Изпръхнали и напукани устни

  • 10 257
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
За малко бебе не се препоръчва.Меда е алерген.Не виждам да имаш лентичка на каква възраст е детето.Виж това-http://www.predainatatak.bg/news/about65.html

# 16
  • Мнения: 1 674
Понеже явно не се отваря линка,копирах част от статията.прочети това:"Кога детето ми може да започне да яде мед?

Въпреки че медът е здравословна, естествена храна, препоръчително е да не давате от него на детето си преди то да е навършило поне една година. Не е безопасно също и да се дават храни, подсладени с мед. Това е така, защото медът е възможно да съдържа спори на отровната бактерия Clostridium botulinum, които не винаги се унищожават при готвене или пастьоризиране. Тези спори няма да навредят на възрастен или дете над една година, тъй като техните организми са изградили вече имунитет. Но те са вредни за бебетата, чиято храносмилателна и имунна система са все още недоразвити. При консумиране на спорите на ботулиновата бактерия, тя може да причини детски ботулизъм. Всички форми могат да бъдат фатални и се смятат за опасни инфекции, представляващи медицински проблем. Деца с ботулизъм изглеждат летаргични, хранят се лошо, имат запек, реват немощно и слабо и имат лош мускулен тонус. Ако забележите тези симптоми при бебето си, се обадете на педиатъра си.

Захарта е безопасната алтернатива на меда, макар тя да не е много хранителна за бебетата и децата. Най-добре да използвате като подсладител плодовете."

 

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз мажа с детско гелче  Peace

# 18
  • Мнения: 1 919
в аптеките има детски балсамчета с различни миизми на ягода, банан, и др. Можеш да си избереш.

и аз мажа с балсамче

# 19
  • Мнения: 498
Аз мажа с крем здраве вечер преди лягане.На сутринта зачервяването го няма и устните са успокоени.А сутринта с вазелин.Минава много бързо

# 20
  • Мнения: 498
В аптеките се продава бебешки стик за устни на Себамед. Peace
Не използвай продукти ,предназначени за възрастни както те съветват.... ooooh!

# 21
  • Мнения: 73
Можеш да мажеш бебешките устенца с малко пчелен мед,аз правя така със себе се и ми минава.Мисля,че не е вредно и няма нужда да купуваш балсами.
Аз така също се мажа и намазах моя миналата зима (да е бил на 9-10мес.),и се изби около устата,после по корема и общо взето беше лоша работа. Може да пробваш,разбира се,ако знаеш,че не е алергична.Но мисля,че в аптеката ще ти кажат най-добре. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
В аптеките се продава бебешки стик за устни на Себамед. Peace
Не използвай продукти ,предназначени за възрастни както те съветват.... ooooh!
Къде мога да намеря този стик на Себамед?Разгледах каталога им и не видях подобен продукт.

# 23
  • Мнения: 498
Inka,мисля,че е нов продукт и не е включен в каталога им.Попитай в някоя аптека.Аз го купих преди няколко дни. Peace

# 24
  • Мнения: 329
КОлко е голямо бебето? Една от причините за напукани устни е обезводняване. Ако не даваш вода, може да опиташ ти да пиеш повече и така и кърмата ще е с по-високо водно съдържание...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Явно лентичката не излиза при вас.Кари е на 1.2год. и според мен и изпръхват устните като стоим навън,на открито.Пие много вода и не е обезводнена.От това обикновеното вазелинче и се оправиха устните,но съм дволна  от продуктите на Себамед и ако намеря техния бебешки стик ще го взема,че зимата май ще е дълга.Иначе ние с тати всяка вечер преди лягане ползваме възстановяващия на Нивеа/някой беше качил снимка/,ама ме беше страх  да ползвам такъв за детето.Благодаря на всички!  bouquet

# 26
  • Мнения: 388
Преди сън мажа с меден вазелин. На сутринта всичко е минало. Ползвам го и аз.

Общи условия

Активация на акаунт