Ще махаме душ- кабината

  • 5 822
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Душ-кабината може да е толкова широка, колкото сам си я направиш. Затова доводите че било тясно са глупави. Направи си широка кабина и ще ти е широко. Друг е въпросът какво позволява помещението. Никога не съм проектирала тясни кабини, аз самата имам клаустрофобия от малки кутийки. Но за всяко помещение се намира идеалния вариант.
Готовите корита за кабини са ужасни. От години повтарям по форумите да не се слагат подобни глупости, но народът продължава да купува.

raja_nikol, дай схема на помещението за да видим как е най-добре да се направи при теб!

# 16
  • Мнения: 1 175
Аз също съм доволна от моята душ-кабина.Останалата част на банята винаги ми е суха.Коритото е направено от плочки,под него сложихме хидроизолация.Размерите са 120-120см.Не бих казала,че е тясно.Просто мястото позволяваше по-големи размери.Самата кабина също е от плочки.Поръчахме само врата.

# 17
  • Мнения: 19 483
Душ-кабината може да е толкова широка, колкото сам си я направиш. Затова доводите че било тясно са глупави. Направи си широка кабина и ще ти е широко. Друг е въпросът какво позволява помещението. Никога не съм проектирала тясни кабини, аз самата имам клаустрофобия от малки кутийки. Но за всяко помещение се намира идеалния вариант.
Готовите корита за кабини са ужасни. От години повтарям по форумите да не се слагат подобни глупости, но народът продължава да купува.

raja_nikol, дай схема на помещението за да видим как е най-добре да се направи при теб!
Ех, къде съм била като си строих къщата и след това като си ремонтирах банята..... Последния път сложих уж корито от някакъв камък ли, нещо такова уж по-здраво да бъде....издържа две години и то. Сега твърдо съм решила - само параван и стени - долу се стъпва на плочките и чиста работа.

# 18
  • Мнения: 2 388
Готовите корита за кабини са ужасни. От години повтарям по форумите да не се слагат подобни глупости, но народът продължава да купува.

С такова сме от 3 години. Проблем досега сме нямали. Може би не покрива твоите представи за естетика, но на мен ми е ОК. Даже си го харесвам.

# 19
  • Мнения: 17 986
Xenia, не ме бива по схемите, банята е около 3,5 м.кв. Лошото е, че вече е направена, т.е. мивката и моноблока са вече поставени. Просто трябва да махнем коритото, което беше 90 см. и разполагаме с това място напрактика. Кабината е в ъгъла, на 30 см в дясно е моноблока, на 30 от ляво е мивката-шкаф. Аз също харесвам параваните, но не жизнено важно ми е да изградим прагчето от плочки. Параван може и да сложим по-късно, ако намерим подходящ. Все още очаквам идеи и снимки.

# 20
  • Мнения: 4 380
Xenia, не ме бива по схемите, банята е около 3,5 м.кв. Лошото е, че вече е направена, т.е. мивката и моноблока са вече поставени. Просто трябва да махнем коритото, което беше 90 см. и разполагаме с това място напрактика. Кабината е в ъгъла, на 30 см в дясно е моноблока, на 30 от ляво е мивката-шкаф. Аз също харесвам параваните, но не жизнено важно ми е да изградим прагчето от плочки. Параван може и да сложим по-късно, ако намерим подходящ. Все още очаквам идеи и снимки.

Рая, химерни, хипотетични идеи няма да ти свършат работа. Надраскай една елементарна схемичка на ръка с размерите. Снимай после и я пусни! Не е нужна професионална схема- трябва ми рисунка на конфигурацията на тези квадратни метри. Може да щракнеш и мивката с моноблока щом са вече поставени да видим.

# 21
  • Мнения: 17 986
Xenia, току що се научих да качавм снимки, изнуди ме, ей. Това са двете стени, мивката е 55 см, стената на мивката е 55 см, а другата е 160 см. Това е, ако има друго- питай, ако не чакам идеите ви
http://community.webshots.com/album/562126845bYuwux

# 22
  • Мнения: 4 380
Xenia, току що се научих да качавм снимки, изнуди ме, ей. Това са двете стени, мивката е 55 см, стената на мивката е 55 см, а другата е 160 см. Това е, ако има друго- питай, ако не чакам идеите ви
http://community.webshots.com/album/562126845bYuwux

Добре си се научила да качваш снимки, но къде е схемата? Така като гледам ако не искаш да местиш тоалетната чиния и мивката нямаш много голям избор. Защо тази тоалетна чиния е на такова място? Не е центрирана даже по отношение на ъгъла зад нея. Дай схема моля с всички размери и изводите на канализацията! Тоалетната чиния е добре да изместиш вдясно.

# 23
  • у нас
  • Мнения: 5 715
ние си направихме по индивидуални размери преграда - 1,20 см. Широко, може и да се пере вътре и да се влиза по двама, тамън като къпя детето.   Peace

# 24
  • Мнения: 17 986
Явно аз не съм се изразила добре. Тоалетната чиния е там, защото отзад има нещо като колона, тя е симетрично разположена спрямо кабината и стената, ако не личи е от ъгъла на снимане, но тя не е предмет на тази тема. Няма да разбивам всичко в банята, а само кабината. Очаквам идеи с какво да заменя паравана, отдолу знам че ще е прагче. Не съм фен на завесите, но нямам идея какво друго да сложа върху прагчето.

# 25
  • Мнения: 4 380
Явно аз не съм се изразила добре. Тоалетната чиния е там, защото отзад има нещо като колона, тя е симетрично разположена спрямо кабината и стената, ако не личи е от ъгъла на снимане, но тя не е предмет на тази тема. Няма да разбивам всичко в банята, а само кабината. Очаквам идеи с какво да заменя паравана, отдолу знам че ще е прагче. Не съм фен на завесите, но нямам идея какво друго да сложа върху прагчето.

Аз виждам, зад тоалетната не е колона- там са тръбите на канализацията. Но тоалетната чиния е сместена вляво така, че пречи. Ръбът на стената зад нея не е изравнен дори с края на казанчето. Банята ти не е планирана функционално за икономия на място. Это така по подобен начин би могла да бъде:



И в този случай имаш да направиш само едно малко прагче под вратата. Над тоалетната чиния получаваш куп вградени шкафове за санитарни принадлежности и т.н. Плюс и шкафа на мивката ти е по-голям. Ти с това разположение и тези закръглени душ-кабини просто си отнела и без това оскъдните квадратни метри.

Общи условия

Активация на акаунт