можеш да заповядаш кога да ходи или да не ходи на тоалетна, какво остава за децата. А освен това е и опасно.

# 7
  • Мнения: 284
И аз не се очудвам. В детската градина на дъщеря ми (85 "Родина" на Руски паметник) тоалетните бяха с клекала - но такива като за големи и с доста голяма вдлъбнатина между двете степенки. Дъщеря ми се страхуваше да не се подхвълзне и да падне, а това беше напълно възможно, защото на 3 години дете не може да се разкрачи колкото голям човек. Говорих с директорката и й обясних, че трябва да направят нещо, поне да не е хлъзгаво, защото детето стиска колкото може и дори се случва да се напишка, ако малко закъснея. Директорката обаче ми каза, че това бил първият(!) подобен случай и нищо не направи. Аз разбира се още тогава й казах, че моето дете ще порасне, но проблема ще си остане. Разбира се - остана си. Слава богу бяхме случили на госпожи и те я изпишкваха, като въобще не смятам, че трябва да се занимават с това, защото за да го направят оставят другите деца сами. А и моето не е единственото там.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Проблемът няма да се реши във форума и до комплекс незнам, ама до здравословен проблем може и да доведе.
Приятелката ти освен на теб, да сподели с другите родители от групата, с директорката.....
Темата е просто абсурдна......

# 9
  • Мнения: 2 960
Не е нормално да се забранява на децата.  Naughty Може да доведе до сериозни здравословни проблеми и комплески.  ooooh!
Peaceкогато дъщеря ми ходеше на градина всяко дете спокойно си отидаше до 00 ,а  госпожите  винаги внимаваха някой да не го притеснява!!Това за нашата градина,в която мисля да пускам и синчето/като стане на 3/ bowuu

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Въобще не са дивотии. Дъщерята на моя много близка приятелка ходи на градина в Младост 3. Миналата година се случи да я гледам за 2 дена и тя ме предупреди, че детето няма да ходи цял ден у нас до тоалетната да ака, защото не ака никъде освен вкъщи. Като попитах как така и защо, тя ми обясни, че учителката в градината им забранявала да акат там, защото не искала да ги бърше. И им се карала. Естествено аз изумях и я попитах тя защо не е направила нищо, а тя ми каза, че не прави, за да не рефлектира върху дъщеря й, ако тя се скара. И затова детето свикнало да ака само вкъщи.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Добре де, защо не се обърнете към компетентните органи, след като сте преживели такива неща?
Защо не си търсете правата?

Какво значи това "ще рефлектира" върху детето? Нали при 2 основателни оплаквания срещу учителка, тя ще изхвърчи от градината.

Има медии, обърнете се към тях. Едва ли няма да искат да ви изслушат.

Начини има, стига да има желание да се справим с проблема, а не само да мрънкаме по форумите! Peace

# 12
  • Мнения: 7 821
Поредната тема тип "една жена ми каза..."  Rolling Eyes .

Моите деца също избягват да ходят по голяма нужда другаде освен у дома, но не защото някой им забранява  Shocked. Между другото аз също предпочитам тоалетната в къщи  Wink.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това не го вярвам.
За първи път чувам за такава дивотия.
Тази твоя позната защо не се обърне към директорката на градината, към самата госпожа, ако е вярно, както тя твърди?
И аз не го вярвам  Crazy

Може да се е получил "развален" телефон ..... това е просто абсурдно  Naughty да има такава забрана
Според мен е някакво недоразуминие  Wink

# 14
  • Мнения: 929
И при нас е същото - питам я дали е правила ако, а тя ми отговаря, че ако се правело само в къщи. Да не говорим, че с една позната говорехме и тя ми каза че в градината на дъщеря ́и  ограничавали течностите на децата, че да не пишкали

# 15
  • Мнения: 11 607
С големият син имах проблем преди години......В 3-та група започна да се напикава......И мен ме учуди тази работа, защото той от малък си казваше без проблем. И какво се оказа - госпожата не им давала да отидам до тоалетна, когато вече са били в леглата и той там се е напикавал - не можел да стиска........Разговарях с учителката и се оказа, че е точно така - не било желателно да стават до тоалетна. Отидох при директорката. Какво тя е говорила после с учителката, но инциденти повече нямахме!

