нестандартните и необичайни места,на които сме кърмили

  • 3 190
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
Здравейте на всички.Аз съм мама кърмачка и имам дълъг списък с интересни места,на които съм кърмила Laughing-в самолет, метро,в кола,в супермаркет,в магазин за мъжки обувки Laughing,права на улицата,в тоалетна,на брега на океана на сантиметри от водата,в ресторанти  и още куп други места за които дори не си спомням вече.....Сигурна съм,че всяка една от нас има интересни истории за своето кърмене на необичайни места.Разкажете своята история.Мисля че ще се получи една много забавна и разведряваща темичка Hugможете също да разкажете за някой смешен гаф с кърменето. Wink

# 1
  • Мнения: 8 242
Е то ти си ги изброила почти всички "необичайни места" .. Макар че не виждам нищо необичайно да нахраниш детето си където и да е било Simple Smile
Едва ли някоя е кърмила в космоса или в подводница  Mr. Green

Освен изброеното от теб.. Мога да добавя - кърмила съм на живо на конкурс за Мис-ки Simple Smile като при това бяхме на първия ред при официалните гости - Никой нищо не разбра, но всички манекенки, дефилиращи по подиума горе, веднага си заковаваха погледите в нас и цъфваха с една усмивка..  hahaha

# 2
  • Мнения: 1 674
само вкъщи/за протокола-още кърмя/

# 3
  • Мнения: 835
Ти наистина си изброила повечето места на които е по-нестандартно да се кърми.
Въпросът е веднъж да се престрашиш и няма проблем да се кърми навсякъде.

Аз кърмих на един стол в магазина, докъто приятелката ми пробваше дрехи, а аз давах съвети-хората доста се чудеха.....

# 4
  • Мнения: 2 376
на зъболекарския стол  Embarassed
при нотариус докато подписах документи..

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 22:23 от Britt

# 5
  • Мнения: 433
Сред куп мъже на една среща на автофорум  Mr. Green
В интерес на истината никой не ми създаде проблем, държаха се много естествено, кавалерски и грижовно. При все че бях сама с детето, без мъж около себе си. Но просто там хората са качествени (аз и затова пиша там Wink )

Иначе кърмя навсякъде, просто защото ходя навсякъде с детето. Наскоро кърмих в Комисията по финансов надзор, където бях по работа. Магазини, заведения и прочие обществни места изобщо не ги броя.

Моят хубавец вече е по-големичък и не на всички, които ни гледат отстрани, им хрумва, че се кърмим - понякога изглежда, че просто се гушка в мен, особено сега, когато застудя и сме с куп дрехи по нас.

# 6
  • Мнения: 1 219
Духи пухи така е! NaughtyПрава си,че няма нищо нестандартно и необичайно да нахраниш детето си където и да е,но  темата я пуснах,защото не всяка майка се осмелява да кърми свободно навън.Същевременно целя  с темата  да прикова тяхното любопитство и заедно да ги убедим,че няма нищо нередно да се кърми свободно навън.Аз също обикалям навсякъде с детето и съответно се кърмим навсякъде.Кърмила съм дори седнала на тротоара на улицата,защото бебка не издържа да стигнем парка Blush(естествено това не в Бг).Сигурно ако го бях направила в Бг щяха да ме нарекът циганка и тнт.(както вече са ме наричали,заради кърменето ми на обществени места)Но мен това не ме притеснява в интерес на истината.Детето ми е по важно от мнението на непознати минувачи. Peace

# 7
  • Мнения: 961
Къде ли не! Щях да кажа, че само във ВЦ-то не съм, но се сетих, че и това съм правила и то не веднъж!
Със сигурност мога да пускам от време на време по някой пост, че иначе ще стане много дълго!

