Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 231 953
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 167
Цитат
Както и да е аз продължавам да нямам петна от псориазиса-вече спрях да броя от колко години и месеци.Успех дано всеки от вас да намери подходящия метод на лечение,който да му помогне. bouquet
А ти как успя да се пребориш с псориазиса?
Ами аз пуснах първата тема за псориазиса само за да кажа за това лекарство и за доктора,който го прави.Ако се върнеш в първата тема ще намериш,както телефона и името му така и различни мнения за него и лекарството му.Успех  bouquet
Първата тема съм я прочела и сега си спомних-за доктора от Своге става въпрос нали?

# 46
  • Мнения: 1
Някой пробвал ли е лечение на псориазис при д-р Димитрова?

# 47
  • София
  • Мнения: 4 575
Някой пробвал ли е лечение на псориазис при д-р Димитрова?
Да, много хора, виж в предната тема. Има линк в началото на тази.

# 48
  • Мнения: 33
Здравейте отново и от мен  smile3503
Вече освен със псориазиса мога да се похваля и с псориатичен артрит,който слава на бога стига да се почне лечение навреме може да се оправи.Ревматоложката при която ходих ми препоръча една кожна лекарка за псориазиса.Отидох при нея, прегледаме и каза че щом съм доволна от билковото кремче да продължавам да си мажа тялото с него , а за плаките на главата ми изписа Псанол и шампоан , с който да се измивам от псанола.Каза да се мажа в началото 3 пъти в седмицата и когато видя подобрение да ги намаля до два и ако има ооще по-голямо подобрение - да ги намаля до 1 път в седмицата. Аз не ви съветвам веднага да ги купите, първо се консултирайте с дерматолог дали ще са добре и за вас.Каза ми също,че е добре (освен ако не пречи за костите) да ходя на бани в санаториума в Поморие и ми изписа и Геритамин.Каза също че е хубаво да пия и Фолиева киселина/примерно пия я 1 месец, после правя почивка и пак, поне аз така разбрах).И ми каза, че по принцип псориазиса не може да се лекува, т.е. стандартните нещя които вече ги знаем, но и чи е имала пациентка,която се е излекувала и от около 10-15 години до сега не се е появявал отново и самата лекарка се е учудила, зашото тя каза ,че на всичките си пациенти прилага горе долу една и съща схема на лечение.За лятото каза,че е задължително да ходя на морето доста и ми пожела да се оправя както онази нейна пациентка се еоправила.Това е засега от мен.Надявам се че не съм ви дотегнала..  Flushed

# 49
Краси,ще кажеш ли какъв е шампоана.И аз се мажа с псанол и мисля,че добре действа.

# 50
  • Мнения: 9 481
Псанола е бетон Peace-става и за тяло Wink
Краси, Поморие наистина е добре, условията са леко кофти обаче Confused /можеш да ходиш там по НОИ-ските програми/.
Замислям се сетен път за тая фолиева к-на Thinking Нещо не ми се връзва логиката-при псори, кахъра /известния/ е че делението на клетките Е ускорено, а фолиевата подпомага същото това деление /ако нещо греша-поправете ме/ ...не би ли следвало да се търси нещо, което да подтисне процеса newsm78

# 51
  • Мнения: 9 481
Знаете ли за това:
http://varna.dir.bg/2008/12/11/news3723820.html
Ако има ползвали-споделете мнение Praynig

# 52
  • Мнения: 167
Знаете ли за това:
http://varna.dir.bg/2008/12/11/news3723820.html
Ако има ползвали-споделете мнение Praynig

По напред в темата бяха писали за фототерапията-едни бяха доволни , други не.
Предполагам , че и те ще се включат с мнение.

# 53
  • Мнения: 1 849
Не искам да ви притеснявам, но мой познат имаше същият проблем, при поредното ходене на нов кожен доктор, му обяснили за връзката на псориазиса с глутена. Той си направи тест в Цибалаб и се установи, че наистина има такава непоносимост. От 2 години е на диета и след първите 2 месеца на изчистване на организма, проблема изчезна. Досега не се е проявявал. Може да е писал в старата тема, не съм я чела, но реших да споделя. Дано съм полезна за някои. Теста е 28 лв., но диетата си е много ограничаваща. Успех!

# 54
  • Мнения: 33
При мен по-интересното е ,че когато бях в кожното и се разбра диагнозата псориазис те не ми казаха нищо за никаква диета.Беше написано в епикризата - риба и плодове и зеленчуци.По нататък четох най-различни диети за псорито в нета.Познат аптекар ми каза да ям повече зърнени храни и никакво месо и което беше по-интересното наистина помага за намалянето,но при всеки диетата е различна.Но ако на някои му се появи и псориатичен артрит вследствие на псорито - задължително спрете месото - никакво - дори и пилешко не.

А шапоана , който ми предписа лекарката е Алгопикс.Той също е кафяв.А псанола каква миризма има.... малии направо се чувствам като някое старо одеало с нафталин.. Sick Crazy

# 55
Е хубава работа сега....

Нима написаното Ви прилича на даване на схема за лечение? Няма такова нещо. Просто споделям как крепя положението аз. Опитвам се и да Ви спестя излишни харчове... В крайна сметка си е Ваша работа как ще постъпите, какво ще или не ще пиете. Можете да си се мажете с кремове, колкото си искате Simple Smile Заболяването не е кожно!

