Какви мултивитамини за деца?

  • 29 962
  • 68
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Дъщеря ми е на година и 7 месеца и в последните 2 месеца е уловила всеки появил се вирус  Rolling Eyes
Известно време давах Имунокинд, но не мога да кажа, че имаше ефект.
Моля, споделете какви мултивитамини давате за подсилване на организма на децата  Peace
Къде е точно разумното съотношение цена/качество?


За сега изрових из нета следните и се чудя кои да започваме
ЕДЛикуид ™ ФОР КИДС
МАРСИАНЦИ табл. * 30 имуноактив
МУЛТИВИТАМОЛ 6+ сироп 200 мл.
ПИКОВИТ сироп 150 мл.
САНОСТОЛ сироп витамини
КИДИ сироп 100 мл.

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз лично сега давам Марсианци, миналата година също. Но детенцето ми е по - голямо от твоето.
Най - добре се посъветвай с педиатъра какво да вземете. Той ще прецени спрямо общото здравословно състояние на детето, начина му на хранене и т.н.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Киди фарматон, много добро сиропче.  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
За съжаление педиатъра ни, както и повечето такива предлагат такива лекарства и добавки, каквито представители са минали през кабинета им  Confused
Та тя по принцип е решила, че нашето семейство е много добре материално (не знам откъде и е щукнала тази идея  newsm78) и всичко, което ни е изписвала е в едни странни ценови диапазони...  Rolling Eyes  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 959
На тази възраст на която е детенцето ти, давах Киди сироп.  Peace
Даже си спомням,че личната лекарка, тогава ми даде някакъв талон, с който използвах някаква отстъпка.

# 5
  • Мнения: 4 433
ние ползваме Саностол Peace

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Киди  -100 мл.  -13 -14 лева
Мултистаностол - 330 мл. 10 лева

И двата сиропа са много добри, е естествено Киди има и допълнителни съставки, но ти сама ще си решиш.

# 7
  • Мнения: 7 201
Аз лично сега давам Марсианци, миналата година също. Но детенцето ми е по - голямо от твоето.
Peace И аз това давам.
На вашата възраст съм давала Мултивитамол и Саностол.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
На възрастта на твоето дете моята дъщеря пиеше Саностол и Мултивитамол. Давала съм и Апетон.
Сега също съм в процес на чуденка какви витамини да избера за настоящия зимен сезон. Май се ориентирам към Марсианците.

# 9
  • Мнения: 216
Аз лично ти препоръчвам-SANOSTOL,дъщеря ми го пие вече  втора година и съм много доволна Simple Smileа за другите мисля че са за малко по-големи дечица-поне така съм чувала де Rolling Eyes

# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 704
сега давам АПЕТОН-съдържа пчелно млечице и витамини-много съм доволна

# 11
  • Мнения: 5
FLORADIX е мултивитаминен сироп за деца над 6 мес., препоръчаха ми го в магазин за здравословни храни, но може би го има и в аптеките. Пише, че е с естествени съставки. Давам второ шише и съм доволна.

# 12
  • Мнения: 741
 И аз давам Саностол

# 13
  • Мнения: 923
центрум джуниър за по големи деца много са вкусни и с удоволствие г и хрупкат Hug

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Миналата година давах Ad Liquid. Тази година давах Саностол. Смисъл обаче от синтетичните витамини не виждам.

От скоро давам Колактив. За сега смятам, че е най-добре Rolling Eyes

# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И дъщеря ми пие Саностол, не виждам особена разлика в здравословното й състояние преди и след приема. Сега започнах да й давам Алое за имунната система, но след 3-4 приема категорично го отказа. Горчал й. Таблетки също отказва.

# 16
  • Мнения: 3 675
Не че имам някакви наблюдения върху витамините, но ми се струва, че Марсианците са най-подходящи, защото са под формата на бонбони, с приятен аромат и децата ще ги приемат добре, друго е когато ги пият под формата на таблетки.Но марсианците предполагам са за по-големи деца, над 3 годишна възраст, за да се избегне евентуално задавяне.

