Скоро ще съм щастлива мама, до ДЕКЕМВРИ време не остана!

  • 15 555
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 42
kikа, аз съм съгласна с теб за вторник да е срещата. А мамите дето няма да идват на лекцията може да ни чакат пред ЦУМ към 12.00-12.30(предполагам че тагава трябва да е  свършила).
Хайде тогава към 13.00 във вторник, на последния етаж на МОЛА на Стамболийски, някъде пред книжарницата. Искате ли?

# 46
  • София
  • Мнения: 308
Аз съм ЗА! Тъкмо имам малко работа на Руски паметник.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Честита принцеска Галина на мама Камелия   bouquet
Много нетърпеливи тези момиченца  Heart Eyes!
Поли   bouquet Ти си знаеш  Laughing Heart Eyes оправни са  морските мама   bouquet!

Аз вече си имам помпа за кърма Авент , подплънки  и кремче Lansinoh - 56 g  newsm44.

# 48
  • Мнения: 1 152
Аз днес си купих "Книга за кърменето" и още една за първата година на детето и сега се отдавам на четене! Имам и пердета за детската стая, но с тях ще се заема утре.  Grinning

# 49
  • Мнения: 255
Честита бебелинка Галя на Камелия и щастливия татко.
Галина да е спокойно, спящо и ящно бебе...  на мама Камелия - бързо възстановяване (с този прекрасен стимул няма как да е друго), а на таткото - благодарности за милите думи към всички нас...

За обедната среща утре - аз май ще мога да оставя Даро в къщи на баба и дядо... но ако Мимина взема Ноела, ще го взема и него Simple Smile
той ми заспива на ходенето до кухнята.. но ако отидем по-рано, ще го оставя да го нахранят баба и дядо и той ще спи докато аз съм навън.

Само остава да измислим място за хапване.

За лекар хомеопат - нашата педиатърка с Мимина (д-р Ели Чумпилева) е с много добра репутация, и аз съм спокойна с нея ... но понеже си имам дългогодишно познанство с Кремена Хаджиева, предимно с нея се консултирам когато Даро ми е болен и я караме само на хомеопатия. Йоана, на теб ще ти е и близо - кабинета й е до Ботевата градинка.

Аз май останах последна без нито една покупка за бебчо  Twisted Evil
ама смятам да наваксам през следващите 2-3 седмици... За изписването си спомням много ясно, че акушерките ми се накараха, че сме опаковали бебето и му махнаха ръкавичките, да се виждало нещо на снимките...  Mr. Green
Хайде да се раздвижвам, че ще правя нещо като торта по идея на Йо (тенкс, много я харесва Даро).

Ники, как е Алекс? Много целувки и на двете силни момичета!

# 50
  • Мнения: 4 589
Ето ме и мен в новата темичка,

един ден не съм влизала и новина голяма - Честита дъщеричка на мама Камелия и на татко. Да ви е жива и здрава.

Радвам се, че декемврийските бебета идват.......

# 51
  • Мнения: 41
Здравейте,мами!
Аз няколко дни не бях ви чела и едва сега успях да изчета всичко.
Честито на рожденичките,макар и със закъснение! newsm59
Да е жива и здрава Галина,и да носи на мама и тате само радост!
За бебе Цветина нямам думи-голяма красавица! newsm03
А сега искам да попитам мамите,които ще раждат секцио с каква упойка смятат да раждат-пълна или спинална.Вчера с моя лекар говорихме и каза,че трябва да си избера.Аз досега си мислех,че ще е с пълна и изобщо не съм мислила за друга,но сега ми е едно такова объркано и незнам коя да избера. newsm12Моля дайте някакъв съвет и кажете вие какво сте решили.

# 52
  • Мнения: 42
 ако на мамите , които ще ходят на лекцията в ЦУМ им е по- удобно да се срещнем там - ок! Сетих се, че там има едно приятно ресторанче в самия ЦУМ- Spaghetti company. Кажете кое ви е по- удобно?