Ето една история.
Маймунката ми беше на три месеца и половина някъде, още ми бяха много пресни спомените с дохранването и все още бяхме в период на пълно залепване. Имах чувството, че освен да я кърмя друго не правя. Та бяхме за няколко дни на море, естествено за да излизаме, съм я кърмила на плажа, в ресторантите, по градинките и т.н.
Една вечер точно се гласяхме да се приберем от кратка разходка, че да не я кърмя отново навън, но тя изведнъж стана нервна и започна да мрънка. Накрая се разделихме с мъжа ми, той отиде да осигури вечерята, аз седнах на една пейка на пристанището в Балчик да осигуря нейната. Както се ядосвах, изведнъж си казах "това е прекрасно, седнала съм на една пейка, прекрасна вечер е, луната се отразява във водата и прави прекрасна пътека, мъждукат светлинки от лодки, а аз съм гушнала най-прекрасното същество и го кърмя! Едва ли ще се случва често, а може би никога точно този прекрасен момент!"
Изпитах страхотна наслада от ситуацията и до ден днешен това е един много мил спомен!

# 8
  • Varna
  • Мнения: 603
Редовно като малка я кърмех навсякъде, ходейки в кенгурото !
А аз съм кърмела седнала на тротоар и даже една баба мина, че чак и ни се извини  Simple Smile( но малката тогава беше на 5-6 месеца)

# 9
  • Мнения: 2 467
На автобусна спирка, на претъпкано летище, в джакузи, на зъболекарски стол, в магазин докато разглеждам дрехи (като беше по-малка, сега много тежи), в пробна на магазин, докато ровя в бг-мамма... От как маймунката порасна не ми дава мира. Пример: мия чинии, малката си взима стъпалцето и застава до мен (като се качи на това стъпалце, точно по мярка и идват циците) и цок цок малко да опитала  ooooh! Имаше период как ме види да ям и се нарежда да цока. Било и по-вкусно така  Close

# 10
  • Мнения: 6 713
И аз съм кърмила в разни магазини, в паркове, градинки, кафенета! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 9 481
Кърмих 2г 8мес и половина Mr. Green-нали е излишно да казвам къде съм...по-лесно ще ми е да кажа къде не съм го кърмила Joy
Най ни се радваха чужденците на плажа Sunglasses, особено и когато вече бе проходил и се самообслужваше Mr. Green
/а на мен ми се струва най-смешна ситуацията в която кърмих седнала в неговата количка, насред Илиянци, вали дъжд, а свеки държи над нас чадър hahaha/

# 12
  • София
  • Мнения: 1 715
Пред директорката на яслата, като отидохме да я записваме hahaha В куклен театър на първия ред, пред шефското тяло, на маса в ресторант...
Таксита, пейки, плаж, магазини не са необичайни Naughty Joy

# 13
  • Мнения: 1 328
В пещера Simple Smile

# 14
  • В събота
  • Мнения: 201
Седнала на една улична саксия пред една банка, в едно от заведенията в новия мол в Стара Загора (още не бях видяла че има стая за кърмене), на плажа, по заведенията на морето, в един автосалон (там един младеж от съседния сервиз случайно преминаващ се облещи), има и още, ама сега не мога да си припомня всички...
Вчера и аз за малко да я накърмя на зъболекарския стол, ама тя добре че се разсея от действията на доктора и изчака  Grinning

# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Вие наистина сте изброили почти всички места.
Това, което се сещам като по-различно е в градината с розите на двореца в Балчик. Там има едни каменни пейки. Направихме малко шоу на туристите с кърмачето на 2,5г.
А преди няколко дни като пътувах с автобуса видях едно майче да кърми съвсем мъничко бебче на автобусната спирка. Стоеше права, чакаше рейса и кърмеше. Налегна ме носталгия, като я видях.

# 16
  • Popovo
  • Мнения: 571
На плажа, в парка, в кабинета на доктора, в колата, пред х-л Черно море във Варна и на още куп други места. Това лято бяхме за няколко дни на гости при баща ми и се оказа, че съм хранила детето си навсякъде само не и в къщи (изключвам нощите).

# 17
  • Мнения: 4 433
Аз нищо особено в парка съм кърмила Wink

# 18
  • Мнения: 11 003
В кола (но не в движение!), църква, планински връх, в движение по туристически маршрут, на плажа, облегната до стена. Това се сещам засега.

# 19
  • Мнения: 2 567
В кабинката на лифт на около 2.500м надморска височина Wink А иначе по-стандартно и в тоалетна, съблекалня на известен магазин, кафенета, ресторанти...

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На плаж, в кола, в кафене.

# 21
  • Мнения: 3 869
Момичета, много весела тема  Joy Наистина невероятни места имате в списъка!
Не мога да добавя нищо интересно, но за нас има време  Wink Засега са по-скоро стандартни - ресторант, сладкарница, ходейки по улицата (със слинг), магазин за електроматериали, седейки на висок бурдюр на сравнително тиха улица, в такси (в градсия транспорт не посмях, предпочетох да сляза  Embarassed)

# 22
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Ами почти всички изброени Simple Smile Различно е май докато ми правехч коло маска на тригълника Simple Smile Малкият звяр се паникьоса от непознатата обстановка и това беше единсвеният начин да я оспокоя. Козметичката се забавлява&ше с нас Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 23
  • Мнения: 919
Когато Ема беше по мъничка редовно пазарувах с нея закачена на мен, много е удобно за малко бебе, хем няма мрън мрън, хем са ти свободни ръцете.. Един ден решавам да я изкарам от слинга (моя е wrap омотава се като дреха), една жена ме поглежда силно изненадана и ми казва "Аз реших че имате огромен бюст, а то бебе било" Crazy

# 24
  • Мнения: 305
Ами ние сме семейство луди...
И много обичаме разходките (поне аз де, и мъж, горкия, какво да прави).
Та топла лятна вечер, ние сме на разходка из покрайнините, и даже сме излезли на романтична разходка из къра с количка...
Часът е около 22.00 и бебе уж спи. Спи, ама не - кърмим на поискване, та знаете как е - рев изневиделица - и ние - къде, къде - хайде на един отрязан пън се позиционирахме тримцата, край нас минават коли, пулят се любопитковци, а ние с татито си седим като на пикник (то си беше пикник де - ама не точно за нас  Laughing)

# 25
  • Мнения: 2 478
Нищо не ми е било нестандартно и необичайно,когато съм кърмила бебето си.Че нали това е най-естествения процес?
Иначе най-любимо ми беше да го кърмя на плажа,надвечер. Grinning
Липсват ми много тези моменти Wink

# 26
  • Мнения: 433
В кабинката на лифт на около 2.500м надморска височина Wink ...
Ей, това да не е било на Цугшпице?  Страхотни спомени имам оттам  Peace

# 27
  • Мнения: 616
На парада на Панаира на киселото мляко, нааай-отпред, под звуците на духов оркестър... разгледаха ни всички участници от петте края на света  Crazy
иначе - навсякъде.

# 28
  • Мнения: 4 292
Кърмила съм извън дома ми единствено в парка, на най-забутаната и крайна пейка да не ме гледат хората.

# 29
  • Мнения: 2 567
В кабинката на лифт на около 2.500м надморска височина Wink ...
Ей, това да не е било на Цугшпице?  Страхотни спомени имам оттам  Peace
Не, беше в ски района на Залцбург Laughing

# 30
  • Мнения: 2 376
няколко пъти кърмя зад волана.Като ревне неудържимо, отбивам, вадя я от стола.. манджа...

# 31
  • Мнения: 925
Ех, че забавна тема! Аз съм кърмила в Данъчното и в местната община Crazy Тези са ми май най-странните места досега.
Иначе в паркове, ресторанти, кафенета, в офиса (смутих колегите мъже) Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 1 252
След като преодолях срама от кърмене на открито се наложи да кърмя в такси, в магазини, в заведения сред приятели, в общината и къде ли не. Най- притеснително ми беше пътуването с влак от София до Варна с 4м бебе и без таткото. Бях в купе с четирима господа. Когато ревна бебо на 5-тата минута се опитах да кърмя със слинга, но беше 40 градусова жега и детето плувна в пот. Видях, че мъжете си намериха занимание, за да не ме притесняват и след това си кърмих без "предпазни средства" спокойно. Пътуването с влак стана обичайна практика за нас с бебо, докато таткото ни работеше.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 715
 Laughing Сутринта кърмих на живо в едно предаване по Канал 1 breastfeeding
Алекс не се беше наспала, искаше да щъка из студиото и накрая се изнерви. Единственият начин да не реве и да се чува разговора беше това Crazy
Уж се дръпнах настрани, в началото операторите бяха тактични, ама на... изтипосали са ни.
В студиото една лекарка говореше за имуностимулантите. Какво по-добро от кърменето newsm53

