Търся помощ за комин

  • 2 475
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Имам голям проблем - от няколко дни комина в хола ми не тегли навътре ,а духа накъм стаята. Запушихме розетката с капачката, но пак се процежда дим. Моля някой , който е запознат със строителството на панелни блокове , да ми помогне със скица за строежа на комините, за да се ориентираме къде е проблема. Мъжът ми се качва на покрива на блока и пуска в комина тежест с въже. И в двете секции опира до някакво ниво, но нали се редели стъпаловидно, та може би там, където опира е това стъпало. Третата разбрахме, че е само за последния етаж. За това ми трябва скица или чертеж на това как е построен комина. Моля ви за помощ. Вече толкова години се отопляваме с локално парно в апартамента, а сега е голям клинч- не можем да си запалим печката, защото се окъдяваме. Помогнете, моля!

# 1
  • Мнения: X
Съжалявам че немога да ти отговоря,но ще следя темата с интерес.Имам същия проблем.Миналата година купихме камина,ми целия хол се опуши.Имам чувството,че тези комини в панелките са правени ей така,колкото да се отчете,че има комин. Tired

# 2
  • Мнения: 15
Проблемът е че ние я имаме от 6 години и досега не сме имали такива проблеми. Не че не се е усещало че се топлим на твърдо гориво, но сега комина духа към стаята , а не да дърпа нагоре. Камината е вързана с радиатори в останалите стаи, а сега сме се сврели в една стая и се топлим на ток, а сме си купили дърва...

# 3
  • Мнения: 1 825
Съседите ви оплаквали ли са се че им мирише на пушек от камината ви?

# 4
  • Мнения: 15
До този момент (вече 6 г) никой не се е оплаквал.

# 5
  • Мнения: 497
Според мен не е лошо да проверите дали някой на по-горен етаж не е "отрязал" комина си това лято при ремонт, след като казваш, че години наред не сте имали проблеми.

# 6
  • Мнения: 15
Явно не съм се изразила добре. До 13 ноември си палихме печката и нямаше проблем. От следобеда на 13.11. започна да не тегли комина. Ходихме и у съседите по етажите над нас, навсякъде има затворени розетки и върху тях залепен тапет( и си личи че е от преди няколко години). Затова писах тук, ако някой знае как са редени коминните тела и как изглеждат да ми даде схема или да ми обясни. Този комин се ползва от нас , съдедите под нас и тези на седмия етаж. Мъжът ми каза че тежестта , която са пускали стига някъде на ниво 5-6 етаж и спира, така че на съседите от седмия етаж комина е свободен и е ок. Предполагаме че някой умишлено е пуснал нещо в комина и то е заседнало там и не дава възможност на пушека да излезе нагоре, а се връща в апартаментите ни. И двете части на комина са запушени. Ако беше паднала например птица щеше да е запушена само едната, но...

# 7
  • Мнения: 1 494
Домоуправителя трябва да има скица на блока- там няма ли да има нещо? Но дори и намерите скица, май до разбиване ще се стига... Confused

Общи условия

Активация на акаунт