Новите ви книги - 2 част

  • 63 192
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Взех си "Алгоритъмът на успеха или ръководство за спонтанно реализиране на мечти" на Джеймс Соул. Добри отзиви прочетох за нея.  Като за начало ми харесва.

# 16
  • Мнения: 3 622
Последната книга която си купих и даже преполових

# 17
  • Мнения: 433
...Имам страшно много книги на компа и дори не смея да си помисля за печат, та си мисля че, тая джаджа ще ми върши страхотна работа.
...
diva nova, ей сега ще ти налея вода от извора  Simple Smile  От година и половина ползвам е-рийдър, макар и не на тази фирма. По една смешна случайност съм от фирмата, която стои зад блога в последния ти линк.  Sunglasses

В началото бях ужасно скептична - аз съм филолог, работех в издателство и изпитвам особено любовно чувство към печатните формати. Но на хубавото лесно се свиква - сега не мога да си представя да живея без моята електронна книжка! Без майтап. Освен че си напъхвам там всичките многотомни текстове, които имам, си чета на нея и разни служебни материали, които вече не си правя труда да разпечатвам (и те са бая страници) и картинки отварям всякакви (за съжаление само черно-бели).   Пази ми страницата, до която съм стигнала, ако съм излязла от текста и съм влязла в друг. Мога да си увелича или намаля шрифта ( страхотно облегчение за хора с лошо зрение като баща ми!)  На някои текстове си обръщам посоката и ги чета в ландскейп , т.е. по дългата страна на екрана. А екранът е най-хубавото - не ми напряга очите, все едно чета книга на офсетова хартия (а не на жълтава обемна)

Ето едно филмче за модела, който си харесала:  http://dbs-books.net/?p=34  

Синът ми е закърмен от раждането си с идеята за тези е-книжки, защото докато го кърмех, си четях над главата му в леглото  Joy  А и доста вече книжки продадох откак е роден (вече годинка) , доста клиенти го помнят как седи в количката в магазина, докато им обяснявам и показвам. Laughing

Държа да отбележа, че ние сме дистрибутори на друга марка на друг производител, а този модел все още няма официален внос, може да се закупи само по интернет от чужбина.
Така че моля модераторите да не тълкуват поста ми като рекламен.

Той е рекламен единствено на идеята за е-книга, на която съм вече заклет фен!

Надявам се силно докато синът ми започне да чете, да са достъпни като цена и цветните екрани e-ink. Има разработки, но все още не е започнало промишлено производство - заради високата цена.
Така че пиши веднага на дядо Коледа (и който стои зад него в твоя случай  Wink ) - ще си много доволна, която и марка да избереш!  Само ако цените не те стреснат.



Имам и въпрос към Пипинс:  какви точно книги на немски те интересуват? Ако е за детски издания, аз имам няколко, които с удоволствие бих подарила  Hug  Става дума за книги, издадени в Германия, съвсем като нови са, неразгръщани ( у дома никой не чете и говори на немски).

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 22:46 от bilkata

# 18
  • Мнения: 489
Много интересно това с е-рийдъра. Но от къде ги намирате електронните книги? Аз имам само 2-3. Много съм изостанала.  Blush
Много ще се радвам, ако някой даде инфо, чете ми се на български.  Praynig

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 23:42 от Mисис T.

# 19
  • Мнения: 511
bilkata, огромни благодарности за включването   bouquet

Доста неща попрочетох за тези гаджети, най- хубавото е че, не вредят на зрението и са ултра компактни. Мога да си го поръчам от щатите, там като че ли, са на изгодни, обаче ме мъчи един въпрос. Дали ще чете кирилица!?

# 20
  • Мнения: 433
Mисис T., опитай тук:  http://www.chitanka.info:82/

# 21
# 22
  • Мнения: 3
И аз да се включа в темата.Здравейте на всички четящи!Последната ми книга е "Другата Болейн" на Филипа Грегъри,мисля че четох отзиви за нея точно оттук, а в момента чета "Небеснити пасища" на Стайнбек, но съм още в началото и не мога да дам отзиви.

# 23
  • Мнения: 150
Здравейте и от мен!
Новичка съм..и любителка на книгите Simple Smile
Изключително съм доволна от последната,която една приятелка ми връчи и каза за 2 дни да съм я прочела..повече не ми трябваха,но реших да си я купя,страхотно изживяване.


Ще добавя цитат от задната корица на нкнигата:
Едва ли Теодора Димова би могла да пожелае на читателите си приятно четене: нейният роман е вик и горестен упрек от името на всичко онова, което се опитваме да загърбим и забравим. В този смисъл насладата от четенето звучи неуместно- “Майките” е написан не за четене, а за изстрадване

# 24
  • Мнения: 2 028

и аз доста идеи за книжки черпя оттук   bouquet

последните попълнения в нашата библиотека са "Майстора и Маргарита" на М. Булгаков и
"Цилиндъра на магьосника" на Туве Янсон... първата все я спрягат в това пусто "Голямо четене", а втората ми изглежда прекрасна, започнах да я чета и на големия ми син и ми се струва, че му харесва Simple Smile

# 25
  • Over the rainbow
  • Мнения: 127


Това са последните ми придобивки.

# 26
  • София
  • Мнения: 438
Запис atwork ... за да ви следя по-лесно Embarassed

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Мерси на Buba Mara, че ми прати линк, та да отговоря и аз навреме за електронната книга   bouquet

Направо съм влюбена в това устройство!

Имам много малко неща да добавя след bilkata, тя много добре е описала хубавините на джаджата.
Благодарение на нея вече съм прочела едно доста солидно количество електронни книги, каквито имам с хиляди,
но някак на компютъра просто не ми върви да ги чета - най-малкото - чета-чета, пък улетя във форума  Laughing
Абсолютно не натоварва очите, батерията издържа доста дълго време. Тук е мястото да се отбележи, че поне доскорошните модели не са със задно осветяване на екрана - т.е. нужен е светлинен източник, когато е тъмно - както при обикновена книга, примерно.
Мойто книжле е Сони - http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDispla … 98552921665245740, ето този модел, сега виждам, че са пуснали нов, но реално не видях какви са му подобренията спрямо предишния. Купих си го от Щатите, през май, и тогава с катурнатия долар ми излезе наистина сравнително поносимо - 300 долара беше.
Знам, че може да се инсталира нещо като програма на картата (SD или Memory Stick), и след това кирилизирането не е проблем - четох за това в руски форуми по темата. Не съм го направила, защото аз най-вече го използвам за четене на английски.

http://lbook-bg.com/main.php?page=v3
Това предложение ми се струва много интересно - в случая съм сигурна, че проблеми с кирилицата няма да има,
а и фактът, че чете и djvu и chm никак не е за пренебрегване. Дано и като качество да е съпоставим с по-известните марки, бих си го взела, когато сегашното ми другарче спре да работи.

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Брях, то нова тема имало! А аз блея и се чудя що няма нищо ново под книжното слънце...

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И що сега му е такава цената на електронното книжле - тъкмо го заплюх със засилка за коледен подарък, ама няма да ме огрее засега Tired Имам много смътен спомен, че у една позната съм виждала ipod, на който можеше да се четат книги - някой да има такава информация? Екранчето беше много миниатюрно, колкото на мобилен телефон, но пак е нещо.
Аз си чета на компютъра, много при това, ама някак не върви да си грабна лаптопа з в градския транспорт Mr. Green Пък и влетяването във форума посред развитието на книжната история ми е много познато Mr. Green
Аз чакам панаира на книгата за реализиране на списъка ми с книги Laughing Водя прилежно записки оттук, направила съм си табличка и попълвам име, цена, подреждам по издателство - и после със списъчето направо на панаира Peace Поне си знам предварително горе-долу какви пари ще ми струват страстите Laughing
Някой да знае вече кога ще е и най-вече - къде ще е панаира? В Мол-а съвсем не ми хареса, една част от издателствата ги нямаше и изцяло се беше изгубила атмосферата Tired

Общи условия

Активация на акаунт