Предимствата на нормалното раждане?

  • 7 842
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • Габрово
  • Мнения: 401
И двата пъти нормално - първия с упойка, втория без упойка. И аз мисля, че това е напълно естаствен процес и ако няма мед. показания няма смисъл да се прибягва до секцио.

# 151
  • Мнения: 3 376
asiasia, dimitriana  Hug    Meg1 e много права,душевната болка може да се превъзмогне,според мен ако имате следващо нормално раждане ще е още по-бързо.

Не знам какво да кажа,аз изпитвам същото по отношение на кърменето и не мога да си простя,че съм лишила сина си от това.
Да не измествам темата,но исках да кажа,че май е по-добре ако се съсредоточим върху това,че децата ни независимо как са родени са живи и здрави и това е най-важното.
И любовта която им даваме.

Иначе по темата-родих нормално с епидурална упойка,която обаче не ме хвана,така че май няма смисъл да я споменавам.Имам много нисък праг на търпимост към болка,бях решила да не я слагам освен ако много не ме боли,но контракциите ми продължиха цяла нощ и когато слязох в предродилна зала болката вече много голяма та поисках упойка.
Явно обаче е трябвало да си изтърпя всичко както си му е реда Mr. Green та не усетих никакво облекчение.
Раждах 5 часа,нямаше проблеми,докторката каза "Като по учебник".

Следващото си дете живот и здраве бих искала да родя пак нормално,но:
-да не ми вземат детето веднага,а да ми го дадат да суче
-да не режат пъпната връв веднага
-да изчакаме плацентата
-да не ми мият бебето
и т.н.

# 152
  • Мнения: 743
Аз като човек родил и по двата начина,ще се опитам да кажа личното си мнение,само да уточня моя опит : син роден секцио ,бях на 19г,заради 12 дни след термина,които решиха че са много,дъщеря родена по естествен път без никаква намеса на 28г, успешни за щастие  Simple Smile
Предимства
При секциото:
Не се търпят толкова много контракции,(за мен това беше най болезнено втория път)
Имаш време да си починеш
Няма шевове на това много чувствително място
Детето не се мъчи да минава през тесни пространства;
Нормално раждане:
В съзнание си по време на целия процес и участваш активно;
Виждаш бебето си веднага;
Можеш да го накърмиш веднага щом си готова;
Имаш някой друг шеф ,малцина са без,особено при първо,аз имах защото се оказа че детето е тръгнало с двете раменца и се наложи да ме срежат,но зарастват за 1-2 месеца,обикновено без проблеми,при секциото може да има сраствания и т.н.

В заключение мога да кажа че няма най сигурен и приятен начин,както всичко може да се обърка при секцио така може да стане и при нормално раждане.Раждането си боли доста каквото и да избереш,няма такъв филм безболезнено раждане, но наградата си струва и болките и усилията.Каквото и да избереш най важно е да попаднеш на добър лекар и акушерка ,които знаят какво правят и да вярваш че Бог,или в каквото вярваш, ще ти помогне да имаш здраво бебе на финала,в кайна сметка това е най важното здраво бебе и мама ,а как са подробности Simple Smile

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Възстановяването е по - бързо и няма белег  Mr. Green

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 101
При нормално протекло раждане без епизиотомия и екстра шевчета е факт, че спокойно може да се раздвижиш след втория час и да се грижиш за детето без нужда от помощ. Второто ми раждане беше изключително леко, след като ме настаниха в стаята станах, изкъпах се и се наслаждавах на малката красавица. След като се прибрахме в къщи си поех и домакинската работа и грижите около по-големия ми син. Възстанових се изключително бързо, е...безсънните нощи не ги броим, те са неизменна част от родителството. А и отчитам това, че при нормално раждане не пропускаш толкова важно събитие - раждането на нов живот. А относно въпроса как е по-добре да се роди - трябва да реши бъдещата майка заедно с медицинския екип.

# 155
  • Мнения: 616
При нормално протекло раждане без епизиотомия и екстра шевчета е факт, че спокойно може да се раздвижиш след втория час и да ....
Дори и по-скоро от втория час  Peace

# 156
  • Мнения: 3 869
Раждането си боли доста каквото и да избереш,няма такъв филм безболезнено раждане, но наградата си струва и болките и усилията.

Тц, има такъв филм! Лично го "гледах"  (или по-точно изживях) Mr. Green Освен мен го изживяват всяка година и окло 40000 (да, 40 хиляди! по статистика) американки и Господ знае още колко не-американки по света  Grinning И изобщо не иде реч за епидуриал, а за знание как да го направиш така. Напълно възможно е, но само при естествено раждане.
За сравнение, аз не мога да изтърпя пломба без упойка - това по повод прага на болката и други често срещани заблужзевия.

# 157
  • Мнения: 6 274
..... Напълно възможно е, но само при естествено раждане.
 
Имаш предвид, че трябва да родиш задължително вкъщи, за да го изпиташ ли ???  Thinking

# 158
  • Мнения: 264
Много по-бързо се възтанових. След три часа бях на крака, отделно, че за бебето стресът е по-малък. Ако няма медицински причини, живот и здраве, ако имам и  второ дете пак по нормален начин ще родя.

# 159
  • Мнения: 3 869
..... Напълно възможно е, но само при естествено раждане.
 
Имаш предвид, че трябва да родиш задължително вкъщи, за да го изпиташ ли ???  Thinking

Нищо подобно!!! Една добре обучена акушерка или дула може да помогне много за такова раждане, но е важно и майката да се обучи. При оперативно раждане няма как да е безболезнено, колкото и болкоуспокояващи да се блъскат, все по някое време, и след време има болка, а и други рискове. Под естествено, имам предвид без или с минимум намеси. Нали никой не се съмнява, че системата с окситоцин и епз мгат мнооого да допринесат за болезнено раждане!

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 09:34 от Meg1

# 160
  • Мнения: 6 274
..... Напълно възможно е, но само при естествено раждане.
 
Имаш предвид, че трябва да родиш задължително вкъщи, за да го изпиташ ли ???  Thinking

Нищо подобно!!! Една добре обучена акушерка или дула може да помогне много за такова раждане, но е важно и майката да се обучи....

Да, така е.
Мога да кажа, че и второто и третото ми раждане бяха такива, като изключим мъъъничките две шефчета, при третото (при второто нямах нито един) които просто се получиха след малко цепване от моя страна....
Нямаше епизиотомии, нямаше окситоцин, просто нямаше никаква намеса....
Така че, според мен е много важно да попаднеш на точния човек, който знае какво прави, знае какво искаш ти и знае как да ти го осигури...
П.С. И второто и третото дете раждах в "Шейново"...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт