награди и наказания в детската градина

  • 7 818
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
С какво и за какво (по какви поводи) награждават децата ви в детската градина? А с какво и за какво ги наказват? Одобрявате ли? Как влияят въпросните мерки на децата ви?

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами за сега са им давали само отлично във вид на картичка,а за наказание не е имало такова.Може би само на приказка.Врамките на нормалното са и двете неща ако са в граници.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При нас няма такива неща

# 3
  • Мнения: 7 821
Наказвали са ги прави или седнали отделени от останалите деца. Награждавали са ги с похвала, пред децата и пред мен.

Големия много се радва на похвалите, но той си е такъв  Wink. Почти не е наказван, а когато му се е случвало си взима бележка и не повтаря грешката си. За него е важно да е харесван от околните  Simple Smile.
Малкия е наказван, но и го хвалят. Не му пука особено и от двете. Той си прави каквото си е наумил така или иначе  Wink. За него е важно какво иска и харесва той самия  Simple Smile.

Одобрявам наказанията и общо взето смятам, че са справедливи. При малкия когато съм решила, че има нужда от моя намеса съм се намесвала и учителката му се извини. Но за съжаления, най-често наказанията му са напълно заслужени. Какво да се прави ...  Sad Embarassed.

# 4
  • Мнения: 46 508
Наказват ги да седят на един стол, известен като "лошият" стол, изолиран от останалите.

Наградите - разни картинки.

Одобрявам и двете.

Как влияят? Наградите са повод за хвалене, наказанията й минават от едното през другото ухо.

П.П. Случка от миналата година:
- Мамо, мамо, имам награда!
- Браво, а за какво ти я дадоха?
- Защото плаках, че нямам награда Cry
 
Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Да започна с това, че НЕ одобрявам наказания и награди по принцип.

Не одобрявам, че ги награждават понякога с бонбони и близалки. Преди това дъщеря ми не считаше тези два артикула за нищо особено, но откак станаха 'награда'... Награждават ги с книжки, стикери и други добни.

Наказния - да поседят до учителката, да седнат някъде... такива неща. Наказват за 'непослушание' - мразя "слушането и неслушането".
Това, на което аз уча дъщеря ми, ма защо ли го правя като всички около мен са на обратно, не е да 'ме слуша', а да се държи възпитано и да спазва правилата.

Извинявам се за негативизма... не харесвам българската образователна система и колкото повече време минава, толкова повече й се дразня.

# 6
  • Мнения: 498
До сега не е носил някакви награди,освен ,че понякога  като го взема казват "ДНЕС БЕШЕ ПОСЛУШЕН" Mr. Green
Иначе го наказват редовно-седи на стол ,изолиран от другите.За наказанията съм и ДА и НЕ.Знам ,че е палав и голям инат,но пък не мисля ,че е нормално да го наказват всеки ден.Всъщност в скоро време съм замислила и разговор да проведа с госпожата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Иса го е написала Peace!

Нямаме поощрения и наказания засега. Карат им се само.

# 8
  • Мнения: 1 168
Добрите педагози си знаят работата. Когато е необходимо, ще дадат награда, съответно-наказание. Аз съм ЗА!
Лично при нас НЕ вървят наказанията у дома  Sad,  наградите - ДА. Thinking

# 9
  • Мнения: 3 506
Хора, никой не е споделил ЗА КАКВО всъщност наказват? И за какво награждават?

С изключение на Isa всъщност и май сега е моментът да кажа, че и при нас е такова положението (всъщност това беше причина да пусна темата - чудя се навсякъде ли е така или ние сме 'случили' на педагози).

Награди - разни бонбонки, които моите плюеха преди да тръгнат на градина с думите, че са гадни, а сега са нещо, за което мечтаят. От тази година въведоха и това, че 'добрите' деца в петък ги водят някъде извън градината, а останалите седят и се 'облизват'.

Наказания - прави до стената, или да не мърдат от стола в междучасието или да седят на пейката, докато другите деца играят навън (интересно как ли след това се очаква да издържат следващия час..)

Причини - и при нас основно послушание / непослушание. Ето например последната седмица за какво са били наказвани децата от групата на сина ми:

- прекъсване на госпожата с въпрос по време на урок;
- смеене на глас по време на урок;
- клатене на стола по време на урок;
- изпадане в 'мистерия' (много се ядосало едно детенце);
- бъркане в носа и бъркане в чантата по време на урок.

Екскурзия до зоо-то в петък, за който е 'слушал и е бил добър' (цитирам го), бонбони за тези, които добре си пишат 'уроците' в час. Дъщеря ми обясни, че не е отишла, защото 'все правела пакости', не можа да ми обясни какви са пакостите.