Факт е, че същия сега син, вече в 6.клас, много, много рядко използва тоалетна навън, в училище или където и да било, особено пък за голяма нужда. Говорили сме много пъти за това,че е не е полезно да стиска, но ...резултат никакъв.....Връща се от вън, хвърля всичко и право в ОО......

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
Децата са малки и не може да им се вярва на 100 % за това, че госпожата е казала - в  градината не се ака.

Голямата ми пък е много гнуслива, не иска да ходи по заведения до тоалетна, стиска докато се приберем, е ако не може разбира се че ходи, но това не е навик който го е придобила от градината. 

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Децата са малки и не може да им се вярва на 100 % за това, че госпожата е казала - в  градината не се ака.


Може и да е така, но в никакъв случай не трябва да се пренебрегва такова оплакване. Възможно е някоя нервозна госпожа или лелка да го е казала. Ако е така, нека си понесе последствията.
Не мисля,че ще се навреди на детето, ако се проведе разговор със съответната госпожа или с директорката.

# 18
  • Мнения: 3
Скъпи мами,
Аз поставих въпроса за градината и тоалетната, защото информацията ми е сигурна, но е само за една градина. За всички вас, които смятате, че има медии за решаване на проблема, ще кажа, че работя в медиа. Не исках да работя с информация само за една градина, ако това е практика на повече места. Важно е да знам дали е изключение или редовен подход към малчуганите преди да започна работа по случая.  Благодаря за мнениятал Продължавам да съмирам информация за подобни случаи и за възможни последствия за децата.
Деси

# 19
  • Мнения: 388
Не съм чувала за подобно нещо. Това е пълен абсурд. Горките дечица!

# 20
  • Мнения: 418
Защо не направите Черен списък на градините в които има нередности,че да внимаваме занапред родителите,на които децата още не са тръгнали на ДГ?

# 21
  • Мнения: 9 814
Не вярвам особено на това твърдение.
Смятате ли, че едно дете на 3-4 години може да издържи цял ден без да се изпусне, ако му се ходи по голяма нужда?
Моето дете също не ака в ДГ, не защото не й дават, а защото на нея не й е комфортно.

# 22
  • Мнения: 3 929
Да, за съжаление има такива случаи.
Започвам да се замислям и аз, дали същото не се случва в групата на сина ми, защото, откакто ходи на градина, ми казва, че не ака там. Често го питам, но той казва, че там не акал, а само вкъщи. Не се сетих обаче да го питам защо.

# 23
  • Мнения: 550
Да бе! Я да видим как ще стане това!Едни може и да стискат,но други...ще стане една! Mr. Green

# 24
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Добре, де, то е лесно да се забрани да не се ака в градината, но как на практика се осъществява тази забрана. Синът ми е на почти три години, ходи на градини, проблеми с акането, където и да е и когато и да е няма.  Щом каже, че му се ака след няма и 1 минута акото е факт. Ако му забранят да ака в тоалетната на градината ще ака в гащите. Та се чудя, като забраняват на децата да акат в градината как точно го правят...... За мен подобна забрана е абсурдна и неосъществима.

# 25
  • Мнения: 2 220
Нищо чудно, и синът ми не ака в градината. Питала съм го, а той казва, че там не се ака. Трябва да разуча по-подробно това негово мнение ли си е или им е казано.  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 6 360
Нищо чудно, и синът ми не ака в градината. Питала съм го, а той казва, че там не се ака. Трябва да разуча по-подробно това негово мнение ли си е или им е казано.  Thinking

щом е използвал точно този изказ, най-вероятно му е казано така, а не  е "негово мнение"...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Моите деца също избягват да ходят по голяма нужда другаде освен у дома, но не защото някой им забранява  Shocked. Между другото аз също предпочитам тоалетната в къщи  Wink.

Дъщеря ми досега никога не е ходила по голяма нужда в градината, а е вече 2 група. Не им забраняват, но тя предпочита у дома.

# 28
  • Мнения: 2 950
Ние миналата година имахме подобен проблем. Едната госпожа не даваше на децата дастават след като вече са легнали за сън. Naughty  Обаче на моето зверче все му се ака, когато е в превозно средство, когато ляга да спи или докато е на плуване.  Angry
Веднъж ми звънят по телефона, че Йоана "пишка, ака и докато върши работата явно много я боли, защото пищи и вика МАМАААА!" Докато ида да я взема, се поболях от нерви - какво ли не ми мина през акъла. Отивам, децата спят, Йоана хлипа. Питам какво става - госпожата вдига рамене. Прибираме се в къщи, карам я да пикае - нищо не я боли.  newsm78 Питам я защо е пищяла: "Ми защото госпожата не ми дава да ида до тоалетна." И тя нали е оправна, ако трябва истерия ще направи, но ще иде и ще се изака... няма да стиска.  smile3550 А госпожата, като не й дава да ака, тя започва да реве, госпожата започва да й се кара, че буди другите деца и оттам Йоана изпада в още по-голям рев и прави калабалък.
На следващия ден я водя и споделям проблема с другата госпожа. Тя ми потвърди, че има нещо такова, но не смее да говори зад гърба на колежката. В крайна сметка добрата госпожа намери решение на проблема, за което съм и страшно благодарна - казала на Йоана: "Когато ти се допишка или ака, като мишчица отиваш в тоалетната и бързо се връщаш в леглото." И по този начин хем детето си ходи до тоалетна, хем няма истерии. Ама то трябва подход! newsm78

# 29
  • Мнения: 11 607
Темата ме накара да се замисля за малкия син........И установявам,че в последно време като го взема първото нещо, което прави е да отиде до тоалетната по голяма нужда.......Защо ли е така? Ще взема да питам госпожата.......

Питах госпожата......Каза, че редовно ходи до тоалетна и голяма нужда в ДГ, нямало проблем с това......Може явно да е бил временен процес.....

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 17:26 от Мама Цоцоланка

# 30
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Надявам се, правите разлика между "не им дават да акат" и "не им дават да стават от леглата, за да ходят до тоалетна" (това съм сигурна, че го казват).
Това не го казвам в защита на персонала в градината.
                               
Уважаема 123456,
практика или не, след като си сигурна, макар и в една градина да съществува този проблем, трябва да се направи нещо, мисля, ти, като работиш в медиа, знаеш това по-добре от мен, за да не се появи този проблем и на други места.

# 31
Аз мисля, че е не по-маловажен проблемът с недаването на вода, за да не се напикават. Това също е опасно и вредно за здравето и по мои наблюдения е по-масово. В нашата ясла и градина имат часове за даване на вода - 2 пъти на ден, по 2 пръста, колкото едно малко уиски, примерно. През останалото време, ако детето си иска му се казва "после", за да забрави.
Пред мен на двора като си взимах детето веднъж, то помоли госпожата за вода и тя даже не се усети, че съм там, сипа му 2 пръста и след като я помоли за ощя та му отговори "Да не се напишкаш!"
Винаги като съм го взимала от ясла преди и сега - от градина се е втурвал в първото магазинче да награби шишенце с минерална вода и изпива 0.5л наведнъж. А това е дете 15 кг. За лакомствата, на които е свикнал винаги като го взимам се сеща чак след като си изпие водата.

# 32
  • Мнения: 643
Всеки ден водата е проблем -като го взема от градината , изпива по едно шише.
Акането е в къщи, но не знам дали поради забрани , или се притеснява.

# 33
  • Мнения: 1 520
Здравейте, мами! Моя позната сподели проблем в тяхната детска градина - учителката на една от групите забранявала на малчуганите да акат, докато са в градината. Стори ми се жестоко. Не знам до какви проблеми и комплекси може да доведе това за децата. Вие чува ли ли сте за такъв "педагогически" подход и какво мислите за последствията?
Деси

Егати наглата учителка! Shocked

Интересно, на нея като й се ходи до тоалетната през работно време тя дали се стиска и търпи, така както принуждава децата да се стискат?!

# 34
  • Мнения: 159
Да, има такива забрани в детските градини. Особено по-възрастните учителки са склонни да прилагат такива възпитателни мерки.
Да, и за течностите съм съгласна, че ги намалят нарочно, а това е много лошо за организма. Също е масова практика да не се разрешава на децата да стават по време на следобедния сън да ходят до WC.
Пускала съм анонимен сигнал в инспектората във Варна и донякъде имаше ефект, но все пак няма камери да следят, дали въпросните възпитатели не продължават практиката си. Сигналът, който конкретно бях пуснала касаеше най-вече, че слагат 5 годишни деца в 11.40 часа да спят, но бях засегнала и другите проблеми.
Става дума за детска градина Моряче в град Варна, учителката е Стилянова. Такова беше положението преди 4 години.

# 35
  • Мнения: 817
Това не го вярвам.
За първи път чувам за такава дивотия.
Тази твоя позната защо не се обърне към директорката на градината, към самата госпожа, ако е вярно, както тя твърди?
И аз не го вярвам  Crazy

Може да се е получил "развален" телефон ..... това е просто абсурдно  Naughty да има такава забрана
Според мен е някакво недоразуминие  Wink

Дъщеря ми ми каза, че лелките в детската не им давали да акат там, за да можело тоалетните да бъдат чисти, когато МАЙКИТЕ ИДВАЛИ!!! Обяснението било, че тези тоалетни били и за мама и тя трябвало да ги види чистички. Това ми го казва винаги, когато я попитам. Днес съм на родителска и смятам да задам въпроса директно, да попитам как стоят нещата.
Не смея да твърдя със 100%, че така понеже все пак има някаква вероятност детето да преувеличава. НО смятам да проверя..най-малкото след моя въпрос ще са информирани, че аз знам за забраната им.

Детската градина е в Бургас, ако има желаещи да научат коя е точно с удоволствие ще споделя.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 476
Въобще не са дивотии. Дъщерята на моя много близка приятелка ходи на градина в Младост 3. Миналата година се случи да я гледам за 2 дена и тя ме предупреди, че детето няма да ходи цял ден у нас до тоалетната да ака, защото не ака никъде освен вкъщи. Като попитах как така и защо, тя ми обясни, че учителката в градината им забранявала да акат там, защото не искала да ги бърше. И им се карала. Естествено аз изумях и я попитах тя защо не е направила нищо, а тя ми каза, че не прави, за да не рефлектира върху дъщеря й, ако тя се скара. И затова детето свикнало да ака само вкъщи.

Коя градина в Младост 3?

В "Пролет" /нашата/ съм чувала за забрана да се пишка по време на следобедния сън.
Но дъщеря ми заспива трудно и си измисля стотици поводи да става от леглото.

# 37
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Shocked Направо се втрещих. Най вече от отговорите, започващи......."да, и аз знам за такава практика....еди къде си"  Нали не остава само с писането тук.... Shocked newsm78
Я по смело бе хора....щяло да рефлектира върху детето.....щях да падна. Чак не ми се вярва, че има толкова примиренчески отговори.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
Дилянка знам къде се намира градината, но не знам коя е. И ви уверявам, че детето определено не си измисля, защото е 6-годишна, а не 3-4.

А защо майка й не желае да предприеме нещо - ами и аз се чудя. Въпреки че е най-добрата ми приятелка. Но все пак тя е майката. Тя си решава за нейното дете.

# 39
  • Мнения: 1 494
Абсурдно е и ако е истина, аз не бих оставила така нещата.
По този повод, все по често се замислям докъде би стигнала тази тенденция в градините да си правята каквото си щат, след като няма места и всеки се натиска за място... При тях няма конкуренция или не в качествения смисъл. И повечето родители са склонни да изтърпят на гърба на детето си някоя и друга нередност... Rolling Eyes

# 40
  • Варна
  • Мнения: 558
Нямам думи  Shocked! Какво е това малоумие?!? Що за педагог е това?!? Ако бях аз, със сигурност нямаше да оставя нещата така.

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... учителката в градината им забранявала да акат там, защото не искала да ги бърше. ...

Никога не съм смятала, че госпожата трябва да бърше и дупета след акане  Wink Все пак в градините децата са достатъчно големи, за да могат поне да опитват да се справят сами с тази дейност. Е, не винаги успешно, но ако ги бършат до 4 група и в училище ли ще вика госпожата заедно с него в тоалетната  Mr. Green
В нашата градина госпожите сами предложиха да носим на децата и мокри кърпи, за да им е по - лесно да се бършат. Никой не ги е спирал да стават до тоалетна по време на сън, а апаратът с водата е достъпен за всички, пият колкото искат.
Но в предната градина на дребната, в най- големите жеги през лятото наистина не им даваха вода  Confused прибирах я направо обезводнена...

# 42
  • Мнения: 148
Горките дечица,просто нямам думи!

# 43
  • Мнения: 3 034
Не се очудвам изобщо.
Конкретен пример от 8-мо ОДЗ, госпожица Топалова (над 50 годишна, с над 20 години стаж), Медицинска сестра: "Лапай пръста и заспивай!" - репликата, която бяха научили децата наизуст от нея. След като няколко майки на над 2 годишни деца се оплакахме по между си, че за първи път в живота си децата ни са започнали да си смучат пръстите винаги преди лягане, накрая я разконспирирахме. Поради това, че не и се занимава да ги приспива и следи на обед, ги учи да си смучат пръстите и сами да се унасят всеки следобяд.

брях, тъкмо похвалих в друга тема градината.  Thinking


малката ми дъшеря е при Топалова, имам какво да напиша за нея, но ако това за водата е вярно, е доста неприятно. да не кажа, че направо си е вредно.
чак сега си обяснявам постоянно навряните пръсти в устата на дъщеря ми, която никога до сега не си е смукала пръста. Tired
иначе на мен ми казват, че малката си ака в детската, но тя не е във възраст, в която да може да стиска дълго, така че не подлагам на съмнение думите им.

# 44
  • Мнения: 636
Здрасти, Деси,
Хубаво, че си се заела с това.
В старата градина  на дъщеря ми /70 ЦДГ "Здраве"/ също имаше такъв проблем при г-жа Иванова. Аз ЛИЧНО я чух веднъж да казва на някакво детенце: "Ти всяка сутрин ли ще ми акаш тук?" После забелязах, че моята не ака в градината, а само вкъщи и понякога след градина едва издържа до вкъщи. Нейно приятелче се беше наакало от стискане. Аз също смятам, че не им се занимава с бърсане на дупета и затова е цялата работа.
Иначе е доста сложно да се съберат доказателства затова. Първо, никоя учителка няма да си признае такова нещо, много е лесно да излезе, че е станало някакво недуразумение. Второ, според мен малко от тях формулират това си искане като забрана - има хиляди начини да покажеш на едно дете, че не е желателно да прави нещо - с погнусена физиономия, със строг поглед, с реплики от типа на "Пак ли...", с насмешливи коментари. Според мен в повечето случаи ефектът от неакането в градината се постига точно чрез подобни манипулативни техники, а не чрез директни забрани. И след това като питаш детето си защо не ака в градината, а сутрин се напъва вкъщи,  не може ясно да ти отговори, защото и то не се сеща откъде му е дошло. Аз така и не повдигнах въпроса, защото ми беше пределно ясно, че ще кажат: "Ама не е вярно, моля ви се". Въпреки това съм убедена, че се случва в доста градини..

# 45
  • София
  • Мнения: 203
Това ако е вярно, проблемът наистина не е за тука, за форума, а за при директорката най-малко. Позволяват си вече прекалено много  Tired

# 46
  • Мнения: 4 841
Като чета такива теми, и ... изпадам в тих ужас. Моля да ми обясните всички, които ЗНАЕТЕ за такива случаи, КАКВО НАПРАВИХТЕ, ЗА ДА ПРЕКРАТИТЕ ЕДНА ТАКАВА БЕЗУМНА ПРАКТИКА??? Също така моля да ми обясните - ама БАВНО и ЧЛЕНОРАЗДЕЛНО, та да мога да разбера - НАИСТИНА ли е възможно човек да остави детето си на място, където ще му се карат ако му се доходи до тоалетната, или направо ще му го ЗАБРАНЯТ, или няма да му дават да пие вода??? И как точно се чувства един родител, оставил детето си на такова място??? И НЕ-направил нищо по въпроса??? Или само си бъбрим, лаф да става??? Недоумявам, честно  #Crazy

# 47
  • Мнения: 636
BirdsFlu, отвратително е, наистина. Като майка, преместила детето си от градина с лошо отношение, ще ти кажа: често родителите просто нямат полезен ход. Ако се разправяш с учителките, ще ти кажат, че не е вярно. Няколкото ми посещения при директорката не доведоха до нищо /не точно по този въпрос, но по други подобни/. Често хората просто нямат къде да си преместят детето, а и нямат никаква гаранция, че на второто място няма да е същото, защото, според мен, е доста често срещано явление. А не всеки може да си плати за по-добро отношение, за съжаление.

# 48
  • Мнения: 4 841
Като майка, преместила детето си от градина с лошо отношение, ще ти кажа: често родителите просто нямат полезен ход. Ако се разправяш с учителките, ще ти кажат, че не е вярно. Няколкото ми посещения при директорката не доведоха до нищо /не точно по този въпрос, но по други подобни/. Често хората просто нямат къде да си преместят детето, а и нямат никаква гаранция, че на второто място няма да е същото, защото, според мен, е доста често срещано явление. А не всеки може да си плати за по-добро отношение, за съжаление.

Съжалявам, но не съм съгласна. Какво значи НЯМАТ ПОЛЕЗЕН ХОД ? Не им пука за евентуални бъбречни, храносмилателни и психологични проблеми на СОБСТВЕНИТЕ им деца? Няма по-висшестоящи от директорката?
Това са само извинения. Първо, от всички такива теми става ясно, че свестни градини и съвестни учителки ИМА. И че добро отношение можеш да получиш не само като си "плащаш"... Второ, ако един човек е в състояние да ПРЕГЛЪТНЕ една нередност, и да не се бори с нея, защото "нищо няма да се промени", "навсякъде е същото", "нямам възможност да си платя" - то тогава той напълно си заслужава въпросното отношение. И това важи не само за детските градини, а за всички неуредици и явни нарушения в държавата, за които просто "нямаме полезен ход". Ами не мрънкайте тогава  Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 1 447
За по-глупава забрана от тази не мога да си представя.Как може да забраниш на едно дете да ходи до тоалетна?
Тя дали може да забрани на своите деца.И какво толкова ще им стане да избършат дупето на някое дете?
Дъщеря ми в началото като тръгна на градина все още не можеше сама да се бърши и един ден и се при ходело до тоалетна.
Вечерта се връща със със засъхнало ако/извинявам се,че го пиша/по гащите,не само леко изцапани.Представете си това дете цял ден
с тези гащи на дупето.  ooooh!Направо нямам думи.А като се сетя какви болести могат да хванат   ooooh!От тогава без да съм и забранила
ходи до тоалетна веднага след като се върне от градината,явно никак не се е чувствала добре в този ден.
Не мислех,че е чак такъв проблем за госпожите да избършат едно,две деца,но явно,че е така при такива глупави забрани.

# 50
  • Мнения: 553
Нямам думи просто  Confused
Трябва да се вземат мерки и въпросната особа да бъде наказана публично  Naughty Също да й се забрани доживотно да работи с дечица!!!!!

# 51
  • Мнения: 3 456
Чувала съм, че не им дават да стават, ако вече са легнали за следобеден сън, но да им забраняват да акат в детската- някак си не ми се вярва. Децата не могат да стискат цял ден- моето поне не може. Това значи, че ,ако не я пуснат до тоалетна ще се наака.

# 52
  • Мнения: 22
Хм, да си разкажа вълненията от миналата седмица, които ме навеждат на мисълта, че наистина ходенето до тоалетна е проблем и в нашата ДГ. От известно време сутрин като влезем в градината, баткото иска да ходя с него до тоалетната. Така и правя. Преди седмица ми направиха забележка да не влизам с него, от която се почувствах доста неловко. Сигурно са прави от гл.т. на хигиената. Но ... ми прави впечатление, че той се стиска и ходи вкъщи вечерта и на 2 пъти вече гащичките му са понаакани. Гърнетата им са със седалки и са високо. Не знам как сядат сами тези дечица. Аз самата исках да облекча и госпожите, като влизам с него, но явно е имало друг ефект...Тъй като скоро ще излизам в майчинство и мисля детето да си остане вкъщи, не правя проблем. Ноооо, ако не беше така, не бих замълчала. Сестра ми е със сериозен проблем на стомаха, точно заради въпросното стискане! Навремето в гимназията имаха външна тоалетна Shocked без врати и се стискаше по цял ден.