# 17
  • Мнения: 302
Sanostol, мисля дори, че и моята майка ми го даваше като малка, но за малки деца определено е добър Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 344
Моята не приема сиропи и аз гледам под формата на бонбони да пробутвам - минават успешно. Само 1 сироп давам герисан - желязо
Освен това съм се ориентирала към по-натуралните, ето ги:

Герисан сироп (4 лв)- дига хемоглобина
Лактофлор за смучене(8лв) - латобактерии, има и с фибри, при запеченео дете
Ями беарс - желирани мечета ( 30лв )
Ескимо кидс (13лв) - рибено масло
Витакинд жел. бонбони (около 12-13лв)- прополис, ехинацея и вит. ц ( това сега ще го почвам)

Редувам ги, не ги давам всеки ден...не е малка сумата, но като не се купуват наведнъж става. Затова пък са от по-натуралните витамини, а детето ми е много капризно на хранене и също беше почнала секи месец да се разболява, така че това е моя избор.

З

# 19
По препоръка на педито вземаме американските мечета Ями Беърс (Yummi Bears)  мултивитамини и отделно Ехинацея.  Супер са, че и мъжа ми ги нападна Simple Smile Педито твърди че са много добре направени и са наистина със стабилна доза витамини, а не само захарни бонбони обогатени с малко витамини.   

# 20
  • Мнения: 149
саностол-много са приятни на вкус

# 21
  • Мнения: 2 908
АктаВит сироп.

# 22
  • Popovo
  • Мнения: 219
нашият педиатър ни изписа Floradix Kindervital.Изписа ни го като имуностимулатор и повишаващо апетита.А аз и давам по една таблетка vit C сутрин и вечер.Но дъщеричката ми е на 1год. и 10 мес. baby_neutral
А когато навърши 3 години мисля да и давам цветен прашец.Ние имаме пчели и затова мога да и давам пчелен прашец без да си го купувам от магазина.Той е натурален природен имуостимулатор и виждам как действа на едната ми племенница.От както й дават се разболява най-много 1-2 пъти в годината.Докато преди това всеки месец боледуваше.Но прашеца е силен алерген и затова преди да е навършило 3год. детето не трябва да се дава. TiredДругата ми пленница се оказа алергична и веднага го спряха. Sick

# 23
  • София
  • Мнения: 1 654
Най-доволна съм от Мултисаностол.

# 24
  • Мнения: 1 322
Аз лично от Саностол-а съм много доволна.

# 25
  • Мнения: 3 929
От изброените съм давала AD Liquid for Kids, но определено не съм доволна. Давах му и Саностол, но не намирам никакъв ефект порожителен от тези сиропи със синтетични витамини. Затова ги спрях. Залагам на това, че Тони обича плодове и зеленчуци и общо взето яде всичко засега.
А иначе свекърва ми и нашата позната фармацевтка казват, че Саностол-ът едно време е бил много добър сироп. Не знам дали и сега е така.

# 26
  • Мнения: 1 322
Много е вероятно да са развалили качеството.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 041
Аз давам саностол.
Можеш да пробваш ехинацея форте на д-р тайс.

# 28
  • Мнения: 35
А защо смяташ че трябва да даваш нон стоп витамини.  Вярное е, че част от тях действат на имунитета през зимата, но изцяло да разчиташ за да не боледувате- мисля че няма да стане.  Ехинацеята и бета глюкана действат и вирусно и антибактериално. 

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък разбрах, че Мултисаностол е за деца до 3 години, а Саностол - над тази възраст. 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347126.0

Като влязох в аптеката поисках Мултисаностол, но сега виждам, че на опаковката пише само Саностол.... и сега съм объркана. Синът ми е на две години и незнам дали да му давам, това което съм купила.  newsm78 Първо, че на опаковката децата, които са нарисувани са доста по-големи и второ, че в упътването пише за деца една супена лъжица на ден - което ми се струва много, а и деца е твърде широко понятие.

Някой, ако има подробна информация ще съм благодарна....