Не мисля, че системата влияе добре на децата, отсега им се създава оценка, че едни са добри и слушат, пък други - лоши и непослушни. Мога да преглътна справедливо наказание за някое по-сериозно провинение напр. агресия към друго детенце (макар че и там ефекта доста зависи от детето / педадогога), но това 'непослушание' ми идва в повечко.

Кажете сега, ЗА КАКВО наказват / награждават при вас?

# 10
  • Мнения: 2 950
Йоана е носила награди от сорта на картинки, звездички и сърчица, закачени за дрешката или просто така дадени. Никога не разбирам за какво са наградите. Наказанията са да седне на столче и да не си играе с децата, докато не си помисли и не се извини на съответното хлапе или госпожата - зависи от белята. Казвала ми е, че е била наказана, защото е дърпала играчки от другите деца, скачала е върху някаква кутия за играчки и я счупила, ударила някое дете. За сега това знам. Тя казва, че "дърпах играчката от Али, за да я дам на Габи, защото играчката е на Габи, но Али се разрева  и госпожата наказа мен". За удрянето се е случвало 2-3 пъти и казва, че винаги е самозащита, но госпожата наказва и двете хлапета.  Joy

Дали одобрявам? Според мен трябва да има ред в градината и щом начинът е наказание и лишаване от игра, съм съгласна. Ако съществуват наказания от тип шамари, дърпане, вдигнати ръце или пък на колене, е тогава вече ще се разбеснея. Но не съм чувала за такива неща. Йоана постоянно каза, че г-жите са добри и ги обича.

# 11
  • Мнения: 7 821
Големия е наказван 2, 3 пъти. Единия беше, че е скъсал на едно момиченце картинката. Обяснението - тя му се подиграла на неговата той скъсал нейната. Друг път помня, че сам си беше отишъл на гимнастиката без да предупреди учителката, станало недоразумение, но тя се беше притеснила много, а той беше вече в последната група. Одобрявам повода.

Малкия е наказван, защото обижда децата, посяга и понякога удря, разваля игрите на другите (ритнал замъка от кубчета), става по време на сън и тича между леглата, скача по леглата ( лятото след такава игра го лепиха в Пирогов  Rolling Eyes ) ей такива простотии.  Сега да уточня, че в крайна сметка винаги има някакво обяснение за поведението му, някой му казал "не искам да играя с теб" и той му развалил играта, друг го нарекъл "бебе" и той го ритнал и т.н. Той има проблем с овладяването на гнева и ние работим по въпроса. От друга страна има изострено чувство за справедливост, но не е склонен да се обяснява и си го отнася и когато не е виновен. Като цяло одобрявам поводите за наказанията му, но винаги проучвам детайлно ситуацията и взимам отношение.

И двамата ги хвалят когато се справят добре с учебния материал, а те го правят. Не ги хвалят, че "слушат", но за големия често ми казват "да бяха всички като вашия ...". За малкия ми казват "напоследък нямаме проблеми с него ...".

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 09:43 от Ellypr

# 12
  • Мнения: 9 814
За наказанията: обикновено се изразяват в седене на едно столче до вратата.
Дали ги одобрявам? В случая, когато дъщеря ми беше решила да прескача прозореца на ДГ, за да си играе на площадката, да, одобрявам наказанието.
За наградите: в самата група не, но в извънкласните дейности като балет и английски език често ги награждават с нещо символично- ластиче за коса или някоя лепенка с принцеса. Детето е мотивирано и се радва на своите постижения.

# 13
  • Мнения: 4 187
Наградите при нас са разноцветни стикери, залепени за дрешката. Когато попитам за какво са, започват едни дълги и сложни обяснение, в повечето случаи не мога точно да разбера  Crazy.
Сигурно и наказания има, но не съм разбирала до сега, да е била наказвана. Ако има провинение ми съобщават като я взимам!

Впечатлена е от наградите определено, дори ме помоли и за заслуги у дома да и давам. Е, приготвих едно тефтерче с бели листи,  където да лепя стикери/ награди/ с обяснение за какво са дадени, но засега е празно  Laughing, два месеца вече!

# 14
  • Мнения: 46 508
Хора, никой не е споделил ЗА КАКВО всъщност наказват? И за какво награждават? ...

Сещам се за 2 от наказанията й - едното, че се скрила с друго дете под бюрото на госпожата и жената си изкарала акъла да ги търси, а те мълчали и гледали сеир Tired втория път беше сложила 2 стола един в/у друг и се качила отгоре Crazy


Наградите (освен посочената в предния ми пост  Mr. Green) са за прецизно или бързо справяне със задачата, както и за децата, които в края на деня помагат на госпожата да прибере разхвърляните играчки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт