Длъжна ли ми е държавата?!

  • 9 021
  • 267
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 118
Пак не сме се разбрали.
Примерът с госпожата е как някой от нас не си правят и не си разпределят средствата правилно.
От тяхната грешка пак страдаме ние, защото те грешат ,но продължават да искат друг да е отговорен за грешките им.
Не е въпросът в това дали Х има тристаен апартамент и няма пари да си купи лекарства, не е и в това , че Y ражда за 3- ти път в последните две и половина години ,а е само на 16.
Искам да кажа ,че няма закони ,които да накарат синовете на тази баба да се грижат поне за здравето и , а не за новат си къща , купена с кредит от онези дето не искат реален доход, защото се осигуряват на минимална заплата.
Така по- ясно ли е?
 

# 166
  • Мнения: 335
... да питам какво дължи държавата на тази машина за бебета.
http://dnes.dir.bg/2008/11/14/news3597982.html

А, това е за другата тема - за 8-годишната жената на годината:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346678.msg9192653#msg9192653
Там ги разбират нещата с децата-майки.

Мамите от чужбина са вътре и в чужбинските проектите за "интеграция", ще ти обяснят.

# 167
  • Мнения: 24 467
Пътуващ- има си и затова закон, СК му викат, уреждащ издръжките. Бабата просто трябва да си ги потърси от задължените й лица- синове, щерки, унучки, братя, сестри и разни там по кодекса. "Право на издръжка има само лице, което е нетрудоспособно и не може да се издържа от имуществото си." обаче- ценно е да се знае и често се дава като пример- ако сам човек живее в голямо жилище има възможност да отдава стаи под наем и никой не му е длъжен да го храни. Държавата, т.е. аз включително- също.

# 168
  • Мнения: 118
Пътуващ- има си и затова закон, СК му викат, уреждащ издръжките. Бабата просто трябва да си ги потърси от задължените й лица- синове, щерки, унучки, братя, сестри и разни там по кодекса. "Право на издръжка има само лице, което е нетрудоспособно и не може да се издържа от имуществото си." обаче- ценно е да се знае и често се дава като пример- ако сам човек живее в голямо жилище има възможност да отдава стаи под наем и никой не му е длъжен да го храни. Държавата, т.е. аз включително- също.

Браво!
 
Те тук те е мястото и на държавата. Длъжна е да създаде зако- има го.
Длъжна е да следи  и за спазването на закона! и
А аз съм длъжен да го спазвам и да изисквам да се спазва!

# 169
  • Мнения: 24 467
Не на държавата, а на искащият- той да си го потърси според каквото му е предоставено, ама често не го прави, щот е по- лесно да мълчи, да не се смразява с околния свят и да мърмори по пейките /по форумите- все тая/. Държавата не се "сезира" сама в този и в ред други случаи.

# 170
  • Мнения: 12 662
Та ще си я сърбаме тая попара, както и Източна Германия я сърбаше. Само дето пак стигаме до въпроса: Защо Ханс и Helga успяха да се справят с прехода почти неусетно (за тях едва ли)?

Хич не е било неусетно и още се усеща. Както и мрънкането на цяла Западна Германия, докато ги извлачи.

# 171
  • Мнения: 11 607
Да се поясня за любимото семейство.......Любимото семейство за мен е събирателен образ на семейства - независимо дали са с 1, 2, 3, 4 и повече деца - които само плачат да им дават, а когато те трябва да дадат - си правят пас. Защото не може да идва ТВ у вас, а ти напр. да не си си измил чиниите и да си подредил дрехите. За това пари не са необходими. Понякога е  мързел, за съжаление!

http://dnes.dir.bg/2008/11/14/news3597982.html - това е безумие, както е и безумие всички, независимо от годините си, които раждат деца и след това не полагат грижи за тях.

http://dnes.dir.bg/2008/11/14/news3598962.html - човешката простотия(извинявам се за израза) граница няма, както и почивен ден!