# 34
  • София
  • Мнения: 285
Ами почти всички изброени Simple Smile Различно е май докато ми правехч коло маска на тригълника Simple Smile Малкият звяр се паникьоса от непознатата обстановка и това беше единсвеният начин да я оспокоя. Козметичката се забавлява&ше с нас Simple SmileSimple SmileSimple Smile

А аз по време на масаж...Масажистката каза, че до сега не е имала такъв масаж Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 929
В колата - в движение и спряна, на плажа, в тоалетната. Общо взето, не съм кърмила на нестандартни места. Неудобно се чувствах, въпреки големия ни кърмачески стаж. Много се радвам на майките, които не се притесняват от това.

# 36
  • Мнения: 668
То моите не са от нестандартните, но пък да си кажа:
На всякакви градинки, пейки и закътани и незакътани местенца по града, кафенета, в нотариалната кантора на една приятелка, в колата и още тук-там, но в момента ми изфирясало от главата. Хич не ме е еня, кой каквото иска да си мисли, детенцето ми има нужда от мен и млекцето ми, съответно аз ще му го осигуря, топло и прясно, винаги и навсякъде.  Grinning

# 37
  • Мнения: 616
... топло и прясно, винаги и навсякъде.  Grinning
Ето това е движещата сила за мен  Peace Като се знам как ме примързява, мисълта за шишета, подгрята вода, стерилизирани биберони охххх  ooooh! Няма по-хубаво от кърменето! Улеснява живота! Пести време! Пести усилия! ...Мие се само под течаща вода  Joy само от WSтелешоп  Crazy

# 38
  • Мнения: 961
Трябваше да ми правят снимки на зъбите и съчетавам аз и с преглед на малката в Юниордент. Влизам и казвам: "а ма аз кърмя, това ще е проблемно ли?" (моят зъбар знаеше, че кърмя, но ме прати за две снимки!)? И жената чинно казва "Да! Хубаво е да минат няколко часа. Вие кога трябва да кърмите?" Как да обясня, че не знам точно кога, но малкия дзвер отдавна не беше сукал и най-вероятно първото нещо, което щеше да направи е да се завре в деколтето ми! Отговарям: "Ми сега!" Тя:"О, ми аз съм тук цял ден, я идете да си накърмите бебето, даже ще кажа да ви отключат тука, да ви е спокойничко!" Отключиха ми едно помещение, увериха ме да не се притеснявам и да остана там, колкото време е необходимо! После продължи да ми се радва и каза, че в днешно време никой вече не кърмел, да не говорим толкова големи кърмачета, освен мен и нейната дъщеря!  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4
На стадион. В офиса. Колегите само надничаха.   Laughing

# 40
  • Мнения: 332
сладка тема Simple Smile
Като повечето, навън се кърмим без притеснения, в заведения (тук, Дания, не се пуши на обществени места), в самолет, но с допълнението, че до мен имаше арабско семейство, и мъжът седеше до мен - но самолетът излиташе и искам не искам, с пелената отгоре кърмих без притеснения.
А ето и една история - първото ми кърмене на обществено място, в едно бистро. Ние сме аз, бебо, таткото, бабата, лелята и гаждето й. Седнали да изпием по нещо. Борис започва да мрънка на гладно, аз още не знаеки какво точно да правя, започвам да се намествам с пелената (че беше хладничко за бебо), да откопчавам сутиени, таткото вади бебо от количката, той изплаква жално и гарлено. На съседната маса сядаха семейство с 2 деца, да хапнат нещо за обед. И малкото , около 3 г. казва: тате, тате виж, и бебето и то ще яде! Simple Smile таткото отговаря, да и то е гладно, като теб   Joy  В цялата история май най-притеснен беше приятеля на лелята хи хи хи

# 41
  • Мнения: 1 376
Аз съм от срамежливите кърмачки.... но много се радвам на вас. Кърмила съм по света и у нас, но в колата, което си е много обичайно.

# 42
  • Мнения: 488
При фризьорката,под пелерината  hahaha
На панаира(сергии,народ и цигания до шия)вървейки...
По кафета и градинки,в колата
Общо взето,където не съм отишла,там не съм кърмила  Peace

# 43
  • Мнения: 1 153
Нямам весела история но и аз ще се разпиша:) Най-нестандартните ми места са при фризьорката и при педиатърката (постно, ама като не ходим никъде! Laughing). Иначе градинките са нашия ресторант Laughing
Малко офф, но все пак - на скоро ходихме на гости в един малък град, там само аз и една циганка кърмехме навън и навсякъде се развяваха едни шишета... Стана ми жал за бебенцата...

# 44
  • София
  • Мнения: 285
В гората!

Днес след чистата молитва на 40я ден на сина ми   дойде време за кърменето и седнах с него на една пейка по- встрани в църквата.
Татко му ни направи снимка дори, за да може да я види като порастне.

# 45
  • Мнения: 1 065
Когато Ема беше по мъничка редовно пазарувах с нея закачена на мен, много е удобно за малко бебе, хем няма мрън мрън, хем са ти свободни ръцете.. Един ден решавам да я изкарам от слинга (моя е wrap омотава се като дреха), една жена ме поглежда силно изненадана и ми казва "Аз реших че имате огромен бюст, а то бебе било" Crazy
Laughing Първото излизане с Калина беше преди още да имам слинг и я бях вързала за мен с един шал и понеже беше много мъничка, беше разположена хоризонтално. Отгоре съм с яке, тя не се вижда. Вървят пред мен група младежи и постоянно се обръщат и се подхилват. Чак като дочух цици, разбрах кое ги развеселява толкова  Mr. Green
Иначе и аз само където не съм ходила, там не съм кърмила.

# 46
  • Мнения: 69
Най-странното място за мен беше да кърмя в кабинета на една лекарка, докато преглеждаха големия ми син. По отношение на околните - сигурно кърмя всеки път като отидем в мола. Всеки етаж, дори паркинга, е бил поле за изява. hahaha
Кърмила съм права, вървейки по централната улица, на плажа, в почти всички заведения, където сме сядали, в колата, на летището, в градинките, на всякакви видове опашки... Интересното е, че като родих втория си син, бях започнала да се срамувам. Обаче свекито ми оказа такава пълна подкрепа, че ми мина. Даже не ползвам одеалца или пелени. Съвсем он дипсплей, дет се вика, ама малчо не трае с нищо да е покрит - веднага пуска гърдата и почва да бута покривалото.

# 47
  • Мнения: 4 242
Абсолютно навсякъде съм кърмила, само да ни хване нуждата не се замислям къде съм.
Три пъти се съм се притеснявала докато кърмя, първия беше когато баща ми извърна глава и даже излезе от стаята,  Rolling Eyes стана ми неловко че точно той реагира така (е сега сестра ми вади демонстративно цица пред него ама...)
Втория път пътувах с трамвая за маминка среща с една уж близка майка с бебе на нашата възраст, Ива се разплака, беше жега и аз я взех в себе си, поприкрих се добре и си я кърмя, дружката ми обаче ме застреля с припадащо изражение "недей така бе жена, тука ли ще кърмиш, като циганките" и възмутена се отдалечи за да не разберат хората че е с мен  Mr. Green
И третия път в църквата, на кръщенето на Ива, тя изпадна в истерия милата, празника все да се обръща в кошмар и макар да бе на 1г и 10мес знаех че решението е да я накърмя за да се успокои. А църквата макар да е най човешкото място, знам че не бива да се разголваме, така че тогава кърмих със срам.
Иначе най обичам на дълги опашки, когато не ми сторят ред и ми се разкриви детето да си го накърмя права, и ако може същите  дами отпред да забележат и да се потресат най- съм доволна   hahaha

