Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 58

  • 33 843
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 965
violetblue - Направо ти съчувствам с това тъпо изпълнение от страна на домакините. Представям си какво ти е било.  Но пък тортичката е станала страхотна. Само дето и се притесняваше.... За нюнютата......  #2gunfire не дразни лъва!!!! Ще видиш ти като ти сервирам тука торта само с такива цветлета. Ама няма да ти дам и да я помиришеш даже!!!!
sillsav - Аз пък никога не съм правила торта с фотодекорация. Просто се шегувах с тебе. Много си е хубава даже. Кажи експеримента с наблюдението как е завършил.
silrai - Много са хубави животинките. Идеално си решила въпроса с плочките. Ама...  newsm78... що прасчовците са двама?

# 31
  • Мнения: 1 491
silrai много са сладурски, а на тези дето ще им слагаш коледни шапчици и шалчета, ако поръсиш основата с кокос, няма ли да стои по-реалистично?

Дими, исках тортата в действителност по-бледичко синьо, а на бордюрите добавих повече, за да е по-тъмно, но така от снимките въобще не си личи разликата. И понеже съм голяма патка, още предишният ден си викам сметана или шоколадово покритие? Ама първоначалната идея беше за сметана, фигурките и цветчетата са от готова съхнеща мод.маса, и докато приключа с подреждането на тези 6-7мм цветенца, първите вече даваха стабилно индикация на разтопяване, а буквите вече се бяха изпотили ...  ooooh!Знам аз, че сметаната е гадна ку..а, ама айде де  Rolling Eyes 
Сватя, дразняте, щото знам, че няма да ми се вържеш много  Laughing  Ама ако знаеш ква нечовешка врътня е с тия дребните ...
И така  се бях ядосала вчера, че стоя пред разрязаната торта (това вече вечерта, когато бяха останали 2-3 парчета) и хич, ама хич не ми хрумва да си извадя апарата и да снимам  ooooh!  Та както се вижда от вън е сметана, вътре - готови платки ванилия, сиропирани едва-едва със сироп от праскови, праскови и крема е този от Илчовски ... как се казваше там, че съм забравила вече ... с добавена сладкарска сметана. Знам, че детето изяде две парчета (на мене защо да ми предлагат, няма нужда) и ми каза, мамо много е хубава тортата  Blush

# 32
  • Мнения: 1 271
Момичета много се радвам, че ви харесаха-щото ги правих тия всичките сигурно два часа-ей, голям въртел!
Виолетче-така ще направя   bouquet
Ванче, ми щото, пиленце, ги правя на комплекти, от по двама и всяка плочка ще е отделно-за продаване, на едно Коледено Базарче, което пък е благотворително  Wink
Абе и като ги пакетирам пак ще ги снимам и ще стане ясно дали съм се справила

# 33
  • София
  • Мнения: 2 658
violetblue,аз затова си казвам предваритело, че аз ще правя тортата и после обяснявам на всички, за да няма такива изпълнения. Направо побеснях и да си я поръчала пак не са еднакви всички бебешки торти и факта, че си я донесла ти означава, че е трябвало да я покажат пред всички гости.
silrai чудесни са ти фигурките, браво
Ванче, аз започнах да го правя с мед, защото повече ми харесва като консистенция, но пожълтява и ако трябва по-бяло си е необходима глюкоза. Не слагам нищо освен мед. Рецептата е на Джемма. То не е вода, а някаква мазнина, която прилича на лой направо и избива докато изстива сместта. Като тръгна да добавям малко пудра, поизстисквам хубаво.
Исках и да те питам, на глазура с бял шоколад, колко олио да слагам и в кой момент е най-добре да оцветя с гелови боички?

# 34
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Виолетчеее, задобряваш, това ще кажа. Hug

Иначе не разбрах Ванчето ще си вземе ли крака и ръце, аз сега отивам до Кев-а ще взема 2-3 комплекта и ако се окаже, че някой има нужда ще мятам, ако ли не ще видя кво ще ги правя.

# 35
  • Мнения: 1 965
marulka_s - Ванчето след малко се мята на колата и отива до Младост 2 да провери какво е положението с краката и ръцете. Като се върна ще докладвам. Освен Блу, никой друг не е изплакал за формички. Приемам че никой не иска. Видях ги на снимката, така че знам какво да търся. Като отпечатък ще са добри, мисля че могат да се доизрежат и дооформят пръстчетата и ще станат още по-добре.  newsm78


# 36
  • Мнения: 1 965
Намерих и крака и ръце.   Grinning Благодарности на тази, която даде адреса на магазина.   bouquet Освен това си взех един странен телен комплект от 4 звезди за 2 лв. Идея си нямам за какво ще ги ползвам, но ще ги измисля. Ще станат за изрязване на блатове на пример. По-късно ще ги снимам и ще ги покажа.

