Ще махаме душ- кабината

  • 5 803
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 934
 #2gunfire
Мразя я. Живеем от година и половина и вече започваме корекциите. Пропуска, тече, винаги е мокро. Върхът е, че вече отдолу излиза нещо като тиня. Дните и са преброени. Мисля да направим прагче от плочки и да сложа завеси.Първоначално бяхме решили да запазим паравана и да махнем само коритото, сега обаче мисля, че е по- добре да го махнем и него. Посъветвайте ме моля ви, преди да сгрешим втори път.

# 1
  • Мнения: 218
туй душ-кабината е голяма глупост - мен ако питаш...
наведеш се да си съпунисаш краката - хоп - опре ти дупето от едната страна и главата от другата - в стените... никва свобода на движенията... пък отдолу под коритото каква добра среда за култивиране на мухал и плесени е...

# 2
  • Мнения: 19 355
И ние имаме същия проблем - вечно й се пука коритото отдолу. Тази година в един хотел видях много удачен вариант - овално прагче и на него са  закрепени вратите на душкабината - стъпва се направо на плочките. Ако някойъ знае кой може да ми изпълни такова едно нещо - моля да пише тук. Предварително благодаря!

# 3
  • Мнения: 17 934
Eli6, тази тема бях пускала по- рано, има снимки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324836.0
Сега обаче мисля, че е по- удачно да махна и паравана, мразя да го мия долу по релсите, а те ще останат. Предпочитам завеса, переш, окачваш- чиста работа. В стария апартамент бяхме така и беше много по- сухо. Съжалявам хиляди пъти, че я сложихме...

# 4
  • Мнения: 1 558
Нашата е голяма - 110 на 120 см. Удобна е за купане, обаче някъде пропуска от сифона и се стича една струя към другия сифон на плочките. Освен това чиста не съм я видяла.

# 5
  • Мнения: 178
И ние имаме същия проблем - вечно й се пука коритото отдолу. Тази година в един хотел видях много удачен вариант - овално прагче и на него са  закрепени вратите на душкабината - стъпва се направо на плочките. Ако някойъ знае кой може да ми изпълни такова едно нещо - моля да пише тук. Предварително благодаря!
Нашата е такава. Просто преградихме една достатъчно голяма част от банята, така че да можеш да се чувстваш свободно вътре. Може да ти я направи всяка фирма за дограма, само че вместо стъкла слагат нещо като пластмаса.

# 6
  • Мнения: 4 300
За мен идеалният вариант е параван без рамка, т.е. без предпоставки за събиране на мръсотия. Следващият по "идеалност" е завесата.

П.С. Аз съм относително едра жена ( 173см, 65 кила) , досега в душ кабина винаги ми е било тясно и неудобно. Възможно е и да е въпрос на навик.

# 7
  • Мнения: 4 489
Ще се поразровя из нета за идеи. Някъде преди време бях мярнала полукръгла душкабина, която беше цялата направена и облепена с плочки, а не готова. Само корито имаше долу, което също може да си е от плочки и да се монтира стъклена врата. Беше красиво.
Аз също искам да я махаме нашата, но най-вече защото ми омръзна.  Laughing А и моят мъж счупи стъклената врата, стана на сол, и сега сме със завеса.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 261
Малко е малка снимката ,но се вижда ,че върху лайсна е душ кабината и нямам никакви проблеми вече 4 години!

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
тъй като аз пък ще слагам тепърва кабина - да питам - вие за тези с дълбоките корита ли говорите - където си имат и таван и коритото е дълбоко колкото вана - около 50см- че аз съм се нацелила на такава. ooooh!

# 10
  • Мнения: 17 934
Не, не за тях, аз говоря за по- евтините с отделни корито и параван. Като четох в бибилотеката обаче, една мама се оплакваше точно от тези, които ти казваш, имаше снимка, сигурна съм, защото аз обмислях и този вариант- да махнем сегашните и да ги сменим с такава кабина. Те ми изглеждаха на практика изцяло затворени, но водата си е вода, минава от всякъде явно.

# 11
  • Мнения: 122
Мои приятели си направиха зидана душ-кабина.Изградиха я от итонг (има различни дебелени) и я облепиха с плочки.В квадратна формае  и  вход колкото врата със свод и завеска.Не е най дизайнерския вариант,но пък е изключително лесно за поддръжка,останалата част на анята им е суха.Това също може да го обмислите,но пак зависи колко ви е голяма банята и как е разпределена.Ние не разполагаме с никакво подобно място и се чудя какво да правя.Точно на метър от душа имаме стъклена мивка и познайте като се къпим какво става.Е,аз чистя постоянно,но ми писна.А тъй като няма място за душ-кабина се чудя от къде да купя хубава завеса,за да не ми омаскари помещенийцето ...

# 12
  • Мнения: 17 934
Sass, има голям избор на завеси и на корнизи за тях
http://www.genesis.bg/products.php?item_id=387
това ми се струва много удачно като вариант

# 13
  • Мнения: 2 803
Ако махна моята душ-кабина, непременно ще я заменя със зидано корито и параван. Не харесвам завеса в банята.

# 14
  • Мнения: 2 388
Аз пък съм доволна. Не ми се мокри банята изобщо. Единствено изтича извън кабината, когато я обливам стъклата с вода.

Общи условия

Активация на акаунт