Майки на бебета от замразени ембриони

  • 108 256
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 148
Здравейте момичета! Няма как да пропусна да се запиша в тази темичка. Моето бебче - сладоледче става днес на 1 год. и 5 месеца. Преди около година и аз издирвах мами на бечета от замразени ембриони. За съжаление, наистина не сме чак толкова много във форума. Със сигурност обаче знам за поне 3 мами от клиниката на д-р Владимиров (още две, освен мен), които се радват на снежни човечета.
Когато Сияна се роди и аз се измъчвах от много въпроси - дали е по-уязвима и по-крахка от "нормалните" бебета, дали развитието й ще бъде като тяхното и т.н.? Всички доктори, с които се консултирах (срам ме е да си призная, ама са доста на брой) ме увериха, че в никакъв случай едно бебе от замразен ембрион не е по-болнаво то другите деца. Някои дори ме увериха, че след изпитанието, което моето бебе е преодоляло, за да ГО ИМА, мога да съм сигурна, че всъщност е много по-устойчиво на неблагоприятни влияния от "нормалните" бебета. Е, да "чукам на дърво" за сега сме здравички - антибиотик още не сме пили, нито пък някакви по-сериозни лекарства (не се е налагало). Единственият ни проблем е, че е доста капризна към храната (да некажа направо злояда!), ама това да са ни проблемите!
Скъпи момичета, не губете кураж!  Не пропускайте възможността да опитате и със замразени ембриони! УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

# 31
  • Мнения: 255
В никакъв случай не ми минава мисълта, че на такова емрионче после нещо ще му има. Просто казват, че по-трудно оцеляват при размразяването и при закрепването. Да е живо и здраво сладоледчето на Бубарански с такова прекрасно име  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 6 302
bubaranski, благодаря за подкрепата!  Hug
Марински, наистина е странно защо са ти казали да правите нов опит, след като имаш замразени. Ако няма да се опита с тях, защо изобщо ги замразяват?!?  newsm78 Значи ли това, че си правила втора стимулация и от нея сте замразили още един ембрион (освен първите два)? Не се отчайвай, ще дойде и твоят ден!  Praynig

# 33
  • Мнения: 1 951
Да, направихме второ инвитро (успешно  Grinning ) и zамраzихме още едно ембрионче. Каzаха ми, че успеваемостта със zамраzени ембриони е много по малка  Sad Въпреки това се надявам да ги раzмраzя догодина  Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 6 302
Да побутна темата напред, дано я видят и други мами на замразени бебчета и да се включат.
Приятна седмица на всички!  Laughing

# 35
здравейте на всички надявам се бъдещи майки.За първи път се включвам в темата и имам какво да споделя.

# 36
аз съм една щастлива майка на едно прекрасно дете заченато от размразен трансфер.Ако имате въпроси - питайте.

# 37
  • Мнения: 3 010
кококrasi, къде прави трансфера и как протече бременността ти? Радвам се, 4е има още една мама на такова чудо  Hug

# 38
  • Мнения: 1 091
Кококраси, много се радвам за вас  Hug Сигурна съм, че имаш най-прекрасното бебче на света. Разкажи повече за вас, за да дадеш кураж на момичетата, на които им предстои  Peace.

Денди, радвам се, че си в нашите редици. Поредното доказателство, че съществуват чудеса  Hug.

Све82, леко раждане ти желая  Peace.

Ние с моето сладоледче след 3 дни влизаме в 5-и месец. Засега бременността се развива нормално, бебчето върви малко по-едричко, а от 4 дни (17г.с. и 1 ден) си го усещам всеки ден, сякаш с нежно побутване ми казва "Добре съм, мамо  Heart Eyes"

# 39
  • Мнения: 3 010
Грация* радвам се, че всичко е наред и толкова прекрасно се развиват нещата при вас, като си спомня в началото колко преживяяя, но слава Богу малкият боец доказа себе си!
sve82 чакаме хубавите новини от теб  Hug


И кураж на всички момичета които имат замразени "душички" не се отказвайте от тях, дайте им шанс може именно  в едно от тях да е вашето чудо както стана с мен, когато най-малко о4аквах че ще се случи, но реших че съм длъжна да направя този трансфер и Господ ме благослови  Hug

# 40
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте, момичета!  Hug
Иска ми се и аз да се включа по темата, защото също имам замразени ембриончета - 5 от миналия август. Току-що си поднових "абонамента", защото съм бременна в 26-та седмица след ИКСИ. (дано всичко да е наред  Praynig)
Когато се чудих дали да замразяваме, потърсих информация, но и мен ме обезкуражиха, че успехът не е много голям. Точно в този момент разбрах за 1 позната, която бе бременна със "сладоледени" близнаци. Това бе 3-ят й опит, след 2 неуспешни ин-витро. На 6.01. роди здрави момченца  Heart Eyes
На всички желая успех и не се отказвайте в името на най-голямото чудо на света!  Hug Hug Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 6 302
Явно ледените бебета се увеличават, което е чудесно. Дай Боже да има по-голяма успеваемост в тази процедура. Аз вече нямам замразени ембриони, но при следващия опит, ако има в повече, пак ще замразим.
Грация, радвам се да чуя добри новини от теб. Разбирам, че вече усещаш бебето, сигурно усещането е невероятно.....  Heart Eyes
Денди, и ти звучиш много весело.....  Laughing

# 42
здравей,dendy.Направх си трансфера в клиниката на д-р Щерев-София.Аз съм от Варна, така че родих сина си в моя град.Бремеността ми беше напълно нормална.Абсолютно нито един проблем.Чувствах се чудесно през цялото време.Дори за миг не съм си и помислила че може да имам усложнения, или да не се развие плода просто защото никога не съм се ровила в интернет на тази тема, нито съм разпитвала за това.Мисля че това ми помогна за да се чувствам спокойна през цялото време.Мили бъдещи майки не губете надежда, защото такава винаги има, дори и шанса да е минимален опитайте всичко.Хиляди благодарности към д-р Ганева от екипа на доц.Щерев.Тя изпълни сърцето ми и това на съпруга ми с истинско щастие.Успех на всички.Само да допълня ,че имам претърпени три операции 3 години преди това.Една за отстраняване на киста, извънматочна бременност и прекаран перитонит вследсвие на усложнение от тубарната бременност,при което ми отстрониха лявата тръба.Направих два опита инвитро.От втория опит нищо не се получи и си замразих ембриони.След 6 м. се сетих за тях тъй като познавам добър лекар от Варна, който ме посъветва да не си хвърлям парите на вятъра.Но въпреки това реших за да не съм гузна цял живот и за да не се обвинявам след това да отида до София за размразен трансфер просто за всеки случай.Исках всичко да приключи по бързо за да престана с този психологически тормоз от неуспеха ми. След 14 дни не повярвах на очите си гледайки теста за бременност.Така че не се отчайвайте момичета, има кой да чуе молбите ви.

# 43
  • Мнения: 3 010
След 14 дни не повярвах на очите си гледайки теста за бременност.Така че не се отчайвайте момичета, има кой да чуе молбите ви.

Мдааааам позната картинка, само дето моя първи тест направих на 9ти ден след трансфера, а на следващият ден кръвният ме изуми с толкова висока стойност и така ми се зави свят, че шях да припадна. Помислих си че са близнаци, но се оказа едничко като док каза, че високото ЧХГ означава развитие на една нормална бременност. Моля се Господ да завърши запо4натото до края - август 2009 да видим своето чудо  Praynig

# 44
  • Мнения: 176
Денди,ще завършиш чудото.Тези бебчета,за всички ни са дар и са много борбени щом са преминали през изпитанието на замразяването.
Грация,сега изпитваш най-хубавия момент-усещаш бебчо
До петия месец сънувах кошмари и неможех да повярвам че нещата се случват,но ето че момента наближи и се моля във вторник още едно сладоледче да стане бебче.Секциото ми е на 10.02

Общи условия

Активация на акаунт