# 172
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Някой да е чул в БГ законите да се спазват от други, освен пак от тези, обикновените хора?
Добре, едва ли някой ще откаже да гледа и помага на родителите си. Въпросът ми е къде остава тогава държавата, след като тези хора са работили цял живот и са й плащали данъци? Освен това са си внасяли осигуровки за пенсия и за здравеопазване. За нея ще е най-добре, ако може изобщо не им дава пенсия. Въпреки, че тази пенсия им се полага, защото пак е от техни пари.
Е как да не е длъжна държавата? Длъжна е и още как - всички заведени и спечелени в Европейския съд дела срещу нея доказват, че тя има задължения към гражданите си, ама ги "забравя" или не иска да ги изпълнява.

# 173
  • Мнения: 335
Някой да е чул в БГ законите да се спазват от други, освен пак от тези, обикновените хора?...

Точно това е проблемът.
Че именно в този случай по-необикновените хора, разбирачите по форумите например, казват "Държавата не ти е длъжна".
А обикновените, каквото и да си мислят, мълчат.

# 174
  • Мнения: 805
Та ще си я сърбаме тая попара, както и Източна Германия я сърбаше. Само дето пак стигаме до въпроса: Защо Ханс и Helga успяха да се справят с прехода почти неусетно (за тях едва ли)?

Хич не е било неусетно и още се усеща. Както и мрънкането на цяла Западна Германия, докато ги извлачи.
В сравнение с нашите драми си е направо неусетно...нас като няма кой да ни извлачи...

# 175
  • Мнения: 24 467
Не знам да има обикновени и по- необикновени хора и какъв е вододелът между двата чешита, но редовно тези, които ми обикновеят и не ми обикновеят, ми отнемат предимството- има и "лади", има и други- "не-лади", редят се за помощи, които не заслужават /не само от моя гл.т./, искат, а не дават, искат много, а дават малко.
Не само съм чула, но съм и видяла нарушители у нас всякакви- и обикновени и не чак до там. Ама когато аз нарушавам, това е справедлива реакция срещу авторитарната държава, когато друг нарушава си е живо престъпление. Затова моята единствена претенция е да се ловят яко всичките- и простите и по- сложните, друга нямам.
Пропуснах- и "серпентина" за зайците от първия си пост.
А, да, и съм виждала как децата не си гледат родителите, че и по дела такива съм била. Те старците по домовете сигурно все благодарни деца имат. Добре, че е имало кой да ги прибере, да не ги вали дъжд и да не ги пече слънце поне, че и за храна остава. Вярно, не е достатъчно, но има и по- зле. Светът е много шарен, наистина.
Много е обемиста темата затова кой, колко и как се е внасял и се внася, каква е била и каква е реалната производителност на труда ни и какво ни се ще да имаме сега. Обемиста е тази тема, спорна и със сигурност никой от списващите тук няма монопол над нея.

# 176
  • Мнения: 118
Някои от разбирачите по форумите ,винаги са работили и са се осигурявали на реални заплати.
Плащали са дори тогава ,когато са можели да си го спестят.
Правили са всичко, което се изисква от тях  и не са търсили помощ от държавата , нито са мрънкали.
Единственото от което са били недоволни е лошото законодателство, прилагано на дружески принцип, често от некомпетентни хора.
И едните и другите са обикновенни хора.Ходят до тоалетната .
Разликата е , че след едните повече и по- дълго мирише.
И някой е длъжен да проветрява.

# 177
  • Мнения: 12 662
И никой никога не е ползвал Кола за инвалид. Къде са тези гнусни хора, които се възползват?

# 178
  • Мнения: 335
... Единственото от което са били недоволни е лошото законодателство, прилагано на дружески принцип, често от некомпетентни хора...

Законодателството не се прилага от обикновените хора. Прилага го държавата - т.е. т.н. "необикновени" хора във властта.

# 179
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Именно защото болшинството правят, каквото се иска от тях и си изпълняват задълженията, без да искат нищо в замяна, държавата свикна да ги възприема като безправен източник на пари за хазната и нищо повече.
Я погледнете тези, които само вземат, без да дават. Защо на тях държавата дава, без да е длъжна, а тези, на които действително е длъжна, продължават да блъскат за тоя, що духа, и да й внасят пари непрекъснато?

Общи условия

Активация на акаунт