# 30
  • София
  • Мнения: 44 041
не е само до 3 годинки, на сиропа има дозировка и за възръстни....
а иначе има отделно хапчета саностол за възръстни....
на опаковката пише саностол мултивитамине сироп хранителна добавка.
10 мл дозата за деца същата е подходяща и за възръстни...като обаче според кг на детето и нашата лекарка ни е препоръчвала 1 чаена лъжица.
пиеше го и миналата и по-миналата година по препоръка на педи. 20 дни пие, х 10 почива....ако искаш цяла зима.....

# 31
  • Мнения: 2 959
...какви мултивитамини давате за подсилване на организма на децата...
Бенитко, не е ли малка Райчето за добавки, много сте хубави в подписа, явно 1/2 Ти е много щастлив с тез красиви усмихнати цветенца покрай него! А иначе на въпроса Ти, нищо не съм и не бих давала превантивно, с малката разчитам на кърмата, а с голямата на хранителните имунни боостери.
...Ехинацеята и бета глюкана...
Веде, наистина ехинацеята има безспорни качества, но не се препоръчва при хора с алергия към ragweed, за тях работи добре астрагалуса. А Ти допълнително ли вземаш глюкана, него го има доста застъпен в храната, ако е подходящо подбрана?

# 32
Много съм доволна от Марсианците - моето детенце много ги харесва, препоръчвам ти ги

# 33
  • Мнения: 1 820
И ние сме на Санастол,но като гледам май голям ефект няма  Sick

# 34
  • Мнения: 35
Калида възможно да има алергия, но много редки случаи. Бета глюкана като имуно стимулатор е извлечен по по- специална технология от дрожди и като такъв дори действа антиалергично при хранителни алергии, а също има мощни антибактериални свойства. Доста дрожди ще трябва да похапна ако чакам на здравословното хранене.  За бебчета има една добра комбинация с бета глюкан и лактобацилус бургарикус. Сега като име не се сещам, но като излизам ще мина през някоя аптека да видя какво беше.

# 35
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Floradix-a е добър ! Моята дъщеря го харесва , за сиропа говоря .Засилва имунната система и подобрява апетита .Има и таблетки със желязо и витамини също подходяще за деца. 

# 36
  • Мнения: 57
Майчета, вместо вместо синтетични витамини  не е ли по-добре децата ни да приемат естествени такива Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 44 041
Майчета, вместо вместо синтетични витамини  не е ли по-добре децата ни да приемат естествени такива Thinking

обикновенно вървят заедно...в никой случай тези не заместват яденето на плодове, зеленчуци и т.н...просто хранителна добавка се явяват....
освен за единиците деца, които  отказват да гризнат всякакъв плод....има и такива моменти при някои....

# 38
  • Мнения: 5
Само да Ви кажа ,мили мами,че от тези толкова рекламирани и прехвалени Марсианци синът ми,който е на 5г. ,само за 3 дни от 3 хапченца се изрина на едри сърбящи го пъпки по цялото гръбче.Загледах се в опаковката,защото той е с доказана алергия към оцветители-получена между другото на годинка от плодовите млекца на Данон - и открих,че хапченцата предназначени за дечицата ни съдържат кармоизин. След ровене в нета открих,че е силен червен оцветител Е122,забранен за употреба в кулинарията като вреден и даже опасен в много европейски държави !!!! #Crazy
Такаче, внимавайте много с тези синтетични витамини и четете под лупа какво друго се съдържа в опаковките нищо ,че ги купуваме от аптеките...Аз лично давам клеева тинктура в рисковите месеци по 5 капки всяка сутрин преди закуска.

# 39
  • Мнения: 302
А какви витамини за възрастни, извинявам се ако има такава тема, ще помоля за линка Embarassed
Ако не приема нещо с невероятен ефект, ще премина в болните от псориазис, зимният климат ми се отразява поразяващо #2gunfire

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Нана, аз до скоро си пиех витамините за бременни, защото кърмех.
А при теб какви са проблемите?
Аз имах кофти кожни проблеми, които не се повлияха от никакви витамини  newsm78

# 41
  • Мнения: 302
Не, аз винаги съм имала липса на витамини, Матерна ли пиеше ти?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Топ левюр  Peace
Идеята ми беше, че тая липса май няма как да се навакса с такива витамини  newsm78

# 43
  • Мнения: 302
А с какви, след като вече мандарините са с размери на портокали?

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Confused И аз нямам отговор на въпроса  Rolling Eyes
За съжалениевече всичката ни храна е с недоказан произход и качество

# 45
  • Мнения: 302
Така е, моето мнение е че витамини в плодовете и зеленчуците са на изчезване, все пак в менюто ми има поне една свежа салата и плод на ден Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 161
Аз давам Мултибайт.Също така и центрум за деца.