# 37
  • Мнения: 5 877
Привет, девойки, понеже ми се очертават декември и януари тортени месеци (имен ден, коледа, рожден ден), искам да се запася с готов фондан за фигурки и хубави бои.
Видях, че на Кадемлия продават - добри ли са? Може ли да се поръча през интернет? Друг по-добър вариант има ли?
Мисля поне едната торта да бъде на балетна тематика, може "Лебедово езеро" или "Лешникотрошачката", а може просто едно девойче с пачка, седнало да си оправи туфлите... идеи?

# 38
  • Мнения: 818

Знам, че детето изяде две парчета (на мене защо да ми предлагат, няма нужда) и ми каза, мамо много е хубава тортата  Blush

violetblue, и  парче торта ли не ти дадоха?Стига бе ,направо са за  #2gunfire. Не ми се мисли как си се почувствала да я разрежат без да й отдадат заслужено внимание. толкова труд и да не го оценят подобаващо...
Много е сладка тортата,с тези биберони и бебчо -поне ние тук и се порадвахме.
А   формичките за цветчетата са супер,ама защо ги нямаше и тях в онзи сайт от който ще пазаруваш...

 silrai ,страхотно си се справила с Пух и компания.Много са сладки,чак ми се иска и аз да опитам да ги направя,ама няма за кого  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 461
и на мен ми се е случвало само че с солена торта но няма значение важното е че бях положила големи услия и желания и накрая ............   #2gunfire и отговора беше е голяма работа сега не е станало кой знае какво  #Cussing out
silrai много са хубави фигурките  Hug
violetblue много е хубава тортата найстина не си личи че е правена в домашни условия  Hug

# 40
  • Мнения: 1 965
Ей ме пак.

И ОЩЕ Това са звездите. Най-голямата е 23 см. Вижте и снимките напред.
Със щерката вече измислихме първата торта. Основа 50 на 50 и отгоре ще има висока 40 см. елха от тортички с тия форми..... Купона ще е училищен за 60 човека + рожденничка, така че свещичките по елхата ще са истински.  Поръчката е дадена отдавна, обмисляхме стратегията.....  Joy .... измислихме я...... Confused

# 41
  • Мнения: 1 173
Вайълет много хубава торта - браво. Че и какъв борд си и изпипала само . Завиждам аз  Mr. Green.
 Тъй , тъй що носиш ти купешки торти , а  Joy. Оф смях се аз на бабата , но си представям какво ти е било. Не се ядосвай   bouquet
Ванче ти нали пусна на Дядо Мраз писмо за "ню-ню" ( от къде го измислихте това име  newsm78) , та Виолетка ( дето не е виолетка ) що тЪ дразни  Mr. Green
 Банбинка е тя може от друг сайт да ги е вземала. В комплекта за цветя на Уилтън ги има тези "ню-ню" в 2 размера ( малки и по-големи).
 Поздравления и на другите които са правили тортички - аз пък пак съм на тема Фалшиво Тирамису. Мъжа ми поиска от "онази торта с хлебчетата" . Питам го аз " какви хлебчета , аз торта с хляб не съм правила " Shocked Joy та накрая се разбрахме че става въпрос за Савоярди. Викам му " да те чуят италианките с тези хлебчета очите ще ти издерат  Joy ( те за "бишкоти" такъв спор му удариха , какво остава за хлебчета  Mr. Green )

# 42
  • Мнения: 818
Банбинка е тя може от друг сайт да ги е вземала. В комплекта за цветя на Уилтън ги има тези "ню-ню" в 2 размера ( малки и по-големи).
 

Супер  newsm44 newsm44 newsm44.

Ванче,направо ме смайваш с приложенията на всякакви несладкарски джиджавки за сладкарски цели. Peace

# 43
  • Мнения: 1 965
Райче, и с Дядо Мраз говорих и с Дядо Коледа, та и със Снежанка. Нали съм била добро дете през тая година, та може  ида ме огрее. Нюню-то го използвам като определение за миниатюрно нещо. Едва ли го има в тълковния речник. hahaha И понеже онез` цветенца си мънинки - та.... затова им викам нюню.
Bambinkamalinka - Така и не разбрах за какво служат тия телени конструкции. Но като си изрежа тортите, ще ги овъртя с гирлянди и ще ги приспособя за украса. А пък после..... ще видим.... Grinning

# 44
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз днес ходих до Кев-а във Варна, купих крака, ръцете бяха свършили, но за сметка на това пък бяха на промоция комплекта по 60 стотинки.

Благодаря на Пина, че сподели.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт