Бейбифон Бертони - не работи или аз не правя нещо както трябва...

  • 1 480
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте момичета!

Сдобих се с такъв подарък покрай новото бебе, само че съм много разочарована - не улавя плача на бебето (предавателят е на около 70 см от него), да не говорим за по-слаби шумове  Rolling Eyes Живеем в гарсониера, обхват би трябвало да има...

В упътването пише, че трябва да улови шепот на възрастен в стаята, но не би...
Предполагам, че може да е фабричен дефект, но не изключвам просто толкова да са му възможностите (Made in China) Whistling Aко говориш на микрофона от 10 см - да, тогава улавя и се чува в другата стая, но не разчитам скоро бебето да го хване и да извика "Мамо, събудих се!" и това не ми върши работа  Crazy

Моля мамите, които са имали опит с това чудо, да споделят, за да реша да го прежаля ли или да се възползвам от гаранцията... Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 529
Нашият е такъв и не съм имала проблеми с него. Ползван е и в апартамент, и в къща и съм доволна. Трябва да улавя и слаби шумове, за плач да не говорим. Ако е в гаранция те съветвам да се възползваш. Другото което се сещам е да провериш каналите - има два канала виж и на двата ли работи по един и същи начин.

# 2
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Здравей:) Аз ползвам такъв бебефон,но съм доволна!Улавя всичко.Дори лятото на морето ми свърши чудесна работа- приспивах го,включвах бебефона,взимах "нашата част" (на която сложихме батерии) и така си изкарвах по час-два на басейна спокойна! Иди с гаранцията до магазина от който е закупен и решете проблема Peace

# 3
  • Мнения: 941
Преди известно време купих на една приятелка такъв от Продавалника. На упътването пишеше, че ако живееш в панел( и има много метал вкл.арматура) сигналът може да е по-слаб или да се губи.

Препоръчвам ти преди да го върнеш за рекламация, да го пробваш и на друго място  Peace

# 4
  • Мнения: 1 546
Нашия е същия. Сменяхме го 3 пъти . Crazy Шепот абсурд да хване, но мрънкане и рев - да. Wink

# 5
  • Мнения: 63
Ползваме същия бебефон в къщи.Наистина много зависи на кой канал е.На единия от каналите хващаше разговора на съседката над нас и го смених на другия.Без проблеми ми е работел и на село- детето е спяло на втори етаж а ние сме били отвън, на морето също си работеше без проблем. Разтоянието на което съм държала бебефона предавател е от порядъка на 50 см, не повече. Надявам се да е от каналите при вас или от местоположеието на предавателя ,ако не ползвай си гаранцията.успех. Peace

# 6
  • Мнения: 120
Имах на тази марка,в магазина работеше,у нас не ще Whistling.Върнахме го,взехме друг-и той не работи WhistlingВзехме по-скъп-и той не ще.Накрая се отказах от тази марка,купих на друга за 250лв. и няма проблем.

# 7
  • Мнения: 1 372
Мисля че не работи и че причината не е в теб. Две мой приятелки имаха такива и двата пращяха, но не се чуваше бебето, разбираше се че нещо става от пращенето.  Аз съм с Филипс за около 100лв, но наистина се чува идеално. Понякога дори когато се обърне и бебефона регистрира движенито и го отразява

# 8
  • Мнения: 805
Аз все се чудя на майчетата, като кажат колко са доволни от бебефоните. А аз моя така и го зарязах някъде - никак не работеше, ни на panel, ни на тухла. Като ревнеше бебето си го чувах с ушите - от бебефона ни звук...така и не разбрах къде е проблема.

# 9
  • Мнения: 121
И на нас ни подариха такъв като се роди малкия. Имахме абсолютно същите проблеми като вас. Връщахме го за рекламация, дадоха ни нов и все тая. Пълен боклук е тоя бебефон. Накрая взехме на Chipolino и всичко си дойде на мястото. Иначе много го хвалеха, но....на нас не ни стана ясно защо newsm78

# 10
  • Мнения: 217
Мерси за отговорите!   bouquet

Разбира се, ще го пробвам и навън, и в съседите, ама не ми харесва, че точно вкъщи не хваща  Confused

Сменям каналите, но все тая. Явно самият предавател е повреден, тъй като понякога се чува глас, понякога просто пукот и пращене....

Лошото е, че е подарък, гаранцията не е в мен, а у хората, които ни го подариха, а пък те са в Бургас... Whistling  Дълга и широка, ама след като вече съм почти сигурна, че е дефектен, ще се обадя да ми я пратят...

Благодаря ви, че ме светнахте!  Hug

# 11
  • Мнения: 498
и аз имам такъв ,и нямам абсолютно никакви проблеми.

# 12
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
  Аз пък имам  един от сорта "куча марка" и съм много доволна не струва и 20 лева.  Улавя шум ,да не говорим за плач, вярно шума го улавя като леко пращене, но аз съм си го научила.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Сигурно е дефектен, на една приятелка така и се падна Бертони дефектен Confused

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 101
Това ми е най-неуспешната покупка. Случвало се е да чувам как реве бебето, а бебефона не реагира. Друг път пък работи. Въобще не мога да разчитам на него.

Общи условия

Активация на акаунт