# 47
почти всички мълтивитамини са химии!много полезен както за деца така и за възрастни е пчелният прашец.Тои съдаржа всички важни за организма витамини,аминокиселини,желязо и мн.др.Брат ми има момчемце на 9месеца което си хапва прашец/собствено производство/,малкия  е много здрав и жизнен!много е важно откаде се купува прашеца!В България внасят китайски които е с ниска цена и качество!

# 48
  • Popovo
  • Мнения: 219
почти всички мълтивитамини са химии!много полезен както за деца така и за възрастни е пчелният прашец.Тои съдаржа всички важни за организма витамини,аминокиселини,желязо и мн.др.Брат ми има момчемце на 9месеца което си хапва прашец/собствено производство/,малкия  е много здрав и жизнен!много е важно откаде се купува прашеца!В България внасят китайски които е с ниска цена и качество!
Напълно съм съгласна.Моето семейство отглеждаме пчели и пчелния прашец си го набавяме ние от пчелите.Просто съм виждала как действа на имунитета на деца който преди да започнат да го хрускат, са се разболявали много.Само че за съжалеие е силен алерген и все още ме е страх да го давам на дъщеричката си.Но догодина когато стане на 3год. ще започнем веднага. Peace

# 49
  • Мнения: 1 650
Аз давам саностол.

# 50
  • Мнения: 141
Ползвали ли сте детските мултивитамини на Форевър Ливинг, пчелните им продукти и хранителните добавки с алое вера,  нектара с алое и праскови. Има подходящи и за малки и за по-големи деца.

# 51
  • Мнения: 1 237
Тази година по препоръка на личната давам Флорадикс Киндервитал и съм доволна.Преди съм давала Мултисаностол,но голям ефект не съм видяла.

Ползвали ли сте детските мултивитамини на Форевър Ливинг, пчелните им продукти и хранителните добавки с алое вера,  нектара с алое и праскови. Има подходящи и за малки и за по-големи деца.

Ползвала съм,не мога да кажа за голям ефект,но една приятелка дава всяка година на детето си и е много доволна,но по принцип нейното дете е от тези,дето не боледуват често.

# 52
  • Мнения: 2 587
Сега давам Саностол,за ефект все още не мога да кажа - почнахме го от скоро.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Давала съм какво ли не, но най-голям ефект сякаш видях от Цитросепт-а.

# 54
  • Мнения: 83
Колактив и Зелена енергия особенно през есенно-зимния период.По една опаковка и от двете ми стига за 3-4 месеца.

# 55
  • Мнения: 2 110
В момента давам  Саностол.

# 56
  • Мнения: 743
Ето тези
http://yummibears.bg/
много съм доволна.Освен това давам Имунобор за деца.

# 57
  • Мнения: 302
Мислех, че Центрум са номер едно в Америка, дори имам опаковка, на която пише така Hug

# 58
  • Мнения: 801
Докато беше бебе му давах поне 200 мл. от детските сокове на Хип, Нестле, БейбиДрийм и т.н., сега също не го лишавам от разнообразни сокове (купувам основно 100% директен сок) и се старая да има поне 6 вида плод. Всеки ден има пресен и попарен зеленчук на масата, както в къщи така и в градината.
Не ползвам химия.

# 59
  • софия
  • Мнения: 757
Моята педиатърка пък е против подобни витамини и имуност.
Аз на своя глава започнах да давам на Ици марсианци края на декември.
Незнам дали от тях или от това, че за втора зима посещава ОДЗ, но е боледувал три пъти, много леко и бързо! Peace

# 60
  • Мнения: 1
да ви кажа че аз постоянно редувам с различни витамини но сега и аз вече се чудя за сега съм се спряла на Лайфпак джуниър

# 61
  • Мнения: 1 820
Докато беше бебе му давах поне 200 мл. от детските сокове на Хип, Нестле, БейбиДрийм и т.н., сега също не го лишавам от разнообразни сокове (купувам основно 100% директен сок) и се старая да има поне 6 вида плод. Всеки ден има пресен и попарен зеленчук на масата, както в къщи така и в градината.
Не ползвам химия.

Колко е голямо детето? newsm78 Това коя е тая градина с това разнообразно хранене? Thinking
Когато моята щерка беше на около година и половина и аз така говорех за витамините и добавките.
Сега обаче от както е на градина,друга я пея.
Няма как да си набави всичко необходимо за възрастта,още повече с купени сокове.
И на нашата маса винаги има/като бебе и все още е така/по 1во,2ро,трето,салати и т.н.за вечеря-различно от обяд+цеден сок,сутрин и следобяд.Ама навън е пълно с вируси  PeaceНа обяд е един,вечерта е друг  Wink
Миналата год давах санастол-по темата.Не съм доволна.Тази год мисля да взема от For Kids ADLiquid.Изчетох много за тях и мисля че са добри.Далеко съм от приказките за феята с вълшебната пръчица,която ще махне и Никол ще спре да боледува.Въпроса е да изкарва по лесно вирусите,напр само с хрема,а не както сега от всяка хрема,да става бронхит  ooooh!Или с всяка вирусна Т да стигаме до 39 и.... ooooh!

Ако някой го интересува ето темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181908.15

# 62
Стига сте тъпкали децата с боклуци, давайте им качествена храна, това е достатъчно.
Въобще замисляте ли се как са отраснали предишните поколения без "скъпоценните таблетки и сиропчета" с мултивитамини? Забележете, че заболяемостта от инфекциозни заболявания не се е променила от тогава.

# 63
  • Мнения: 1 820
Е,айде стига бе госте!Около предишните поколения да са се вихрили вируси?То сега дойдоха на мода,заедно със сиропите и АБ.
Коя е тази качествената на 100% храна че ми стана интерестно?Зеленчуците ли,плодовете ли,месото ли са като "едно време".
Напротив-инфекциозните заболявания са се увеличили с пъти,вирусите преди ги нямаше.Имаше един грип-пролетта и един зимата.Всичко е било настинки и това е.Сега са целогодишно.Та ентеро вируси,та Т,кашлици ,та какви ли не. ooooh!.
Ти дете имаш ли?И в кой свят живееш? newsm78

# 64
  • Мнения: 1 484
Педиатърката  ме  посъветва  да  давам  Имунобор.Но  много  са  му  неприятни  и  големи.Не може  да  ги  глътне и  почва да  ги  плюе.Мисля  да  му ги  сменя  със  Марсианци.Надявам се да  са  по приятни на  вкус.

# 65
  • Мнения: 1 820
Имунобор се дава ако детето прави чести бронхити,има проблеми по принцип с белия дроб.
Имонубор не е витамин,той е хранителна добавка-имуностимолант. Ако прави чести пневмонии е за Бронховаксом....................

Марсианци са витамини
Всичко това ме води на мисълта че и витамините, и хранителните добавки трябва да са с рецепта! ooooh!

# 66
  • Мнения: 639
Аз давам на Форевър детските витамини и съм много доволна Peace Също така всяка вечер давам по една таблетка чесън.От както ги давам тези неща,дъщеря ми още не е боледувала вече почти четири месеца Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 44 041
каква е тази таблетка чесън...и как си я хапва детето...не е ли гадничко?

# 68
  • Мнения: 639
каква е тази таблетка чесън...и как си я хапва детето...не е ли гадничко?
Това са таблетки сух чесън.От аптеката съм ги взела и ги разтварям с мляко,айрян или сокче и си го пие.Незнам дали е гадно се съм пробвала Blush Иначе мирише много на чесън,на Форевър не мирише,то е чесън с мащерка и сега като свърши нашия ще взема от тях

Общи условия

Активация на акаунт