# 53
  • Мнения: 255
Snejjjana, моят избор за раждането на Дарин беше спинална упойка, сега отново искам и живот и здраве ще съм с такава.
За мен плюса беше, че ще присъствам в съзнание на раждането... преди 2 години на един курс по пренатално възпитание ни казаха, че първата гънка в мозъка на бебето се образува от първата майчина ласка, и че за радост и в нашите болници вече поставят бебето на корема на майката при раждането, дават й възможност да го гушне и т.н.. защото за бебето е голям стрес от утробата да се появи в осветено, студено (по неговите стандрати) и шумно място, каквото е родилната зала... Та затова - да съм в съзнание, да си видя бебето още когато се роди. Всъщност го изнесоха от залата, неонатолозите го обработиха, и ми го показаха след 5 минути, вече повит.. не можа да го пипна, защото ръцете ми бяха на операционната маса и по тях имаше системи...
При тази упойка наливат с 2-3 системи плазма, защото доста сваля кръвното.. няма го момента с гаденето при излизане от пълна упойка... При мен на 3-тия ден се получи много силно главоболие, от нормализирането на кръвното... но минава за 12 часа...
Възстановяването ми беше бързо, по-бързо от колкото след операция за махане на киста (и почти целия яйчник де), която операция беше с пълна упойка.
Аз раждах в АГ, на ВИП-а, при д-р Танев, и той използва за спинални упойки 2-3 анестезиолози, които е проверил и на които се доверява. Беше забавно да си говоря с анестезиоложката и да слушам докторите.. а усещанията от кръста надолу бяха забавни. Когато ми се гадеше - ми даваха да дишам кислород под маска, вливаха ми лекарства.. абе беше приятно изживяване.

# 54
  • Мнения: 277
Ваненки къде ще се чакате в 13ч. Аз ще се наканя да се запозная вече с вас, че след 1-2 седмици няма да мога Grinning

# 55
  • Мнения: 187

А сега искам да попитам мамите,които ще раждат секцио с каква упойка смятат да раждат-пълна или спинална.Вчера с моя лекар говорихме и каза,че трябва да си избера.Аз досега си мислех,че ще е с пълна и изобщо не съм мислила за друга,но сега ми е едно такова объркано и незнам коя да избера. newsm12Моля дайте някакъв съвет и кажете вие какво сте решили.

аз ще съм със пълна упойка.говорих с моята лекарка и със още една и двете ми обясниха че това е по добрия вариант,тъй като много малко анестезиолози могат да я поставят точно по начина,по който трябва.а и само факта че се поставя в гръбначния стълб си е опасно.и мен лично ме е страх,а и неискам да рискувам.не казвам,че непременно ще стане нещо но......страх ме е.....
Snejjjana, моят избор за раждането на Дарин беше спинална упойка, сега отново искам и живот и здраве ще съм с такава.
За мен плюса беше, че ще присъствам в съзнание на раждането... преди 2 години на един курс по пренатално възпитание ни казаха, че първата гънка в мозъка на бебето се образува от първата майчина ласка, и че за радост и в нашите болници вече поставят бебето на корема на майката при раждането, дават й възможност да го гушне и т.н.. защото за бебето е голям стрес от утробата да се появи в осветено, студено (по неговите стандрати) и шумно място, каквото е родилната зала... Та затова - да съм в съзнание, да си видя бебето още когато се роди.

Вени и с теб съм съгласна.
но това е мое мнение..............

# 56
  • Мнения: 65
Хоп да се разпиша и аз че пуснах сутринта темичката и като ми стана после лошо чак  Sick.
И само една супичка съм яла  и съм толкова гладна че ми иде да изям всичко.
Ще чакаме снимчици утре от срещичката ,аз за съжаление няма да мога да дойда.
Миленка да не е следващия бебок да е твоя мъжкар  Wink

# 57
  • Мнения: 187
Поли,и аз искам да излиза вече ама той май неще........

# 58
  • Мнения: 41
Ами незнам какво ще избера,но от това което от снощи изчетох всички са доволни от спиналната.Мен също ме притеснява,че се поставя в гръбнака,но то ако е писано да се случи нещо лошо и при пълната упойка ще се случи.Дано не стават такива работи! newsm17
Лекарят ми обясни,че при пълната упойка трябва да се действа бързо с ваденето на бебчето защото лекарствата достигали и до бебето,а при спиналната нямало такава вероятност(незнам обясних ли го като хората).А това,че ще си видя бебето веднага ме радва още повече! newsm03

# 59
  • Мнения: 16
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ,да е жива и здрава малката и много да радва мама ии тати.

Общи условия

Активация на акаунт