И друго. Не напразно съм написал, че никой не е живял достатъчно дълго след ползването на някой нов медикамент, за да каже има ли траен ефект или не. Мисля, даже съм споменал да се консултирате с лекар преди да правите щуротии, като мен:) Явно на някои хора тук им харесва просто да си пишат и просто да са нещастни Simple Smile)))

Казах преди, ще кажа и сега: Заболяването е строго индивидуално!!! Ако от едно нещо ми минава на мен, това не означава, че на друг няма да му стане два пъти повече. На едни слънцето им действа прекрасно, а на други направо съсипващо. Това е едно от нещата, които доста усложняват създаването на лекарство, макар според мен да е точно обратното. Е, все нещо се повтаря при всички. Флостерона не ми е предписан от лекар. Лекарите у нас, са малко като автомонтьорите. И в подкрепа на казаното, ще споделя, че и заключението, че инфаркта ми е причинен от Флостерон, си е лично мое. На хирурзите хич не им се вярваше, докато почти насила не накарах един да попрочете повече за него....

Преди време предложих тук, да седна да направя специализиран сайт на тема псориазис и да се опитаме заедно да се борим с това заболяване. Оставих и мейл за идеи. Моята беше всеки да пише за своето заболяване. Кога го е получил, как го е получил, как се е развило, ако си е правил каквито и да е изследвания да ги праща и т.н.  От всички пишещи тук получих само два мейла Simple Smile)))))))))))))))))

Казвам Ви! Вас просто Ви кефи да сте нещастни!!!!

# 56
  • Мнения: 33
Миро , това си е твое мнение.Пък и аз не се чувствам нещастна - това че имаме псориазис не е задължително да ни прави нещастни.Колко здрави хора има , които се чувстват нещастни. А относно сайт за псориазис - ами никой не те е спрял да го правиш, но както сам казваш при всеки е строго индивидуално и щом за световен мащаб не са открили медикамен , който да действа за абсолютно всички имащи псориазис , едва ли ще си ти този , който ще измисли нещо ново или аз или който и да е било друг.

И друго. Не напразно съм написал, че никой не е живял достатъчно дълго след ползването на някой нов медикамент, за да каже има ли траен ефект или не. Мисля, даже съм споменал да се консултирате с лекар преди да правите щуротии, като мен:) Явно на някои хора тук им харесва просто да си пишат и просто да са нещастни Simple Smile)))

Казах преди, ще кажа и сега: Заболяването е строго индивидуално!!! Ако от едно нещо ми минава на мен, това не означава, че на друг няма да му стане два пъти повече. На едни слънцето им действа прекрасно, а на други направо съсипващо. Това е едно от нещата, които доста усложняват създаването на лекарство, макар според мен да е точно обратното. Е, все нещо се повтаря при всички. Флостерона не ми е предписан от лекар. Лекарите у нас, са малко като автомонтьорите. И в подкрепа на казаното, ще споделя, че и заключението, че инфаркта ми е причинен от Флостерон, си е лично мое. На хирурзите хич не им се вярваше, докато почти насила не накарах един да попрочете повече за него....

Преди време предложих тук, да седна да направя специализиран сайт на тема псориазис и да се опитаме заедно да се борим с това заболяване. Оставих и мейл за идеи. Моята беше всеки да пише за своето заболяване. Кога го е получил, как го е получил, как се е развило, ако си е правил каквито и да е изследвания да ги праща и т.н.  От всички пишещи тук получих само два мейла Simple Smile)))))))))))))))))

Казвам Ви! Вас просто Ви кефи да сте нещастни!!!!

# 57
  • Мнения: 478
хора, псориазиса е автоимунно/ревматично заболяване. Компетентните клиники са - ревматологични или кожни отделения, за предпочитане са клиниките по ревматология/ имунология/ алергология. кръвни имунологични тестове има в много лаборатории, окончателна диагноза е биопсия

сега да ви покажа да метнете един поглед върху твърдението на един човек как той постигнал ремисия или излекуване споделено от него в съседен форум:
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1839108/an/0/page/0#Post1839108
използвал цитросепт резтворен и разбъркан в течен парафин, сместа я мажел по проблемните участъци

# 58
  • Мнения: 58
Какво точно трябва да изследваме в имунологията?

# 59
Здравейте!
Кореспондирам с г-н Атанас Цонков, който е медицински консултант на в-к "Лечител". И се поинтересувах с какви лекарства да си лекувам псориазиса. Той ми изпрати симптоматичен тест, който попълних и върнах и след това ми изпрати писмо в което ми пишеше какви изследвания на кръвта да си направя - около 24 изследвания.Които могат да се направят всички наведнъж в лаборатория "Биомед"Сф и струват  400 лв.Направих половината от тях в друг град с направления от личен лекар  и му ги изпратих, но той настява  да направя останалите, които се заплащат. Въпросът ми е : Някой чувал ли е за Атанас Цонков , ходил ли е при него, кореспондирал ли си е с този човек. Разбрах, че не е лекар.Ако някой може да каже нещо за него ще ви бъда благодарна. напътствия

Общи условия

Активация на акаунт