Готови ли сте да платите 1 до 3 процента повече при покупка на жилище

  • 6 101
  • 78
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли ползвали агенция при покупко-продажба на недвижим имот, ако можете да го избегнете?

Опции:

  • Мнения: 0
Всъщност агенциите за недвижими имоти в България са единствено като телефонен секретар и портиер...
Свързват те с продавача и ти отварят имота за оглед.
И за това - 3000 евро при покупка или продажба на имот на стойност 100 000.
Е защо??? newsm78
www.bezposrednik.net

# 1
  • Мнения: 46 434
Функцията им е една и съща и в България, и по света - посредничество.
Те държат информация, която предлага на определена цена.

Който иска - ползва услугите им, който не иска - не Peace

Аз лично съм в тази сфера, но въпреки това съм ползвала друга агенция и съм си платила комисион няколко пъти - и аз наем, и за покупка.

# 2
  • Мнения: 2 401
Хахаха дотам ли я докарахте? Е няма пък, аз ще изчакам докато ми предложите на мен като купувач/продавач комисионна.  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 668
Много ви пречат тези агенции , ейййй  Close
Това е проблемът на цялата държава - всеки си мисли , че сам най - добре ще се справи . А после или дава два пъти повече на адвокат / без да искам някой да обидя , ама повечето колеги в тази област се эзанимават с имоти , просто защото за друго не стават / или после се тича при агенцията да се реве - " Измамиха ме , какво да правя "  Cry Cry Cry
Никол ти каза - продава се определена информация - ако искаш я купуваш .
На мен лично по са ми проти4вни тези , които прескачат агенциите ! Както и тези , които все гледат в чуждата паница!

# 4
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не бих избегнала агенция. Бих се доверила на добри професионалисти - има такива. Особено при покупка на земя. Не си струва заради едните мижави 3 процента да си създавам проблеми, които често възникват около и след аматьорски сключени сделки.

# 5
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Задължително,близък бе измамен при покупка на апартамент,не бих рискувала да изпадна в подобно положение.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 415
Винаги ползвам услугите на агенциите за недвижими имоти - смятам, че така е редно.

За огромно мое съжаление рядко получавам качество от тях. В годините съм си изградила отношения с някои конкретни брокери и се доверявам на тях, защото виждам и зная, че не са просто телефонни секретари, а хора с реални контакти, дейни и инициативни. Става дума за наеми, затова може би въпросът не е точно за 3% от много пари, а за 50% от значително по-малко, но принципът е същия.

Иначе се забавлявам искрено от начина на работа на някои лица в бранша.. давам си офертата на брокерите, с които работя по принцип и ако след около месец-два няма развитие си пускам частна обява в популярните сайтова. Правя го, защото много често агенциите имат клиент, който търси точно това, което имам аз, но не искат да работят с колегите си, за да не си разделят комисионната. Ако след 1-2 месеца нямам клиент от "моите" брокери, а от познатите си, които също отдават под наем чувам, че клиенти се водят, но от други фирми - пускам в Интернет и какво се получава - за по-малко от седмица има между 12 и 20 дублиращи моята обява - обяви, пуснати от  Joy"брокери" Joy, които никога не са виждали обекта, копирали са моите снимки и в най-добрия случай са ми се обадили да питат могат ли да ме представляват. Е, хубаво, ама къде ме представляват?! Във всеизвестните три сайта за обяви, където и сама съм се представлила newsm78 В най-лошия случай обявата е с объркани параметри, завишена квадратура, силно занижена цена, агенцията никога не ме е питала искам ли, аджеба, да ме представлява и не си свалят обявата с месеци, въпреки че обектът отдавна не е актуален и аз съм им звъняла 3 пъти да ги моля учтиво....

Копнея за момента, в който всички агенции ще започнат да работят помежду си и аз ще мога да сключа договор с една единствена... колебая се между две, между другото Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 476
Абе 3% не са никак мижави,но лично аз не бих си позволила да купя имот без агенция.
А функцията им никак не се свежда само до портиерската.
Опитай се,като потенциален купувач,да провериш дадения имот за тежести и ще предпочетеш веднага да се свържеш с агенция Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
А замисляла ли си се, че когато купуваш жилище, не се спираш на първото предложено ?
Брокера е този, който те води на оглед поне на няколко имота.
Вероятно се сещаш, че всичко е свързано с разходи и загуба на време и събрана информация, което струва пари.
Не съм свързана с тази сфера, разсъждавам като купувач.

# 9
  • Мнения: 2 401
Я да видим сега кои са от бранша..
А адвокатите за кво са бе мОми?    Брокерите само ми губят времето разкарвайки ме по коптори..всичко си намирам сама. После адвокатчето оправя нещата.  И не ми става ясно как опарените клиенти, неползвали агенция отиват да реват при агенция, а не при адвокат.

# 10
  • Мнения: 46 434
минзухар, агенциите също използват юристи, все пак те на са такива.
Но адвокатът няма на разположение база с информацията за да ти предложи, каквото търсиш. Ако ти си я намериш по друг начин - разбира се, няма да идеш да си я купиш от тях Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 173
Ей , автора, на темата - не можах да разбера наистина ли те интересуват резултатите от анкетата или си правиш реклама на сайта?
И как пък така реши , че брокерите са портиери или секретарки и само за това взимат по3000 евро?
Аз също работя в тази сфера и най-много се дразня на такива изказвания.
Прочети какво ти е написала Никол , аз само ще добавя , че докато приключи една изрядна сделка се правят много проучвания и по имота и по собствениците , а в някои случаи и съдействаш за кредитиране.Така , че на такива , които мислят като тебе бих им предложила да поработят малко в читава агенция ,която си изпипва нещата и да видят за какво става въпрос .

# 12
  • Мнения: 2 401
Разбира се, че прави реклама на сайта си, но и на агенцията си.

# 13
  • Мнения: 359
Ние се доверихме на великата агенция МИРЕЛА при покупка на апартамента ни.
Предплатихме 50% от комисионната на предварителен договор.
Брокера гушна мангизите и изчезна !
Уж щеше да съдейства за необходимите документи, да посредничи и с банката.....нищо не направи.
Обади се след месец да пита дали сме приключили сделката, че да му дадем и другите 50%

Ах маймуно брокерска тъпа изметчийска...дакава майна му теглих, и му обещах че ако го докопам главицата му ще строша.
Да не говорим за проблемите по апартамента, за които беше редно да ни предупреди. Чий интерес защитава- ничий, само мангизите чакаше.

Хич не ми дремеше че имам договор подписан. Обяснихем му че ще го изяде тоя договор ако го видиме.

Та се скри на майка си в ....и не е обяди повече.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Ние се доверихме на великата агенция МИРЕЛА при покупка на апартамента ни.
Предплатихме 50% от комисионната на предварителен договор.
Брокера гушна мангизите и изчезна !
Уж щеше да съдейства за необходимите документи, да посредничи и с банката.....нищо не направи.
Обади се след месец да пита дали сме приключили сделката, че да му дадем и другите 50%
#Crazy

Общи условия

Активация на акаунт