Давате ли на децата си витамин Д?

  • 27 333
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Там, където сте, педиатрите препоръчват ли да давате Витамин Д и по колко?

# 1
Здравеите! аз живея в Гьрция и тук ,както и в Бьлгария препорь4ват да се запо4не даването на вит.Д от 2-я мес. всекидневно сутрин на гладно под формата на капки в продьлжение на 2 или 3 години. wavey

# 2
  • Мнения: 3 804
тук в Сирия го препоръ4ват само на зимните бебета,защото слънцето през останалото време е силно,дори когато се прибрах с малката беше на 2 месеца докторката каза да и го спра,защото денем я изкарвах навън

# 3
  • Мнения: 405
Тук също го препоръчват през първите две години. Само че не е на капки, ами е на таблетки. Така се изключва възможността да се даде по-голяма доза по погрешка.
Аз давах първият месец, понеже малката е декемврийско бебе.
После попрочетох някои неща, говорих с нашия лекар и спрях да давам.

# 4
  • Мнения: 2 093
В Канада го препорьчват, но за сьжеление не си пазя опаковката за да си припомня по колко се слагаше. Давах на капки и предполагам че беше по 1-2 капки на ден. До колкото си спомням, витамин Д не се даваше на бебета захранвани с адаптирано мляко, защото тук слагат в формулата. Определено се препорьчваше на кьрмачетата. Тук витамин Д минава за малко спорна тема. Твьрди се че бебета са родени с достатьчен запас на този витамин и през пьрвите месеци не им е необходимо. Аз лично сьм давала на малкия, все пак Канада е северна страна и тук доста препорьчват Д, дори за големи. Казват че действа противораково и е добре за сьрцето.

# 5
  • Мнения: 313
Препоръчват го при кърмени бебета - 1 мл дневно мисля , че беше (зависи от марката). Тук дори млякото в магазина е обогатено с вит Д.

# 6
  • Мнения: 4 111
didi 75, аз също живея в Гърция, педиатърът каза да не даваме вит. Д  Laughing

# 7
  • Мнения: 5 183
В Нова Зеландия не го препоръчват, независимо в кой сезон е родено бебето.

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
препоръ4ват до 18 м, обикновено понеже се кърмят бебетата! бебетата не се извеждат дълго време навън, не знам традиции ли са или ги покриват целите коли4ки с одеалото или пелената да не се виждат , то й слънце не ги вижда така! но пък може да има и смисъл заради силното африканско слънце и рака на кожата, те са с по малко петна ,рядко луни4ка или родилно петно да имат! просто африка си е друга бира! моята кокона я извеждах доста  и то баш по слънцето ,дано да не съм окипазила детето от европейски инат!

# 9
  • Мнения: 6 390
да, по 1.капка на ден се препоръчва... не знам до кога... но аз не съм от най-редовните при даването му

# 10
  • Мнения: 2 567
До 21я месец ми е препоръчал педиатъра, като от 6я месец е комбинирано с флуор. Таблетки са.

# 11
  • Мнения: 3 461
В Нова Зеландия не го препоръчват, независимо в кой сезон е родено бебето.

Както и в Саудитска Арабия и Бахрейн. Да не говорим и че фонтанелите им се затвориха много бързо.

# 12
  • Мнения: 1 473
В Германия се изписват таблетки, като има и такива комбинирани с Флуор, обаче някой са против него. Нашият педиатър ни каза да даваме витамин Д през първата година всеки ден по една таблетка, разтворена в малко вода, а най-добре и през втората.

# 13
  • загубено
  • Мнения: 6 473
И аз живея в Гърция,
нашият педиатър също не препоръча витамин Д.
Смята се че слънцето е достатъчно.Синът ми е зимно бебе.

# 14
  • Мнения: 3 461
Парадоксът при нас е, че се предполага, че през по-голямата част от годината има слънце и бебетата са навън, но в действителност, моите впечатления са, че тук прекарват много по-малко време на слънце, ако 4-5 месеца е супер пек, единственото решение е мола на хладно, да не говорим и че времето много се промени и тук в последните години.

Общи условия

Активация на акаунт