Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 231 885
  • 761
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 575
Пускам нова тема, защото старата стана много дълга.
Ето и тема 1: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75480.0

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 11:54 от Спокойна

# 1
  • Мнения: 784
Като я пусна тази нова тема, трябваше първо да дадеш линк към нея в старата. Старата тема вече е заключена и в нея няма никакво инфо къде да търсим новата тема. Подразбрах че може би има нова от един от постовете ти, но успях да я намеря едва след като влязох в последните ти публикации. Първата тема за псориазиса се следеше от много хора, които не са постоянни потребители във форума и влизаха тук само заради нея - не съм сигурна дали те ще могат да се ориентират из дебрите на сайта. Дано да е възможно модераторите да "отключат" за малко стара ни тема, за да си пуснем линка към новата ........ Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Здравейте! Сега се прибирам от поредната и може би последна фототерапия в Токуда. Досега направих 17 и има невероятен ефект. Лактите са ми чисти, а по краката плаките са изтъняли, не се люпят и са с лек по тъмен отенък, а не ужасните червени и болящи и сърбящи рани. Пиша тук, ако някой има информация да сподели къде още в София правят такива процедури. Въпреки положителните резултати вечи не желая да ходя в Токуда. Там се налага да пътувам през ден по 1,5 часа на отиване и после още толкова и на връщане. А за самата процедура понякога чакам по още толкова. Явно има недостиг на персонал, но сестрите редовно забравят за пациентите. Днес пак ме забравиха и като капак сестрата реши, че докато се събличам за процедурата трябва да проветри, а времето днес е само да седя гола на отворения прозорец. За нея явно не беше достатъчно да чакам час и половина в чакалнята. Ако някои има информация къде другаде да продължа моля да пише. Обръщам се и към Спокойна - Колко време след терапията в Токуда плаките на съпруга ви се появиха пак и въобще дали е имало ефект.

# 3
  • Мнения: 167
А някой знае ли дали правят фототерапия и в други градове-Пловдив например?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
http://www.dermatology-bg.com/patient-psoriasis.php rozibozi , мисля, че и тук има фототерапия. За други градове не знам, най-добре да се пита в кожните клиники. Според мен в токуда не е недостиг на персонал, по-скоро немърливост. Невъзможно е със записан час да се чака по 1-2 ч. Аз 2 пъти вдигах скандал и ме запомниха.
 При моя мъж в Токуда с фототх. не мога да кажа, че имаше изчезване на плаките. По-новите завехнаха, но не изчезнаха. Ефектът за мен не е добър.
Ние продължаваме със сагата. Сега съм забъркала крема с мас, днес  ще му слагам и пчелните продукти.
Царицата - майка , трябваше,  Blushмоя е грешката, писах където трябва, дано да има ефект.

# 5
  • Мнения: 9 481
Вижте това...на мен София ми е далеч и ми е невъзможно, та ако някой от вас реши да пробва, нека сподели има ли резултат;
http://64.233.183.104/search?q=cache:aHlDbmGeib8J:fro-spam156-/F … bg&lr=lang_bg

# 6
  • Мнения: 1 207
Отдавна не съм писала ама да чукна на дърво на мъжа ми мин.год. след терапия при д-р Димитрова,но НЕ спазване на диетата спряха да излизат нови плаки и старите изчезнаха.Сега забелязвам пак избиване на нови петна.Преди бяха по краката(няма и помен от тях),а сега има на ухото.
Сега мисля да купим кварцова лампа и да го нагрявам в къщи тъй като може би няма да има възможност да отсъства толкова време,защото има много работа.
Знам,че има за и против д-р Димитрова,но мисля,че може би тези ударни дози витамини наистина помагат.

# 7
  • Мнения: 3 410
Записвам се да следя темата Peace

# 8
  • Мнения: 20
Какво ще кажете за този материал,аз мисля да пробвам!
http://www.lekar.bg/hranene-129/info-26/%D0%94%D0%B8%D0%B5%D1%82 … 0%B8%D1%81%D0%B0/

# 9
  • Мнения: 82
Спокойна, благодаря за линка.   bouquet
Фототерапия има и във ВМА, на мен ми подейства много бързо и също толкова бързо спря да действа, като всичко останало. Сега не съм правила, това беше през април. Преди три месеца, когато отново станах много зле направо трагично, ми предложиха пак да вляза в болницата, но аз отказах. Оттогава пия Неостат и Имуфлам. Пих и фолиева киселина, Омега 3 и невробекс. По-добре съм и то доста по-добре. Неотигазона ми помогна, но както всичко останало много за кратко и състоянието ми се влоши толкова много още докато го пиех.
В момента кожата ми не е здрава, но люспите са съвсем тънки, не се напукват и не дразнят.
От декември мисля да започна да взимам Хилуронова киселина. Препоръча ми я моят аптекар, той  се познава с моя псориазис  от години... 

# 10
  • Мнения: 58
Това е видео от руското предаване "Малахов +". Надявам се да разбирате руски... http://www.youtube.com/watch?v=hy6Zgib_iLA

Аз не съм пробвал дадените в предаването рецепти, но ще трябва да опитам.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
Presty, как да вземаш Хиалуронова киселина? Няма ли да го мажеш? Моле те, кажи какво са ти казали в атеката.
Моят мъж е доста зле. Сега сме на Дайвонекс, МилгамаН и Омега 3. За мазане и екципиал с урея. За къпане Юсерин с урея.
Дичо, моят мъж от почти 2 мес е на тази диета. Дотук ефект - няма.
Пак аз с моите въпроси, да питам някой дали е ползвал Корали от Окинава?

# 12
  • Мнения: 82
Има Хилуронова киселина на капсули на Актавис. 50-60 лв. за 20 дни. Трябва да се приема поне 2-3 месеца. Задържа влагата в кожата и забавя отмирането на кожните клетки, което е нашият проблем. Но ми е странно, че Неотигазона изсушава кожата, а също действа, макар и доста краткотрайно при мен.
И аз се мажа с Ексципиал, но се къпя с Линола фет и бебешки сапун. Къпя се сутрин и се мажа с Ексципиал и веднага след него с Дерматичен везелин, за да е кожата по-дълго мека. Вечер се къпя и се мажа с крем Попов известен като Охладителен. Главата си мажа със свинска мас или 10% разтвор на глицерин и салицил, след измиване с Алпикорт лосион, пих 2 месеца 3 пъти по 1 т. Неостат и 2 пъти по 1 Имуфлам и Омега 3, + 3 пъти по 2 т. невробекс. После намалявам постепенно Неостата и сега пия 1път по 1 т., а и също 1 път по 1 т. Фолиева киселина. За всеки засегнат от тази гадост е различно понятието много ЗЛЕ, аз бях от врата до петите почти без чисто местенце, а се влоших толкова буквално за 1 седмица. Не можех да се движа и ми се ревеше докато се добера до вкъщи и се изкъпя и намажа... Сега не съм се изчистила, но поне се движа спокойно и това за сега ми стига. Ще опитам и с Хилуроновата киселина... пък ще видим... Някога Ванга ми беше казала, че ще ми помогне само козметично средство, а Киселината е точно това - козметика... дано този път оцеля в десятката... newsm78

# 13
  • Мнения: 167
Цитат
да питам някой дали е ползвал Корали от Окинава?

Това да не са японските кристали?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 575
Цитат
да питам някой дали е ползвал Корали от Окинава?

Това да не са японските кристали?
Ами щом  са от Окинава, сигурно са японски. Някакви торбички,които се слагали във вода.

Общи условия

Активация на акаунт