Как се живее така?

  • 7 664
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
"страхотна" аз лично като се омъжвах очите ми бяха много добре отворени, мъжът ми има солиден доход и преди брака с нищо не посказваше, че ще имаме такива проблеми.Но нещата преди и след брака почти винаги са доста различни

# 46
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Мдам, има такива мъже. Пари не дават,  отказват извършване на домакинска работа под предлог, че работят, и претенции проявяват, и махна намират. Все си мисля, че ние сме си ги научили така!



 За съжаление май са твърде много. Sad

# 47
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Като прочета за такива се радвам, че нямам пушка /или друго оръжие/, че иначе досега да излежавам доживотна. Стига бе! Това не е семейство и никога не е било. Изобщо не е редно да имате отделни бюджети, а бащата да не дава пари за нуждите на децата е направо престъпно. Съвети вече са дали, аз не мисля, че мога да го направя, защото за мен това е супер странна ситуация и ужасно далеч от моите представи. В нашето семейство бюджетът е общ и не само това, ами почваме първо да харчим заплата на мъжа ми /за всички ни/ и чак като свърши подхващаме моята, затова понякога от нея и остава малко, и винаги съм намирала това за нормално. Той също.

# 48
Цвете от Луната, случила си на мъж, барво!

# 49
  • Мнения: 19
Здравейте,момичета! Съвет ми дайте!!!!Ние с моят мъж напоследък имаме много сериозен проблем-естествено финансов.Ето защо: живеехме си добре, докато в началото на тази година баща му не получи инсулт.Всички бяхме много притеснени.Естествено заболяването е много тежко и изисква солидни разходи. Моят мъж има добри доходи,над 1200лв. Аз също печеля добре.Семейството му не е богато ,но парите им са достатъчни, за да поемат разходите на болестта.Естествено никога не съм имала нещо против и той да помага. Нооооо.....в един момент се оказа така че неговата заплата аз не я виждам.Живеем у нас, ние с майка ми сме поели всички разходи-сметки,храна,дрехи и пр. Стигна се дотам, че с добър доход ние ходим с по 2лв в джоба непрекъснато.Като попитах какво става ми се отговори,че колата изисквала много пари за бензин, впоследстие най-накрая си призна,че дава парите на майка си,защото баща му бил болен.Ми те получават също около 1000лв месечен доход и на нея никога не са й достатъчни.Никога няма,непрекъснато лъже, че нещо не са превели и на няколко пъти я хванах в лъжи от рода на "ми,маме, дай ми 20лв", а на мен ми казва,че щяла да си купи диванче,ма нямало синьо. Повдигнах въпроса за семейния бюджет,защото в един момент се оказа, че харчим и на майка мизерната пенсия,тя се лишава от всичко,заради нас. Отговорът беше,че ще имаме бюджет,ама той ще си дава парите на мама.Обиди се като му казах,че не желая повече моята майка и аз да издържаме майка му.Тазе жена от самото начало е като зъл демон за връзката ни и непрекъснато ни създава проблеми.Не знам как да се справя с нея,без да го обидя.А виждам,че нещата са пред провал.Не искам да работя и да няма м 1лв в джоба,докато тя си харчи като милионер. Съвет?!

# 50
  • Мнения: 1 749
Хмм.,.....странна история.Не разбрах дали имате дете...май не.

Ако ще дам някакъв съвет,той ще бъде:
Нека майка ти да спре да харчи пари,живейте малко по-икономично(със съпруга ти),пробвай се да не купуваш храна за вкъщи,...ммм в смисъл,предлагай все по-скромни и по-скромни ястия и така....Ако не схване намека,.....
Добре е децата да помагат на родителите си,но чак да си дава цялата заплата на нея и да не поема никакви разходи вкъщи....От думите ти разбирам,че не са чак толкова зле....

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
veracat, кажи му, че вече се налага да помагаш на майка ти- лекарства, прегледи... измисли нещо. Заделяй си част от заплатата, харчи си само за теб... а майка ти да си живее с нейната пенсия. В къщи носи малко пари- съответно те няма да стигнат и за храна, и за сметки и за всичко останало...
Не знам къде живеете, но за София не бих нарекла доход от 1000-1200 лв. добър.

# 52
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Към авторката - не се живее.

Към veracat - спри му кранчето. И моят дядо получи инсулт, съответно с усложнения, парализа и т.н. Става въпрос за човека, който ме отгледа и ми показа какво означава "баща". Много добре знам какви са разходите, проблемите, притесненията. Определено мъжа ти има нужда да слезе малко на земята. Ако не - да ходи мама му да го гледа. Защото ако аз си давах от една година цялата заплата на баба и дядо, до сега да съм се изнесла там. Да, когато твой близък има нужда от помощ - помагаш. Но чак да даваш цялата си заплата на родителите си ми се струва мааааалко прекалено.

