Нови идеи за прически на момиченца

  • 31 703
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 323
Наистина са страхотни, но аз явно съм доволно схваната в ръцете, защото съм неспособна да направя тези прически.
...
Най-официалната прическа, която аз правя е цялата коса наплетена на ситни плитки, които после пускам и тя става къдрава. С нея обираме точките, но аз полудявам след многочасовото плетене.

Освен за пореден път да се подпиша под твоя постинг, друго не ми остава.  Grinning


За рибената кост всичко е въпрос на тренировка... Дано да ме разбра
Ако идвате към България - свирни да те черпя една бира.
Търсех кой да ми покаже как се прави рибена кост, но ти си го обяснила чудесно. Благодаря ти  Hug
Ще се пробвам при първи удобен случай (т.е. няма да е сутрин преди излизане, когато имаме общо 5 мин. за обличане) и ще снимам какво съм успяла да сътворя.  Flutter

# 16
  • Мнения: 4 244
Ако идвате към България - свирни да те черпя една бира.
Търсех кой да ми покаже как се прави рибена кост, но ти си го обяснила чудесно. Благодаря ти  Hug
Ти какво си мислиш че няма да се възползвам от поканата, ли!  Mr. Green
Най вероятно може да се видим началото на септември като идвам да си прибера отрочетата след ваканцията  Hug  Heart Eyes
И други прически ще ти покажа   Party

# 17
# 18
  • Мнения: 4 244
А много е сложно за обяснение ама ще се опитам - косата се разделя на 2.
Едната половина хвашам с ластичка да не пречи на другата.
От другата половина се хваща отпред един кичур и го разделям на 2. Замятам ги едно върху друго и при следващото замятане хващам един кичур отстрани. След това замятам пак и пак вземам кичур отстрани - става подобно на рибената кост, но от 2 кичура не от 3.
Най долу може да се остави като опашка само или като тази плитка.
Самата плитка изисква малко повече търпение - пак се прави от 2 кичура, като взема един много тънък кичур от по големия и го прехвърлям върху другия и от втория вадя пак толкова тъничък кичур и го прехвърлям върху първия по голям.
Така се прави до долу

# 19
Мерсаж, мерсаж. Ако не успея ще го правиш на място някой ден Wink  bouquet

# 20
  • Мнения: 50
Прическите са страхотни, и моята дъщеря има дълга коса, но за съжаление аз не мога да правя такива  Sad  трябва да се пробвам иначе и ние сме все на две или на една опашка. А случайно някой да  знае сайтове с интересни детски прически ?

# 21
  • Мнения: 2 452
За рибената кост всичко е въпрос на тренировка. Да не мислиш че при мен става от раз - и аз съм схваната в пръстите, ама не се отказвам. Пусто съм упорита като магаре на мост. Процедурата е следната - хващаш най горе един кичур и го разделяш на 3. Заплиташ го на плитка 1път и при повторното заплитане на кичурите захващаш от косата отстрани тънки кичури които вплиташ заедно. И така до края. Дано да ме разбра  newsm78
 

Ти хубаво си я обяснила тази "кост", обаче аз също имам въпрос - аз я правя на Изабела, но спред зълва ми трябва да сменя посоката на заплитането, защото не прилича много на рибя кост, а на обикновена плитка, обаче аз съм малко трудно схващаща в тази област и не разбирам как да сменя посоката. Та обясни ОЩЕ ПО-ПОДРОБНО ако обичаш - как точно заплиташ - средния кичур върху страничния или обратно? По колко коса хващаш? Аз май вземам прекалено много и на 3 пъти косата отгоре е заплетена. Laughing След малко ще смъкна снимките от почивката; може и да имам някъде "рибя кост" да ти покажа на мен как ми става - не се гордея с постижението си, но като за пръв път приличаше на нещо.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей - адашке, пък ти си била страшна фурия в прическите. Браво на теб и на Мирел, че седи мирно и позволява да твориш в/у косата й. Много ти е сладка щерката.  Heart Eyes

Аз с рибената кост съм на ВИЕ. Наскоро ПАК гледах една фризьорка как я прави, ама то кучето от гледане месар ли е?! Пък и съм схваната в ръцете, че и нервозна  Crazy. За това щерката е с коса над или до раменете. Тя не обича гребен/четка. Не седи мирна и ако я оскубеш в процес на творене...майкоооооо мила...да не си й насреща. За това БАСТА. Ще си ходи натурел.

# 23
  • Мнения: 4 244
Шани - при мен варианта е че тя се изживява като принцеса и за нея всички принцеси са с дълги коси.
Понякога я скубя като я реша ама тя като почне да мрънка и аз като отпор и казвам че ще я подстрижа и тя млъква веднага. И много търпи, щото иска да е хубава, скубя, дърпам, гък не казва.

Лаура - за рибената кост. Аз плета на една плитка, на 2 плитки (като Хонда) или на 3 плитки
За начинаещи е най добре да почнат само от една плитка
Аз започвам така - най горе, най отпред над челото хващам един малък кичур коса. Този кичур го разделям на 3. Детето седи опряно с глава назад леко наведена. Започвам да заплитам тези 3 кичурчета на плитка. Премятам 2 пъти, колкото да се захванат на плитка и прехвърлям плитката в едната ръка и с другата хващам един кичур от страни но тънък - аз ползвам кутлето, за да се отдели по тънък. Така отделения кичур от цялата коса го прехвърлям върху вече заплетената плитка върху кичура, който се пада най отгоре. Забравих да поясня че се хваща от тази страна кичур от която е кичура от плитката който е най отгоре. Така продължавам додолу. Ако не успявате с кутрето да вземете кичур, може да ползвате гребен, но е малко по сложно
Надявам се да ме разбрахте
Успех!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 621
Уаууу  Crazy  ! Фиданке , направо се захласнах ! Ама не само в ръцете ами и в обясненията си върха !!!  Благодарско !  Grinning

След  3- 4 дни си прибирам щерката и веднага ще се пробвам за пореден път  ooooh!  и след твоето описание се надявам да я свърша както трябва пустата рибя кост .
И ние най - често сме на опашка или две , ама ниски / отпуснати  или на една плитка или на две..... нищо особенно .

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Най-после успях да направя подобие на рибна кост. Не мога да не се изфукам Grinning
тук


Май не е много за хвалби Embarassed

Последна редакция: чт, 04 авг 2005, 13:26 от Лекси

# 26
  • Мнения: 4 244


Май не е много за хвалби Embarassed

Напротив  newsm10
Страхотно си се справила и малката изглежда чудесно newsm03

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Страхотни са прическите, а Мирел е един сладък бонбон!

На мен ми се реве, защото майка ми вчера остригала Гергана, въпреки изричната ми забрана. Така ме е яд, че не знам направо... #Cussing out

# 28
  • София
  • Мнения: 4 025
Браво, страхотни прически!!!Пък детенце си е направо принцеса, затова не ти е трудно да я убедиш да стои мирно!
Аз винаги съм искала да имам къдрава коса и сега тази ми мечта се е материализирала върху Михаела, та прически не може да правим, но затова пък колекционираме шноли Wink

Общи условия

Активация на акаунт