# 53
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В нашата детска градина не съм забелязала такъв проблем. ( Това не означава, че го отричам, обаче)

Напротив даже, акат си, и това го забелязвам по бельото  Mr. Green

Иначе, знам че дъщеря ми става за акане и от леглото, защото госпожата я гонела, да й дава пантофите, за да не се намокри в тоалетната.


П.П. И вода пият, никога не съм я взимала жадна. А моето е жаба, ако не му дадат или ще опищи орталъка, или ще отиде само на чешмата и ще пие.

И честно казано, смущаващи сигнали не ми е давала дъщеря ми, а си е клюкарка и всичко разказва.

# 54
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Има такова нещо, да.И моята дъщеря се е нааквала от стискане в ДГ.Веднъж, но факт.След това започна всеки ден след градината-у дома.
Но пък има друг проблем-след пишкане не им разрешава госпожата да се бършат. Забелязах го още миналата година и тя сподели, че е зачервена, защото не дават да се бършат след като пишкат. Разправях се с тях, казах и, да се бърше и ако и направят забележка да им каже, че ще занеса т.х.
Тази година отново ми сподели, че не и дават да се бърше, но тя изчаквала да пишка последна, за да не я видят Tired

# 55
  • Мнения: 542
е как може да эабраниш нещо фиэиологично!следващия път да не им эабранят да дишат!това са глупости на някоя смахната г-жа!

# 56
  • Мнения: 10 600
Темата не е абсурдна изобщо. Алекс ходи 4 мес в 51 ясла - супер доволна съм. От октомври е в 51 ОДЗ. Вече ака само у нас-като си дойде ве4ер иска гърнето, питала съм го много пъти - казва,4е не ака в детската. Същото е и с неговото приятелче, което се оплкало, че го бият по дупето. Аз няколко пъти го питам лелите бият ли те - не. Днес баща му го питал за него и за приятелчето и той казал - мен не ме бият, защото слушам, а него го пляскат по дупето, защото не слуша.
Казвал ми е, че не им дават кубчетата да строят, а ги държат прибрани, за да не разхвърлят, че ги карат да стоят на столчетата....
И какво да направя???? Една от майките прави забележки, говори с директорката.....познайте на кой се отразява това - на детето.
А за пръста - лапайте и заспивайте - откакто е в това ОДЗ и той започна да си лапа пръста.

# 57
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За съжаление нищо не ме учудва.

# 58
  • Мнения: 2 448
На тази госпожа дали няма да и дам рициново масло и да я накарам да стиска.  Mr. Green

# 59
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Това са пълни глупости! Не е човешко!

# 60
  • Мнения: 636
Като майка, преместила детето си от градина с лошо отношение, ще ти кажа: често родителите просто нямат полезен ход. Ако се разправяш с учителките, ще ти кажат, че не е вярно. Няколкото ми посещения при директорката не доведоха до нищо /не точно по този въпрос, но по други подобни/. Често хората просто нямат къде да си преместят детето, а и нямат никаква гаранция, че на второто място няма да е същото, защото, според мен, е доста често срещано явление. А не всеки може да си плати за по-добро отношение, за съжаление.