# 48
  • Мнения: 1 219
Абсолютно навсякъде съм кърмила, само да ни хване нуждата не се замислям къде съм.
Три пъти се съм се притеснявала докато кърмя, първия беше когато баща ми извърна глава и даже излезе от стаята,  Rolling Eyes стана ми неловко че точно той реагира така (е сега сестра ми вади демонстративно цица пред него ама...)
Втория път пътувах с трамвая за маминка среща с една уж близка майка с бебе на нашата възраст, Ива се разплака, беше жега и аз я взех в себе си, поприкрих се добре и си я кърмя, дружката ми обаче ме застреля с припадащо изражение "недей така бе жена, тука ли ще кърмиш, като циганките" и възмутена се отдалечи за да не разберат хората че е с мен  Mr. Green
И третия път в църквата, на кръщенето на Ива, тя изпадна в истерия милата, празника все да се обръща в кошмар и макар да бе на 1г и 10мес знаех че решението е да я накърмя за да се успокои. А църквата макар да е най човешкото място, знам че не бива да се разголваме, така че тогава кърмих със срам.
Иначе най обичам на дълги опашки, когато не ми сторят ред и ми се разкриви детето да си го накърмя права, и ако може същите  дами отпред да забележат и да се потресат най- съм доволна   hahaha


Браво на теб.И аз съм така PeaceА това за кръщенето и при нас имаше такава случка и там беше първият път когато се покрих защото ме беше срам.Все пак е храм Blush

# 49
  • Варна
  • Мнения: 89
Не се сещам за място,което е нестандартно,когато става дума за кърмене,но най-неочаквано за мен се оказа когато ходих с бебка до социалните.Детето започна да мрънка и аз реших да я накърмя,докато чакам в коридора.Една от служителките се освободи и ме подкани да вляза. Няма да забравя как се втрещи когато осъзна,че бебето не спи,а се храни  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 328
Иначе най обичам на дълги опашки, когато не ми сторят ред и ми се разкриви детето да си го накърмя права, и ако може същите  дами отпред да забележат и да се потресат най- съм доволна   hahaha [/color]

 Peace Peace Mr. Green Mr. Green

# 51
  • Мнения: 10 008
Кърмила съм навсякъде освен на ВЦ и зъболекар- в мол, ресторанти, кафенета, зоо, полянка в планината, офиси, църква... Но то не се брои за нестандартно, защото в Чехия никой не се впечатлява, нормално е да видиш дискретно кърмеща майка с преметната през рамо памучна пелена. Освен това не се пуши навсякъде, а това е голям плюс. С приятелки кърмачки се събирахме в кафене за непушачи с удобни дивани, пазеха ни кътчето всяка седмица. Зъболекарката ми обаче стриктно не пуска бебета в кабинета, било вредно за тях.

# 52
  • Мнения: 543
По принип не бях от притеснителните и не ми е пукало особено, че ще кърмя на обществено място. Мъжът ми, обаче, като разбра за намеренията ми остана потресен: "как може, само циганките кърмят на вън!" Замислих се и му отдадох отначало право - до сега не бях виждала кърмеща българка навън, или грешах? В главата ми изникнаха картини на раздърпани мърляви циганки, грозно извадили на показ гърдите си, докато буквално се търкаляха на тротоара покра някоя сграда. Просещи и надявайки се на милостиня, с крещящи действия - вижте колко сме бедни, детето няма какво да яде....
Замислих се още веднъж и осъзнах, че не съм виждала кърмещи българки, не защото не кърмят, а защото не се набиват на очи, не натрапват на околните  гърдите си, свенливо и дикретно се наслаждават на майчинския си свещен ритуал. Аз не се закривам с пелена или покривка, не кърмя в слин или кенгуро - просто гушвам и подавам гърда. Бебето захапва и най - много може да се види тънка ивица плът между дрехата и детето ми! Кърмя навсякъде, кадето се наложи. Мъжът ми отдавна е в "кърмаческата секта", дори напомнящ ми и подканящ ме да нахраня бебето... Много е сладък....
Пожелавам на всички дълго кърмене, в екстремна - и не чак толкова - среда!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 023
В началото ме беше срам да кърмя където и да е,но с течение на времето свикнах и съм кърмела почти навсякъде когато бебо е гладен. bombs

# 54
  • Мнения: 616
 ooooh! ееее, предния път забравих най-странното място, на което съм кърмила - на гробището   Mr. Green
Ми какво да правим, траурът си е траур, гладът си е глад  Mr. Green Едва ли покойниците биха искали да причинят дискомфорт на такова сладко малко бебе!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт