Семейства от различни етноси

  • 22 799
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 825
В студентските ми години имах едно гадже - българомохамеданка (или помакиня както още ги наричат). Шегувах се от време на време с нея че ще се женим, но тя категорично ми каза че цялата й рода ще се откажат от нея отколкото да приемат българин за зет.
Скоро гледах едно предаване на "Море от любов" в което ставаше въпрос за смесен брак - тя българка, той от Кавказките републики. Дошли да живеят в България след като неговото семейство не я приело по никакъв начин. След като той избира жена си и идва с нея в България, семейството му се отказва напълно от него и то по такъв начин че той дори на погребенията на майка си и баща си не може да отиде тъй като е нежелан в родното си село.
Мислех си в кой век живеем че има още такива предрасъдъци в нашето общество, но явно те си съществуват от време оно. Също така съм говорил с турци и те са ми казвали че за техния етнос е по-прието мъж турчин да си вземе жена българка, отколкото жена туркиня да се омъжи за българин. Целия род може да се откаже от тази жена.
С една дума няма проблем мъжът да си избере каквато си иска жена, но жената трябва да се омъжи само за турчин.

Моята сестра си избра етнически българин преди 22 г., веднага след възродителния процес. Никога не съм ги виждала да спорят по етнически или религиозни въпроси. Той слуша турска музика, а тя предпочита да общува на български. Аз лично не правя никаква разлика между хората от различни етноси в рамките на една държава, дори и на един континент. Всичко си зависи от възпитанието. Дори и то да куца, когато човек достигне определена възраст сам може да си изгради подходящо мнение и съответстващото му поведение.

# 31
  • Мнения: 227
Аз съм на половина българка и рускиня, а мъжа ми е тур4ин (от Турция, не е от БГ или помак)  и се разбираме прекрасно, грижовен е, и прави вси4ко за да сме щастливи. Peace

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Познавам доста семейства от различни етноси. Хората си живеят добре, не виждам да има проблем в това.

# 33
  • Мнения: 2 908
Имах едно време приятел турчин-исках да се оженим,уж и той искаше,но родителите му така и не ме приеха,вечно му триеха сол,че не трябвало и не можело такова съжителство и той се предаде.

# 34
  • Мнения: 4

С една дума няма проблем мъжът да си избере каквато си иска жена, но жената трябва да се омъжи само за турчин.

Това е така, защото вземайки си жена християнка, тя ще му роди деца мюсюлманчета, а когато мохамеданка се ожени за мъж от друга религия ражда деца с друга религия, защото се приема в мюсюлманската религия, че децата са от религията на бащата. Те такова нещо има.

Моят брак също е смесен, аз бях мюсюлманка, но се покръстих заради мъжа си, който е християнин и така станах християнка, за да имаме църковен брак главно, иначе нямаше значение религията. Децата предполагам ще бъдат християнчета. Празнуваме си всички празници, неговите родители ме приеха, моите също, макар че моите вече имаха едно дете със развален смесен брак, и бяха доста притеснени, но не ми забраниха да поема тази крачка, само ми казаха да помисля добре какво правя. Лично аз избирах мъжа си не по релиагия, а по човечност. И не сбърках. Благодаря на родителите си, че са ме възпитали като свободен човек.

# 35
  • Мнения: 227

С една дума няма проблем мъжът да си избере каквато си иска жена, но жената трябва да се омъжи само за турчин.

Това е така, защото вземайки си жена християнка, тя ще му роди деца мюсюлманчета, а когато мохамеданка се ожени за мъж от друга религия ражда деца с друга религия, защото се приема в мюсюлманската религия, че децата са от религията на бащата. Те такова нещо има.

Моят брак също е смесен, аз бях мюсюлманка, но се покръстих заради мъжа си, който е християнин и така станах християнка, за да имаме църковен брак главно, иначе нямаше значение религията. Децата предполагам ще бъдат християнчета. Празнуваме си всички празници, неговите родители ме приеха, моите също, макар че моите вече имаха едно дете със развален смесен брак, и бяха доста притеснени, но не ми забраниха да поема тази крачка, само ми казаха да помисля добре какво правя. Лично аз избирах мъжа си не по релиагия, а по човечност. И не сбърках. Благодаря на родителите си, че са ме възпитали като свободен човек.

Ее, не е задължително, ние пък сме се разбрали Мелисса като порасне, сама да си избере религията. Според мен е до човек... Peace

# 36
  • Мнения: 4 435

С една дума няма проблем мъжът да си избере каквато си иска жена, но жената трябва да се омъжи само за турчин.

Това е така, защото вземайки си жена християнка, тя ще му роди деца мюсюлманчета, а когато мохамеданка се ожени за мъж от друга религия ражда деца с друга религия, защото се приема в мюсюлманската религия, че децата са от религията на бащата. Те такова нещо има.

Моят брак също е смесен, аз бях мюсюлманка, но се покръстих заради мъжа си, който е християнин и така станах християнка, за да имаме църковен брак главно, иначе нямаше значение религията. Децата предполагам ще бъдат християнчета. Празнуваме си всички празници, неговите родители ме приеха, моите също, макар че моите вече имаха едно дете със развален смесен брак, и бяха доста притеснени, но не ми забраниха да поема тази крачка, само ми казаха да помисля добре какво правя. Лично аз избирах мъжа си не по релиагия, а по човечност. И не сбърках. Благодаря на родителите си, че са ме възпитали като свободен човек.

