За зъбите и апетита

  • 2 017
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Кажете, моля ви, вашите деца за колко време губят апетит като им растат зъби и до каква степен. Мойте от един месец не искат нищо да ядат  - нито мляко, нито сладко, нищо. Някаква епична борба водим за всяка лъжица. Не ми се ще да ги насилвам, ама те хев са гладни и реват от глад, хем не щат да ядат.... Направо ми иде да се гръмна вече  smile3511 Дайте съвет някакъв.

# 1
  • Мнения: 27 524
Всяко дете е различно. Моят никога не е отказвал храна заради зъби. Това не го правило обаче.  Wink В никакъв случай не насилвай  Peace Бебе гладно само не се оставя, не се притеснявай  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 552
Ами различно.Прави ми впечатление,че синът ми,когато му расте зъбче,понякога отказва да яде,понякога не Rolling Eyes
А се е случвало да продължи и по 2 седмици бойкота на храненето.

# 3
  • Мнения: 4 433
да отказвал е храна заради зъби,но твърдата само
при такива случаи съм давала мляко.

# 4
  • Мнения: 1 572
и мойто дете не е отказвало храна заради зъбите , отказва когато ще се разболява

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Различно е при всяко дете.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца деца не са отказвали храна заради зъбите

# 7
  • Мнения: 4 335
И синьт ми никога не е отказвал храна заради зьбите-нито мляко,нито твьрда.

# 8
  • Мнения: 519
   Незнам заради зъбите или заради нещо друго,но моите принцески също от една седмица са ми обявили бойкот,особено Ема.Вземам им храна от детската кухня от същия период и сигурно все още не са свикнали с вкуса.И аз си мислех,че е от зъби,но зъби нямаааа.За Сисито не се притеснявам,защото тя расте едричка и с малко залъгване става номера,но на Ема и предстои сърдечна операция и тя трябва да наддаде.В момента е 7.500.От 2 дни им давам Апетон да видим какъв ще е ефекта.Чувала съм добри отзиви за него,но пък на всяко дете действа различно.Ще видим... Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 15 219
Когато на Иво му растяха зъби и започнеше да киселее, му давах Хамомила 15СН на Боарон (хомеопатично).
Много добре му действаше, не усещах как избива зъбчето, детето беше спокойно и си ядеше нормално, без промяна на апетита.
Ако мислиш, че причината са зъбите, помисли какво може да направиш по този въпрос.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 334
Не ми е отказвала храна а просто е яла по половин порция,но пък за сметка на това яде и плаче милата  Sad

# 11
  • Мнения: 24
  .....От 2 дни им давам Апетон да видим какъв ще е ефекта.Чувала съм добри отзиви за него,но пък на всяко дете действа различно.Ще видим... Thinking
За Апетона (понеже и ние имаме периоди на "неядене") и аз исках да давам, но се въздържах защото пише след 1 годинка да се дава, съдържа пчелно млечице. Ние сме на 9мес. Ти как го даваш....по-малка доза или както пише в листовката?

# 12
  • Мнения: 11 003
Когато детето ми е в период на зъбоникнене, апетитът й намалява, но досега никога не ми е отказвала напълно храна.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Различно е при всяко дете.
Peace

примерно Алек губеше апетит  Confused  зорлем му дахах нещо да хапне в периода на никнене на зъбки

# 14
  • Мнения: 519
  .....От 2 дни им давам Апетон да видим какъв ще е ефекта.Чувала съм добри отзиви за него,но пък на всяко дете действа различно.Ще видим... Thinking
За Апетона (понеже и ние имаме периоди на "неядене") и аз исках да давам, но се въздържах защото пише след 1 годинка да се дава, съдържа пчелно млечице. Ние сме на 9мес. Ти как го даваш....по-малка доза или както пише в листовката?
   
     Ами давам си по една мерителна лъжичка,тя е приложена вътре.Ние сме на почти една годинка без 2 седмици.

# 15
  • Мнения: 431
При нас за 2 месеца да има 2 нормални хранения  Sick !
Как да не го тикам ?Когато си ядеше,не съм го тикала.
От 13 ч. до следващия ден без да яде нищо,нормално ли е  Shocked?
От 19ч. до 8,30ч. на другия ден да не мога да го накарам да пие АМ,нормално ли е  ooooh!?
От няколко дни му правят изследвания,дано да се окаже,че зъбите са единствената причина  Praynig

# 16
  • Мнения: 5 940
Досега преди да видя зъбче, че се белее, не съм усещала признаци на зъбоникнене. Знам, че е късмет, но все трябваше да бъда възнаградена след кошмарните колики Laughing
П.П Понякога е отказвал храна, но никога толкова за дълго, че да го свържа с нещо конкретно.

# 17
  • Мнения: X
Различно за всяко дете. При каката как избиха зъбките не разбрах. При малката е тежка история. Не отказва млякото, обаче. Твърда храна яде наполовина на нормалната си порция и понякога яде и реве  Shocked. Та.....при някои деца е много трудно.

# 18
  • Мнения: 2 111
Отказа напълно твърдата храна при никненето на първите 2 зъбчета,което отне около 2 месеца.
От 8 месец до 10 месец ядеше основно мляко,без пюрета и каши.Но после започнаха да никнат много бързо един след друг и за 2 месеца излязоха 8 зъбчета и вече не е отказвала храна.

# 19
  • Мнения: 564
Моя син преминава само на мляко като му избива зъбче, после постепенно си  прояжда всичко  Grinning Не ги насилвай  Peace

# 20
  • Мнения: 174
ViVi, как точно даваше хомеопатичния продукт? По колко гранулки и колко пъти на ден? Трябва ли да ти го назначи лекар или може и без предписание? Благодаря

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Сега лекувам Иво с класическа хомеопатия и нещата са доста по-различни от начина, по който практикувах с Боаронската хамомила, двете школи имат доста различни виждания относно количествата, дозите, потенциите....... но пък тогава определено имаше ефект. Така че ще ти кажа какво правех тогава:
Съветът за хамомилата прочетох във форума. Ако пуснеш търсачка, вероятно ще ти извади теми по въпроса. Педиатърката ни изобщо не беше наясно.
Давах Chamomila Vulgaris 15СН. 2-3 пъти дневно разтварях по няколко гранулки в много малко водичка в една лъжица (пластмасова, не е добре да е метална) и ги давах на Иво така. По-добре е да се смуче, но ходи, че обясни на едно бебе какво да прави.  Laughing
Когато е бил най-кисел съм му разтваряла по 3-4 гранули, иначе, обикновено-по 2-3. И така-в продължение на 3-4-5 дни.
Сестра ми практикуваше по същия начин с нейното дете.

Ако попиташ класически хомеопат, сигурна съм, че ще предпише друг начин на приемане на хамомилата, но и в класическата хомеопатия тя е лекарство, което се прилага при зъбоникнене при бебета и малки деца.
А иначе хамомилата е лайка.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Рядко отказва храната, но тогава си пие АМ без проблем.
Аз давам Calcarea Phosphorica CH15 (хомеопатични на Boiron) преди лягане, но те са за по-спокоен сън при зъбоникнене.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
От повече от месец няма голям апетит, но за този период му избиха 6 зъба. Преди ядеше като змей, сега изяжда по половин (понякога 1/3) порция и както и други са казали понякога яде и плаче. Ако е спокоен не го карам, ако усещам че плаче от глад правилата отпадат: може да хапва по-често по малко, може да е само на мляко, може да си гризе коричка хляб или бисквитка или някакъв плод - според случая. Важно е да няма насилие, дори нежно насилие, бебетата знаят какво да направят, за да си поискат храна.

С голямата беше кошмар -такова неядене, беше ми стопила лагерите  ooooh! Ама ей на оживя и зъби има, а от как не е само тя център на вниманите взе че и прояде  Wink

# 24
  • Мнения: 3 034
с първите два зъба само намали леко количеството АМ. с горните два обаче, страшно намали общото количество храна - и твърда, и АМ. а сега като тръгнаха и резците веднага след предните... ужас! пълна трагедия е с яденето. яде по 50-60 мл на всеки два часа или и половина. от пюретата и кашите нищо не му харесва вече. оставила съм го на самотек - правя АМ по малко и предлагам постоянно, включително и нощем пак е на всеки час буден и не ще да спи  Crazy и никакви лекове за зъби не му действат кой знае колко.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 01:18 от simplyaven

# 25
  • Мнения: 9 973
ние отказваме всякаква храна

# 26
  • Мнения: 431
ние отказваме всякаква храна
И при нас е така,само вода пие.
Вчера е ял 2 пъти и то по малко,днес яде досега веднъж и то със зор  #Crazy

# 27
  • Варна
  • Мнения: 567
Никога не си е губил апетита, независимо дали му никнат зъби!

# 28
  • Мнения: 2 960
Никога не си е губил апетита, независимо дали му никнат зъби!
Peace

# 29
  • Мнения: 835
Моя не стига, че отказваше храна, ами и вдигаше температура.

# 30
  • Мнения: 3 034
мда, то е и малко взаимосвързано, според мен. аз като имам температура никак не съм гладна, вероятно и те се чувстват отпаднали  Tired

# 31
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Понякога апетитът на сина ми намалява за около 1 седмица, но не мисля, че е от никненето на зъбките. Мляко не отказва.

Общи условия

Активация на акаунт