# 53
  • Мнения: 139
то да помагаш на родителите няма лошо,но чак да си даваш цялата заплата #Cussing outспоред мен свекърва ти е пълна егоистка,която използва ситуацията да си гледа кефа и синът й да и е до гъза.

# 54
  • Мнения: 19
Здравейте!Благодаря ви за отговорите.Само да уточня за Рени:доходът ни е по-голям,защото аз взимам около 1000лев, работя и от нас по малко, наем имам и пр.Прилични са ни доходите, ако сме двамата-дете все още няма. Снощи пак зачекнахме темата и като ми се викна, че аз кво искам да не се помага на баща му ли,да го откъсна от тях ли искам, при положение,че той  сам ми е казвал, че не може да понесе мисълта да живее с тях и се мяркаме рядко там за по един час.Просто свекито използва положението и злоупотребява яко.Само ако ви спомена за безумните й покупки и намерения, ще ви стане лошо. Но на мен проблемът ми е как да убедя Него, че тя харчи неразумно и го използва под този злощастен предлог-болестта на баща му. Една моя приятелка има същия проблем с нейния и майка му.Мислихме, изчаквахме, говорихме тактично, оставяхме ги да хрупат марули и да нямат джобни,криехме си парите и най-накрая като го видиш, че нема 50ст.за кафе и ти стане жал.Аз моя го оставих тая зима гол и бос само на постно и нищо не помага-взимаме от шефа, носиме на мама. Просто не знам какво да направя.Крият се мизерниците, взимат дългове, а мамите ядат храна, каквато ние само на празници си позволяваме.Въведох тефтер,където всеки пише какво е получил и изхарчил и за какво.В края на другата седмица ще тегля чертата и тогава ще ни понесе вятъра на промяната.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire#2gunfire

# 55
  • Мнения: 133
егати семействата, това е някаква пародия. чудя се как нормални жени се примиряват с това отношение #2gunfire

# 56
veracat, аз също пиша в един тефтер колко съм похарчила и за какво , но в него отбелязвам само разходите, които правя за детето, защото мъжа ми почти нищо не дава за детето- по ч кутия мляко на седмица, това е.А тя е вече на година  и два месеца, и така откак се е родила.Вече ходя на работа, а той иска да делин сметките на 2 въпреки че неговата заплата е 3-4 пъти по-висока от моята, и живеем с майка му, която има доход почти колкото моя, месечно.В моя тефтер и аз тегля чертата в каря на всеки месец, дори си събирам касовите бележки, не защото съм се побъркала толкова, а защото моя мъж не иска да погледне тефтерчето.Ами то така му е изгодно

# 57
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
veracat, аз също пиша в един тефтер колко съм похарчила и за какво , но в него отбелязвам само разходите, които правя за детето, защото мъжа ми почти нищо не дава за детето- по ч кутия мляко на седмица, това е.А тя е вече на година  и два месеца, и така откак се е родила.Вече ходя на работа, а той иска да делин сметките на 2 въпреки че неговата заплата е 3-4 пъти по-висока от моята, и живеем с майка му, която има доход почти колкото моя, месечно.В моя тефтер и аз тегля чертата в каря на всеки месец, дори си събирам касовите бележки, не защото съм се побъркала толкова, а защото моя мъж не иска да погледне тефтерчето.Ами то така му е изгодно


Предварително се извинявам,ако ще засегна някой,ама имам един въпрос в такива ситуации думите "мъжът ми","семейство" и "баща" за благозвучие ли ги използвате??? newsm78Защото аз имам друго разбиране и тълкувание за тях.

# 58
  • Мнения: 12 662
Винаги съм била против крайните изказвания, но тези неща наистина не ми ги побира главата. Не е въпросът толкова в парите, колкото в унижението.

# 59
  • Мнения: 1 558
Аз също нещо не разбирам думата "семейство" по този начин. Няма мои и твои пари, има наши. Като аз нямам и ти нямаш, няма такъв филм да си делим разходите, че да не сме съквартиранти. Изобщо момичета тези неща не ви ли направиха впечатление преди да се омъжите. Аз понякога като кажа по инерция "Ако направя това, ще фалираш" мъжът ми полудява. Какво значи ще "фалираш", щяли сме да фалираме. И е прав.

Общи условия

Активация на акаунт