Ее, не е задължително, ние пък сме се разбрали Мелисса като порасне, сама да си избере религията. Според мен е до човек... Peace

Точно така.

# 37
  • Мнения: 641
В една друга тема написах това,но ще го напиша и в тази.
За любовта и желанието граници няма.

# 38
  • Мнения: 904

С една дума няма проблем мъжът да си избере каквато си иска жена, но жената трябва да се омъжи само за турчин.

Това е така, защото вземайки си жена християнка, тя ще му роди деца мюсюлманчета, а когато мохамеданка се ожени за мъж от друга религия ражда деца с друга религия, защото се приема в мюсюлманската религия, че децата са от религията на бащата. Те такова нещо има.




Не съм много съгласна с това нещо,
първо религията човек е редно ако я  сменя да го направи  само по свое убеждение и потребност, а не заради някой.
И ако се съди по един откъс, който наскоро прочетох от корана, в който Аллах,казва че уважението към родителите е три към едно в полза на майката(лично тълкуване, за което не твърдя че съм 100%права ,но аз така го разбрах), и ако майката е праведна мюсюлманка и възпитава децата си според корана без да им го натрапва, като в същото време безпристрастно ги запознае и с религията на бащата без значение каква е тя, смятам че съвсем в реда на нещата е децата да приемат нейната религия.
Много се отплеснах Blushизвинете ме.

# 39
  • Мнения: 4
Моята истина всъщност е, че аз вярвам в силата на природата, и че именно заради тази природна сила са възникнали тези религии, опитвайки се да създадат на хората някакъв ред благодарение на който те да могат да живеят в хармония с тази природа. Така че, погледнато от моята камбанария, аз вярвам в много религии, което означава, че не ми пука кой ква религия е стига този, който стои срещу мен да е човек, който отговаря на моите разбирания.

Децата имат право на избор.

"Това е така, защото вземайки си жена християнка, тя ще му роди деца мюсюлманчета, а когато мохамеданка се ожени за мъж от друга религия ражда деца с друга религия, защото се приема в мюсюлманската религия, че децата са от религията на бащата. Те такова нещо има."

Това, което написах в предния си пост, не е мое виждане, а на религията.

# 40
  • Мнения: X
Имах по едно време една съквартирантка- помакиня. Доста палавка беше и все тичаше сред разни лекенца-българчета, които й се подиграваха съвсем открито- много гадно се държаха. Беше ми споделила, че имала няк'в любим-помак, с който имали консумирана връзка, но той се оженил за друга. Тя много страдаше и плачеше и сериозно се притесняваше, че сега никой друг от "нейните" няма да я поиска за жена. А имаше един обожател-българин, който беше готов да я вземе. Един ден я попитах :"Добре, де, като се притесняваш, че ще ти е трудно при това положение да се омъжиш , не си ли ми мислила да речем, че с българин-немохамеданин ще ти е много по-лесно, най-малкото защото няма да направи проблем от това,че не си девствена?", а тя каза: "При всички случаи между българин и турчин бих избрала турчина."

А от смесени бракове се сещам много повече за брак между циганин и туркиня или турчин и циганка. Имам и една роднина, която движи с едно турче и много се разбират, родителите й го приемат добре и доколкото знам и тя няма проблеми с неговите- казва,че били с доста модерно мислене, а и той самият не е някаквъ забит, ами е доста находчиво и работливо момче. Дано да са щастливи заедно.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 09:40 от Анонимен

# 41
  • София
  • Мнения: 816
Боризеее пак фитилчето.Ти все на соц.теми го караш.За гей браковете какво ще кажеш?За осиновяването от гей двойки? Mr. GreenПо темата-религията ли те интересува или битовизма?Щото циганите и те са християни.АЗ съм православна християнка а моя мъж атеист.Не ни пречи.Даже е много весело понякога защото моя мъж е чел и библията и корана,новия и стария завет,Прави страшни заключения  и имаме много приятели от различни етноси точно по тази причина.

# 42
  • Мнения: 740
Аз съм туркиня, а съпругът ми е българин. От 8г. се познаваме, а от 3 сме семейство. Живеем си доста добре и не сме имали проблеми с родителите на никой.
Отношенията между хората не е до етнос или религия, а до възпитание, мироглед, светоусещане...

# 43
Имате ли познати семейства или да сте чували за такава връзка между българин и циганка, между българин и туркиня или между българин и помакиня. Има ли много такива семейства според вас в България и дали те са успешни. И кога са по-успешни - ако мъжът е българин или ако жената е българка а мъжът е циганин, турцин или помак.
Познавам доста успешен брак м/у турчин и българка, но те са евангелисти, което е  от значение/общата им вяра/.Жениха се преди 7-8  години мисля.
    А на работа единия колега турчин е женен за българка, но тях ги обвързва и професията.Той е акордеонист/това му е другата професия/, а тя е ръководител на прочута танцова трупа.На него не му личи  , че е турчин/няма акцент/, аз даже  дълго време не знаех.И името  и фамилията му са български ,както и името на детето им.Брака им е добър засега, но  той все още е кратък, не може да се каже.
    mimona, не всички цигъни са християни.Турските цигъни са мюсулмани  по  подразбиране.Освен , ако сами  не са избрали друго вероизповедание, но това са единици:peace:

Общи условия

Активация на акаунт