Съжалявам, но не съм съгласна. Какво значи НЯМАТ ПОЛЕЗЕН ХОД ? Не им пука за евентуални бъбречни, храносмилателни и психологични проблеми на СОБСТВЕНИТЕ им деца? Няма по-висшестоящи от директорката?
Това са само извинения. Първо, от всички такива теми става ясно, че свестни градини и съвестни учителки ИМА. И че добро отношение можеш да получиш не само като си "плащаш"... Второ, ако един човек е в състояние да ПРЕГЛЪТНЕ една нередност, и да не се бори с нея, защото "нищо няма да се промени", "навсякъде е същото", "нямам възможност да си платя" - то тогава той напълно си заслужава въпросното отношение. И това важи не само за детските градини, а за всички неуредици и явни нарушения в държавата, за които просто "нямаме полезен ход". Ами не мрънкайте тогава  Crossing Arms
Не знам кого точно визираш, но понеже цитираш мен, би допуснал човек че и мен визираш.  Не съм пуснала темата аз, нито имам проблем по въпроса вече / реших го/. Просто се опитах да ти обясня защо другите родители имат проблем - когато в "държавата има неуредици" това не се дължи непременно на конформизма, в който бързаш да заподозреш другите. В случая, както съм написала, но ти явно не си прочела цялата тема, учителките отричат и това е една негласна забрана. За да се сформира обвинение срещу учителка е необходимо да има доказателства - точно това е, което затруднява хората. И има смисъл те да "мрънкат тук", защото, явно пак не си прочела, но авторката на темата е от медиите и иска да се занимае със случая по-сериозно.
А какъв е смисълът, например, ти да развяваш байрака и възмутено да употребяваш главни думи в постовете си? Направи ли нещо срещу разтоварването на електронни отпадъци в третия свят? Това те касае, после да не вземеш да се оплакваш, че световният океан е замърсен... Simple Smile

# 61
  • Мнения: 4 841
А какъв е смисълът, например, ти да развяваш байрака и възмутено да употребяваш главни думи в постовете си? Направи ли нещо срещу разтоварването на електронни отпадъци в третия свят? Това те касае, после да не вземеш да се оплакваш, че световният океан е замърсен... Simple Smile

Леле, колко оригинално  ooooh!... Ако развявам байрак, то той е ПРОТИВ слуховете, догадките, предположенията и теориите на конспирацията, според които в детските градини се случва всичко друго,  но не и това, което се случва всъщност. Не ви ли омръзна???
Тези тема са НАПЪЛНО несериозни. Защото продължавам да не приемам, че има родители, които НЯМАТ ПО-ПОЛЕЗЕН ХОД от това да мрънкат по форумите. За мен подобни теми не са индикатор на реални проблеми, а само средство за "изпускане на парата" - да поругаем, да поплюем, та да ни падне напрежението... Няма лошо, забавлявайте се. Така или иначе утре заран пак ще заведете децата си при тези толкова кофти учителки...

# 62
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
[ Така или иначе утре заран пак ще заведете децата си при тези толкова кофти учителки...



Моето дете мога да го доведа и при теб, ако си навита Wink
Само кажи адреса и обещавам, че няма да ака в тоалетната в дома ти Laughing

# 63
  • Мнения: 7 821
Личните разговори на ЛС, Моля!

# 64
  • Мнения: 636

Леле, колко оригинално  ooooh!... Ако развявам байрак, то той е ПРОТИВ слуховете, догадките, предположенията и теориите на конспирацията, според които в детските градини се случва всичко друго,  но не и това, което се случва всъщност. Не ви ли омръзна???
Тези тема са НАПЪЛНО несериозни. Защото продължавам да не приемам, че има родители, които НЯМАТ ПО-ПОЛЕЗЕН ХОД от това да мрънкат по форумите. За мен подобни теми не са индикатор на реални проблеми, а само средство за "изпускане на парата" - да поругаем, да поплюем, та да ни падне напрежението... Няма лошо, забавлявайте се. Така или иначе утре заран пак ще заведете децата си при тези толкова кофти учителки...
Отново ще ти напомня, че авторката събира данни, за да прави журналистическо разследване. Продължавам да не разбирам срещу кого точно роптаеш и това ме навежда на мисълта, че ти си тази, която "изпуска парата", обединявайки във второ лице множествено число всичко, което не й харесва в живота...
 И дори да предположим, че хората тук просто  мрънкат и разтоварват проблемите си, за да получат облекчение, намирам, че мрънкането е с една идея по-достойно поведение от изливането на агресия и гневни упреци във второ лице множествено число.
А това, дето утре пак щели да си заведат децата там ... потриваш доволно ръце или какво?

Ellypr, моля за извинение. Видях поста ти със закъснение. Аз лично спирам дотук.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 13:52 от seni

# 65
  • Мнения: 4 841

 ooooh! Не се ли усещате кога да спрете, понякога поне?!? Каквото съм имала да казвам - казала съм го. Който разбрал- разбрал!

Личните разговори на ЛС, Моля!

Това е призив да се вслушваме в модераторите, а не да ми пишете на ЛС  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт